Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 15 matcher - 16 juni


I dag skippar vi rimmet, till glädje för någon ute i stora världen, och konstaterar att ännu ingen har upptäckt någon felrättning. Och detta trots 4 860 inknappade resultat i databasen/rättningsmallen. Men håll koll på dina poäng och meddela på This is a mailto link om ni upptäcker något fel. En rättelse har gjorts hittills och det är att Ronny har fått rätt efternamn och bostadsort!

Placering   Poäng
1 Jonas Åhman, Solna 257
2 Pirre, Bälinge 252
3 Kevin Rosenvald, Uppsala 245
4 Elliot Rosenvald, Uppsala 245
5 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 245
6 Eric Lundin, Alunda 243
7 Christina Söderberg, Uppsala 239
8 Lasse Petterson, Uppsala 238
9 Göran Söderqvist, Mysslinge 238
10 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 237
11 Fredrik Lindeborg, London 236
12 Per Wiklund, Alunda 236
13 Roger Hedström, Gräsö 233
14 Emil Bergkvist, Mysslinge 233
15 Niklas Eriksson, Sala 231
16 Gunni Lantz, Skyndelstorp 231
17 Sammy Andersson, Gimo 230
18 Ronny Oskarsson, Gimo 230
19 Gunilla Magnusson, Mangskog 229
20 Dick Mattsson, Alunda 229
21 Pingen 229
22 Jonte Andersson, Onsby Alunda 226
23 Olov Johan Westerling, Sollentuna 226
24 Stefan Persson, Örbyhus 226
25 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 225
26 Patrick Gustafsson, Österbybruk 224
27 Eva Andersson, Gimo 224
28 Pontus Orebrand, Östhammar 224
28 Erik Hedman, Lunda Alunda 224
30 Robert Gunnarsson 223
31 Lars Johansson, Uppsala 223
32 Carina Söderberg, Uppsala 222
33 Ture Zell, Hjo 222
34 Staffan Johansson, Löddby Alunda 222
35 Björn Johansson, Löddby Alunda 222
36 Ann Söderberg, Uppsala 221
37 Johan Blom, Uppsala 220
38 Hampus Zell, Hjo 220
39 Adam Lund, Öregrund 219
40 Alva Lamell, Uppsala 219
41 Fredrik Blom, Uppsala 218
42 Ulf Svensson, Öregrund 217
43 Bernt Eriksson, Happsta 216
44 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 216
45 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 216
46 Joel Werme, Uppsala 215
47 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 215
48 Lars-Ove Olsson, Östhammar 215
49 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 214
50 Thomas Ericsson, Uppsala 214
51 Viktor Olsson, Solna 214
52 Martin Levin, Uppsala 212
53 Lotta Lilieros, Uppsala 212
54 Ingrid Söderberg, Kilby  211
55 Stig Josefsson, Alunda 211
56 Lars Lindström, Klev 210
57 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 209
58 Emmy Åhman, Fors Gimo 209
59 Levi Häggkvist, Björklinge 209
60 Annika Rohdin, Löddby Alunda 209
61 Thorbjörn Lundin, Alunda 209
62 Johan Åhman, Fors Gimo 208
63 Anton Söderberg, Uppsala 208
64 Lars Lindström, Klev 207
65 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 207
66 A-M Österberg, Alunda 207
67 Conny Rohdin, Löddby Alunda 207
68 Maud och Göran, Uppsala 206
69 Lisa Axelsson, Alunda 205
70 Erika Dettman, Berlin 205
71 Hans Rosenvald, Uppsala 203
72 Frissan, Gimo 202
73 Dan Collin, Alunda 202
74 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 202
75 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 202
76 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 201
77 Kristin Lund, Öregrund 200
78 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 199
79 Gunilla Andersson, Gimo 199
80 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 198
81 Niklas Flygt, Uppsala 198
82 Leif Söderberg, Uppsala 198
83 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 198
84 Mats Ekström, Gimo 198
85 Ulla Söderqvist, Mysslinge 198
86 Kent och Bitte, Alunda 198
87 Milly Söderqvist, Gimo 197
88 Ove Lundin, Alunda 196
89 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 196
90 Roger Lamell, Alunda 195
91 Carina Lund, Öregrund 195
92 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 194
93 Tommy Pettersson, Alunda 194
94 Kaj Visuri, Ed Östhammar 193
95 Jesper Söderberg, Uppsala 193
96 Miranda Lund, Öregrund 193
97 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 192
98 Zach, Bälinge 192
99 Roger Andersson Rud, Gimo 191
100 Thomas Engström, Gimo 191
101 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 190
102 Maria Åhman, Kilby 190
103 Håkan Davidsson, Strömsbro 190
104 Tova Johansson, Löddby Alunda 190
105 Julia Söderberg, Uppsala 189
106 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 187
107 Robert Etteborn, Alingsås 186
108 Marcus Lindström, Uppsala 186
109 Freja Broman, Gimo 185
110 Stefan Isaksson, Klev Alunda 184
111 Åke Lydh - Ove Nyberg 184
112 Fredrik Svedman, Uppsala 183
112 Pierre Sonehag, Uppsala 183
114 Cecilia Lund, Öregrund 183
115 Hans Andersson, Österbybruk 183
116 Marcus Lindström, Uppsala 183
117 Axel Malmqvist, Bälinge 181
118 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 181
119 Lars-Erik Åhman, Kilby 181
120 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 181
121 Robin Söderberg, Uppsala 180
122 Crisse Bergman, Alunda 179
123 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 179
124 Dick Janeklint, Uppsala 177
125 Anders Wikner, Uppsala 177
126 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 176
127 Lars Eriksson, Gimo 176
128 Isabelle Wingren, Mysslinge 174
129 Thomas Engblom, Uppsala 173
130 Annette Magnusson, Mangskog 173
131 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 169
132 Amanda Lund, Hjo 165
133 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 159
134 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 158
135 Frissan Gimo 157
Uppdaterad: 16 JUN 2021 23:29 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget