Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 12 matcher - 15 juni


Dagens lista börjar i Solna och slutar i Hjo, det var det ingen som före EM kunde tro.

Och Jonas tog täten efter 18 poäng x två, som räckte att med nio poäng tidigare ledare slå.

Dagens raket; Dan Collin från plats 95 till plats 51.

Dagens bojsänke; Miranda Lund från plats 44 till plats 97.

Placering   Poäng
1 Jonas Åhman, Solna 207
2 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 203
3 Pirre, Bälinge 202
4 Roger Hedström, Gräsö 202
5 Kevin Rosenvald, Uppsala 195
6 Bernt Eriksson, Happsta 194
7 Elliot Rosenvald, Uppsala 194
8 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 194
9 Dick Mattsson, Alunda 194
10 Olov Johan Westerling, Sollentuna 192
11 Per Wiklund, Alunda 191
12 Patrick Gustafsson, Österbybruk 190
13 Fredrik Lindeborg, London 189
14 Johan Blom, Uppsala 189
15 Göran Söderqvist, Mysslinge 187
16 Sammy Andersson, Gimo 186
17 Lasse Petterson, Uppsala 186
18 Ronny Oskarsson, Gimo 186
19 Pontus Orebrand, Östhammar 185
20 Emil Bergkvist, Mysslinge 183
21 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 182
22 Stefan Persson, Örbyhus 182
23 Ann Söderberg, Uppsala 180
24 Niklas Eriksson, Sala 180
25 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 179
26 Eva Andersson, Gimo 179
27 Staffan Johansson, Löddby Alunda 179
28 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 178
29 Ture Zell, Hjo 178
30 Lotta Lilieros, Uppsala 178
31 Gunilla Magnusson, Mangskog 178
32 Carina Söderberg, Uppsala 177
33 Ulf Svensson, Öregrund 177
34 Fredrik Blom, Uppsala 177
35 Jonte Andersson, Onsby Alunda 176
36 Christina Söderberg, Uppsala 176
37 Stig Josefsson, Alunda 176
38 Pingen 175
39 Lars Lindström, Klev 174
40 Eric Lundin, Alunda 174
41 Gunni Lantz, Skyndelstorp 174
42 Levi Häggkvist, Björklinge 174
43 Joel Werme, Uppsala 173
44 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 173
45 Alva Lamell, Uppsala 173
46 Ove Lundin, Alunda 172
47 Lars-Ove Olsson, Östhammar 172
48 Robert Gunnarsson 172
49 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 171
50 Tomas Bendiksen, Ånå Östhammar 171
51 Dan Collin, Alunda 170
52 Viktor Olsson, Solna 170
53 Anton Söderberg, Uppsala 170
54 Emmy Åhman, Fors Gimo 169
55 Erika Dettman, Berlin 169
56 Frissan, Gimo 169
57 Erik Hedman, Lunda Alunda 168
58 Thomas Ericsson, Uppsala 168
59 Lars Johansson, Uppsala 168
60 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 167
61 Adam Lund, Öregrund 167
62 Björn Johansson, Löddby Alunda 166
63 Annika Rohdin, Löddby Alunda 166
64 Conny Rohdin, Löddby Alunda 166
65 Hampus Zell, Hjo 165
66 Milly Söderqvist, Gimo 164
67 Maud och Göran, Uppsala 163
68 Kent och Bitte, Alunda 163
69 Martin Levin, Uppsala 162
70 Lisa Axelsson, Alunda 162
71 Hans Rosenvald, Uppsala 161
72 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 160
73 Thomas Engström, Gimo 160
74 Lars Lindström, Klev 160
75 Johan Åhman, Fors Gimo 158
76 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 158
77 Maria Åhman, Kilby 158
78 Thorbjörn Lundin, Alunda 158
79 Kristin Lund, Öregrund 157
80 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 157
81 A-M Österberg, Alunda 157
82 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 156
83 Tova Johansson, Löddby Alunda 156
84 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 155
85 Dick Janeklint, Uppsala 155
86 Mats Ekström, Gimo 155
87 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 154
88 Gunilla Andersson, Gimo 154
89 Roger Lamell, Alunda 153
90 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 153
91 Ingrid Söderberg, Kilby  153
92 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 152
93 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 151
94 Tommy Pettersson, Alunda 151
95 Hans Andersson, Österbybruk 151
96 Kaj Visuri, Ed Östhammar 150
97 Miranda Lund, Öregrund 150
98 Axel Malmqvist, Bälinge 149
99 Fredrik Svedman, Uppsala  
  Pierre Sonehag, Uppsala 148
101 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 148
102 Carina Lund, Öregrund 148
103 Niklas Flygt, Uppsala 147
104 Zach, Bälinge 147
105 Leif Söderberg, Uppsala 147
106 Stefan Isaksson, Klev Alunda 146
107 Anders Wikner, Uppsala 146
108 Lars Eriksson, Gimo 146
109 Håkan Davidsson, Strömsbro 146
110 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 146
111 Roger Andersson Rud, Gimo 145
112 Crisse Bergman, Alunda 145
113 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 145
114 Robin Söderberg, Uppsala 145
115 Robert Etteborn, Alingsås 143
116 Julia Söderberg, Uppsala 143
117 Ulla Söderqvist, Mysslinge 143
118 Marcus Lindström, Uppsala 143
119 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 142
120 Cecilia Lund, Öregrund 142
121 Marcus Lindström, Uppsala 142
122 Freja Broman, Gimo 142
123 Isabelle Wingren, Mysslinge 141
124 Lars-Erik Åhman, Kilby 140
125 Thomas Engblom, Uppsala 139
126 Annette Magnusson, Mangskog 139
127 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 137
128 Jesper Söderberg, Uppsala 137
129 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 136
130 Frissan Gimo 133
131 Åke Lydh - Ove Nyberg 133
132 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 127
133 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 125
134 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 125
135 Amanda Lund, Hjo 120
Uppdaterad: 15 JUN 2021 23:46 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget