Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 10 matcher - 14 juni


Att tippa Spanien borta med noll mot noll, det borde betyda att man på fotboll inte har någon koll.

Men Jonas, Jonte, Frissan och Cassandra, de gjorde det som vi inte kunde tro vi andra

Dagens raket; Gunni Lantz, från plats 98 till plats 39

Dagens bojsänke; Amanda Reidlund, från plats 49 till 83

Placering   Poäng
1 Pirre, Bälinge 175
2 Jonas Åhman, Solna 171
3 Dick Mattsson, Alunda 169
4 Roger Hedström, Gräsö 168
5 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 166
6 Patrick Gustafsson, Österbybruk 163
7 Olov Johan Westerling, Sollentuna 162
8 Sammy Andersson, Gimo 160
9 Lasse Petterson, Uppsala 159
10 Göran Söderqvist, Mysslinge 159
11 Elliot Rosenvald, Uppsala 157
12 Stefan Persson, Örbyhus 156
13 Fredrik Lindeborg, London 155
14 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 155
15 Per Wiklund, Alunda 154
16 Ture Zell, Hjo 153
17 Kevin Rosenvald, Uppsala 153
18 Niklas Eriksson, Sala 152
19 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 152
20 Lotta Lilieros, Uppsala 152
21 Eva Andersson, Gimo 152
22 Jonte Andersson, Onsby Alunda 151
23 Fredrik Blom, Uppsala 151
24 Stig Josefsson, Alunda 151
25 Ulf Svensson, Öregrund 149
26 Emil Bergkvist, Mysslinge 149
27 Ronny Jansson, Alunda 149
28 Pontus Orebrand, Östhammar 148
29 Eric Lundin, Alunda 147
30 Lars-Ove Olsson, Östhammar 147
31 Gunilla Magnusson, Mangskog 146
32 Johan Blom, Uppsala 146
33 Ove Lundin, Alunda 146
34 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 145
35 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 145
36 Tomas Bendiksen, Ånå Östhammar 145
37 Bernt Eriksson, Happsta 144
38 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 144
39 Gunni Lantz, Skyndelstorp 143
40 Adam Lund, Öregrund 140
41 Ann Söderberg, Uppsala 139
42 Joel Werme, Uppsala 138
43 Pingen 138
44 Miranda Lund, Öregrund 138
45 Maud och Göran, Uppsala 137
46 Lisa Axelsson, Alunda 137
47 Milly Söderqvist, Gimo 137
48 Alva Lamell, Uppsala 137
49 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 136
50 Viktor Olsson, Solna 135
51 Staffan Johansson, Löddby Alunda 135
52 Robert Gunnarsson 135
53 Hans Rosenvald, Uppsala 134
54 Hampus Zell, Hjo 134
55 Thomas Ericsson, Uppsala 134
56 Carina Söderberg, Uppsala 133
57 Christina Söderberg, Uppsala 133
58 Thomas Engström, Gimo 133
59 Frissan, Gimo 132
60 Annika Rohdin, Löddby Alunda 132
61 Kristin Lund, Öregrund 132
62 Maria Åhman, Kilby 132
63 Lars Lindström, Klev 131
64 Erik Hedman, Lunda Alunda 131
65 Johan Åhman, Fors Gimo 131
66 Lars Johansson, Uppsala 131
67 Levi Häggkvist, Björklinge 131
68 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 130
69 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 130
70 Björn Johansson, Löddby Alunda 129
71 Mats Ekström, Gimo 129
72 Conny Rohdin, Löddby Alunda 129
73 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 128
74 Erika Dettman, Berlin 128
75 Robert Etteborn, Alingsås 127
76 Dick Janeklint, Uppsala 127
77 Ingrid Söderberg, Kilby  127
78 Anton Söderberg, Uppsala 127
79 Martin Levin, Uppsala 126
80 Cecilia Lund, Öregrund 126
81 Emmy Åhman, Fors Gimo 126
82 Kent och Bitte, Alunda 126
83 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 125
84 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 125
85 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 125
86 Axel Malmqvist, Bälinge 124
87 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 124
88 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 124
89 Hans Andersson, Österbybruk 123
90 Kaj Visuri, Ed Östhammar 122
91 Lars Lindström, Klev 122
92 Thorbjörn Lundin, Alunda 122
93 Anders Wikner, Uppsala 121
94 Carina Lund, Öregrund 120
95 Dan Collin, Alunda 120
96 Leif Söderberg, Uppsala 120
97 Tova Johansson, Löddby Alunda 120
98 Ulla Söderqvist, Mysslinge 120
99 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 119
100 Gunilla Andersson, Gimo 119
101 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 119
102 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 119
103 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 119
103 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 119
105 Håkan Davidsson, Strömsbro 119
106 Tommy Pettersson, Alunda 119
107 A-M Österberg, Alunda 119
108 Crisse Bergman, Alunda 118
109 Frissan Gimo 117
110 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 116
111 Freja Broman, Gimo 116
112 Roger Lamell, Alunda 115
113 Fredrik Svedman, Uppsala 115
113 Pierre Sonehag, Uppsala 115
115 Lars-Erik Åhman, Kilby 115
116 Thomas Engblom, Uppsala 113
117 Roger Andersson Rud, Gimo 113
118 Stefan Isaksson, Klev Alunda 113
119 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 113
120 Annette Magnusson, Mangskog 111
121 Jesper Söderberg, Uppsala 111
122 Niklas Flygt, Uppsala 110
123 Zach, Bälinge 110
124 Lars Eriksson, Gimo 109
125 Isabelle Wingren, Mysslinge 108
126 Robin Söderberg, Uppsala 108
127 Marcus Lindström, Uppsala 107
128 Amanda Lund, Hjo 106
129 Marcus Lindström, Uppsala 105
130 Åke Lydh - Ove Nyberg 105
131 Julia Söderberg, Uppsala 100
132 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 99
133 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 98
134 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 93
135 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 92
Uppdaterad: 14 JUN 2021 23:38 Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget