Hoppa till sidans innehåll

2018-06-28 Slutställning


Så var då alla vinnarna i VM-tipset korade, tack alla som var med även Ni som förlorade!

Dagens raket; Peter Svedin från 88 till 35.

Dagens bojsänke; Roger Andersson Ruud från 46 till 87.

Hela gruppspelets raket; Anders Wikner från 123 till 3!

Hela gruppspelets bojsänke; Inga Hörte från 1 till 123.

Plac   Poäng                   
1 Pierre Söderberg, Bälinge 740   3 000 kr
2 Per Wiklund, Alunda 737      500 kr
3 Anders Wikner, Uppsala 734      500 kr
4 Emilie Andersson, Gimo 732      500 kr
5 Calle Forsman, Uppsala 728      500 kr
6 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 725    
7 Johan & Emmy, Fors Gimo 724    
8 Lars Johansson, Uppsala 720    
9 Sune Johansson, Alunda 719    
10 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 717    
11 Thorbjörn Lundin, Alunda 715    
12 Hampus Zell 707    
13 Mathias Ehres 706    
14 Gabriel Mattsson, Alunda 704    
15 Erik Andersson, Knivsta 704    
16 Raffe o Philip på FSAB 703    
17 Lisa Wikner, Helsingborg 701    
18 Erik Davidsson, Västerberga Uppsala 700    
19 Leif Söderberg, Uppsala 698    
20 Christina Söderberg, Uppsala 698    
21 Lars Lindström, Klev Alunda 696    
22 Andreas Persson, Gimo 695    
23 Lennart Jakobsson, Uppsala 694    
24 Tomas Reidlund, Upplands-Väsby 693    
25 Niklas Eriksson, Uppsala 692    
26 Kristin Lund, Gimo 691    
27 Tobias Forsmarker, Uppsala 685    
28 Jennifer Lundell, Uppsala 684    
29 Emil Rohdin, Löddby Alunda 684    
30 Mattias Jansson, BBM 683    
31 Stig Josefsson, Alunda 681    
32 Marcus Lindström, Klev Alunda 680    
33 Tom Karlsson, Gimo 680    
34 Pingen 679    
35 Peter Svedin, Gimo 678    
36 A-M Österberg, Alunda 678    
37 Thorbjörn Lundin, Alunda 676    
38 Stefan Isaksson, Klev Alunda 675    
39 Familjen Rohdin, Aspdal Alunda 674    
40 Kenneth Jansson, Öregrund 674    
41 Sören Johansson, Hammarby Alunda 673    
42 Roger Lamell, Alunda 673    
43 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 672    
44 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 671    
45 Anders Sundin, Gimo 670    
46 Ulf Eriksson, Uppsala 668    
47 Dick Mattsson, Alunda 668    
48 Jesper Söderberg, Uppsala 667    
49 Marcus Lindström, Klev Alunda 666    
50 Kristofer Mårtensson, Alunda 666    
51 Jens Malm 665    
52 Seidy Åkerlöf, Gimo 663    
53 Peter Ström, Östhammar 663    
54 Barbro Espeteg, Västerås 661    
55 Sofie Mårtensson, Alunda 661    
56 Mats Ekström, Gimo 660    
57 Jonte Andersson, Onsby Alunda 659    
58 Lars Lindström, Klev Alunda 658    
59 Conny Petterson, Fors Gimo 658    
60 Amanda Lund, Gävle 658    
61 Martin Levin, Uppsala 657    
62 Lars Sjögren, Gimo 656    
63 Christoffer Storäng, Uppsala 656    
64 Lars Eklund, Gimo 656    
65 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 655    
66 Ove Lundin, Alunda 653    
67 Robin Söderberg, Uppsala 653    
68 Jörgen Lindström, Uppsala 653    
69 Håkan Ejneborn, Helsingborg 652    
70 Anders Hjalmarsson, Valö Östhammar 652    
71 Gunilla Magnusson, Slobyn Mangskog 652    
72 Erling Lövgren, Karby Uppsala 651    
73 Jonas Österberg, Alunda 651    
74 Adam Lund, Gimo 650    
75 Nils Henriksson, Alunda 650    
76 Emil Martinsen, Gimo 650    
77 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 649    
78 Jonas Cervin, Uppsala 648    
79 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 648    
80 Miranda Lund, Gimo 647    
81 Adham El-harbiti, Uppsala 647    
82 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 646    
83 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 646    
84 Sanna Andersson, Gimo 646    
85 Andreas Breidenskog, Alunda 645    
86 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 645    
87 Roger Andersson Ruud, Gimo 643    
88 Rolf Nordin, Gimo 643    
89 Dick Janeklint, Uppsala 643    
90 Anton Söderberg, Uppsala 642    
91 Viktor Wikner, Uppsala 642    
92 Jan Franzén, Jönköping 642    
93 Jakob Boersma, Hargshamn 640    
94 Adrian Cicek, Uppsala 636    
95 Team Mattsson, Villavägen Alunda 635    
96 Eric Lundin, Alunda 632    
97 Kenneth Nordström, Gimo 632    
98 Bertil Alm, Alunda 632    
99 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 630    
100 Åke Jakobsson, Östhammar 629    
101 Gunilla Andersson, Gimo 627    
102 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 626    
103 Thomas Engblom, Uppsala 626    
104 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 624    
105 Lotta Holmqvist, Klev Alunda 623    
106 Kajsa Nordén, Lejdet Alunda 622    
107 Joel Myrland, Svedden Gimo 621    
108 Andreas Persson, Gimo 621    
109 Tommy Pettersson, Alunda 621    
110 Per-Erik Pettersson, Östhammar 619    
111 Kent Larsson, Östhammar 618    
112 Roger Hedström, Gräsö 618    
113 Carina Lund, Öregrund 618    
114 Cassandra Reidlund, Upplands-Väsby 616    
115 Ulf Svensson, Öregrund 615    
116 Amanda Reidlund, Upplands-Väsby 613    
117 Åke Lyd, Österbybruk 611    
118 Peter Jonsson, Skoby Alunda 608    
119 Ann Söderberg, Uppsala 607    
120 Ulla Pettersson, Fors Gimo 605    
121 Ulla Altis, Östhammar 601    
122 Göran Söderqvist, Mysslinge 601    
123 Stig Österberg, Syding-Ösby Alunda 593    
124 Inga Hörte, Uppsala 592    
125 Niklas Eliardsson, Hargshamn 589    
126 Sara Andersson, Bälinge 589    
127 Tommy Pettersson, Alunda 588    
128 Johan Åhman, Fors Gimo 584    
129 Ove Nyberg, Morkarla 580    
130 Mats Ekberg Uppsala 573    
131 Cecilia Lund, Gimo 566    
132 Cristoffer Bergman, Bälinge 552    
Uppdaterad: 28 JUN 2018 22:59 Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Intersport

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan