Hoppa till sidans innehåll

2018-06-22


I fortsatt topp är Pierre och Mats-Ola, undrar vad det gått i för tippar-skola.

De missade i dag två matcher av tre, ändå fortsätter de att hänga me`!

Dagens raket: Amanda Lund från 108 till 63.

Dagens bojsänke: Jesper Söderberg från 9 till 40

Plac   Poäng
1 Pierre Söderberg, Bälinge 439
2 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 436
3 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 423
4 Calle Forsman, Uppsala 418
5 Emilie Andersson, Gimo 418
6 Mathias Ehres 416
7 Lars Lindström, Klev Alunda 414
8 Stig Josefsson, Alunda 413
9 Tom Karlsson, Gimo 412
10 Kristin Lund, Gimo 411
11 Lennart Jakobsson, Uppsala 411
12 Mattias Jansson, BBM 407
13 Gunilla Magnusson, Slobyn Mangskog 407
14 Gabriel Mattsson, Alunda 406
15 Raffe o Philip på FSAB 403
16 Roger Lamell, Alunda 403
17 Tobias Forsmarker, Uppsala 402
18 Niklas Eriksson, Uppsala 402
19 Bertil Alm, Alunda 401
20 Leif Söderberg, Uppsala 397
21 Anders Wikner, Uppsala 396
22 Marcus Lindström, Klev Alunda 394
23 Per Wiklund, Alunda 394
24 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 393
25 Hampus Zell 393
26 Dick Mattsson, Alunda 392
27 Lisa Wikner, Helsingborg 391
28 Mats Ekström, Gimo 391
29 Ulf Eriksson, Uppsala 390
30 Lars Johansson, Uppsala 390
31 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 390
32 Christina Söderberg, Uppsala 389
33 Jakob Boersma, Hargshamn 388
34 Sune Johansson, Alunda 388
35 Amanda Reidlund, Upplands-Väsby 386
36 Jens Malm 385
37 Rolf Nordin, Gimo 385
38 Jennifer Lundell, Uppsala 385
39 Familjen Rohdin, Aspdal Alunda 383
40 Jesper Söderberg, Uppsala 382
41 Johan & Emmy, Fors Gimo 382
42 Adham El-harbiti, Uppsala 382
43 Jonte Andersson, Onsby Alunda 382
44 Nils Henriksson, Alunda 382
45 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 381
46 Dick Janeklint, Uppsala 381
47 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 380
48 Lars Sjögren, Gimo 380
49 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 378
50 Kenneth Nordström, Gimo 378
51 Emil Martinsen, Gimo 378
52 Ann Söderberg, Uppsala 375
53 Åke Jakobsson, Östhammar 375
54 Seidy Åkerlöf, Gimo 374
55 Ulf Svensson, Öregrund 373
56 Erik Davidsson, Västerberga Uppsala 373
57 Jonas Österberg, Alunda 373
58 Thorbjörn Lundin, Alunda 372
59 Anton Söderberg, Uppsala 372
60 Peter Svedin, Gimo 372
61 Emil Rohdin, Löddby Alunda 372
62 Roger Andersson Ruud, Gimo 372
63 Amanda Lund, Gävle 370
64 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 369
65 Lars Lindström, Klev Alunda 369
66 Erik Andersson, Knivsta 369
67 Andreas Persson, Gimo 369
68 Tomas Reidlund, Upplands-Väsby 369
69 Roger Hedström, Gräsö 368
70 A-M Österberg, Alunda 368
71 Andreas Persson, Gimo 367
72 Kristofer Mårtensson, Alunda 367
73 Pingen 366
74 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 366
75 Kajsa Nordén, Lejdet Alunda 365
76 Anders Sundin, Gimo 364
77 Robin Söderberg, Uppsala 363
78 Kent Larsson, Östhammar 362
79 Sören Johansson, Hamamrby Alunda 362
80 Thorbjörn Lundin, Alunda 362
81 Peter Ström, Östhammar 362
82 Stefan Isaksson, Klev Alunda 361
83 Åke Lyd, Österbybruk 361
84 Christoffer Storäng, Uppsala 360
85 Sanna Andersson, Gimo 359
86 Anders Hjalmarsson, Valö Östhammar 359
87 Marcus Lindström, Klev Alunda 357
88 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 357
89 Ulla Pettersson, Fors Gimo 357
90 Tommy Pettersson, Alunda 356
91 Sofie Mårtensson, Alunda 355
92 Kenneth Jansson, Öregrund 355
93 Lars Eklund, Gimo 355
94 Viktor Wikner, Uppsala 354
95 Team Mattsson, Villavägen Alunda 354
96 Stig Österberg, Syding-Ösby Alunda 354
97 Göran Söderqvist, Mysslinge 354
98 Eric Lundin, Alunda 353
99 Adam Lund, Gimo 352
100 Lotta Holmqvist, Klev Alunda 352
101 Håkan Ejneborn, Helsingborg 352
102 Per-Erik Pettersson, Östhammar 351
103 Miranda Lund, Gimo 350
104 Cassandra Reidlund, Upplands-Väsby 350
105 Thomas Engblom, Uppsala 350
106 Jan Franzén, Jönköping 349
107 Barbro Espeteg, Västerås 347
108 Carina Lund, Öregrund 347
109 Cecilia Lund, Gimo 344
110 Conny Petterson, Fors Gimo 343
111 Adrian Cicek, Uppsala 343
112 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 343
113 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 342
114 Ove Lundin, Alunda 342
115 Martin Levin, Uppsala 341
116 Jonas Cervin, Uppsala 341
117 Andreas Breidenskog, Alunda 341
118 Erling Lövgren, Karby Uppsala 340
119 Peter Jonsson, Skoby Alunda 338
120 Gunilla Andersson, Gimo 335
121 Sara Andersson, Bälinge 335
122 Joel Myrland, Svedden Gimo 334
123 Inga Hörte, Uppsala 333
124 Jörgen Lindström, Uppsala 328
125 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 325
126 Johan Åhman, Fors Gimo 320
127 Niklas Eliardsson, Hargshamn 317
128 Mats Ekberg Uppsala 312
129 Tommy Pettersson, Alunda 310
130 Ove Nyberg, Morkarla 294
131 Cristoffer Bergman, Bälinge 284
132 Ulla Altis, Östhammar 278
Uppdaterad: 22 JUN 2018 22:40
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan