Hoppa till sidans innehåll

2018-06-18


Lasse och Lisa var dagens två vinnare med tur, när England gjorde mål så blev rättaren av dessa rader ganska sur.                                                                                                 Lasse  upp i topp och Lisa nu trettinia, vi andra får fortsätta om vem som vinner att sia.

Dagens raket; Lisa Wikner från 93 till 39.

Dagens bojsänke; Miranda Lund från 11 till 70.

Plac   Poäng
1 Lars Lindström, Klev Alunda 246
2 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 245
3 Pierre Söderberg, Bälinge 245
4 Christina Söderberg, Uppsala 241
5 Ulf Eriksson, Uppsala 240
6 Mathias Ehres 237
7 Raffe o Philip på FSAB 236
8 Kenneth Nordström, Gimo 234
9 Roger Lamell, Alunda 231
10 Gunilla Magnusson, Slobyn Mangskog 231
11 Erik Andersson, Knivsta 228
12 Tom Karlsson, Gimo 226
13 Lars Johansson, Uppsala 224
14 Seidy Åkerlöf, Gimo 224
15 Lars Lindström, Klev Alunda 223
16 Roger Andersson Ruud, Gimo 222
17 Jesper Söderberg, Uppsala 219
18 Emilie Andersson, Gimo 219
19 Sune Johansson, Alunda 219
20 Anton Söderberg, Uppsala 218
21 Robin Söderberg, Uppsala 218
22 Andreas Persson, Gimo 216
23 Adham El-harbiti, Uppsala 216
24 Leif Söderberg, Uppsala 215
25 Kristofer Mårtensson, Alunda 215
26 Emil Martinsen, Gimo 215
27 Mattias Jansson, BBM 214
28 Gabriel Mattsson, Alunda 214
29 Stig Josefsson, Alunda 213
30 Hampus Zell 213
31 Emil Rohdin, Löddby Alunda 212
32 Jan Franzén, Jönköping 212
33 Jonte Andersson, Onsby Alunda 212
34 Rolf Nordin, Gimo 212
35 Lennart Jakobsson, Uppsala 212
36 Jennifer Lundell, Uppsala 211
37 Dick Mattsson, Alunda 211
38 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 211
39 Lisa Wikner, Helsingborg 210
40 Marcus Lindström, Klev Alunda 209
41 Peter Svedin, Gimo 209
42 Tomas Reidlund, Upplands-Väsby 209
43 Andreas Persson, Gimo 209
44 Niklas Eriksson, Uppsala 209
45 Dick Janeklint, Uppsala 208
46 Johan & Emmy, Fors Gimo 208
47 Sanna Andersson, Gimo 208
48 Calle Forsman, Uppsala 207
49 Tobias Forsmarker, Uppsala 207
50 Carina Lund, Öregrund 207
51 Per Wiklund, Alunda 206
52 Jonas Österberg, Alunda 206
53 Thomas Engblom, Uppsala 206
54 Bertil Alm, Alunda 206
55 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 205
56 Nils Henriksson, Alunda 205
57 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 204
58 Mats Ekström, Gimo 203
59 Anders Wikner, Uppsala 202
60 Kristin Lund, Gimo 202
61 Sören Johansson, Hamamrby Alunda 202
62 Sofie Mårtensson, Alunda 202
63 Barbro Espeteg, Västerås 202
64 Åke Jakobsson, Östhammar 202
65 Erik Davidsson, Västerberga Uppsala 202
66 Jens Malm 201
67 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 201
68 Jakob Boersma, Hargshamn 201
69 Adam Lund, Gimo 199
70 Miranda Lund, Gimo 199
71 Håkan Ejneborn, Helsingborg 199
72 Peter Ström, Östhammar 199
73 Amanda Reidlund, Upplands-Väsby 198
74 Kajsa Nordén, Lejdet Alunda 197
75 Thorbjörn Lundin, Alunda 197
76 Pingen 196
77 Marcus Lindström, Klev Alunda 195
78 Ann Söderberg, Uppsala 195
79 Thorbjörn Lundin, Alunda 195
80 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 195
81 Stig Österberg, Syding-Ösby Alunda 195
82 Per-Erik Pettersson, Östhammar 194
83 Jonas Cervin, Uppsala 194
84 Åke Lyd, Österbybruk 194
85 Göran Söderqvist, Mysslinge 194
86 Lars Eklund, Gimo 194
87 Ulla Pettersson, Fors Gimo 194
88 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 193
89 Kenneth Jansson, Öregrund 193
90 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 192
91 Viktor Wikner, Uppsala 192
92 Anders Sundin, Gimo 192
93 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 191
94 Roger Hedström, Gräsö 189
95 Kent Larsson, Östhammar 188
96 Familjen Rohdin, Aspdal Alunda 188
97 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 186
98 Tommy Pettersson, Alunda 186
99 Ove Lundin, Alunda 186
100 Lars Sjögren, Gimo 184
101 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 183
102 Cassandra Reidlund, Upplands-Väsby 182
103 Gunilla Andersson, Gimo 181
104 Adrian Cicek, Uppsala 181
105 Peter Jonsson, Skoby Alunda 181
106 Eric Lundin, Alunda 181
106 Inga Hörte, Uppsala 181
108 Anders Hjalmarsson, Valö Östhammar 180
109 Andreas Breidenskog, Alunda 179
110 Erling Lövgren, Karby Uppsala 178
111 Christoffer Storäng, Uppsala 177
112 A-M Österberg, Alunda 176
113 Jörgen Lindström, Uppsala 174
114 Lotta Holmqvist, Klev Alunda 174
115 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 173
116 Mats Ekberg Uppsala 173
117 Johan Åhman, Fors Gimo 173
118 Niklas Eliardsson, Hargshamn 172
119 Conny Petterson, Fors Gimo 170
120 Martin Levin, Uppsala 169
121 Sara Andersson, Bälinge 169
122 Stefan Isaksson, Klev Alunda 169
123 Cecilia Lund, Gimo 167
124 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 165
125 Amanda Lund, Gävle 164
126 Ulf Svensson, Öregrund 162
127 Team Mattsson, Villavägen Alunda 160
128 Tommy Pettersson, Alunda 159
129 Cristoffer Bergman, Bälinge 158
130 Ove Nyberg, Morkarla 145
131 Joel Myrland, Svedden Gimo 142
132 Ulla Altis, Östhammar 137
Lasse och Lisa var dagens två vinnare med tur, när England gjorde mål så blev rättaren av dessa rader ganska sur. Lasse upp i topp och Lisa nu trettinia, vi andra får fortsätta om vem som vinner att sia.
Uppdaterad: 18 JUN 2018 22:31
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan