Hoppa till sidans innehåll

2018-06-17


Efter många matcher nu under fyra kvällar, kom nu på söndagen två stora skrällar.

Miranda Lund och Cassandra från Väsby satte full pott på Tysklands förlust, medan hela tio tippare hade kryss i Brasiliens dust.

Dagens raket; Amanda Reidlund från 124 till 36.

Dagens bojsänke; Ingrid Söderberg från 68 till 105.

Plac   Poäng
1 Ulf Eriksson, Uppsala 185
2 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 182
3 Raffe o Philip på FSAB 181
4 Pierre Söderberg, Bälinge 176
5 Gunilla Magnusson, Slobyn Mangskog 175
6 Kenneth Nordström, Gimo 173
7 Christina Söderberg, Uppsala 173
8 Lars Lindström, Klev Alunda 171
9 Roger Lamell, Alunda 169
10 Mathias Ehres 168
11 Miranda Lund, Gimo 167
12 Roger Andersson Ruud, Gimo 167
13 Calle Forsman, Uppsala 166
14 Seidy Åkerlöf, Gimo 163
15 Andreas Persson, Gimo 161
16 Lars Lindström, Klev Alunda 160
17 Kristofer Mårtensson, Alunda 160
18 Erik Andersson, Knivsta 159
19 Jonte Andersson, Onsby Alunda 159
20 Tom Karlsson, Gimo 157
21 Emilie Andersson, Gimo 157
22 Dick Mattsson, Alunda 156
23 Leif Söderberg, Uppsala 156
24 Kristin Lund, Gimo 155
25 Lars Johansson, Uppsala 155
26 Lennart Jakobsson, Uppsala 155
27 Åke Jakobsson, Östhammar 155
28 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 155
29 Niklas Eriksson, Uppsala 154
30 Marcus Lindström, Klev Alunda 153
31 Sanna Andersson, Gimo 153
32 Mattias Jansson, BBM 152
33 Emil Rohdin, Löddby Alunda 152
34 Andreas Persson, Gimo 152
35 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 152
36 Amanda Reidlund, Upplands-Väsby 151
37 Tobias Forsmarker, Uppsala 151
38 Stig Josefsson, Alunda 151
39 Hampus Zell 151
40 Thomas Engblom, Uppsala 151
41 Dick Janeklint, Uppsala 151
42 Carina Lund, Öregrund 151
43 Marcus Lindström, Klev Alunda 150
44 Jesper Söderberg, Uppsala 150
45 Robin Söderberg, Uppsala 150
46 Sune Johansson, Alunda 150
47 Bertil Alm, Alunda 150
48 Stig Österberg, Syding-Ösby Alunda 150
49 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 149
50 Anton Söderberg, Uppsala 149
51 Jan Franzén, Jönköping 149
52 Jonas Österberg, Alunda 149
53 Sören Johansson, Hamamrby Alunda 149
54 Rolf Nordin, Gimo 149
55 Göran Söderqvist, Mysslinge 149
56 Kenneth Jansson, Öregrund 149
57 Peter Svedin, Gimo 148
58 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 148
59 Jennifer Lundell, Uppsala 148
60 Ulla Pettersson, Fors Gimo 148
61 Adham El-harbiti, Uppsala 147
62 Erik Davidsson, Västerberga Uppsala 147
63 Lars Eklund, Gimo 147
64 Håkan Ejneborn, Helsingborg 146
65 Emil Martinsen, Gimo 146
66 Gabriel Mattsson, Alunda 145
67 Roger Hedström, Gräsö 144
68 Per Wiklund, Alunda 144
69 Peter Ström, Östhammar 143
70 Ann Söderberg, Uppsala 142
71 Christoffer Storäng, Uppsala 142
72 Sofie Mårtensson, Alunda 141
73 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 141
74 Tommy Pettersson, Alunda 141
75 Ove Lundin, Alunda 141
76 Barbro Espeteg, Västerås 141
77 Tomas Reidlund, Upplands-Väsby 141
78 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 140
79 Viktor Wikner, Uppsala 139
80 Johan & Emmy, Fors Gimo 139
81 Jakob Boersma, Hargshamn 139
82 Adam Lund, Gimo 138
83 Familjen Rohdin, Aspdal Alunda 138
84 Gunilla Andersson, Gimo 138
85 Cassandra Reidlund, Upplands-Väsby 138
86 Lars Sjögren, Gimo 137
87 Nils Henriksson, Alunda 137
88 Inga Hörte, Uppsala 137
89 Pingen 136
90 Mats Ekberg Uppsala 136
91 Mats Ekström, Gimo 136
92 Anders Sundin, Gimo 136
93 Lisa Wikner, Helsingborg 135
94 Anders Wikner, Uppsala 134
95 Kajsa Nordén, Lejdet Alunda 134
96 Thorbjörn Lundin, Alunda 134
97 Conny Petterson, Fors Gimo 133
98 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 133
99 Stefan Isaksson, Klev Alunda 132
100 Jens Malm 132
101 Thorbjörn Lundin, Alunda 132
102 Jonas Cervin, Uppsala 132
103 Jörgen Lindström, Uppsala 131
104 Åke Lyd, Österbybruk 131
105 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 130
106 Johan Åhman, Fors Gimo 130
107 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 128
108 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 127
109 Erling Lövgren, Karby Uppsala 127
110 Kent Larsson, Östhammar 126
111 Per-Erik Pettersson, Östhammar 126
112 Eric Lundin, Alunda 125
113 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 124
114 Anders Hjalmarsson, Valö Östhammar 124
115 Lotta Holmqvist, Klev Alunda 124
116 Andreas Breidenskog, Alunda 123
117 Tommy Pettersson, Alunda 122
118 Peter Jonsson, Skoby Alunda 121
119 A-M Österberg, Alunda 120
120 Adrian Cicek, Uppsala 120
121 Niklas Eliardsson, Hargshamn 119
122 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 119
123 Ulf Svensson, Öregrund 118
124 Martin Levin, Uppsala 117
125 Cecilia Lund, Gimo 116
126 Cristoffer Bergman, Bälinge 115
127 Amanda Lund, Gävle 114
128 Sara Andersson, Bälinge 108
129 Team Mattsson, Villavägen Alunda 106
130 Ove Nyberg, Morkarla 102
131 Joel Myrland, Svedden Gimo 92
132 Ulla Altis, Östhammar 91
Uppdaterad: 17 JUN 2018 22:42
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan