Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2018 inför sista matchen

2018-06-11 23:18
Bara en match kvar nu!
  • Uppdaterad: 2018-06-11 23:18

Efter att hela 3 lag, Hallsta IK 2, Knutby IF och Rasbo IK 2, under vårsäsongen dragit ur sina lag ur seriespelat så kommer vårens Almo-tips att endast innehålla 10 matcher. Alltså bara en match kvar och den matchen spelas tisdag 26 juni och inget annat! Av någon anledning står det den 19 juni på kupongen.

Klart redan nu är att vi kan gratulera Bertil Tissier till att vinna våromgången medan det om resterande prispengar fortfarande är ovisst vilka som placerar sig där.

 

Plac.   Poäng   Almo - GNIF 2
1 Bertil Tissier, Österbybruk 182   2-1
2 Bo Käll, Österbybruk     2-1
  Jonte Andersson, Onsby Alunda 172   2-1
4 Elin Silfverforsen, Alunda 166   2-3
5 Ove Nyberg, Morkarla 163   4-1
6 Eva Andersson, Gimo 162   2-1
7 Birgitta Smith II,Kungsbacka 162   2-1
8 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 161   2-0
9 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 159   3-1
10 Åke Lydh, Österbybruk 157   1-0
11 Malin Åhman, Uppsala 155   2-1
12 Inger Hägglund, Alunda 155   4-1
13 Ove Nyberg, Morkarla 154   4-1
14 Majken Gunnarsson, Alunda 153   2-1
15 Marina Käll, Österbybruk 151   1-1
16 Elin Söderqvist, Gimo 150   3-0
17 Ann Söderberg, Uppsala 150   2-1
18 Mats Eriksson, Valde Gimo 150   4-2
19 Bertil Tissier, Österbybruk 149   2-1
20 Ingrid Krantz, Skoby 149   2-1
21 Magnus Åhman, Borås 149   3-1
22 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 149   3-1
23 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 148   3-1
24 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 148   3-1
25 Maria Åhman, Kilby Alunda 147   2-0
26 Oliver Mattsson, Österbybruk     3-1
  Zeth Lindholm, Stavby Alunda 147   3-1
28 Anders Kjellin, Österbybruk 147   0-4
29 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 146   3-3
30 Pernilla Lundgren, Österbybruk 146   0-4
31 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 146   3-1
32 Erling Lövgren, Karby Uppsala 146   3-1
33 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 145   3-0
34 Dick Mattsson, Alunda 145   2-1
35 Laura Orebrand, Kilby Alunda 145   2-1
36 Bertil Alm, Alunda 145   6-1
37 Sara Andersson, Onsby Alunda 144   3-0
38 Ida Nilsson, Gimo 144   6-0
39 Roger Wendin, Morkarla 144   2-2
40 Staffan Wallin, Valde Gimo 143   3-0
41 Alexander Glavsjö, Karlstad 143   4-1
42 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 143   5-1
43 Andreas Breidenskog, Alunda 143   6-0
44 Nils-Erik Holm, Tierp 143   1-1
45 Mats Ekström, Gimo 143   1-1
46 Tobbe Söderlund, Alunda 143   3-1
47 Leif Mattsson, Morkarla 143   1-0
48 Saga Svedare, Alunda 143   2-0
49 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 141   2-0
50 Mattias Nyberg, Morkarla 141   3-1
51 Maineth Sandberg, Morkarla 141   3-1
52 Inga Alm, Alunda 141   4-1
53 Mats Johansson, Aspdal Alunda 141   2-2
54 Jane Lövgren, Karby Uppsala 141   3-2
55 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 141   5-0
56 Marita Andersson, Morkarla 140   3-2
57 Peter Jonsson, Skoby 140   3-1
58 Emelie Watierstedt, Uppsala 140   2-3
59 Olof Ahlén, Österbybruk 140   3-2
60 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 140   4-1
61 Camilla Skyllerman, Morkarla 140   5-0
62 Conny Thorén, Visby 140   3-1
63 Elvis Andersson Rud, Gimo 139   3-1
64 Gunvi Bergström, Gimo 139   3-2
65 Leif Söderberg, Uppsala 139   3-2
66 Kent M I, Alunda 139   3-0
67 Majken Tranberg, Österbybruk     2-1
  Vitas Andersson, Gimo     2-1
  Malin Åhman, Uppsala 138   2-1
70 Gunhild Andersson 2, Gimo 138   3-3
71 Seidy Åkerlöf, Gimo 138   1-1
72 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 138   1-3
73 Ann Söderberg, Uppsala 138   2-0
74 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 137   3-0
75 Jessica Wendin, Morkarla 137   2-1
76 Sixten Tagerud, Morkarla 137   0-2
77 Per Sandberg, Morkarla 137   3-1
78 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 137   5-1
79 Christina Söderberg, Uppsala 136   3-0
80 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 136   3-1
81 Lag i Han, Kungsbacka 136   3-1
82 Dick Mattsson, Alunda 136   4-1
83 Molly Nyberg, Österbybruk 136   2-3
84 Bertil Alm, Alunda 136   4-0
85 Conny Pettersson, Fors Gimo 136   3-1
86 Susanne Mårtensson, Källberga 135   4-1
87 Pirre, Bälinge 135   5-1
88 Bertil Tissier, Österbybruk 135   1-3
89 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 135   2-1
90 Bertil Johansson, Gimo 135   3-0
91 Diana Jettingstad, Morkarla 135   6-1
92 Peter Jonsson, Skoby 134   2-1
93 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 134   2-1
94 Kristina Andersson, Uppsala 134   1-2
95 Ove Lundin, Alunda 134   2-0
96 Kent M II, Alunda 134   3-0
97 Håkan Jansson, Lunda Alunda 133   0-2
98 Moa Johansson, Sävja Uppsala 133   3-1
99 Elvira Tranberg, Österbybruk 133   2-2
100 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 133   4-1
101 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 132   3-0
102 Victor Österberg, Kilby Alunda 132   1-0
103 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 132   3-1
104 Bertil Johansson, Gimo 132   2-2
105 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 132   2-1
106 Viktoria Mårtensson, Alunda 132   3-0
107 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 132   1-3
108 Birgitta Mattsson, Gimo 131   3-1
109 Tova Johansson, Löddby Alunda 131   2-1
110 Dick Mattsson, Alunda 131   3-1
111 L Mathisen, Danmarks-Vallby Uppsala 131   4-1
112 Janne Mårtensson, Källberga Alunda 131   5-1
113 Ulla Pettersson, Fors Gimo 131   3-2
114 Christer Ohlström, Österbybruk 131   4-1
115 Sara Orebrand, Uppsala 131   4-0
116 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 131   3-2
117 Birgitta Smith,Kungsbacka 130   2-1
118 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 130   1-2
119 Jan Franzén, Jönköping 130   3-1
120 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 130   5-2
121 Thomas Engström, Gimo 130   3-0
122 Kristina Andersson, Uppsala 130   1-2
123 Åsa Mårtensson, Alunda 130   4-1
124 Carolina Svedare, Alunda 130   2-0
125 Andreas Wahlqvist, Gimo 129   3-0
126 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 129   3-2
127 Martin Nyberg, Österbybruk 129   2-5
128 Rolf Lundgren, Uppsala 129   1-0
129 Jan Fondelius, Österbybruk 129   2-1
130 Tommy Pettersson, Alunda 129   2-2
131 Martin Johansson, Alunda 129   3-0
132 Bitte Mattsson, Alunda 128   2-2
133 Daniel Hasselström, Almunge 128   4-1
134 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 128   5-1
135 Frissan, Gimo 128   4-1
136 Ebba Davidsson, Golvsta Alunda 128   3-1
137 Classe Mårtensson, Klev Alunda 128   5-1
138 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 127   3-1
139 Dan Collin, Alunda 127   6-1
140 Tomas Ericsson, Morkarla 127   0-0
141 Stig Josefsson, Alunda 127   3-1
142 Åke Jakobsson, Östhammar 127   3-1
143 Doris Andersson, Gimo 127   2-0
144 Erling Lövgren, Karby Uppsala 127   4-1
145 Hans-Olof Lund, Österbybruk 127   3-1
146 Gun Hägg, Gimo 127   3-1
147 Anders Persson, Skarphärad 126   3-2
148 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 126   3-4
149 Barbro Espeteg, Västerås 126   2-3
150 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 126   3-2
151 Bengt Wahlund, Lund 126   3-0
152 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 126   3-3
153 Nils Henriksson, Alunda 126   6-1
154 Stig Josefsson, Alunda 126   3-1
155 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 126   2-4
156 Östen Ekström, Alunda 126   2-1
157 Nils Henriksson, Alunda 126   5-1
158 Lasse Öhlén, Kungsbacka 126   4-1
159 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 126   2-1
160 Leif Söderberg, Uppsala 126   2-1
161 Jenny Lydh, Uppsala 125   2-0
162 Niklas Eliardsson, Hargshamn 125   1-2
163 Per-Erik Pettersson, Östhammar 125   5-2
164 Per-Erik Pettersson, Östhammar 125   5-2
165 Rolf Lydh, Österbybruk 125   1-1
166 Olav Mattsson, Gimo 125   4-2
167 Gunilla Andersson, Gimo 125   3-1
168 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 125   3-1
169 Sture Åhlén, Alunda 125   4-0
170 Stefan Watierstedt, Uppsala 125   4-0
171 Marie Nyberg, Visby 124   3-1
172 Inger Lydh, Österbybruk 123   6-3
173 Ingrid Söderberg, Kilby 123   0-1
174 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 123   3-1
175 Jens Brundin, Rasbokil 123   1-1
176 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 122   2-0
177 Joel Andersson, Morkarla 122   3-0
178 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 122   5-2
179 Ebba Österberg, Kilby Alunda 122   5-1
180 Bruno Berg, Gimo 122   3-1
181 Majken Gunnarsson, Alunda 121   2-0
182 Lotta Ohlström, Österbybruk 121   3-1
183 Bo Österberg, Kilby Alunda 121   2-1
184 Christian Wendin,Morkarla 121   1-1
185 Hanna Davidsson, Golvsta Alunda 121   4-2
186 Martin Johansson, Alunda 121   4-0
187 Hans Andersson, Alunda 120   3-1
188 Peter Jonsson, Skoby 120   2-1
189 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 120   4-1
190 Olof Ahlén, Österbybruk 120   1-1
191 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 120   3-1
192 Svante Orebrand, Klev Alunda 120   3-1
193 Alvar Gustavsson, Morkarla 120   3-1
194 Börje Krantz, Nyborg Alunda 120   3-1
195 Kenneth Mattsson, Gimo 120   3-1
196 Ulf Lundin, Morkarla 120   1-1
197 Eric Lundin, Alunda 120   2-0
198 Lars-Olof Höglund, Skyndeln Alunda 119   1-1
199 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 119   4-1
200 Maj Gelinder, Alunda 119   3-2
201 Per-Erik Pettersson, Östhammar 119   4-2
202 Per-Erik Pettersson, Östhammar 119   4-2
203 Krister Pettersson, Österbybruk 119   6-2
204 Jonny Orebrand, Alunda 119   0-2
205 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 119   3-3
206 Bertil Johansson, Gimo 118   3-0
207 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 118   2-0
208 Magne Wahlund, Österbybruk 118   1-3
209 Team Mattsson, Alunda 118   1-1
210 Östen Ekström, Alunda 118   1-2
211 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 118   4-1
212 Mats Fredriksson, Uppsala 118   1-3
213 Anne-Maria Österberg, Alunda 118   2-3
214 Annica Mårtensson, Klev Alunda 118   4-1
215 Lucas Skyllerman, Morkarla 118   2-1
216 Chloe Mattsson, Österbybruk 118   2-1
217 Tony Lundquist, Åkersberga 118   2-1
218 Anders Bergström, Gimo 117   5-1
219 Sofie Mårtensson, Alunda 117   5-1
220 Barbro Gustavsson, Morkarla 117   4-0
221 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 117   5-1
222 Milo Svensson, Österbybruk 117   3-2
223 Roger Andersson Ruud, Gimo 116   4-2
224 Elias Waterstedt, Uppsala 116   0-0
225 Yngve Eriksson, Karby Uppsala 116   3-3
226 Annica & Classe, Klev Alunda 116   5-2
227 L-G Andersson, Gimo 116   3-1
228 Göte Åhman, Alunda 116   4-2
229 Lasse Gelinder, Alunda 116   3-2
230 Julia Söderberg, Uppsala 116   3-1
231 Kenneth Blom, Österbybruk 116   1-2
232 Lars Johansson, Uppsala 116   4-1
233 Nova-Li Svensson, Österbybruk 116   2-1
234 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 116   1-3
235 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 116   4-0
236 Jacob Söderqvist, Uppsala 115   2-3
237 Patrik Jansson, Öregrund 115   6-1
238 Kenneth Hägg, Gimo 115   1-4
239 Alvar Gustavsson, Morkarla 115   4-1
240 Agneta Blom, Österbybruk 115   2-0
241 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 115   3-1
242 Lars Grandin, Uppsala 115   4-1
243 Fredik Helén, Fastbol Alunda 114   3-0
244 Katrin Hållinder, Gimo 114   1-2
245 Inga Alm, Alunda 114   2-1
246 Jonte Andersson, Osnby Alunda 114   3-0
247 Wiking Wendin, Morkarla 114   4-1
248 Sofie Åhman, Hallstavik 114   2-2
249 Sören Johansson, Hammarby Alunda 114   3-0
250 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 114   2-1
251 Carl Silfverforsen, Alunda 114   2-1
252 Aron Orebrand, Uppsala 114   9-0
253 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 113   2-1
254 Tage Sandberg, Morkarla 113   2-0
255 Peter Lundgren, Tierp 113   2-2
256 Bo Käll, Österbybruk 113   4-0
257 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 113   2-2
258 Staffan Johansson, Löddby Alunda 113   4-2
259 Anne-Maria Österberg, Alunda 113   3-2
260 Börje Krantz, Nyborg Alunda 113   2-1
261 Krister Lövström, Gimo 113   1-1
262 Joel Andersson, Morkarla 113   5-1
263 Kristofer Mårtensson, Alunda 113   2-0
264 Lennart Storm, Gimo 112   1-4
265 Jonny Orebrand, Alunda 112   2-2
266 Niklas Nilsson, Folkärna 112   2-2
267 Stella Svensson, Österbybruk 112   2-1
268 Staffan Wallin, Valde Gimo 112   3-1
269 Bertil Johansson, Gimo 112   1-3
270 Pia Nordling, Onsby Alunda 112   5-1
271 Christina Söderberg, Uppsala 112   2-1
272 Lillebror Björkman, Morkarla 111   4-1
273 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 111   3-3
274 Jenny Månsson, Gimo 111   1-1
275 Aron Åhman, Fors Gimo 111   4-1
276 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 111   4-0
277 Marina Käll, Österbybruk 110   2-1
278 Ronny Persson, Gimo 110   1-4
279 Bertil Johansson, Gimo 110   3-0
280 Gunilla Mattsson, Gimo 110   3-0
281 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 110   3-0
282 Sonny Westerberg, Österbybruk 110   1-1
283 Kent Johansson, Morkarla 110   1-2
284 Johan Åhman, Fors Gimo 110   2-2
285 Leif Hägglund, Alunda 109   2-1
286 Gerth Westerlund 2, Gimo 109   1-3
287 Tommy Pettersson, Alunda 109   1-1
288 Emmy Pettersson, Fors Gimo 109   5-1
289 Joakim Petersson, Östhammar 109   1-3
290 Mattias Ekman, Degerfors 109   2-1
291 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 108   0-1
292 Jenny Gunnarsson, Alunda 108   5-1
293 Björn Olsson, Haberga Alunda 108   1-2
294 Erik Lydh, Uppsala 108   4-1
295 Anders Karlsson, Österbybruk 108   3-1
296 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 108   4-1
297 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 108   2-2
298 Linus Jäder, Källbergatorp Alunda 108   4-1
299 Margareta Larsson, Gimo 108   4-2
300 Othilia Engström, Gimo 107   2-1
301 Barbro Gustavsson, Morkarla 107   3-1
302 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 107   3-1
303 Åke Jakobsson, Östhammar 107   3-1
304 Eva Bengtsson, Uppsala 107   4-3
305 Göran Gelinder, Alunda 107   1-2
306 Pär Eriksson, Happsta Alunda 107   4-0
307 Ove Lundin, Alunda 107   3-0
308 Jonny Eriksson, Hammarby 107   3-1
309 Denise Johansson, Hammarby 107   4-1
310 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 106   3-0
311 Emma Sjöblom, Gimo 106   2-2
312 Mattias Jansson, Uppsala 106   3-1
313 Denise Johansson, Hammarby Alunda 106   2-0
314 Anne-Maria Österberg, Alunda 106   4-1
315 Fredrik Karlsson, Uppsala 106   1-2
316 Iréne Nyberg, Morkarla 106   3-2
317 Affe Björkman, Morkarla 105   1-3
318 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 105   2-1
319 Sofie Mårtensson, Alunda 105   4-1
320 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 105   3-1
321 Gun Lyd, Österbybruk 105   4-2
322 Sofie Mårtensson, Alunda 105   5-1
323 Gunhild Andersson 1, Gimo 104   3-1
324 Vera Nyberg, Visby 104   2-1
325 Gustis 104   3-0
326 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 104   2-0
327 Denise Johansson, Hammarby Alunda 104   5-1
328 Ulla Söderqvist, Mysslinge 104   2-5
329 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 104   3-0
330 Thorbjörn Lundin, Alunda 103   2-1
331 Tilde Jäder, Källbergatorp 103   5-2
332 Kerstin Persson, Gimo 103   0-3
333 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 103   3-0
334 Jörgen Lindström, Uppsala 103   3-0
335 Bitte II, Alunda 102   1-1
336 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 102   5-1
337 Viktor Karlsson, Alunda 102   4-1
338 Jessica Wendin, Morkarla 102   1-3
339 Gunilla Magnusson, Mangskog 102   2-0
340 Vanessa Karlsson, Uppsala 102   0-0
341 Nonno Andersson, Gimo 102   5-2
342 Sara Andersson, Bälinge 102   3-1
343 Karin Orebrand, Uppsala 101   1-1
344 Victor Strömberg, Gimo 101   2-1
345 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 101   3-0
346 Gullveg Klint, Valde Gimo 101   2-0
347 Carl Oscar Walltin, Morkarla 101   5-1
348 Anne-Maria Österberg, Alunda 101   3-0
349 Maria Åhman, Kilby Alunda 101   2-0
350 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 100   1-3
351 Maj-Lis Bergström, Gimo 100   3-1
352 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 100   2-4
353 Roger Hedström, Gräsö 100   1-3
354 Staffan Ekström, Morkarla 100   3-2
355 Erik Stark, Uppsala 100   2-7
356 Alf Björkman, Morkarla 100   1-1
357 Gunni Lantz, Skyndelstorp 100   2-1
358 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 99   2-2
359 Håkan Jansson, Lunda Alunda 99   0-0
360 Elvira Tranberg, Österbybruk 99   3-3
361 Harriet Åhman, Alunda 99   5-2
362 Ulf Jettingstad, Morkarla 98   3-1
363 Maivor Enevåg, Gimo 98   4-2
364 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 97   3-1
365 Gunnar Holmgren, Gimo 97   2-0
366 Börje Krantz, Nyborg Alunda 97   2-1
367 Mikael Larsson, Alunda 96   6-1
368 Pia Westerlund, Öregrund 96   1-3
369 Oliver Mattsson, Österbybruk 96   1-0
370 Zoie Nyberg, Visby 96   5-2
371 Harri Lundgren, Happsta Alunda 95   1-3
372 Nour Åhman, Fors Gimo 95   3-1
373 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 95   5-2
374 Rolf Nordin, Gimo 95   8-0
375 Freja Broman, Gimo 95   4-0
376 Malin Åhman, Uppsala 94   1-2
377 Tommy Pettersson, Alunda 94   4-1
378 Eva Helén, Norrgärde Alunda 94   3-0
379 Ulla Söderqvist, Mysslinge 94   2-4
380 Anne-Maria Österberg, Alunda 94   5-1
381 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 93   2-0
382 Gerth Westerlund 1, Gimo 92   4-1
383 Frissan, Gimo 91   2-2
384 Dennis Larsson, Österbybruk 91   1-4
385 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 91   5-1
386 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 90   4-1
387 Ulf Lundin, Morkarla 90   1-2
388 Chloé Mattsson, Österbybruk 89   3-3
389 Ivar Tagerud, Morkarla 89   2-3
390 Stig Bergström, Gimo 88   1-2
391 Yvonne Wahlund, Lund 88   0-2
392 Emma Sjöblom, Gimo 88   3-5
393 Allan Helén, Norrgärde Alunda 87   2-0
394 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 87   1-1
395 Göran Söderqvist, Mysslinge 85   1-4
396 Madeleine Andersson, Östhammar 85   2-3
397 Bo Käll, Österbybruk 85   5-2
398 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 84   1-4
399 Britt Andersson, Gillinge Alunda 84   2-6
400 Ove Nyberg, Morkarla 83   1-1
401 Mellanbror Mattsson, Morkarla 81   3-3
402 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 79   1-5
403 Alf Björkman, Morkarla 79   3-3
404 Jöran Gelinder, Alunda 77   3-3
405 Torsten Jansson, Morkarla 74   2-6
406 Ove Nyberg, Morkarla 72   1-4
407 Majken Tranberg, Österbybruk 72   0-0
408 Emma Engström, Gimo 70   1-1
409 Therese Tagerud, Morkarla 63   3-1
410 Bo Käll, Österbybruk 58   2-2
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan