Tipstoppen våren 2018 efter 8 matcher - Almo BK - Fotboll - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2018 efter 8 matcher

2018-06-03 22:19
  • Uppdaterad: 2018-06-03 22:19

Nu är tipspengarna nära 748 91 som är postnumret för Österbybruk med omnejd. Dagens 3-2 vinst mot H/Ö FF 3 medförde inga större förändaringar utan de som genomgående tippat 2-1 är fortsatt på pallplatserna. Annars var detta Elins kväll. Silfverforsen avancerade från 34 till 10 och Söderqvist från 40 till 11. OBS att nästa match, Knutby IF den 6 juni utgår från tipset då Knutby har dragit ur sitt lag ur serien. Så bara 3 matcher kvar nu!

Plac.   Poäng
1 Bertil Tissier, Österbybruk 179
2 Bo Käll, Österbybruk  
  Jonte Andersson, Onsby Alunda 169
4 Ove Nyberg, Morkarla 158
5 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 157
6 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 153
7 Malin Åhman, Uppsala 152
8 Majken Gunnarsson, Alunda 150
9 Ann Söderberg, Uppsala 149
10 Elin Silfverforsen, Alunda 147
11 Elin Söderqvist, Gimo 146
12 Bertil Tissier, Österbybruk 146
13 Magnus Åhman, Borås 146
14 Birgitta Smith II,Kungsbacka 145
15 Maria Åhman, Kilby Alunda 144
16 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 143
17 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 143
18 Anders Kjellin, Österbybruk 143
19 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 142
20 Dick Mattsson, Alunda 142
21 Oliver Mattsson, Österbybruk  
  Zeth Lindholm, Stavby Alunda 142
23 Staffan Wallin, Valde Gimo 141
24 Eva Andersson, Gimo 141
25 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 141
26 Bertil Alm, Alunda  
  Nils-Erik Holm, Tierp 141
28 Saga Svedare, Alunda 141
29 Åke Lydh, Österbybruk 140
30 Ida Nilsson, Gimo 140
31 Mats Johansson, Aspdal Alunda 140
32 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 139
33 Alexander Glavsjö, Karlstad 139
34 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 139
35 Roger Wendin, Morkarla 139
36 Mattias Nyberg, Morkarla 138
37 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 137
38 Andreas Breidenskog, Alunda 137
39 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 136
40 Maineth Sandberg, Morkarla 136
41 Inga Alm, Alunda 136
42 Inger Hägglund, Alunda 136
43 Ann Söderberg, Uppsala 136
44 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 136
45 Conny Thorén, Visby 136
46 Marita Andersson, Morkarla 135
47 Ove Nyberg, Morkarla 135
48 Majken Tranberg, Österbybruk  
  Malin Åhman, Uppsala  
  Vitas Andersson, Gimo 135
51 Leif Söderberg, Uppsala 135
52 Camilla Skyllerman, Morkarla 135
53 Jessica Wendin, Morkarla 134
54 Kent M I, Alunda 134
55 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda  
  Christina Söderberg, Uppsala  
  Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 133
58 Conny Pettersson, Fors Gimo 133
59 Per Sandberg, Morkarla 132
60 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 132
61 Lag i Han, Kungsbacka 132
62 Molly Nyberg, Österbybruk 131
63 Susanne Mårtensson, Källberga 131
64 Dick Mattsson, Alunda 131
65 Kristina Andersson, Uppsala  
  Ove Lundin, Alunda 131
67 Kent M II, Alunda  
  Pirre, Bälinge 131
69 Christer Ohlström, Österbybruk 131
70 Mats Eriksson, Valde Gimo 131
71 Bertil Tissier, Österbybruk 131
72 Bertil Alm, Alunda 130
73 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 130
74 Håkan Jansson, Lunda Alunda 130
75 Ingrid Krantz, Skoby 130
76 Marina Käll, Österbybruk 130
77 Sara Orebrand, Uppsala 130
78 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 130
79 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 130
80 Viktoria Mårtensson, Alunda 130
81 Elvira Tranberg, Österbybruk 129
82 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 129
83 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 129
84 Victor Österberg, Kilby Alunda 129
85 Birgitta Mattsson, Gimo 128
86 Diana Jettingstad, Morkarla 128
87 Laura Orebrand, Kilby Alunda 128
88 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 128
89 Tova Johansson, Löddby Alunda 128
90 Bertil Johansson, Gimo 127
91 Carolina Svedare, Alunda 127
92 Dick Mattsson, Alunda 127
93 Erling Lövgren, Karby Uppsala 127
94 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 127
95 Pernilla Lundgren, Österbybruk 127
96 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 127
97 Andreas Wahlqvist, Gimo 126
98 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 126
99 Jan Franzén, Jönköping 126
100 L Mathisen, Danmarks-Vallby Uppsala 126
101 Leif Mattsson, Morkarla 126
102 Bitte Mattsson, Alunda 125
103 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 125
104 Kristina Andersson, Uppsala 125
105 Rolf Lundgren, Uppsala 125
106 Sara Andersson, Onsby Alunda 125
107 Åsa Mårtensson, Alunda 125
108 Classe Mårtensson, Klev Alunda 124
109 Daniel Hasselström, Almunge 124
110 Jan Fondelius, Österbybruk 124
111 Jane Lövgren, Karby Uppsala 124
112 Lasse Öhlén, Kungsbacka 124
113 Mats Ekström, Gimo 124
114 Tobbe Söderlund, Alunda 124
115 Tommy Pettersson, Alunda 124
116 Ebba Davidsson, Golvsta Alunda 123
117 Emelie Watierstedt, Uppsala 123
118 Frissan, Gimo 123
119 Jens Brundin, Rasbokil 123
120 Martin Johansson, Alunda 123
121 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 123
122 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 123
123 Stig Josefsson, Alunda 123
124 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 123
125 Tomas Ericsson, Morkarla 123
126 Ulla Pettersson, Fors Gimo 123
127 Åke Jakobsson, Östhammar 123
128 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 123
129 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 122
130 Barbro Espeteg, Västerås 122
131 Doris Andersson, Gimo 122
132 Erling Lövgren, Karby Uppsala 122
133 Hans-Olof Lund, Österbybruk 122
134 Jenny Lydh, Uppsala 122
135 Leif Söderberg, Uppsala 122
136 Martin Nyberg, Österbybruk 122
137 Niklas Eliardsson, Hargshamn 122
138 Nils Henriksson, Alunda 122
139 Per-Erik Pettersson, Östhammar 122
140 Per-Erik Pettersson, Östhammar 122
141 Rolf Lydh, Österbybruk 122
142 Stig Josefsson, Alunda 122
143 Bruno Berg, Gimo 121
144 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 121
145 Gunhild Andersson 2, Gimo 121
146 Marie Nyberg, Visby 121
147 Olof Ahlén, Österbybruk 121
148 Peter Jonsson, Skoby 121
149 Stefan Watierstedt, Uppsala 121
150 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 121
151 Östen Ekström, Alunda 121
152 Elvis Andersson Rud, Gimo 120
153 Gun Hägg, Gimo 120
154 Gunilla Andersson, Gimo 120
155 Nils Henriksson, Alunda 119
156 Seidy Åkerlöf, Gimo 119
157 Börje Krantz, Nyborg Alunda 118
158 Gunvi Bergström, Gimo 118
159 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 118
160 Joel Andersson, Morkarla 118
161 Kenneth Mattsson, Gimo 118
162 Majken Gunnarsson, Alunda 118
163 Ulf Lundin, Morkarla 118
164 Bo Österberg, Kilby Alunda 117
165 Hanna Davidsson, Golvsta Alunda 117
166 Hans Andersson, Alunda 117
167 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 117
168 Ingrid Söderberg, Kilby 117
169 Jonny Orebrand, Alunda 117
170 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 117
171 Peter Jonsson, Skoby 117
172 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 116
173 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 116
174 Chloe Mattsson, Österbybruk 116
175 Ebba Österberg, Kilby Alunda 116
176 Eric Lundin, Alunda 116
177 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 116
178 Lars-Olof Höglund, Skyndeln Alunda 116
179 Martin Johansson, Alunda 116
180 Tony Lundquist, Åkersberga 116
181 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 115
182 Christian Wendin,Morkarla 115
183 Magne Wahlund, Österbybruk 115
184 Olof Ahlén, Österbybruk 115
185 Peter Jonsson, Skoby 115
186 Svante Orebrand, Klev Alunda 115
187 Team Mattsson, Alunda 115
188 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 115
189 Östen Ekström, Alunda 115
190 Alvar Gustavsson, Morkarla 114
191 Bertil Johansson, Gimo 114
192 Julia Söderberg, Uppsala 114
193 Kenneth Blom, Österbybruk 114
194 Lars Johansson, Uppsala 114
195 Maj Gelinder, Alunda 114
196 Milo Svensson, Österbybruk 114
197 Moa Johansson, Sävja Uppsala 114
198 Per-Erik Pettersson, Östhammar 114
199 Per-Erik Pettersson, Östhammar 114
200 Sixten Tagerud, Morkarla 114
201 Sofie Mårtensson, Alunda 114
202 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 114
203 Anne-Maria Österberg, Alunda 113
204 Birgitta Smith,Kungsbacka 113
205 Elias Waterstedt, Uppsala 113
206 Krister Pettersson, Österbybruk 113
207 Lars Grandin, Uppsala 113
208 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 113
209 Mats Fredriksson, Uppsala 113
210 Nova-Li Svensson, Österbybruk 113
211 Roger Andersson Ruud, Gimo 113
212 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 113
213 Anders Bergström, Gimo 112
214 Annica & Classe, Klev Alunda 112
215 Annica Mårtensson, Klev Alunda 112
216 Barbro Gustavsson, Morkarla 112
217 Börje Krantz, Nyborg Alunda 112
218 Kenneth Hägg, Gimo 112
219 Krister Lövström, Gimo 112
220 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 112
221 L-G Andersson, Gimo 112
222 Lucas Skyllerman, Morkarla 112
223 Alvar Gustavsson, Morkarla 111
224 Inga Alm, Alunda 111
225 Jacob Söderqvist, Uppsala 111
226 Jenny Månsson, Gimo 111
227 Jonte Andersson, Osnby Alunda 111
228 Katrin Hållinder, Gimo 111
229 Patrik Jansson, Öregrund 111
230 Pia Nordling, Onsby Alunda 111
231 Agneta Blom, Österbybruk 110
232 Aron Orebrand, Uppsala 110
233 Christina Söderberg, Uppsala 110
234 Fredik Helén, Fastbol Alunda 110
235 Göte Åhman, Alunda 110
236 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 110
237 Janne Mårtensson, Källberga Alunda 110
238 Lasse Gelinder, Alunda 110
239 Peter Lundgren, Tierp 110
240 Yngve Eriksson, Karby Uppsala 110
241 Anders Persson, Skarphärad 109
242 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 109
243 Joel Andersson, Morkarla 109
244 Jonny Orebrand, Alunda 109
245 Kristofer Mårtensson, Alunda 109
246 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 109
247 Sofie Åhman, Hallstavik 109
248 Sonny Westerberg, Österbybruk 109
249 Sören Johansson, Hammarby Alunda 109
250 Tage Sandberg, Morkarla 109
251 Thomas Engström, Gimo 109
252 Bo Käll, Österbybruk 108
253 Carl Silfverforsen, Alunda 108
254 Dan Collin, Alunda 108
255 Kent Johansson, Morkarla 108
256 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 108
257 Niklas Nilsson, Folkärna 108
258 Staffan Johansson, Löddby Alunda 108
259 Stella Svensson, Österbybruk 108
260 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 107
261 Bengt Wahlund, Lund 107
262 Joakim Petersson, Östhammar 107
263 Johan Åhman, Fors Gimo 107
264 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 107
265 Mattias Ekman, Degerfors 107
266 Ronny Persson, Gimo 107
267 Staffan Wallin, Valde Gimo 107
268 Anne-Maria Österberg, Alunda 106
269 Aron Åhman, Fors Gimo 106
270 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 106
271 Olav Mattsson, Gimo 106
272 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 106
273 Bertil Johansson, Gimo 105
274 Gunilla Mattsson, Gimo 105
275 Iréne Nyberg, Morkarla 105
276 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 105
277 Lillebror Björkman, Morkarla 105
278 Margareta Larsson, Gimo 105
279 Tommy Pettersson, Alunda 105
280 Anders Karlsson, Österbybruk 104
281 Emmy Pettersson, Fors Gimo 104
282 Fredrik Karlsson, Uppsala 104
283 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 104
284 Inger Lydh, Österbybruk 104
285 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 104
286 Sture Åhlén, Alunda 104
287 Åke Jakobsson, Östhammar 104
288 Barbro Gustavsson, Morkarla 103
289 Eva Bengtsson, Uppsala 103
290 Göran Gelinder, Alunda 103
291 Jenny Gunnarsson, Alunda 103
292 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 103
293 Ove Lundin, Alunda 103
294 Pär Eriksson, Happsta Alunda 103
295 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 103
296 Affe Björkman, Morkarla 102
297 Emma Sjöblom, Gimo 102
298 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 102
299 Gun Lyd, Österbybruk 102
300 Lotta Ohlström, Österbybruk 102
301 Bertil Johansson, Gimo 101
302 Denise Johansson, Hammarby 101
303 Denise Johansson, Hammarby Alunda 101
304 Jonny Eriksson, Hammarby 101
305 Linus Jäder, Källbergatorp Alunda 101
306 Mattias Jansson, Uppsala 101
307 Sofie Mårtensson, Alunda 101
308 Sofie Mårtensson, Alunda 101
309 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 101
310 Vera Nyberg, Visby 101
311 Gustis 100
312 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 99
313 Anne-Maria Österberg, Alunda 99
314 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 99
315 Gunilla Magnusson, Mangskog 99
316 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 99
317 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 99
318 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 99
319 Tilde Jäder, Källbergatorp 99
320 Viktor Karlsson, Alunda 99
321 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 98
322 Denise Johansson, Hammarby Alunda 98
323 Gunni Lantz, Skyndelstorp 98
324 Jessica Wendin, Morkarla 98
325 Karin Orebrand, Uppsala 98
326 Kerstin Persson, Gimo 98
327 Nonno Andersson, Gimo 98
328 Victor Strömberg, Gimo 98
329 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 97
330 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 97
331 Jörgen Lindström, Uppsala 97
332 Maj-Lis Bergström, Gimo 97
333 Ulla Söderqvist, Mysslinge 97
334 Anne-Maria Österberg, Alunda 96
335 Gullveg Klint, Valde Gimo 96
336 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 96
337 Håkan Jansson, Lunda Alunda 96
338 Maria Åhman, Kilby Alunda 96
339 Sara Andersson, Bälinge 96
340 Börje Krantz, Nyborg Alunda 95
341 Elvira Tranberg, Österbybruk 95
342 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 95
343 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 95
344 Lennart Storm, Gimo 95
345 Roger Hedström, Gräsö 95
346 Staffan Ekström, Morkarla 95
347 Ulf Jettingstad, Morkarla 95
348 Wiking Wendin, Morkarla 95
349 Alf Björkman, Morkarla 94
350 Carl Oscar Walltin, Morkarla 94
351 Harriet Åhman, Alunda 94
352 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 93
353 Marina Käll, Österbybruk 93
354 Mikael Larsson, Alunda 93
355 Pia Westerlund, Öregrund 93
356 Freja Broman, Gimo 92
357 Gunnar Holmgren, Gimo 92
358 Harri Lundgren, Happsta Alunda 92
359 Leif Hägglund, Alunda 92
360 Maivor Enevåg, Gimo 92
361 Nour Åhman, Fors Gimo 92
362 Bertil Johansson, Gimo 91
363 Dennis Larsson, Österbybruk 91
364 Malin Åhman, Uppsala 91
365 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 90
366 Eva Helén, Norrgärde Alunda 90
367 Gerth Westerlund 2, Gimo 90
368 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 90
369 Othilia Engström, Gimo 90
370 Tommy Pettersson, Alunda 90
371 Anne-Maria Österberg, Alunda 89
372 Björn Olsson, Haberga Alunda 89
373 Erik Lydh, Uppsala 89
374 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 89
375 Oliver Mattsson, Österbybruk 89
376 Rolf Nordin, Gimo 89
377 Ulf Lundin, Morkarla 89
378 Ulla Söderqvist, Mysslinge 89
379 Zoie Nyberg, Visby 88
380 Gunhild Andersson 1, Gimo 87
381 Gerth Westerlund 1, Gimo 86
382 Bitte II, Alunda 85
383 Yvonne Wahlund, Lund 85
384 Chloé Mattsson, Österbybruk 84
385 Thorbjörn Lundin, Alunda 84
386 Allan Helén, Norrgärde Alunda 83
387 Emma Sjöblom, Gimo 83
388 Ivar Tagerud, Morkarla 83
389 Vanessa Karlsson, Uppsala 83
390 Bo Käll, Österbybruk 82
391 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 80
392 Britt Andersson, Gillinge Alunda 79
393 Erik Stark, Uppsala 79
394 Jöran Gelinder, Alunda 77
395 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 76
396 Mellanbror Mattsson, Morkarla 74
397 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 74
398 Alf Björkman, Morkarla 73
399 Frissan, Gimo 72
400 Majken Tranberg, Österbybruk 71
401 Stig Bergström, Gimo 71
402 Emma Engström, Gimo 69
403 Ove Nyberg, Morkarla 67
404 Göran Söderqvist, Mysslinge 66
405 Madeleine Andersson, Östhammar 64
406 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 64
407 Ove Nyberg, Morkarla 62
408 Therese Tagerud, Morkarla 62
409 Bo Käll, Österbybruk 57
410 Torsten Jansson, Morkarla 53
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan