Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2017 efter 2 matcher

2017-05-06 18:27
  • Uppdaterad: 2017-05-06 19:07

Mållöst i hemmapremiären mot Storvreta IK och lyckligast för det var Inger Lydh som var ensam bland 410 inlämnade kupongerna att pricka in 0-0 och 30 friska poäng som bar hela vägen upp i topp. Även övriga 71 som hade andra oavgjorda resultat var säkert glada också.

OBS att det finns en kupong som är inlämnad via ICA i Alunda som saknar namn på tipparen. Ligger på plats 308 för tillfället. Hör av Dig på 0708-131912 om det är din kupong!

Plac   Poäng
1 Inger Lydh, Österbybruk 46
2 Alf Lundin, Skyndeln 40
2 Emmy Pettersson, Fors 40
2 Eva Bengtsson, Uppsala 40
2 Margareta Jakobsson, Högsta 40
2 Nils Henriksson, Alunda 40
7 Bertil Alm, Alunda 39
7 Göran Söderqvist, Mysslinge 39
7 John Sandberg, Morkarla 39
7 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 39
7 Robin Söderberg, Uppsala 39
7 Viktoria Mårtensson, Alunda 39
13 Tommy Pettersson, Gimo 39
14 Daniel Hasselström, Almunge 38
14 Elisabeth Sundberg, Östhammar 38
14 Gerth Westerlund, Gimo 38
14 Ingrid Söderberg, Kilby 38
14 Jörgen Lindström, Uppsala 38
14 Lasse Öhlén, Frillesås 38
14 Rolf Lundgren, Uppsala 38
14 Tony Söderström, Grän Uppsala 38
22 Mikael Larsson, Alunda 37
23 Börje Krantz, Nyborg Alunda 37
23 Gunhild Andersson, Gimo 37
23 Juhani Salo, Österbybruk 37
23 Margareta Jakobsson, Högsta 37
23 Maria Storäng, Uppsala 37
23 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 37
23 Roger Lamell, Alunda 37
23 Therese Strandell, Uppsala-Näs 37
23 Ulla Pettersson, Fors Gimo 37
32 Linus Söderström, Halmstad 37
33 Mellanbror Mattsson, Tranby 36
33 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 36
35 Sara Andersson, Onsby 35
36 Eva Helén, Norrgärde Alunda 28
36 Maria Thuré, Fors Gimo 28
36 Sören Johansson, Hammarby 28
39 Barbro Gustavsson, Morkarla 27
39 Bertil Johansson, Gimo 27
39 Birgitta Smith, Frillesås 27
39 Jesper Söderberg, Uppsala 27
39 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 27
39 Maria Isabell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 27
39 Peter Forsblom, Uppsala 27
39 Roger Norén, Hånsta Alunda 27
39 Stefan Eriksson, Östhammar 27
39 Stig Josefsson, Alunda 27
39 Vivi-Ann Pettersson, Trätmot Almunge 27
50 Lasse o Gittan. Frillsås 27
51 Ingrid Krantz, Skoby 26
51 Karin Orebrand, Uppsala 26
51 Phayong Iam-ek Johaysson, Morkarla 26
51 Stig Josefsson, Alunda 26
51 Tomas Ericsson, Morkarla 26
51 Östen Bernelind, Jönninge 26
57 Frissan, Gimo 26
57 Martin Nyberg, Österbybruk 26
57 Peter Jonsson, Skoby 26
60 Nicklas Söderberg, Alunda 26
61 Tommy Ericsson, Alunda 25
62 Bernt Eriksson, Happsta 25
62 Classe o Annica, Klev 25
62 Gun Lyd, Österbybruk 25
62 Marina Käll, Österbybruk 25
66 Anne-Maria Österberg, Alunda 25
66 Eric Lundin, Alunda 25
68 Andreas Breidenskog, Alunda 25
68 Denise & Jakob Johansson, Hammarby 25
68 Erik Davidsson, Västerberga 25
68 Gun Lövström 1, Gimo 25
68 Jakob Johansson, Hammarby 25
68 Lars-Erik Åhman, Kilby 25
68 L-E Åhman, Kilby 25
68 Leif Söderberg, Uppsala 25
68 Lucas Philipsson, Morkarla 25
68 Magnus Åhman, Borås 25
68 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 25
68 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta 25
68 Thord Palmqvist, Alunda 25
68 Åke Johansson, Löddby 25
82 Siv Holmgren, Aspdal 25
83 Björn Lundin, Svenska Hyresmaskin 24
83 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 24
83 Dag Holm, Uppsala 24
83 Erik Kjellin, Österbybruk 24
83 Nils-Erik Holm, Tierp 24
83 Sune Johansson, Alunda 24
89 Håkan Davidsson, Strömsbro 24
89 Håkan Davidsson, Strömsbro 24
89 Åsa Mårtensson, Alunda 24
92 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 24
92 Bengt Lövström 2, Gimo 24
92 Birgitta Mattsson, Gimo 24
92 Bitte Mattsson, Alunda 24
92 Elisabeth Högberg, Uppsala 24
92 Håkan Mattsson, Österbybruk 24
92 Joakim Petersson, Östhammar 24
92 Martin Breidenskog, Alunda 24
92 Mats Johansson, Aspdal 24
92 Ove Nyberg, Morkarla 24
92 Peter Jonsson, Skoby 24
92 Sara Andersson, Uppsala 24
104 Bengt Lövström 2, Gimo 24
104 Bitte II, Alunda 24
104 Carina Söderberg, Uppsala 24
104 Conny Pettersson, Fors Gimo 24
104 Joel Andersson, Morkarla 24
104 Jonas Lantz, Björklinge 24
104 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 24
104 Milo Svensson, Österbybruk 24
104 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 24
113 Henrik Tapper Österbybruk 24
113 Kristofer Mårtensson, Alunda 24
113 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 24
113 Stig Hellberg, Bälinge 24
117 Sonny Westerberg, Österbybruk 23
117 Östen Bernelind, Jönninge 23
119 Anne-Maria Österberg, Alunda 23
119 Dick Mattsson, Alunda 23
119 Lars-Ove Olsson, Östhammar 23
122 Andreas Wahlqvist, Gimo 23
122 Dick Mattsson, Alunda 23
122 Domarresan, Pulver med polare 23
122 Göran Gelinder, Alunda 23
122 Jan Pettersson, Uppsala 23
122 Johan Lundström, Knivsta 23
122 Lennart Bengtsson, Östhammar  23
122 Majken Gunnarsson, Alunda 23
122 Micka o Anna, Gävle 23
122 Nour Åhman, Fors Gimo 23
122 Ove Lundin, Alunda 23
122 Syjuntans experter, Alunda 23
134 Anne-Maria Österberg, Alunda 23
134 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 23
134 Barbro Espeteg, Västerås 23
134 Bo Käll, Österbybruk 23
134 Carolina Svedare, Alunda 23
134 Diana Jettingstad, Morkarla 23
134 Donja, Alunda 23
134 Eva Helén, Norrgärde Alunda 23
134 Lars Johansson, Uppsala 23
134 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 23
134 Leif Hägglund, Alunda 23
134 Lovisa Karlsson, Gävle 23
134 Magne Orebrand, Uppsala 23
134 Majken Tranberg, Österbybruk 23
134 Maria Åhman, Kilby 23
134 Mattias Bergman, Gimo 23
134 Mikael Skörd, Alunda 23
134 Peter Jonsson, Skoby 23
134 Pirre 23
134 Staffan Ekström, Morkarla 23
134 Sverker Brundin, Snesslinge 23
134 Tova Johansson, Löddby 23
134 Wilmer Lindholm, Stavby 23
157 Linda Lamell, Alunda 23
158 Elis Thuré, Fors Gimo 23
159 L-G Andersson, Gimo 22
160 Anders Kjellin, Österbybruk 22
160 Anne-Maria Österberg, Alunda 22
160 Camilla Skyllerman, Morkarla 22
160 Rolf Nordin, Gimo 22
160 Ted Eriksson, Golvsta Alunda 22
165 Gun Lövström 2, Gimo 22
165 Jan Franzén, Jönköping 22
165 Jimmy Mattsson, Gimo 22
165 Jonas Österberg, Alunda 22
165 Jonte Andersson, Onsby 22
165 Krister Wennman,Björklinge 22
165 Magne Wahlund, Österbybruk 22
165 Maineth Sandberg, Morkarla 22
165 Maria Åhman, Kilby 22
165 Mats Fredriksson, Uppsala 22
165 Mattias Nyberg, Morkarla 22
165 Patrik Lantz, Uppsala 22
165 Tord Strannefors, Uppsala 22
165 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 22
165 Zeth Lindholm, Stavby 22
165 Östen Andersson, Bolka 22
181 Brynäsarn, Kanalvägen, Ö-bruk 22
181 Carl Silfverforsen, Alunda 22
181 Inger Lundin, Skyndeln 22
181 Kent Mattsson, Alunda 22
181 Leif Söderberg, Uppsala 22
181 Oliver Mattsson, Österbybruk 22
181 Viktor Wikner, Uppsala 22
188 Inga Alm, Alunda 22
188 Kent Mattsson, Alunda 22
190 Denise Johansson, Hammarby 21
191 Göte Åhman, Alunda 21
191 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 21
191 Kerstin Orebrand, Klev 21
191 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 21
191 Maggan Larsson, Gimo 21
191 Mathias Mattsson, Uppsala 21
191 Micke Sandman, Uppsala 21
191 Nonno Andersson 2, Gimo 21
191 Per Wiklund, Alunda 21
191 Thorbjörn Börjesson, Gimo 21
191 Victor Strömberg, Ånö Östhammar 21
202 Gustis 21
202 Ingrid Söderberg, Kilby 21
202 Martin Johansson, Hammarby 21
202 Per Sandberg, Morkarla 21
206 Cecilia Lantz, Uppsala 21
206 Johan Åhman, Fors Gimo 21
208 Gunvi Bergström, Gimo 20
208 ICA-Peter 20
208 Maj Gelinder, Alunda 20
208 Nonno Andersson 1, Gimo 20
212 Göran Levin, Uppsala 19
213 Moa Lager, Gimo 19
213 Vera Nyberg, Visby 19
215 Berit Åhman, Alunda 18
216 Bo Käll, Österbybruk 17
217 Bengt Lövström 1, Gimo 14
217 Foto Mjölkjonte, Onsby  14
217 Magne Orebrand, Uppsala 14
217 Rolf Lydh, Österbybruk 14
217 Sanna Andersson, Gimo 14
222 Fam. Nordström/Lydh, Österbybruk 13
222 Håkan Jansson, Lunda 13
222 Jimmy Hillberg, Lunda  13
222 Kjell Renstål, Uppsala 13
222 Leif Mattsson, Morkarla 13
222 Lone Legue, Uppsala 13
228 Ann Söderberg, Uppsala 13
228 Aron Åhman, Fors Gimo 13
228 Harri Lundgren, Happsta 13
228 Ingegerd Eriksson, Alunda 13
228 Martin Westin, Uppsala 13
228 Ola Sundin, Gimo 13
228 Rolf Sandström, Alunda 13
228 Sissel Orebrand, Enköping 13
228 Staffan Johansson, Löddby 13
228 Thorbjörn Lundin, Alunda 13
281 Pernilla Lundgren, Österbybruk 12
281 Staffan Wallin, Valde Gimo 12
240 Amela Cohodarrvic, Uppsala 12
240 Elvira Tranberg, Österbybruk 12
240 Emilia Backholm, Uppsala 12
240 Gustis 12
240 Magnus Åhman, Borås 12
240 Peter Eklund, Östhammar 12
240 Pia Westerlund, Öregrund 12
240 Stig Österberg, Syding Ösby 12
240 Tomas Sweijer, Uppsala 12
249 Abed Moro, Steningehöjden 12
249 Allan Helén, Norrgärde Alunda 12
249 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 12
249 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 12
249 Anne-Maria Österberg, Alunda 12
249 Barbro Gustavsson, Morkarla 12
249 Bertil Johansson, Gimo 12
249 Bo Österberg, Kilby 12
249 Christina Söderberg, Uppsala 12
249 Classe Mårtensson, Klev 12
249 Elis Thuré, Fors Gimo 12
249 Eva Andersson, Gimo 12
249 Fredrik Lundqvist, Fors Gimo 12
249 Gert Amnell, Morkarla 12
249 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 12
249 Gunhild Andersson, Gimo 12
249 Inger Hägglund, Alunda 12
249 Ingrid Goldwitz, Uppsala 12
249 Ingrid Söderberg, Kilby 12
249 Jacob Söderqvist, Gimo 12
249 Jan Fondelius, Österbybruk 12
249 Jan Hultqvist, Märsta 12
249 Joel Andersson, Morkarla 12
249 Jonny Orebrand, Alunda 12
249 K-G o Eva Mårtensson, Hörby 12
249 Kristofer Norén, Golvsta 12
249 Laura Orebrand, Kilby 12
249 Nils Henriksson, Alunda 12
249 Pirre 12
249 Sara Mårtensson, Klev Alunda 12
249 Sune Johansson, Alunda 12
249 Ulla Strannefors, Uppsala 12
249 Åke Lydh, Österbybruk 12
249 Åke Sundberg, Östhammar 12
283 Lennart Johansson, Syding Ösby 11
284 Ann-Mari Åström, Gimo 11
284 Bo Eriksson, Alunda 11
284 Helena Jingåker, Andersbo 11
284 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 11
284 Karin Orebrand, Uppsala 11
284 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 11
284 Pia Nordling, Onsby Alunda 11
284 Robin Söderberg, Uppsala 11
284 Tuva Davidsson, Västerberga 11
293 Barbro Andersson, Gimo 11
293 Carl Oscar Walltin, Morkarla 11
293 Göran Westerman, Saringe 11
293 Ingrid Krantz, Skoby 11
293 Juhani Salo, Österbybruk 11
293 Katrin Hållinder, Gimo 11
293 Lina Strannefors, Uppsala 11
293 Malin Åhman, Uppsala 11
293 Malin Åhman, Uppsala 11
293 Mats Eriksson, Valde Gimo 11
293 Pär Höglund, Österbybruk 11
293 Sten Josefsson, Österbybruk 11
293 Sten Josefsson, Österbybruk 11
293 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 11
293 Vivi-Ann Pettersson, Trätmot Almunge 11
308 Dick Mattsson, Alunda 11
308 Iréne Nyberg, Morkarla 11
308 L-E Åhman, Kilby 11
308 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 11
308 No Name, ICA Alunda 11
308 Sofie Mårtensson, Alunda 11
308 Svante Orebrand, Klev 11
308 Ulf Lundin, Morkarla 11
308 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 11
308 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 11
318 Anders Karlsson, Österbybruk 10
318 Annica Mårtensson, Klev 10
318 Barbro Espeteg, Västerås 10
318 Christer Söderberg, Alunda 10
318 Christina Söderberg, Uppsala 10
318 Gunnar Holmgren, Gimo 10
318 Harriet Widén Åhman, Alunda 10
318 Jöran Gelinder, Alunda 10
318 Kadri Skogberg, Uppsala 10
318 Kristina Andersson, Uppsala 10
318 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 10
318 L-G Andersson, Gimo 10
318 Marie Nyberg, Visby 10
318 Sissel Orebrand, Enköping 10
318 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 10
333 Affe Björkman, Morkarla 10
333 Börje Krantz, Nyborg Alunda 10
333 Fredrik Birgersson, Uppsala 10
333 Jonny Orebrand, Alunda 10
333 Kerstin Persson, Gimo 10
333 Marita Andersson, Morkarla 10
333 Marita Andersson, Morkarla 10
333 Ove Nyberg, Morkarla 10
333 Roger Hedström, Gräsö 10
333 Sofia Bäfve, Västerberga 10
333 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 10
333 Viktor Karlsson, Alunda 10
345 Alf Björkman, Morkarla 10
345 Ann-Marie Nylén, Gimo 10
345 Elin Silfverforsen, Alunda 10
345 L-Å Jakobsson, Högsta 10
345 Madeleine Andersson, Åstorp Alunda 10
345 Olle Ahlén, Österbybruk 10
345 Robin Söderberg, Uppsala 10
352 Alvar Gustavsson, Morkarla 9
353 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 9
353 Annika Lager, Gimo 9
353 Håkan Jansson, Lunda 9
356 Alvar Gustavsson, Morkarla 9
356 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 9
356 Bengt Wahlund, Lund 9
356 Bertil Johansson, Gimo 9
356 Bertil Johansson, Gimo 9
356 Gunni Lantz, Skyndelstorp 9
356 Kent Johansson, Morkarla 9
356 Kristina Andersson, Uppsala 9
356 Lillebror Björkman, Morkarla 9
356 Mats Ekström, Gimo 9
356 Mattias Ekman, Degerfors 9
356 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 9
356 Olof Pousette, Uppsala 9
356 Ove Nyberg, Morkarla 9
356 Rolf Nordin, Gimo 9
356 Seidy Åkerlöf, Gimo 9
356 Sture Åhlén, Alunda 9
356 Tony Lundquist, Åkersberga 9
356 Ulf Lundin, Morkarla 9
375 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 9
375 Asta Palmqvist, Alunda 9
375 Chloé Mattsson, Österbybruk 9
375 Hans-Olof Lund, Österbybruk 9
375 Kerstin Orebrand, Klev 9
375 Molly Nyberg, Österbybruk 9
375 Mona Skörd, Björklinge 9
375 Olle Ahlén, Österbybruk 9
375 Rolf Lundgren, Uppsala 9
375 Ulrica Bergman, Gimo 9
385 Andreas Rydåker, Österbybruk 8
385 Marina Käll, Österbybruk 8
387 Björn Höglund, Uppsala 8
387 Colin Davidsson, Västerberga 8
387 Conny Thorén, Visby 8
387 Lars Grandin, Uppsala 8
387 Stig Bergström, Gimo 8
387 Tobias Kaj, Svenska Hyresmaskin 8
387 Ulla Söderqvist, Mysslinge 8
394 Ingela Winberg, Österbybruk 8
394 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 8
396 Gullveg Klint, Valde Gimo 7
396 Peter Lundgren, Tierp 7
398 Bo Käll, Österbybruk 7
398 Håkan Björnberg, Björklinge 7
398 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 7
398 Mats Karlsson, Gimo 7
398 Niklas Nilsson, Folkärna 7
398 Olav Mattsson, Gimo 7
398 Staffan Wallin, Valde Gimo 7
398 Ulf Jettingstad, Morkarla 7
406 Zoie Nyberg, Visby 6
407 Bo Käll, Österbybruk 5
408 Elin Söderqvist, Gimo 4
409 Torsten Jansson, Morkarla 1
410 Torsten Jansson, Morkarla 0
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen