Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 8 matcher

2018-09-08 18:25
  • Uppdaterad: 2018-09-08 18:25

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hammarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1, Almo/UEIF 2 - Rådmansö SK 2 0-6, Almo - Gimo IF FK 2 1-3, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-0

 

Plac.   Poäng
1 Åke Jakobsson, Östhammar 131
2 Sofie Mårtensson, Alunda 127
3 Pia Westerlund, Öregrund 125
4 Robin Söderberg, Uppsala 124
5 Jonny Orebrand, Alunda 123
6 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 121
7 Åke Jakobsson, Östhammar 121
8 Tommy Pettersson, Alunda 120
9 Lars Åhman, Gimo 118
10 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 118
11 Joel Andersson, Gimo 115
12 Per-Erik Pettersson, Östhammar  
  Per-Erik Pettersson, Östhammar 114
14 Stig Josefsson, Alunda 114
15 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 113
16 Rolf Nordin, Gimo 113
17 Sara Andersson, Bälinge 110
18 Frissan, Gimo 110
19 Gun Lyd, Österbybruk 110
20 Joel Andersson, Gimo 110
21 Mikael Skörd, Alunda 110
22 Carl Silfverforsen, Alunda 109
23 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 109
24 Pirre 2, Bälinge 109
25 Sofie Mårtensson, Alunda 109
26 Alvar Gustavsson, Morkarla 109
27 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 109
28 Anne-Maria Österberg, Alunda 109
29 Bertil Tissier, Österbybruk 109
30 Rolf Sandström, Alunda 108
31 Majken Tranberg, Österbybruk  
  Vitas Andersson, Gimo 108
33 Maria Åhman, Kilby Alunda 108
34 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 108
35 Jonte Andersson, Onsby Alunda 108
36 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 108
37 Marina Käll, Österbybruk 107
38 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 107
39 ICA-Peter 107
40 Dan Collin, Alunda 107
41 Pia Nordling, Onsby Alunda 106
42 Rolf Lundgren, Uppsala 106
43 Lotta Ohlström, Österbybruk 106
44 Sara Andersson, Onsby Alunda 106
45 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 106
46 Nour Åhman, Fors Gimo 105
47 Håkan Jansson, Lunda Alunda 105
48 Affe Björkman, Morkarla 104
49 500 meter Stockholm 104
50 Pirre 1, Bälinge 103
51 Torsten Jansson, Morkarla 103
52 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 101
53 Christer Ohlström, Österbybruk 101
54 1 bror 5 systrar 101
55 Elin Silfverforsen, Alunda 101
56 Mårten Karlsson, Gimo 101
57 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 100
58 Anne-Maria Österberg, Alunda 100
59 Aron Orebrand, Uppsala 100
60 Göran Gelinder, Alunda 100
61 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 100
62 Rolf Sandström, Hyllan 100
63 Staffan Johansson, Löddby Alunda 100
64 Stig Josefsson, Alunda 100
65 Barbro Gustavsson, Morkarla 99
66 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 99
67 Christina Söderberg, Uppsala 99
68 Conny Pettersson, Fors Gimo 99
69 Jessica Smedjegård, Östhammar 99
70 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 99
71 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 99
72 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 99
73 Sanna Andersson, Gimo 99
74 Julia Söderberg, Uppsala 98
75 Leif Söderberg, Uppsala 98
76 Peter Svedin, Gimo 98
77 Tommy Pettersson, Alunda 98
78 Tova Johansson, Löddby Alunda 98
79 Ulla Söderqvist, Mysslinge 98
80 Zach Söderberg, Bälinge 98
81 Åke Lydh, Österbybruk 98
82 Harriet Åhman, Alunda 97
83 Mattias Nyberg, Morkarla 97
84 Peter Lundgren, Tierp 97
85 Viktor Johansson, Göteborg 97
86 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 97
87 Östen Ekström, Alunda 97
88 Bertil Tissier, Österbybruk 96
89 Britt Andersson, Gillinge Alunda 96
90 Christina Söderberg, Uppsala 96
91 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 96
92 Johan Åhman, Fors Gimo 95
93 Maineth Sandberg, Morkarla 95
94 Maj Gelinder, Alunda 95
95 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 95
96 Team Mattsson, Alunda 95
97 Gerth Westerlund 1, Gimo 94
98 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 94
99 Nils Henriksson, Alunda 94
100 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 94
101 Ann-Christin/Janne, Östhammar 93
102 Anne-Maria Österberg, Alunda 93
103 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 93
104 Chloe Mattsson, Österbybruk 93
105 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 93
106 Mellanbror Mattsson, Morkarla 93
107 Sigvard Sandberg, Österbybruk 93
108 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 93
109 Erling Lövgren, Karby Uppsala 92
110 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 92
111 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 92
112 Majken Tranberg, Morkarla 92
113 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 92
114 Leif Söderberg, Uppsala 91
115 Anders Persson, Skarphärad 90
116 Ann Söderberg, Uppsala 90
117 Eva Bengtsson, Uppsala 90
118 Jonas Lennström,Östhammar 90
119 Magne Wahlund, Österbybruk 90
120 Molly Nyberg, Österbybruk 90
121 Tage Sandberg, Morkarla 90
122 Alvar Gustavsson, Morkarla 89
123 Börje Krantz, Nyborg Alunda 89
124 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 89
125 Kenneth Blom, Österbybruk 89
126 Per Sandberg, Morkarla 89
127 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 89
128 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 88
129 Kent Johansson, Morkarla 88
130 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 88
131 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 88
132 Peter Svedin, Gimo 88
133 Victor Strömberg, Gimo 88
134 Östen Ekström, Alunda 88
135 Aron Åhman, Fors Gimo 87
136 Bitte I, Alunda 87
137 Camilla Etteborn, Alingsås 87
138 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 87
139 Ingrid Goldwitz, Uppsala 87
140 Roger Lamell, Alunda 87
141 Yvonne Wahlund, Lund 87
142 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 86
143 Frissan, Gimo 86
144 Gerth Westerlund 2, Gimo 86
145 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 86
146 Inga Alm, Alunda 86
147 Jan Franzén, Jönköping 86
148 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 86
149 Karin Boström, Österbybruk 86
150 Marita Andersson, Morkarla 86
151 Oliver Mattsson, Österbybruk 86
152 Alvar Gustavsson, Morkarla 85
153 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 85
154 Göte Åhman, Alunda 85
155 Jacob Söderqvist, Uppsala 85
156 Kenneth Hägg, Gimo 85
157 Nils Henriksson, Alunda 85
158 Ove Nyberg, Morkarla 85
159 Sofia Olsson, Uppsala 85
160 Anne-Maria Österberg, Alunda 84
161 Bo Käll, Österbybruk 84
162 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 84
163 Jane Lövgren, Karby Uppsala 84
164 Jonas Thor, Uppsala 84
165 Katrin Hållinder, Gimo 84
166 Kenneth Hägg, Gimo 84
167 Kent, Alunda 84
168 Mikael Nordström, Alunda 84
169 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 84
170 Victor Österberg, Kilby Alunda 84
171 Birgitta Smith,Kungsbacka 83
172 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 83
173 Marie Nyberg, Visby 83
174 Conny Thorén, Visby 82
175 Jonny Orebrand, Alunda 82
176 Leif Mattsson, Morkarla 82
177 Nova-Li Svensson, Österbybruk 82
178 Olle Ahlén, Österbybruk 82
179 Roger Jansson, Gräsö 82
180 Staffan Wallin, Valde Gimo 82
181 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 82
182 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 82
183 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 81
184 Dick Mattsson, Alunda 81
185 Iréne Nyberg, Morkarla 81
186 Kerstin Persson, Gimo 81
187 Magnus Åhman, Borås 81
188 Moa Johansson, Sävja Uppsala 81
189 Erling Lövgren, Karby Uppsala 80
190 Gunvi Bergström, Gimo 80
191 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 80
192 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 80
193 Magnus Åhman, Borås 80
194 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 80
195 Emmy Pettersson, Fors Gimo 79
196 Gunnel Myhrberg 79
197 Roger Lamell, Alunda 79
198 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 79
199 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 79
200 Barbro Espeteg, Västerås 78
201 Barbro Gustavsson, Morkarla 78
202 Bengt Wahlund, Lund 78
203 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 78
204 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 78
205 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 78
206 Jöran Gelinder, Alunda 78
207 Thorbjörn Lundin, Alunda 78
208 Alf Björkman, Morkarla 77
209 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 77
210 Eva Mårtensson, Tollarp 77
211 Ivar Tagerud, Morkarla 77
212 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 77
213 Sixten Tagerud, Morkarla 77
214 Bertil Alm, Alunda 76
215 Bitte II, Alunda 76
216 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 76
217 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 76
218 Liam Orebrand, Uppsala 76
219 Staffan Wallin, Valde Gimo 76
220 5 systrar 1 bror 75
221 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 75
222 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 75
223 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 75
224 Lennart Pettersson, Österbybruk 75
225 Lucas Skyllerman, Morkarla 75
226 Owe Löfqvist, Uppsala 75
227 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
228 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 74
229 Bo Käll, Österbybruk 74
230 Elvis Andersson Rud, Gimo 74
231 Gunilla Andersson, Gimo 74
232 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 74
233 Håkan Andersson, Gimo 74
234 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 74
235 Kenneth Mattsson, Gimo 74
236 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 74
237 Martin Nyberg, Österbybruk 74
238 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 74
239 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 74
240 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 74
241 Ulf Lundin, Morkarla 74
242 Ulla Pettersson, Fors Gimo 74
243 Ulla Söderqvist, Mysslinge 74
244 Bo Käll, Österbybruk 73
245 Börje Krantz, Nyborg Alunda 73
246 Doris Andersson, Gimo 73
247 Emilia Backholm, Uppsala 73
248 Harri Lundgren, Happsta Alunda 73
249 Inger Lydh, Österbybruk 73
250 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 73
251 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 73
252 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 73
253 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 73
254 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 73
255 Maria Åhman, Kilby Alunda 73
256 Martin Johansson, Alunda 73
257 Milo Svensson, Österbybruk 73
258 Ulf Lundin, Morkarla 73
259 Bertil Alm, Alunda 72
260 Harry Sandberg, Morkarla 72
261 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 72
262 Lennart Pettersson, Österbybruk 72
263 Majken Gunnarsson, Alunda 72
264 Marina Käll, Österbybruk 72
265 Roger Andersson Rud, Gimo 72
266 Rolf Lydh, Österbybruk 72
267 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 71
268 Denise Johansson, Hammarby Alunda 71
269 Elin Söderqvist, Gimo 71
270 Fredik Helén, Fastbol Alunda 71
271 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 71
272 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 71
273 Lovisa Karlsson, Gävle 71
274 Majken - Dick Mattsson, Alunda 71
275 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 71
276 Vera Nyberg, Visby 71
277 Ann Söderberg, Uppsala 70
278 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 70
279 Ove Nyberg, Morkarla 70
280 Stella Svensson, Österbybruk 70
281 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 70
282 Camilla Skyllerman, Morkarla 69
283 Ebba Österberg, Kilby Alunda 69
284 Karin Orebrand, Uppsala 69
285 Håkan Jansson, Lunda Alunda 68
286 Per-Erik Pettersson, Östhammar 68
287 Per-Erik Pettersson, Östhammar 68
288 Anton Söderberg, Uppsala 67
289 Dennis Larsson, Österbybruk 67
290 Gittan Smith,Kungsbacka 67
291 Lasse Pettersson, Uppsala 67
292 Laura Orebrand, Kilby Alunda 67
293 Elvira Tranberg, Österbybruk 66
294 Gullveg Klint, Valde Gimo 66
295 Olle Ahlén, Österbybruk 66
296 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 66
297 Tilly Sandberg, Morkarla 66
298 Sigvard Sandberg, Österbybruk 65
299 Stig Bergström, Gimo 65
300 Barbro Espeteg, Västerås 64
301 Bertil Tissier, Österbybruk 64
302 Bertil Tissier, Österbybruk 64
303 Sara Orebrand, Uppsala 64
304 Sigvard Sandberg, Österbybruk 64
305 Sören Johansson, Hammarby Alunda 64
306 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 64
307 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 63
308 Inga Alm, Alunda 63
309 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 62
310 Elvira Tranberg, Österbybruk 62
311 Olle Ahlén, Österbybruk 61
312 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 60
313 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 60
314 Lillebror Björkman, Morkarla 60
315 Margareta Larsson, Gimo 60
316 Staffan Ekström, Morkarla 60
317 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 59
318 Thomas Gahne, Uppsala 58
319 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 58
320 Zoie Nyberg, Visby 58
321 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 57
322 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 56
323 Carl Oscar Walltin, Morkarla 55
324 Gunhild Andersson 2, Gimo 53
325 Lagitta, Kungsbacka 52
326 Mats Eriksson, Valde Gimo 52
327 Viktor Karlsson, Alunda 52
328 Gun Hägg, Gimo 51
329 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 49
330 Lillebror Björkman, Morkarla 49
331 Björn Pettersson, Österbybruk 48
332 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 48
333 Ove Nyberg, Morkarla 48
334 Frissan, Gimo 46
335 Eva Andersson, Gimo 44
336 Gunhild Andersson 1, Gimo 43
337 Neo Tranberg  Österbybruk 42

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan