Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 7 matcher

2018-09-04 22:58
  • Uppdaterad: 2018-09-04 22:58

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hammarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1, Almo - Gimo IF FK 2 1-3, Almo/UEIF 2 - Rådmansö SK 2 0-6

Plac.   Poäng
1 Åke Jakobsson, Östhammar 115
2 Sofie Mårtensson, Alunda 111
3 Pia Westerlund, Öregrund 108
4 Robin Söderberg, Uppsala 107
5 Jonny Orebrand, Alunda 106
6 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 105
7 Åke Jakobsson, Östhammar 105
8 Tommy Pettersson, Alunda 103
9 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 102
10 ICA-Peter 102
11 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 102
12 Lars Åhman, Gimo 101
13 Joel Andersson, Gimo 97
14 Stig Josefsson, Alunda 97
15 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 96
16 Per-Erik Pettersson, Östhammar  
  Per-Erik Pettersson, Östhammar 96
18 Elin Silfverforsen, Alunda 96
19 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 96
20 Rolf Sandström, Hyllan 95
21 Rolf Nordin, Gimo 95
22 Gun Lyd, Österbybruk 94
23 Mikael Skörd, Alunda 94
24 Pirre 2, Bälinge 93
25 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 93
26 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 93
27 Sofie Mårtensson, Alunda 93
28 Anne-Maria Österberg, Alunda 93
29 Carl Silfverforsen, Alunda 92
30 Majken Tranberg, Österbybruk  
  Vitas Andersson, Gimo 92
32 Sara Andersson, Bälinge 92
33 Alvar Gustavsson, Morkarla 92
34 Frissan, Gimo 92
35 Jonte Andersson, Onsby Alunda 92
36 Bertil Tissier, Österbybruk 92
37 Joel Andersson, Gimo 92
38 Bertil Tissier, Österbybruk 92
39 Rolf Sandström, Alunda 91
40 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 91
41 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 91
42 Marina Käll, Österbybruk 90
43 Maria Åhman, Kilby Alunda 90
44 Lotta Ohlström, Österbybruk 90
45 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 90
46 Pia Nordling, Onsby Alunda 89
47 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 89
48 Dan Collin, Alunda 89
49 Rolf Lundgren, Uppsala 89
50 Sara Andersson, Onsby Alunda 89
51 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 88
52 Chloe Mattsson, Österbybruk 88
53 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 88
54 Nour Åhman, Fors Gimo 88
55 Håkan Jansson, Lunda Alunda 88
56 Affe Björkman, Morkarla 87
57 Pirre 1, Bälinge 87
58 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 87
59 Anders Persson, Skarphärad 85
60 Torsten Jansson, Morkarla 86
61 Jonas Lennström,Östhammar 85
62 500 meter Stockholm 85
63 Anne-Maria Österberg, Alunda 84
64 Christer Ohlström, Österbybruk 84
65 Göran Gelinder, Alunda 84
66 Kenneth Blom, Österbybruk 84
67 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 84
68 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 84
69 1 bror 5 systrar 83
70 Aron Orebrand, Uppsala 83
71 Mårten Karlsson, Gimo 83
72 Peter Svedin, Gimo 83
73 Stig Josefsson, Alunda 83
74 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 82
75 Barbro Gustavsson, Morkarla 82
76 Conny Pettersson, Fors Gimo 82
77 Jessica Smedjegård, Östhammar 82
78 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 82
79 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 82
80 Tommy Pettersson, Alunda 82
81 Tova Johansson, Löddby Alunda 82
82 Ulla Söderqvist, Mysslinge 82
83 Zach Söderberg, Bälinge 82
84 Christina Söderberg, Uppsala 81
85 Julia Söderberg, Uppsala 81
86 Sanna Andersson, Gimo 81
87 Staffan Johansson, Löddby Alunda 81
88 Viktor Johansson, Göteborg 81
89 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 81
90 Åke Lydh, Österbybruk 81
91 Östen Ekström, Alunda 81
92 Christina Söderberg, Uppsala 80
93 Göte Åhman, Alunda 80
94 Harriet Åhman, Alunda 80
95 Jacob Söderqvist, Uppsala 80
96 Mattias Nyberg, Morkarla 80
97 Mikael Nordström, Alunda 80
98 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 80
99 Peter Svedin, Gimo 80
100 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 80
101 Sofia Olsson, Uppsala 80
102 Britt Andersson, Gillinge Alunda 79
103 Johan Åhman, Fors Gimo 79
104 Jonas Thor, Uppsala 79
105 Katrin Hållinder, Gimo 79
106 Leif Söderberg, Uppsala 79
107 Maineth Sandberg, Morkarla 79
108 Maj Gelinder, Alunda 79
109 Peter Lundgren, Tierp 79
110 Team Mattsson, Alunda 79
111 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 78
112 Gerth Westerlund 1, Gimo 78
113 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 78
114 Ann-Christin/Janne, Östhammar 77
115 Anne-Maria Österberg, Alunda 77
116 Mellanbror Mattsson, Morkarla 77
117 Nils Henriksson, Alunda 77
118 Olle Ahlén, Österbybruk 77
119 Staffan Wallin, Valde Gimo 77
120 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 76
121 Erling Lövgren, Karby Uppsala 76
122 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 76
123 Magnus Åhman, Borås 76
124 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 76
125 Sigvard Sandberg, Österbybruk 76
126 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 76
127 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 76
128 Majken Tranberg, Morkarla 75
129 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 75
130 Eva Bengtsson, Uppsala 74
131 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 74
132 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 74
133 Magne Wahlund, Österbybruk 74
134 Molly Nyberg, Österbybruk 74
135 Sixten Tagerud, Morkarla 74
136 Alvar Gustavsson, Morkarla 73
137 Ann Söderberg, Uppsala 73
138 Barbro Espeteg, Västerås 73
139 Bengt Wahlund, Lund 73
140 Eva Mårtensson, Tollarp 73
141 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 73
142 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 73
143 Thorbjörn Lundin, Alunda 73
144 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 73
145 Alf Björkman, Morkarla 72
146 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 72
147 Börje Krantz, Nyborg Alunda 72
148 Leif Söderberg, Uppsala 72
149 Tage Sandberg, Morkarla 72
150 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 71
151 Aron Åhman, Fors Gimo 71
152 Bitte I, Alunda 71
153 Håkan Andersson, Gimo 71
154 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 71
155 Ingrid Goldwitz, Uppsala 71
156 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 71
157 Per Sandberg, Morkarla 71
158 Roger Lamell, Alunda 71
159 Victor Strömberg, Gimo 71
160 Yvonne Wahlund, Lund 71
161 Östen Ekström, Alunda 71
162 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 70
163 Anne-Maria Österberg, Alunda 70
164 Camilla Etteborn, Alingsås 70
165 Frissan, Gimo 70
166 Gerth Westerlund 2, Gimo 70
167 Gunilla Andersson, Gimo 70
168 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 70
169 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 70
170 Inga Alm, Alunda 70
171 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 70
172 Lennart Pettersson, Österbybruk 70
173 Marita Andersson, Morkarla 70
174 Alvar Gustavsson, Morkarla 69
175 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 69
176 Jan Franzén, Jönköping 69
177 Karin Boström, Österbybruk 69
178 Kent Johansson, Morkarla 69
179 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 69
180 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 69
181 Martin Nyberg, Österbybruk 69
182 Nils Henriksson, Alunda 69
183 Ove Nyberg, Morkarla 69
184 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 69
185 Bo Käll, Österbybruk 68
186 Jane Lövgren, Karby Uppsala 68
187 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 68
188 Kent, Alunda 68
189 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 68
190 Majken - Dick Mattsson, Alunda 68
191 Martin Johansson, Alunda 68
192 Oliver Mattsson, Österbybruk 68
193 Anne-Maria Österberg, Alunda 67
194 Birgitta Smith,Kungsbacka 67
195 Elin Söderqvist, Gimo 67
196 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 67
197 Harry Sandberg, Morkarla 67
198 Kenneth Hägg, Gimo 67
199 Rolf Lydh, Österbybruk 67
200 Denise Johansson, Hammarby Alunda 66
201 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 66
202 Leif Mattsson, Morkarla 66
203 Marie Nyberg, Visby 66
204 Nova-Li Svensson, Österbybruk 66
205 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 66
206 Victor Österberg, Kilby Alunda 66
207 Dick Mattsson, Alunda 65
208 Iréne Nyberg, Morkarla 65
209 Kenneth Hägg, Gimo 65
210 Kerstin Persson, Gimo 65
211 Magnus Åhman, Borås 65
212 Moa Johansson, Sävja Uppsala 65
213 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 65
214 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 65
215 Conny Thorén, Visby 64
216 Erling Lövgren, Karby Uppsala 64
217 Jonny Orebrand, Alunda 64
218 Roger Jansson, Gräsö 64
219 Anton Söderberg, Uppsala 63
220 Gunnel Myhrberg 63
221 Gunvi Bergström, Gimo 63
222 Barbro Gustavsson, Morkarla 62
223 Dennis Larsson, Österbybruk 62
224 Elvira Tranberg, Österbybruk 62
225 Emmy Pettersson, Fors Gimo 62
226 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 62
227 Lasse Pettersson, Uppsala 62
228 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 62
229 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 62
230 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 61
231 Ivar Tagerud, Morkarla 61
232 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 61
233 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 61
234 Jöran Gelinder, Alunda 61
235 Olle Ahlén, Österbybruk 61
236 Roger Lamell, Alunda 61
237 Tilly Sandberg, Morkarla 61
238 Barbro Espeteg, Västerås 60
239 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 60
240 Bertil Tissier, Österbybruk 60
241 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 60
242 Liam Orebrand, Uppsala 60
243 Staffan Wallin, Valde Gimo 60
244 Stig Bergström, Gimo 60
245 Bitte II, Alunda 59
246 Sara Orebrand, Uppsala 59
247 Sören Johansson, Hammarby Alunda 59
248 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 58
249 Bertil Alm, Alunda 58
250 Bo Käll, Österbybruk 58
251 Elvira Tranberg, Österbybruk 58
252 Elvis Andersson Rud, Gimo 58
253 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 58
254 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 58
255 Kenneth Mattsson, Gimo 58
256 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 58
257 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 58
258 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 58
259 Ulla Söderqvist, Mysslinge 58
260 5 systrar 1 bror 57
261 Bo Käll, Österbybruk 57
262 Börje Krantz, Nyborg Alunda 57
263 Doris Andersson, Gimo 57
264 Emilia Backholm, Uppsala 57
265 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 57
266 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 57
267 Lucas Skyllerman, Morkarla 57
268 Owe Löfqvist, Uppsala 57
269 Ulla Pettersson, Fors Gimo 57
270 Harri Lundgren, Happsta Alunda 56
271 Inger Lydh, Österbybruk 56
272 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 56
273 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 56
274 Lennart Pettersson, Österbybruk 56
275 Lillebror Björkman, Morkarla 56
276 Majken Gunnarsson, Alunda 56
277 Maria Åhman, Kilby Alunda 56
278 Marina Käll, Österbybruk 56
279 Milo Svensson, Österbybruk 56
280 Olle Ahlén, Österbybruk 56
281 Ulf Lundin, Morkarla 56
282 Ulf Lundin, Morkarla 56
283 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 55
284 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 55
285 Margareta Larsson, Gimo 55
286 Vera Nyberg, Visby 55
287 Ann Söderberg, Uppsala 54
288 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 54
289 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 54
290 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 54
291 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 54
292 Ove Nyberg, Morkarla 54
293 Roger Andersson Rud, Gimo 54
294 Stella Svensson, Österbybruk 54
295 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 53
296 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 53
297 Bertil Alm, Alunda 53
298 Fredik Helén, Fastbol Alunda 53
299 Karin Orebrand, Uppsala 53
300 Lovisa Karlsson, Gävle 53
301 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 53
302 Thomas Gahne, Uppsala 53
303 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 53
304 Zoie Nyberg, Visby 53
305 Camilla Skyllerman, Morkarla 52
306 Ebba Österberg, Kilby Alunda 52
307 Carl Oscar Walltin, Morkarla 51
308 Gittan Smith,Kungsbacka 51
309 Håkan Jansson, Lunda Alunda 51
310 Per-Erik Pettersson, Östhammar 51
310 Per-Erik Pettersson, Östhammar 51
312 Laura Orebrand, Kilby Alunda 50
313 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 50
314 Gullveg Klint, Valde Gimo 49
315 Sigvard Sandberg, Österbybruk 49
316 Bertil Tissier, Österbybruk 48
317 Gunhild Andersson 2, Gimo 48
318 Mats Eriksson, Valde Gimo 48
319 Viktor Karlsson, Alunda 48
320 Inga Alm, Alunda 47
321 Lagitta, Kungsbacka 47
322 Lillebror Björkman, Morkarla 47
323 Sigvard Sandberg, Österbybruk 47
324 Gun Hägg, Gimo 46
325 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 46
326 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 46
327 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 45
328 Björn Pettersson, Österbybruk 44
329 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 44
330 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 43
331 Ove Nyberg, Morkarla 43
332 Staffan Ekström, Morkarla 43
333 Frissan, Gimo 41
334 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 40
335 Neo Tranberg  Österbybruk 39
336 Eva Andersson, Gimo 39
337 Gunhild Andersson 1, Gimo 38
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan