Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 6 matcher

2018-09-02 22:06
  • Uppdaterad: 2018-09-02 22:06

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hammarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1, Almo/UEIF 2 - Rådmansö SK 2 spelas 4/9, Almo - Gimo IF FK 2 1-3

 

Plac.   Poäng
1 ICA-Peter 101
2 Åke Jakobsson, Östhammar 100
3 Lars Åhman, Gimo 98
4 Sofie Mårtensson, Alunda 95
5 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 93
6 Jonny Orebrand, Alunda 91
7 Pia Westerlund, Öregrund 91
8 Robin Söderberg, Uppsala 91
9 Rolf Sandström, Hyllan 91
10 Gun Lyd, Österbybruk 91
11 Majken Tranberg, Österbybruk  
  Vitas Andersson, Gimo 89
13 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 89
14 Maria Åhman, Kilby Alunda 89
15 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 89
16 Bertil Tissier, Österbybruk 89
17 Åke Jakobsson, Östhammar 89
18 Carl Silfverforsen, Alunda 88
19 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 88
20 Marina Käll, Österbybruk 87
21 Rolf Sandström, Alunda 87
22 Tommy Pettersson, Alunda 87
23 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 86
24 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 86
25 Dan Collin, Alunda 86
26 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 86
27 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 86
28 Affe Björkman, Morkarla 85
29 Håkan Jansson, Lunda Alunda 84
30 Anders Persson, Skarphärad 82
31 Göran Gelinder, Alunda 82
32 Christer Ohlström, Österbybruk 82
33 Kenneth Blom, Österbybruk 82
34 Stig Josefsson, Alunda 82
35 Elin Silfverforsen, Alunda 81
36 Joel Andersson, Gimo 80
37 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 80
38 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 80
39 Peter Svedin, Gimo 79
40 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 79
41 Per-Erik Pettersson, Östhammar  
  Per-Erik Pettersson, Östhammar 79
43 1 bror 5 systrar 79
44 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 79
45 Mårten Karlsson, Gimo 79
46 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 78
47 Sanna Andersson, Gimo 78
48 Peter Svedin, Gimo 78
49 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 78
50 Mikael Skörd, Alunda 78
51 Rolf Nordin, Gimo 78
52 Conny Pettersson, Fors Gimo 78
53 Åke Lydh, Österbybruk 78
54 Mikael Nordström, Alunda 77
55 Sofia Olsson, Uppsala 77
56 Staffan Johansson, Löddby Alunda 77
57 Sara Andersson, Bälinge 77
58 Sofie Mårtensson, Alunda 77
59 Team Mattsson, Alunda 77
60 Frissan, Gimo 77
61 Harriet Åhman, Alunda 77
62 Maineth Sandberg, Morkarla 77
63 Viktor Johansson, Göteborg 77
64 Jonte Andersson, Onsby Alunda 77
65 Bertil Tissier, Österbybruk 77
66 Jonas Thor, Uppsala 77
67 Alvar Gustavsson, Morkarla 76
68 Anne-Maria Österberg, Alunda 76
69 Göte Åhman, Alunda 76
70 Joel Andersson, Gimo 76
71 Katrin Hållinder, Gimo 76
72 Mattias Nyberg, Morkarla 76
73 Pirre 2, Bälinge 76
74 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 75
75 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 75
76 Lotta Ohlström, Österbybruk 75
77 Olle Ahlén, Österbybruk 75
78 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 75
79 Staffan Wallin, Valde Gimo 75
80 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 75
81 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
82 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 74
83 Gerth Westerlund 1, Gimo 74
84 Magnus Åhman, Borås 74
85 Nils Henriksson, Alunda 74
86 Pia Nordling, Onsby Alunda 74
87 Sara Andersson, Onsby Alunda 74
88 Sigvard Sandberg, Österbybruk 74
89 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 74
90 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 73
91 Magne Wahlund, Österbybruk 73
92 Mellanbror Mattsson, Morkarla 73
93 Rolf Lundgren, Uppsala 73
94 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 73
95 Chloe Mattsson, Österbybruk 72
96 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 72
97 Erling Lövgren, Karby Uppsala 72
98 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 72
99 Molly Nyberg, Österbybruk 72
100 Nour Åhman, Fors Gimo 72
101 Pirre 1, Bälinge 72
102 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 72
103 Alvar Gustavsson, Morkarla 71
104 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 71
105 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 71
106 500 meter Stockholm 70
107 Bengt Wahlund, Lund 70
108 Börje Krantz, Nyborg Alunda 70
109 Eva Bengtsson, Uppsala 70
110 Sixten Tagerud, Morkarla 70
111 Anne-Maria Österberg, Alunda 69
112 Barbro Espeteg, Västerås 69
113 Eva Mårtensson, Tollarp 69
114 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 69
115 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 69
116 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 69
117 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 69
118 Tage Sandberg, Morkarla 69
119 Thorbjörn Lundin, Alunda 69
120 Torsten Jansson, Morkarla 69
121 Yvonne Wahlund, Lund 69
122 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 68
123 Aron Orebrand, Uppsala 68
124 Aron Åhman, Fors Gimo 68
125 Ingrid Goldwitz, Uppsala 68
126 Jonas Lennström,Östhammar 68
127 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 68
128 Per Sandberg, Morkarla 68
129 Stig Josefsson, Alunda 68
130 Alvar Gustavsson, Morkarla 67
131 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 67
132 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 67
133 Anne-Maria Österberg, Alunda 67
134 Bitte I, Alunda 67
135 Frissan, Gimo 67
136 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 67
137 Inga Alm, Alunda 67
138 Ove Nyberg, Morkarla 67
139 Tova Johansson, Löddby Alunda 67
140 Ulla Söderqvist, Mysslinge 67
141 Östen Ekström, Alunda 67
142 Camilla Etteborn, Alingsås 66
143 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 66
144 Karin Boström, Österbybruk 66
145 Kent Johansson, Morkarla 66
146 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 66
147 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 66
148 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 66
149 Lennart Pettersson, Österbybruk 66
150 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 66
151 Nils Henriksson, Alunda 66
152 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 66
153 Tommy Pettersson, Alunda 66
154 Zach Söderberg, Bälinge 66
155 Östen Ekström, Alunda 66
156 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 65
157 Barbro Gustavsson, Morkarla 65
158 Bo Käll, Österbybruk 65
159 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 65
160 Jane Lövgren, Karby Uppsala 65
161 Jessica Smedjegård, Östhammar 65
162 Julia Söderberg, Uppsala 65
163 Kenneth Hägg, Gimo 65
164 Kent, Alunda 65
165 Majken - Dick Mattsson, Alunda 65
166 Martin Nyberg, Österbybruk 65
167 Nova-Li Svensson, Österbybruk 65
168 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 65
169 Rolf Lydh, Österbybruk 65
170 Anne-Maria Österberg, Alunda 64
171 Birgitta Smith,Kungsbacka 64
172 Britt Andersson, Gillinge Alunda 64
173 Christina Söderberg, Uppsala 64
174 Christina Söderberg, Uppsala 64
175 Denise Johansson, Hammarby Alunda 64
176 Elin Söderqvist, Gimo 64
177 Jacob Söderqvist, Uppsala 64
178 Maj Gelinder, Alunda 64
179 Martin Johansson, Alunda 64
180 Moa Johansson, Sävja Uppsala 64
181 Peter Lundgren, Tierp 64
182 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 64
183 Harry Sandberg, Morkarla 63
184 Iréne Nyberg, Morkarla 63
185 Johan Åhman, Fors Gimo 63
186 Kenneth Hägg, Gimo 63
187 Leif Mattsson, Morkarla 63
188 Magnus Åhman, Borås 63
189 Marie Nyberg, Visby 63
190 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 63
191 Victor Österberg, Kilby Alunda 63
192 Ann-Christin/Janne, Östhammar 62
193 Dick Mattsson, Alunda 62
194 Leif Söderberg, Uppsala 62
195 Conny Thorén, Visby 61
196 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 61
197 Jonny Orebrand, Alunda 61
198 Roger Jansson, Gräsö 61
199 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 61
200 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 61
201 Anton Söderberg, Uppsala 60
202 Barbro Gustavsson, Morkarla 60
203 Emmy Pettersson, Fors Gimo 60
204 Gunvi Bergström, Gimo 60
205 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 60
206 Majken Tranberg, Morkarla 60
207 Dennis Larsson, Österbybruk 59
208 Gunnel Myhrberg 59
209 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 59
210 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 59
211 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 58
212 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 58
213 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 58
214 Ivar Tagerud, Morkarla 58
215 Lasse Pettersson, Uppsala 58
216 Olle Ahlén, Österbybruk 58
217 Stig Bergström, Gimo 58
218 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 58
219 Tilly Sandberg, Morkarla 58
220 Alf Björkman, Morkarla 57
221 Ann Söderberg, Uppsala 57
222 Bertil Tissier, Österbybruk 57
223 Bitte II, Alunda 57
224 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 57
225 Elvira Tranberg, Österbybruk 57
226 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 57
227 Jöran Gelinder, Alunda 57
228 5 systrar 1 bror 56
229 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 56
230 Barbro Espeteg, Västerås 56
231 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 56
232 Harri Lundgren, Happsta Alunda 56
233 Håkan Andersson, Gimo 56
234 Liam Orebrand, Uppsala 56
235 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 56
236 Staffan Wallin, Valde Gimo 56
237 Bo Käll, Österbybruk 55
238 Doris Andersson, Gimo 55
239 Elvis Andersson Rud, Gimo 55
240 Gerth Westerlund 2, Gimo 55
241 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 55
242 Gunilla Andersson, Gimo 55
243 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 55
244 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 55
245 Leif Söderberg, Uppsala 55
246 Lucas Skyllerman, Morkarla 55
247 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 55
248 Sara Orebrand, Uppsala 55
249 Sören Johansson, Hammarby Alunda 55
250 Victor Strömberg, Gimo 55
251 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 54
252 Bertil Alm, Alunda 54
253 Bo Käll, Österbybruk 54
254 Börje Krantz, Nyborg Alunda 54
255 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 54
256 Jan Franzén, Jönköping 54
257 Lennart Pettersson, Österbybruk 54
258 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 54
259 Maria Åhman, Kilby Alunda 54
260 Olle Ahlén, Österbybruk 54
261 Owe Löfqvist, Uppsala 54
262 Roger Lamell, Alunda 54
263 Ulf Lundin, Morkarla 54
264 Ulla Pettersson, Fors Gimo 54
265 Ulla Söderqvist, Mysslinge 54
266 Emilia Backholm, Uppsala 53
267 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
268 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
269 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 53
270 Majken Gunnarsson, Alunda 53
271 Margareta Larsson, Gimo 53
272 Marita Andersson, Morkarla 53
273 Milo Svensson, Österbybruk 53
274 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 53
275 Oliver Mattsson, Österbybruk 53
276 Roger Andersson Rud, Gimo 53
277 Ulf Lundin, Morkarla 53
278 Vera Nyberg, Visby 53
279 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 52
280 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 52
281 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 52
282 Marina Käll, Österbybruk 52
283 Ove Nyberg, Morkarla 52
284 Stella Svensson, Österbybruk 52
285 Ann Söderberg, Uppsala 51
286 Camilla Skyllerman, Morkarla 51
287 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 51
288 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 51
289 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 50
290 Bertil Alm, Alunda 50
291 Fredik Helén, Fastbol Alunda 50
292 Karin Orebrand, Uppsala 50
293 Kerstin Persson, Gimo 50
294 Lovisa Karlsson, Gävle 50
295 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 50
296 Zoie Nyberg, Visby 50
297 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 49
298 Carl Oscar Walltin, Morkarla 49
299 Per-Erik Pettersson, Östhammar 49
300 Per-Erik Pettersson, Östhammar 49
301 Thomas Gahne, Uppsala 49
302 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 49
303 Erling Lövgren, Karby Uppsala 48
304 Gittan Smith,Kungsbacka 48
305 Håkan Jansson, Lunda Alunda 48
306 Viktor Karlsson, Alunda 48
307 Elvira Tranberg, Österbybruk 47
308 Laura Orebrand, Kilby Alunda 47
309 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 47
310 Lillebror Björkman, Morkarla 46
311 Roger Lamell, Alunda 46
312 Sigvard Sandberg, Österbybruk 46
313 Bertil Tissier, Österbybruk 45
314 Gullveg Klint, Valde Gimo 45
315 Inga Alm, Alunda 45
316 Mats Eriksson, Valde Gimo 45
317 Sigvard Sandberg, Österbybruk 45
318 Gunhild Andersson 2, Gimo 44
319 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 44
320 Gun Hägg, Gimo 43
321 Lagitta, Kungsbacka 43
322 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 42
323 Björn Pettersson, Österbybruk 42
324 Kenneth Mattsson, Gimo 42
325 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 42
326 Staffan Ekström, Morkarla 42
327 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 42
328 Inger Lydh, Österbybruk 41
329 Lillebror Björkman, Morkarla 40
330 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 39
331 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 39
332 Ove Nyberg, Morkarla 39
333 Ebba Österberg, Kilby Alunda 37
334 Frissan, Gimo 37
335 Eva Andersson, Gimo 36
336 Neo Tranberg  Österbybruk 36
337 Gunhild Andersson 1, Gimo 34

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan