Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 5 matcher

2018-08-26 21:11
  • Uppdaterad: 2018-08-26 21:12

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hammarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1

Plac.   Poäng
1 Sofie Mårtensson, Alunda 89
2 Robin Söderberg, Uppsala 83
3 Maria Åhman, Kilby Alunda 82
4 Dan Collin, Alunda 82
5 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 82
6 Bertil Tissier, Österbybruk 82
7 Rolf Sandström, Alunda 81
8 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 81
9 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 81
10 Åke Jakobsson, Östhammar 81
11 Åke Jakobsson, Östhammar 81
12 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 81
13 Tommy Pettersson, Alunda 80
14 Affe Björkman, Morkarla 78
15 Kenneth Blom, Österbybruk 77
16 Christer Ohlström, Österbybruk 76
17 ICA-Peter 76
18 Rolf Sandström, Hyllan 74
19 Stig Josefsson, Alunda 74
20 Joel Andersson, Gimo 73
21 Lars Åhman, Gimo 73
22 1 bror 5 systrar 73
23 Pia Westerlund, Öregrund 72
24 Mårten Karlsson, Gimo 72
25 Gun Lyd, Österbybruk 72
26 Staffan Johansson, Löddby Alunda 71
27 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 71
28 Sofie Mårtensson, Alunda 71
29 Viktor Johansson, Göteborg 71
30 Rolf Nordin, Gimo 71
31 Conny Pettersson, Fors Gimo 71
32 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 71
33 Åke Lydh, Österbybruk 71
34 Mikael Nordström, Alunda 70
35 Pirre 2, Bälinge 70
36 Sara Andersson, Bälinge 70
37 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 70
38 Frissan, Gimo 70
39 Jonte Andersson, Onsby Alunda  
  Majken Tranberg, Österbybruk  
  Mikael Skörd, Alunda  
  Vitas Andersson, Gimo 70
43 Bertil Tissier, Österbybruk 70
44 Joel Andersson, Gimo 70
45 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 70
46 Carl Silfverforsen, Alunda 69
47 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 69
48 Alvar Gustavsson, Morkarla 69
49 Anne-Maria Österberg, Alunda 69
50 Jonas Thor, Uppsala 69
51 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 69
52 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 68
53 Marina Käll, Österbybruk 68
54 Olle Ahlén, Österbybruk 68
55 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 68
56 Anne-Maria Österberg, Alunda 68
57 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 67
58 Rolf Lundgren, Uppsala 67
59 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 67
60 Pia Nordling, Onsby Alunda 66
61 Sigvard Sandberg, Österbybruk 66
62 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 66
63 Magne Wahlund, Österbybruk 66
64 Jonny Orebrand, Alunda 66
65 Nils Henriksson, Alunda 66
66 Håkan Jansson, Lunda Alunda 66
67 Sara Andersson, Onsby Alunda 66
68 Pirre 1, Bälinge 65
69 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 65
70 Eva Bengtsson, Uppsala 64
71 Molly Nyberg, Österbybruk 64
72 Alvar Gustavsson, Morkarla 64
73 Nour Åhman, Fors Gimo 64
74 Bengt Wahlund, Lund 64
75 Anne-Maria Österberg, Alunda 63
76 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 63
77 500 meter Stockholm 63
78 Tage Sandberg, Morkarla 62
79 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 62
80 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 62
81 Sixten Tagerud, Morkarla 62
82 Thorbjörn Lundin, Alunda 62
83 Börje Krantz, Nyborg Alunda 62
84 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 62
85 Elin Silfverforsen, Alunda 62
86 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 61
87 Eva Mårtensson, Tollarp 61
88 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 61
89 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 61
90 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 61
91 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 61
92 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 61
93 Stig Josefsson, Alunda 61
94 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 61
95 Torsten Jansson, Morkarla 61
96 Yvonne Wahlund, Lund 61
97 Alvar Gustavsson, Morkarla 60
98 Anne-Maria Österberg, Alunda 60
99 Aron Orebrand, Uppsala 60
100 Aron Åhman, Fors Gimo 60
101 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 60
102 Inga Alm, Alunda 60
103 Ingrid Goldwitz, Uppsala 60
104 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 60
105 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 60
106 Martin Nyberg, Österbybruk 60
107 Per-Erik Pettersson, Östhammar 60
108 Per-Erik Pettersson, Östhammar 60
109 Peter Svedin, Gimo 60
110 Team Mattsson, Alunda 60
111 Östen Ekström, Alunda 60
112 Camilla Etteborn, Alingsås 59
113 Frissan, Gimo 59
114 Kent, Alunda 59
115 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 59
116 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 59
117 Nils Henriksson, Alunda 59
118 Nova-Li Svensson, Österbybruk 59
119 Peter Lundgren, Tierp 59
120 Peter Svedin, Gimo 59
121 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 59
122 Rolf Lydh, Österbybruk 59
123 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 59
124 Sanna Andersson, Gimo 59
125 Zach Söderberg, Bälinge 59
126 Östen Ekström, Alunda 59
127 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 58
128 Denise Johansson, Hammarby Alunda 58
129 Harriet Åhman, Alunda 58
130 Jessica Smedjegård, Östhammar 58
131 Johan Åhman, Fors Gimo 58
132 Julia Söderberg, Uppsala 58
133 Kenneth Hägg, Gimo 58
134 Maineth Sandberg, Morkarla 58
135 Majken - Dick Mattsson, Alunda 58
136 Martin Johansson, Alunda 58
137 Sofia Olsson, Uppsala 58
138 Tommy Pettersson, Alunda 58
139 Anders Persson, Skarphärad 57
140 Anne-Maria Österberg, Alunda 57
141 Barbro Gustavsson, Morkarla 57
142 Birgitta Smith,Kungsbacka 57
143 Elin Söderqvist, Gimo 57
144 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 57
145 Göran Gelinder, Alunda 57
146 Jacob Söderqvist, Uppsala 57
147 Jane Lövgren, Karby Uppsala 57
148 Kenneth Hägg, Gimo 57
149 Leif Mattsson, Morkarla 57
150 Leif Söderberg, Uppsala 57
151 Magnus Åhman, Borås 57
152 Mattias Nyberg, Morkarla 57
153 Moa Johansson, Sävja Uppsala 57
154 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 57
155 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 57
156 Ann-Christin/Janne, Östhammar 56
157 Christina Söderberg, Uppsala 56
158 Christina Söderberg, Uppsala 56
159 Harry Sandberg, Morkarla 56
160 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 56
161 Lotta Ohlström, Österbybruk 56
162 Staffan Wallin, Valde Gimo 56
163 Victor Österberg, Kilby Alunda 56
164 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 55
165 Roger Jansson, Gräsö 55
166 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 55
167 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 55
168 Conny Thorén, Visby 54
169 Dick Mattsson, Alunda 54
170 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 54
171 Jonny Orebrand, Alunda 54
172 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 54
173 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 54
174 Anton Söderberg, Uppsala 53
175 Emmy Pettersson, Fors Gimo 53
176 Erling Lövgren, Karby Uppsala 53
177 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 53
178 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
179 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
180 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 53
181 Dennis Larsson, Österbybruk 52
182 Gunvi Bergström, Gimo 52
183 Majken Tranberg, Morkarla 52
184 Gunnel Myhrberg 51
185 Göte Åhman, Alunda 51
186 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 51
187 Katrin Hållinder, Gimo 51
188 Olle Ahlén, Österbybruk 51
189 Stig Bergström, Gimo 51
190 5 systrar 1 bror 50
191 Ann Söderberg, Uppsala 50
192 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 50
193 Barbro Espeteg, Västerås 50
194 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 50
195 Bertil Tissier, Österbybruk 50
196 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 50
197 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 50
198 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 50
199 Ivar Tagerud, Morkarla 50
200 Jonas Lennström,Östhammar 50
201 Leif Söderberg, Uppsala 50
202 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 50
203 Tilly Sandberg, Morkarla 50
204 Alf Björkman, Morkarla 49
205 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 49
206 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 49
207 Gerth Westerlund 1, Gimo 49
208 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 49
209 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 49
210 Magnus Åhman, Borås 49
211 Per Sandberg, Morkarla 49
212 Staffan Wallin, Valde Gimo 49
213 Victor Strömberg, Gimo 49
214 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 48
215 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 48
216 Barbro Espeteg, Västerås 48
217 Bitte I, Alunda 48
218 Bo Käll, Österbybruk 48
219 Elvis Andersson Rud, Gimo 48
220 Gerth Westerlund 2, Gimo 48
221 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 48
222 Harri Lundgren, Happsta Alunda 48
223 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 48
224 Karin Boström, Österbybruk 48
225 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 48
226 Liam Orebrand, Uppsala 48
227 Maria Åhman, Kilby Alunda 48
228 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 48
229 Mellanbror Mattsson, Morkarla 48
230 Owe Löfqvist, Uppsala 48
231 Ove Nyberg, Morkarla 48
232 Roger Lamell, Alunda 48
233 Sara Orebrand, Uppsala 48
234 Sören Johansson, Hammarby Alunda 48
235 Tova Johansson, Löddby Alunda 48
236 Ulla Söderqvist, Mysslinge 48
237 Bertil Alm, Alunda 47
238 Börje Krantz, Nyborg Alunda 47
239 Chloe Mattsson, Österbybruk 47
240 Doris Andersson, Gimo 47
241 Gunilla Andersson, Gimo 47
242 Jan Franzén, Jönköping 47
243 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 47
244 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 47
245 Lennart Pettersson, Österbybruk 47
246 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 47
247 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 47
248 Ulf Lundin, Morkarla 47
249 Bo Käll, Österbybruk 46
250 Camilla Skyllerman, Morkarla 46
251 Emilia Backholm, Uppsala 46
252 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 46
253 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 46
254 Lennart Pettersson, Österbybruk 46
255 Majken Gunnarsson, Alunda 46
256 Marina Käll, Österbybruk 46
257 Marita Andersson, Morkarla 46
258 Milo Svensson, Österbybruk 46
259 Oliver Mattsson, Österbybruk 46
260 Olle Ahlén, Österbybruk 46
261 Roger Andersson Rud, Gimo 46
262 Ulf Lundin, Morkarla 46
263 Ulla Pettersson, Fors Gimo 46
264 Vera Nyberg, Visby 46
265 Ann Söderberg, Uppsala 45
266 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 45
267 Britt Andersson, Gillinge Alunda 45
268 Maj Gelinder, Alunda 45
269 Ove Nyberg, Morkarla 45
270 Stella Svensson, Österbybruk 45
271 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 45
272 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 44
273 Bertil Alm, Alunda 44
274 Fredik Helén, Fastbol Alunda 44
275 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 44
276 Iréne Nyberg, Morkarla 44
277 Karin Orebrand, Uppsala 44
278 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 44
279 Marie Nyberg, Visby 44
280 Viktor Karlsson, Alunda 44
281 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 43
282 Lillebror Björkman, Morkarla 43
283 Lovisa Karlsson, Gävle 43
284 Per-Erik Pettersson, Östhammar 43
285 Per-Erik Pettersson, Östhammar 43
286 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 43
287 Erling Lövgren, Karby Uppsala 42
288 Kerstin Persson, Gimo 42
289 Zoie Nyberg, Visby 42
290 Barbro Gustavsson, Morkarla 41
291 Kent Johansson, Morkarla 41
292 Laura Orebrand, Kilby Alunda 41
293 Elvira Tranberg, Österbybruk 40
294 Jöran Gelinder, Alunda 40
295 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 40
296 Inga Alm, Alunda 39
297 Sigvard Sandberg, Österbybruk 39
298 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 39
299 Bertil Tissier, Österbybruk 38
300 Bitte II, Alunda 38
301 Elvira Tranberg, Österbybruk 38
302 Gullveg Klint, Valde Gimo 38
303 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 38
304 Roger Lamell, Alunda 38
305 Sigvard Sandberg, Österbybruk 38
306 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 37
307 Björn Pettersson, Österbybruk 37
308 Gun Hägg, Gimo 37
309 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 37
310 Håkan Andersson, Gimo 37
311 Lucas Skyllerman, Morkarla 37
312 Mats Eriksson, Valde Gimo 37
313 Gunhild Andersson 2, Gimo 36
314 Margareta Larsson, Gimo 36
315 Staffan Ekström, Morkarla 36
316 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 36
317 Bo Käll, Österbybruk 35
318 Kenneth Mattsson, Gimo 35
319 Lagitta, Kungsbacka 35
320 Lillebror Björkman, Morkarla 35
321 Ulla Söderqvist, Mysslinge 35
322 Inger Lydh, Österbybruk 34
323 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 34
324 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 34
325 Lasse Pettersson, Uppsala 33
326 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 33
327 Carl Oscar Walltin, Morkarla 32
328 Ebba Österberg, Kilby Alunda 31
329 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 31
330 Ove Nyberg, Morkarla 31
331 Neo Tranberg  Österbybruk 30
332 Thomas Gahne, Uppsala 30
333 Frissan, Gimo 29
334 Gittan Smith,Kungsbacka 29
335 Håkan Jansson, Lunda Alunda 29
336 Eva Andersson, Gimo 28
337 Gunhild Andersson 1, Gimo 27
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan