Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 4 matcher

2018-08-26 09:47
  • Uppdaterad: 2018-08-26 09:47

Tennissiffrorna 6-0 till Hammarland förde upp Sofie ensam i toppen.

Plac.   Poäng
1 Sofie Mårtensson, Alunda 76
2 Robin Söderberg, Uppsala 70
2 Pia Westerlund, Öregrund 70
4 Staffan Johansson, Löddby Alunda 70
5 Maria Åhman, Kilby Alunda 69
5 Pirre 2, Bälinge 69
7 Sofie Mårtensson, Alunda 69
8 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 69
8 Anne-Maria Österberg, Alunda 69
8 Jonte Andersson, Onsby Alunda 69
8 Majken Tranberg, Österbybruk 69
8 Mikael Skörd, Alunda 69
8 Rolf Nordin, Gimo 69
8 Vitas Andersson, Gimo 69
15 Bertil Tissier, Österbybruk 69
15 Conny Pettersson, Fors Gimo 69
15 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 69
18 Mikael Nordström, Alunda 68
18 Marina Käll, Österbybruk 68
20 Rolf Sandström, Alunda 68
21 Åke Jakobsson, Östhammar 67
22 Tommy Pettersson, Alunda 67
22 Åke Jakobsson, Östhammar 67
24 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 67
25 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 66
26 Dan Collin, Alunda 66
27 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 66
28 Affe Björkman, Morkarla 65
29 Pia Nordling, Onsby Alunda 65
30 Sigvard Sandberg, Österbybruk 65
31 Pirre 1, Bälinge 64
32 Eva Bengtsson, Uppsala 64
33 Jonny Orebrand, Alunda 64
34 Molly Nyberg, Österbybruk 63
35 Christer Ohlström, Österbybruk 63
36 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 62
37 Rolf Sandström, Hyllan 62
38 Kenneth Blom, Österbybruk 62
39 Tage Sandberg, Morkarla 61
40 Joel Andersson, Gimo 61
41 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 60
42 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 60
43 ICA-Peter 60
43 Stig Josefsson, Alunda 60
45 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 60
45 Martin Nyberg, Österbybruk 60
47 Inga Alm, Alunda 59
48 Lars Åhman, Gimo 59
49 1 bror 5 systrar 59
49 Kent, Alunda 59
51 Anne-Maria Österberg, Alunda 59
51 Ingrid Goldwitz, Uppsala 59
51 Peter Svedin, Gimo 59
54 Mårten Karlsson, Gimo 59
55 Camilla Etteborn, Alingsås 59
55 Gun Lyd, Österbybruk 59
57 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 58
58 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 58
59 Team Mattsson, Alunda 58
60 Östen Ekström, Alunda 58
61 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 58
62 Aron Åhman, Fors Gimo 58
63 Sara Andersson, Bälinge 57
63 Sofia Olsson, Uppsala 57
63 Sanna Andersson, Gimo 57
66 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 57
66 Zach Söderberg, Bälinge 57
68 Bertil Tissier, Österbybruk 57
69 Julia Söderberg, Uppsala 57
69 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 57
71 Jonas Thor, Uppsala 57
71 Martin Johansson, Alunda 57
71 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 57
74 Denise Johansson, Hammarby Alunda 57
75 Åke Lydh, Österbybruk 57
76 Leif Mattsson, Morkarla 56
77 Alvar Gustavsson, Morkarla 56
77 Christina Söderberg, Uppsala 56
77 Frissan, Gimo 56
80 Harry Sandberg, Morkarla 56
80 Viktor Johansson, Göteborg 56
82 Jacob Söderqvist, Uppsala 56
83 Elin Söderqvist, Gimo 56
83 Joel Andersson, Gimo 56
83 Johan Åhman, Fors Gimo 56
86 Ann-Christin/Janne, Östhammar 56
86 Mattias Nyberg, Morkarla 56
86 Tommy Pettersson, Alunda 56
89 Jane Lövgren, Karby Uppsala 56
90 Anne-Maria Österberg, Alunda 56
90 Olle Ahlén, Österbybruk 56
92 Maineth Sandberg, Morkarla 56
93 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 56
94 Anne-Maria Österberg, Alunda 56
95 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 55
96 Anders Persson, Skarphärad 55
97 Christina Söderberg, Uppsala 55
98 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 55
99 Sara Andersson, Onsby Alunda 55
100 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 55
101 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 55
102 Barbro Gustavsson, Morkarla 55
103 Birgitta Smith,Kungsbacka 55
104 Carl Silfverforsen, Alunda 55
105 Rolf Lundgren, Uppsala 54
106 Conny Thorén, Visby 54
107 Håkan Jansson, Lunda Alunda 54
108 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 54
109 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 54
110 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 53
111 Roger Jansson, Gräsö 53
112 Magne Wahlund, Österbybruk 53
113 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 53
114 Nils Henriksson, Alunda 53
115 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
116 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 53
117 Alvar Gustavsson, Morkarla 52
118 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 52
119 Nour Åhman, Fors Gimo 52
120 Bengt Wahlund, Lund 52
121 Anton Söderberg, Uppsala 52
122 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 52
123 Erling Lövgren, Karby Uppsala 51
124 Emmy Pettersson, Fors Gimo 51
125 Thorbjörn Lundin, Alunda 51
126 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 51
127 Dennis Larsson, Österbybruk 50
128 500 meter Stockholm 50
129 Yvonne Wahlund, Lund 50
130 Gunvi Bergström, Gimo 50
131 Gunnel Myhrberg 50
132 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 50
133 5 systrar 1 bror 49
134 Leif Söderberg, Uppsala 49
135 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 49
136 Victor Strömberg, Gimo 49
137 Bertil Tissier, Österbybruk 49
138 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 49
139 Ann Söderberg, Uppsala 49
140 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 49
141 Stig Bergström, Gimo 49
142 Jonas Lennström,Östhammar 49
143 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 49
144 Katrin Hållinder, Gimo 49
145 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 48
146 Gerth Westerlund 1, Gimo 48
147 Barbro Espeteg, Västerås 48
148 Börje Krantz, Nyborg Alunda 48
149 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 48
150 Anne-Maria Österberg, Alunda 48
151 Magnus Åhman, Borås 48
152 Elin Silfverforsen, Alunda 48
153 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 48
154 Barbro Espeteg, Västerås 48
155 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 47
156 Lennart Pettersson, Österbybruk 47
157 Roger Lamell, Alunda 47
158 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 47
159 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 47
160 Bertil Alm, Alunda 47
161 Bo Käll, Österbybruk 47
162 Elvis Andersson Rud, Gimo 47
163 Eva Mårtensson, Tollarp 47
164 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 47
165 Maria Åhman, Kilby Alunda 47
166 Tova Johansson, Löddby Alunda 47
167 Gerth Westerlund 2, Gimo 47
168 Jan Franzén, Jönköping 47
169 Östen Ekström, Alunda 47
170 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 47
171 Per Sandberg, Morkarla 47
172 Stig Josefsson, Alunda 47
173 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 47
174 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 47
175 Per-Erik Pettersson, Östhammar 47
176 Per-Erik Pettersson, Östhammar 47
177 Bitte I, Alunda 47
178 Torsten Jansson, Morkarla 47
179 Sixten Tagerud, Morkarla 47
180 Karin Boström, Österbybruk 47
181 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 47
182 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 47
183 Harri Lundgren, Happsta Alunda 46
184 Camilla Skyllerman, Morkarla 46
185 Lennart Pettersson, Österbybruk 46
186 Oliver Mattsson, Österbybruk 46
187 Owe Löfqvist, Uppsala 46
188 Liam Orebrand, Uppsala 46
189 Aron Orebrand, Uppsala 46
190 Ulf Lundin, Morkarla 46
191 Doris Andersson, Gimo 46
192 Nova-Li Svensson, Österbybruk 46
193 Marina Käll, Österbybruk 46
194 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 46
195 Gunilla Andersson, Gimo 46
196 Alvar Gustavsson, Morkarla 46
197 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 46
198 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 46
199 Sören Johansson, Hammarby Alunda 46
200 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 46
201 Majken Gunnarsson, Alunda 46
202 Ulla Söderqvist, Mysslinge 46
203 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 46
204 Sara Orebrand, Uppsala 46
205 Ulf Lundin, Morkarla 46
206 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 46
207 Peter Svedin, Gimo 46
208 Kenneth Hägg, Gimo 45
209 Marita Andersson, Morkarla 45
210 Ann Söderberg, Uppsala 45
211 Bo Käll, Österbybruk 45
212 Vera Nyberg, Visby 45
213 Jessica Smedjegård, Östhammar 45
214 Ulla Pettersson, Fors Gimo 45
215 Emilia Backholm, Uppsala 45
216 Frissan, Gimo 45
217 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 45
218 Harriet Åhman, Alunda 45
219 Rolf Lydh, Österbybruk 45
220 Majken - Dick Mattsson, Alunda 45
221 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 45
222 Göran Gelinder, Alunda 45
223 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 45
224 Peter Lundgren, Tierp 45
225 Marie Nyberg, Visby 44
226 Ove Nyberg, Morkarla 44
227 Iréne Nyberg, Morkarla 44
228 Bertil Alm, Alunda 44
229 Leif Söderberg, Uppsala 44
230 Magnus Åhman, Borås 44
231 Milo Svensson, Österbybruk 44
232 Nils Henriksson, Alunda 44
233 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 44
234 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 44
235 Maj Gelinder, Alunda 44
236 Viktor Karlsson, Alunda 44
237 Roger Andersson Rud, Gimo 44
238 Lovisa Karlsson, Gävle 43
239 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 43
240 Per-Erik Pettersson, Östhammar 43
241 Per-Erik Pettersson, Östhammar 43
242 Kenneth Hägg, Gimo 43
243 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 43
244 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 43
245 Britt Andersson, Gillinge Alunda 43
246 Lillebror Björkman, Morkarla 43
247 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 43
248 Victor Österberg, Kilby Alunda 43
249 Moa Johansson, Sävja Uppsala 43
250 Staffan Wallin, Valde Gimo 43
251 Stella Svensson, Österbybruk 43
252 Fredik Helén, Fastbol Alunda 42
253 Erling Lövgren, Karby Uppsala 42
254 Zoie Nyberg, Visby 42
255 Lotta Ohlström, Österbybruk 42
256 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 42
257 Dick Mattsson, Alunda 42
258 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 42
259 Karin Orebrand, Uppsala 42
260 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 41
261 Kent Johansson, Morkarla 41
262 Kerstin Persson, Gimo 41
263 Jonny Orebrand, Alunda 40
264 Laura Orebrand, Kilby Alunda 40
265 Barbro Gustavsson, Morkarla 40
266 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 39
267 Tilly Sandberg, Morkarla 39
268 Jöran Gelinder, Alunda 39
269 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 39
270 Sigvard Sandberg, Österbybruk 38
271 Elvira Tranberg, Österbybruk 38
272 Olle Ahlén, Österbybruk 38
273 Bitte II, Alunda 38
274 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 38
275 Göte Åhman, Alunda 38
276 Majken Tranberg, Morkarla 38
277 Gullveg Klint, Valde Gimo 38
278 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 38
279 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 37
280 Roger Lamell, Alunda 37
281 Gun Hägg, Gimo 37
282 Bertil Tissier, Österbybruk 37
283 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 37
284 Inga Alm, Alunda 37
285 Håkan Andersson, Gimo 37
286 Björn Pettersson, Österbybruk 37
287 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 36
288 Ivar Tagerud, Morkarla 36
289 Staffan Wallin, Valde Gimo 36
290 Sigvard Sandberg, Österbybruk 36
291 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 36
292 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 36
293 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 36
294 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 36
295 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 36
296 Lucas Skyllerman, Morkarla 36
297 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 36
298 Gunhild Andersson 2, Gimo 35
299 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 35
300 Börje Krantz, Nyborg Alunda 35
301 Ove Nyberg, Morkarla 35
302 Mats Eriksson, Valde Gimo 35
303 Olle Ahlén, Österbybruk 35
304 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 35
305 Kenneth Mattsson, Gimo 35
306 Ulla Söderqvist, Mysslinge 34
307 Chloe Mattsson, Österbybruk 34
308 Alf Björkman, Morkarla 34
309 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 34
310 Bo Käll, Österbybruk 34
311 Margareta Larsson, Gimo 34
312 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 34
313 Lillebror Björkman, Morkarla 34
314 Mellanbror Mattsson, Morkarla 34
315 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 34
316 Staffan Ekström, Morkarla 34
317 Lagitta, Kungsbacka 34
318 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 33
319 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 33
320 Lasse Pettersson, Uppsala 33
321 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 32
322 Carl Oscar Walltin, Morkarla 32
323 Inger Lydh, Österbybruk 32
324 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 31
325 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 30
326 Ebba Österberg, Kilby Alunda 30
327 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 29
328 Ove Nyberg, Morkarla 29
329 Neo Tranberg  Österbybruk 29
330 Håkan Jansson, Lunda Alunda 28
331 Thomas Gahne, Uppsala 28
332 Gittan Smith,Kungsbacka 27
333 Eva Andersson, Gimo 27
334 Elvira Tranberg, Österbybruk 27
335 Frissan, Gimo 27
336 Gunhild Andersson 1, Gimo 25
337 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 23
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan