Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 3 matcher

2018-08-20 01:09
  • Uppdaterad: 2018-08-20 01:09

Ännu en 1-0 vinst, denna gång mot Grisslehamns SK medan andralaget föll mot Roslagsbro IF 2 med 2-3 i söndagens dubbla matcher på Lunda ger följande Tipstopp.

Plac.   Poäng
1 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 62
2 Affe Björkman, Morkarla 61
3 Pia Nordling, Onsby Alunda 61
3 Sofie Mårtensson, Alunda 61
5 Pirre 1, Bälinge 60
6 Tage Sandberg, Morkarla 59
7 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 58
8 Joel Andersson, Gimo 57
9 Inga Alm, Alunda 56
10 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 56
11 Lars Åhman, Gimo 55
11 Pia Westerlund, Öregrund 55
11 Robin Söderberg, Uppsala 55
14 Maria Åhman, Kilby Alunda 54
14 Pirre 2, Bälinge 54
14 Sanna Andersson, Gimo 54
14 Sara Andersson, Bälinge 54
14 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 54
14 Sofia Olsson, Uppsala 54
14 Staffan Johansson, Löddby Alunda 54
21 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 54
21 Anne-Maria Österberg, Alunda 54
21 Bertil Tissier, Österbybruk 54
21 Jacob Söderqvist, Uppsala 54
21 Jonte Andersson, Onsby Alunda 54
21 Majken Tranberg, Österbybruk 54
21 Mikael Skörd, Alunda 54
21 Rolf Nordin, Gimo 54
21 Vitas Andersson, Gimo 54
21 Östen Ekström, Alunda 54
31 Marina Käll, Österbybruk 53
31 Mikael Nordström, Alunda 53
33 Nils Henriksson, Alunda 53
34 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 53
34 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 53
34 Zach Söderberg, Bälinge 53
37 Barbro Gustavsson, Morkarla 53
37 Bertil Tissier, Österbybruk 53
37 Conny Pettersson, Fors Gimo 53
37 Elin Söderqvist, Gimo 53
37 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 53
37 Joel Andersson, Gimo 53
37 Johan Åhman, Fors Gimo 53
37 Julia Söderberg, Uppsala 53
37 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 53
46 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 52
46 Leif Mattsson, Morkarla 52
46 Rolf Sandström, Alunda 52
49 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 52
49 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 52
51 Alvar Gustavsson, Morkarla 52
51 Anders Persson, Skarphärad 52
51 Christina Söderberg, Uppsala 52
51 Frissan, Gimo 52
51 Sofie Mårtensson, Alunda 52
56 Ann-Christin/Janne, Östhammar 52
56 Christina Söderberg, Uppsala 52
56 Conny Thorén, Visby 52
56 Håkan Jansson, Lunda Alunda 52
56 Mattias Nyberg, Morkarla 52
56 Tommy Pettersson, Alunda 52
56 Åke Jakobsson, Östhammar 52
63 Jane Lövgren, Karby Uppsala 52
63 Tommy Pettersson, Alunda 52
63 Åke Jakobsson, Östhammar 52
66 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 51
67 Dan Collin, Alunda 51
68 Rolf Lundgren, Uppsala 51
69 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 51
70 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 51
71 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 51
71 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 51
71 Sara Andersson, Onsby Alunda 51
74 Anton Söderberg, Uppsala 50
74 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 50
74 Roger Jansson, Gräsö 50
74 Sigvard Sandberg, Österbybruk 50
78 Magne Wahlund, Österbybruk 50
79 Nour Åhman, Fors Gimo 50
80 Emmy Pettersson, Fors Gimo 50
81 Eva Bengtsson, Uppsala 49
82 Jonny Orebrand, Alunda 49
83 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 48
84 Dennis Larsson, Österbybruk 48
85 Alvar Gustavsson, Morkarla 48
85 Erling Lövgren, Karby Uppsala 48
85 Molly Nyberg, Österbybruk 48
88 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 46
89 Christer Ohlström, Österbybruk 46
89 Gunnel Myhrberg 46
89 Rolf Sandström, Hyllan 46
89 Stig Bergström, Gimo 46
89 Yvonne Wahlund, Lund 46
94 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 45
95 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 45
95 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 45
97 5 systrar 1 bror 45
97 Ann Söderberg, Uppsala 45
97 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 45
97 Kenneth Blom, Österbybruk 45
97 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 45
97 Peter Lundgren, Tierp 45
97 Peter Svedin, Gimo 45
104 Leif Söderberg, Uppsala 45
104 Martin Nyberg, Österbybruk 45
106 Torsten Jansson, Morkarla 44
107 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 44
107 Sixten Tagerud, Morkarla 44
109 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 44
109 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 44
109 Nova-Li Svensson, Österbybruk 44
112 1 bror 5 systrar 44
112 ICA-Peter 44
112 Kent, Alunda 44
112 Stig Josefsson, Alunda 44
116 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 44
116 Anne-Maria Österberg, Alunda 44
116 Bertil Alm, Alunda 44
116 Bo Käll, Österbybruk 44
116 Elvis Andersson Rud, Gimo 44
116 Eva Mårtensson, Tollarp 44
116 Ingrid Goldwitz, Uppsala 44
116 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 44
116 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 44
116 Maria Åhman, Kilby Alunda 44
116 Peter Svedin, Gimo 44
116 Tova Johansson, Löddby Alunda 44
128 Barbro Espeteg, Västerås 44
128 Börje Krantz, Nyborg Alunda 44
128 Camilla Etteborn, Alingsås 44
128 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 44
128 Gerth Westerlund 2, Gimo 44
128 Gun Lyd, Österbybruk 44
128 Jan Franzén, Jönköping 44
128 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 44
128 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 44
128 Östen Ekström, Alunda 44
138 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 43
139 Camilla Skyllerman, Morkarla 43
139 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 43
139 Lennart Pettersson, Österbybruk 43
139 Oliver Mattsson, Österbybruk 43
139 Owe Löfqvist, Uppsala 43
139 Per Sandberg, Morkarla 43
139 Rolf Lydh, Österbybruk 43
139 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 43
147 Team Mattsson, Alunda 43
147 Ulla Pettersson, Fors Gimo 43
149 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 43
149 Lennart Pettersson, Österbybruk 43
149 Majken - Dick Mattsson, Alunda 43
149 Majken Gunnarsson, Alunda 43
153 Emilia Backholm, Uppsala 43
153 Göran Gelinder, Alunda 43
153 Liam Orebrand, Uppsala 43
153 Mårten Karlsson, Gimo 43
153 Stig Josefsson, Alunda 43
153 Ulf Lundin, Morkarla 43
159 Aron Orebrand, Uppsala 43
159 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 43
159 Ulf Lundin, Morkarla 43
159 Ulla Söderqvist, Mysslinge 43
163 Doris Andersson, Gimo 43
163 Frissan, Gimo 43
163 Roger Lamell, Alunda 43
166 Karin Orebrand, Uppsala 42
166 Magnus Åhman, Borås 42
166 Staffan Wallin, Valde Gimo 42
169 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 42
169 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 42
169 Stella Svensson, Österbybruk 42
172 Marita Andersson, Morkarla 42
173 Gunilla Andersson, Gimo 42
174 Alvar Gustavsson, Morkarla 42
174 Ann Söderberg, Uppsala 42
174 Jonas Thor, Uppsala 42
174 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 42
174 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 42
174 Martin Johansson, Alunda 42
174 Milo Svensson, Österbybruk 42
174 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 42
174 Sören Johansson, Hammarby Alunda 42
183 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 42
184 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 42
184 Aron Åhman, Fors Gimo 42
184 Bo Käll, Österbybruk 42
184 Sara Orebrand, Uppsala 42
184 Vera Nyberg, Visby 42
189 Harri Lundgren, Happsta Alunda 42
189 Roger Andersson Rud, Gimo 42
191 Jessica Smedjegård, Östhammar 42
191 Nils Henriksson, Alunda 42
191 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 42
191 Åke Lydh, Österbybruk 42
195 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 41
196 Harry Sandberg, Morkarla 41
196 Viktor Johansson, Göteborg 41
198 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 41
198 Marie Nyberg, Visby 41
198 Ove Nyberg, Morkarla 41
198 Victor Österberg, Kilby Alunda 41
201 Anne-Maria Österberg, Alunda 41
201 Denise Johansson, Hammarby Alunda 41
201 Iréne Nyberg, Morkarla 41
201 Kent Johansson, Morkarla 41
201 Olle Ahlén, Österbybruk 41
201 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 41
208 Bertil Alm, Alunda 41
208 Kenneth Hägg, Gimo 41
208 Moa Johansson, Sävja Uppsala 41
208 Per-Erik Pettersson, Östhammar 41
208 Per-Erik Pettersson, Östhammar 41
213 Anne-Maria Österberg, Alunda 41
213 Harriet Åhman, Alunda 41
213 Kenneth Hägg, Gimo 41
213 Leif Söderberg, Uppsala 41
213 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 41
218 Maineth Sandberg, Morkarla 41
218 Viktor Karlsson, Alunda 41
220 Birgitta Smith,Kungsbacka 40
221 Carl Silfverforsen, Alunda 40
222 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 40
222 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 40
222 Dick Mattsson, Alunda 40
222 Zoie Nyberg, Visby 40
226 Britt Andersson, Gillinge Alunda 40
227 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 40
227 Lotta Ohlström, Österbybruk 40
229 Fredik Helén, Fastbol Alunda 39
229 Lovisa Karlsson, Gävle 39
231 Erling Lövgren, Karby Uppsala 39
232 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 39
233 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 38
234 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 37
235 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 37
236 Bengt Wahlund, Lund 36
236 Jonny Orebrand, Alunda 36
236 Laura Orebrand, Kilby Alunda 36
236 Thorbjörn Lundin, Alunda 36
240 Elvira Tranberg, Österbybruk 36
241 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 36
242 Gullveg Klint, Valde Gimo 35
242 Håkan Andersson, Gimo 35
244 500 meter Stockholm 35
244 Bitte II, Alunda 35
244 Björn Pettersson, Österbybruk 35
244 Tilly Sandberg, Morkarla 35
248 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 35
249 Majken Tranberg, Morkarla 34
250 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 34
250 Gun Hägg, Gimo 34
250 Victor Strömberg, Gimo 34
250 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 34
254 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 34
254 Gunvi Bergström, Gimo 34
254 Ivar Tagerud, Morkarla 34
254 Olle Ahlén, Österbybruk 34
254 Staffan Wallin, Valde Gimo 34
259 Bertil Tissier, Österbybruk 34
259 Bertil Tissier, Österbybruk 34
259 Katrin Hållinder, Gimo 34
259 Lucas Skyllerman, Morkarla 34
259 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 34
264 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 34
265 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 34
265 Sigvard Sandberg, Österbybruk 34
267 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 33
268 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 33
268 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 33
268 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 33
268 Jonas Lennström,Östhammar 33
268 Mats Eriksson, Valde Gimo 33
268 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 33
268 Roger Lamell, Alunda 33
275 Alf Björkman, Morkarla 33
276 Inga Alm, Alunda 33
277 Gerth Westerlund 1, Gimo 33
278 Anne-Maria Österberg, Alunda 32
278 Sigvard Sandberg, Österbybruk 32
280 Elin Silfverforsen, Alunda 32
280 Margareta Larsson, Gimo 32
282 Chloe Mattsson, Österbybruk 32
282 Gunhild Andersson 2, Gimo 32
282 Kenneth Mattsson, Gimo 32
282 Per-Erik Pettersson, Östhammar 32
282 Per-Erik Pettersson, Östhammar 32
287 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 32
287 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 32
287 Bitte I, Alunda 32
287 Börje Krantz, Nyborg Alunda 32
287 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 32
287 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 32
287 Karin Boström, Österbybruk 32
287 Lagitta, Kungsbacka 32
287 Magnus Åhman, Borås 32
287 Ove Nyberg, Morkarla 32
297 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 32
298 Marina Käll, Österbybruk 31
299 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 31
300 Barbro Espeteg, Västerås 31
300 Staffan Ekström, Morkarla 31
302 Inger Lydh, Österbybruk 31
302 Lasse Pettersson, Uppsala 31
302 Olle Ahlén, Österbybruk 31
302 Ulla Söderqvist, Mysslinge 31
306 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 31
306 Bo Käll, Österbybruk 31
308 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 30
308 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
310 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 30
310 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 30
312 Carl Oscar Walltin, Morkarla 30
312 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 30
314 Maj Gelinder, Alunda 29
315 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 28
316 Ebba Österberg, Kilby Alunda 27
317 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 25
318 Lillebror Björkman, Morkarla 25
319 Kerstin Persson, Gimo 25
319 Neo Tranberg  Österbybruk 25
319 Ove Nyberg, Morkarla 25
322 Barbro Gustavsson, Morkarla 25
323 Håkan Jansson, Lunda Alunda 24
324 Thomas Gahne, Uppsala 24
325 Eva Andersson, Gimo 24
326 Elvira Tranberg, Österbybruk 24
327 Gittan Smith,Kungsbacka 23
328 Frissan, Gimo 23
329 Göte Åhman, Alunda 23
330 Jöran Gelinder, Alunda 22
331 Gunhild Andersson 1, Gimo 22
332 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 22
332 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 22
334 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 20
335 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 19
336 Lillebror Björkman, Morkarla 18
336 Mellanbror Mattsson, Morkarla 18
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan