Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 1 match - NU MED ALLA TIPPARE

2018-08-14 17:00
  • Uppdaterad: 2018-08-15 16:53

Merparten, 236 av de inlämnade 335 kupongerna, hade Almo-vinst men bara 11 hade prickat i 0-1 som den målsnåla matchen slutade och därmed håvade de också in 25 härliga poäng. Nu skall kontrollräkning ske och inom någon dag kommer en komplett lista. Kungsbacka tronar överst!

Nu är alla kupongerna registrerade och rättade och här är hela listan!

Plac.   Poäng
1 Birgitta Smith,Kungsbacka 25
1 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 25
1 Dennis Larsson, Österbybruk 25
1 Fredik Helén, Fastbol Alunda 25
1 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 25
1 Inga Alm, Alunda 25
1 Jonny Orebrand, Alunda 25
1 Leif Mattsson, Morkarla 25
1 Pia Nordling, Onsby Alunda 25
1 Rolf Sandström, Alunda 25
1 Tage Sandberg, Morkarla 25
12 Anders Persson, Skarphärad 19
12 Bengt Wahlund, Lund 19
12 Christina Söderberg, Uppsala 19
12 Gun Hägg, Gimo 19
12 Harry Sandberg, Morkarla 19
12 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
12 Joel Andersson, Gimo 19
12 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 19
12 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 19
12 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 19
12 Lennart Pettersson, Österbybruk 19
12 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 19
12 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 19
12 Mikael Nordström, Alunda 19
12 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 19
12 Nova-Li Svensson, Österbybruk 19
12 Owe Löfqvist, Uppsala 19
12 Per Sandberg, Morkarla 19
12 Peter Lundgren, Tierp 19
12 Team Mattsson, Alunda 19
12 Thorbjörn Lundin, Alunda 19
12 Victor Strömberg, Gimo 19
12 Yvonne Wahlund, Lund 19
35 Ann Söderberg, Uppsala 18
35 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 18
35 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 18
35 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 18
35 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 18
35 Ann-Christin/Janne, Östhammar 18
35 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
35 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
35 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
35 Barbro Espeteg, Västerås 18
35 Bertil Alm, Alunda 18
35 Bertil Tissier, Österbybruk 18
35 Bertil Tissier, Österbybruk 18
35 Bo Käll, Österbybruk 18
35 Bo Käll, Österbybruk 18
35 Börje Krantz, Nyborg Alunda 18
35 Camilla Etteborn, Alingsås 18
35 Chloe Mattsson, Österbybruk 18
35 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 18
35 Conny Pettersson, Fors Gimo 18
35 Denise Johansson, Hammarby Alunda 18
35 Elvis Andersson Rud, Gimo 18
35 Eva Mårtensson, Tollarp 18
35 500 meter Stockholm 18
35 Gerth Westerlund 2, Gimo 18
35 Gun Lyd, Österbybruk 18
35 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 18
35 Gunhild Andersson 2, Gimo 18
35 Gunilla Andersson, Gimo 18
35 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 18
35 Håkan Jansson, Lunda Alunda 18
35 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 18
35 Ingrid Goldwitz, Uppsala 18
35 Iréne Nyberg, Morkarla 18
35 Ivar Tagerud, Morkarla 18
35 Jacob Söderqvist, Uppsala 18
35 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 18
35 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 18
35 Joel Andersson, Gimo 18
35 Johan Åhman, Fors Gimo 18
35 Jonte Andersson, Onsby Alunda 18
35 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 18
35 Katrin Hållinder, Gimo 18
35 Kenneth Mattsson, Gimo 18
35 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 18
35 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 18
35 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 18
35 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 18
35 Leif Söderberg, Uppsala 18
35 Lennart Pettersson, Österbybruk 18
35 Majken - Dick Mattsson, Alunda 18
35 Majken Gunnarsson, Alunda 18
35 Majken Tranberg, Österbybruk 18
35 Margareta Larsson, Gimo 18
35 Maria Åhman, Kilby Alunda 18
35 Marie Nyberg, Visby 18
35 Martin Nyberg, Österbybruk 18
35 Mattias Nyberg, Morkarla 18
35 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 18
35 Mikael Skörd, Alunda 18
35 Milo Svensson, Österbybruk 18
35 Nils Henriksson, Alunda 18
35 Ove Nyberg, Morkarla 18
35 Peter Svedin, Gimo 18
35 Pia Westerlund, Öregrund 18
35 Pirre 1, Bälinge 18
35 Robin Söderberg, Uppsala 18
35 Roger Jansson, Gräsö 18
35 Rolf Sandström, Hyllan 18
35 Rolf Nordin, Gimo 18
35 Sara Andersson, Onsby Alunda 18
35 Sara Orebrand, Uppsala 18
35 Sigvard Sandberg, Österbybruk 18
35 Sofie Mårtensson, Alunda 18
35 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 18
35 Sören Johansson, Hammarby Alunda 18
35 Tommy Pettersson, Alunda 18
35 Tova Johansson, Löddby Alunda 18
35 Ulf Lundin, Morkarla 18
35 Vera Nyberg, Visby 18
35 Victor Österberg, Kilby Alunda 18
35 Vitas Andersson, Gimo 18
35 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 18
35 Östen Ekström, Alunda 18
35 Anton Söderberg, Uppsala 18
35 Christina Söderberg, Uppsala 18
35 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 18
35 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 18
35 Lars Åhman, Gimo 18
124 Affe Björkman, Morkarla 17
124 Alvar Gustavsson, Morkarla 17
124 Ann Söderberg, Uppsala 17
124 Barbro Gustavsson, Morkarla 17
124 Barbro Espeteg, Västerås 17
124 Bertil Alm, Alunda 17
124 Bitte I, Alunda 17
124 Camilla Skyllerman, Morkarla 17
124 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 17
124 Dan Collin, Alunda 17
124 Dick Mattsson, Alunda 17
124 Doris Andersson, Gimo 17
124 Elin Söderqvist, Gimo 17
124 1 bror 5 systrar 17
124 Emilia Backholm, Uppsala 17
124 Emmy Pettersson, Fors Gimo 17
124 Eva Bengtsson, Uppsala 17
124 5 systrar 1 bror 17
124 Frissan, Gimo 17
124 Harri Lundgren, Happsta Alunda 17
124 Harriet Åhman, Alunda 17
124 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 17
124 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 17
124 Inger Lydh, Österbybruk 17
124 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 17
124 Jan Franzén, Jönköping 17
124 Jane Lövgren, Karby Uppsala 17
124 Jonas Thor, Uppsala 17
124 Julia Söderberg, Uppsala 17
124 Karin Orebrand, Uppsala 17
124 Kenneth Blom, Österbybruk 17
124 Karin Boström, Österbybruk 17
124 Kent, Alunda 17
124 Kenneth Hägg, Gimo 17
124 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 17
124 Liam Orebrand, Uppsala 17
124 Magne Wahlund, Österbybruk 17
124 Magnus Åhman, Borås 17
124 Maineth Sandberg, Morkarla 17
124 Maria Åhman, Kilby Alunda 17
124 Martin Johansson, Alunda 17
124 Moa Johansson, Sävja Uppsala 17
124 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 17
124 Mårten Karlsson, Gimo 17
124 Nils Henriksson, Alunda 17
124 Oliver Mattsson, Österbybruk 17
124 Olle Ahlén, Österbybruk 17
124 Per-Erik Pettersson, Östhammar 17
124 Per-Erik Pettersson, Östhammar 17
124 Peter Svedin, Gimo 17
124 Pirre 2, Bälinge 17
124 Roger Andersson Rud, Gimo 17
124 Roger Lamell, Alunda 17
124 Rolf Lundgren, Uppsala 17
124 Rolf Lydh, Österbybruk 17
124 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 17
124 Sanna Andersson, Gimo 17
124 Sara Andersson, Bälinge 17
124 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 17
124 Sofia Olsson, Uppsala 17
124 Sofie Mårtensson, Alunda 17
124 Staffan Johansson, Löddby Alunda 17
124 Staffan Wallin, Valde Gimo 17
124 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 17
124 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 17
124 Tommy Pettersson, Alunda 17
124 Ulf Lundin, Morkarla 17
124 Viktor Karlsson, Alunda 17
124 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 17
124 Zoie Nyberg, Visby 17
124 Åke Lydh, Österbybruk 17
124 Zach Söderberg, Bälinge 17
124 Östen Ekström, Alunda 17
197 Alvar Gustavsson, Morkarla 16
197 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 16
197 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 16
197 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 16
197 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 16
197 Kent Johansson, Morkarla 16
197 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 16
197 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 16
197 Torsten Jansson, Morkarla 16
197 Viktor Johansson, Göteborg 16
197 Alvar Gustavsson, Morkarla 16
197 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 16
197 Bo Käll, Österbybruk 16
197 Britt Andersson, Gillinge Alunda 16
197 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 16
197 Carl Oscar Walltin, Morkarla 16
197 Conny Thorén, Visby 16
197 Frissan, Gimo 16
197 Gerth Westerlund 1, Gimo 16
197 Kenneth Hägg, Gimo 16
197 Leif Söderberg, Uppsala 16
197 Lotta Ohlström, Österbybruk 16
197 Maj Gelinder, Alunda 16
197 Molly Nyberg, Österbybruk 16
197 Olle Ahlén, Österbybruk 16
197 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 16
197 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 16
197 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 16
197 Stella Svensson, Österbybruk 16
197 Ulla Söderqvist, Mysslinge 16
197 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 16
228 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 15
228 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 15
228 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 15
228 Nour Åhman, Fors Gimo 15
228 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 15
233 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 14
233 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 14
233 Ebba Österberg, Kilby Alunda 14
233 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 14
237 Aron Orebrand, Uppsala 9
237 Bitte II, Alunda 9
237 Björn Pettersson, Österbybruk 9
237 Christer Ohlström, Österbybruk 9
237 Gullveg Klint, Valde Gimo 9
237 Gunvi Bergström, Gimo 9
237 Gunnel Myhrberg 9
237 Håkan Andersson, Gimo 9
237 Jessica Smedjegård, Östhammar 9
237 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 9
237 Majken Tranberg, Morkarla 9
237 Marina Käll, Österbybruk 9
237 Neo Tranberg  Österbybruk 9
237 Olle Ahlén, Österbybruk 9
237 Sigvard Sandberg, Österbybruk 9
237 Staffan Wallin, Valde Gimo 9
237 Stig Bergström, Gimo 9
237 Thomas Gahne, Uppsala 9
237 Elvira Tranberg, Österbybruk 9
237 Kerstin Persson, Gimo 9
237 Tilly Sandberg, Morkarla 9
258 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 8
258 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 8
258 Anne-Maria Österberg, Alunda 8
258 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 8
258 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 8
258 Aron Åhman, Fors Gimo 8
258 Barbro Gustavsson, Morkarla 8
258 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 8
258 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 8
258 Bertil Tissier, Österbybruk 8
258 Bertil Tissier, Österbybruk 8
258 Elvira Tranberg, Österbybruk 8
258 Gunhild Andersson 1, Gimo 8
258 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 8
258 Göran Gelinder, Alunda 8
258 Göte Åhman, Alunda 8
258 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 8
258 ICA-Peter 8
258 Jonny Orebrand, Alunda 8
258 Laura Orebrand, Kilby Alunda 8
258 Lucas Skyllerman, Morkarla 8
258 Marita Andersson, Morkarla 8
258 Mats Eriksson, Valde Gimo 8
258 Staffan Ekström, Morkarla 8
258 Stig Josefsson, Alunda 8
258 Stig Josefsson, Alunda 8
258 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 8
258 Ulla Pettersson, Fors Gimo 8
258 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 8
258 Gittan Smith,Kungsbacka 8
258 Inga Alm, Alunda 8
258 Lagitta, Kungsbacka 8
290 Anne-Maria Österberg, Alunda 7
290 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 7
290 Börje Krantz, Nyborg Alunda 7
290 Erling Lövgren, Karby Uppsala 7
290 Eva Andersson, Gimo 7
290 Frissan, Gimo 7
290 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 7
290 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 7
290 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 7
290 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 7
290 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 7
290 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 7
290 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 7
290 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 7
290 Lasse Pettersson, Uppsala 7
290 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 7
290 Lovisa Karlsson, Gävle 7
290 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 7
290 Ove Nyberg, Morkarla 7
290 Ove Nyberg, Morkarla 7
290 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 7
290 Roger Lamell, Alunda 7
290 Sigvard Sandberg, Österbybruk 7
290 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 7
290 Ulla Söderqvist, Mysslinge 7
290 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 7
290 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 7
290 Alf Björkman, Morkarla 7
290 Carl Silfverforsen, Alunda 7
290 Jonas Lennström,Östhammar 7
290 Jöran Gelinder, Alunda 7
290 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 7
290 Magnus Åhman, Borås 7
290 Per-Erik Pettersson, Östhammar 7
290 Per-Erik Pettersson, Östhammar 7
325 Elin Silfverforsen, Alunda 6
325 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 6
325 Håkan Jansson, Lunda Alunda 6
325 Lillebror Björkman, Morkarla 6
325 Lillebror Björkman, Morkarla 6
325 Sixten Tagerud, Morkarla 6
331 Marina Käll, Österbybruk 5
331 Mellanbror Mattsson, Morkarla 5
333 Erling Lövgren, Karby Uppsala 4
333 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 4
335 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 0

 

 

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan