Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 11 matcher

2018-09-15 20:35
  • Uppdaterad: 2018-09-15 20:36

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hamvmarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1, Almo/UEIF 2 - Rådmansö SK 2 0-6, Almo - Gimo IF FK 2 1-3, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-0, IF Ferro - Almo 2-1, Sverige - Turkiet 2-3, HÖFF 3 - Almo/UEIF 2 1-2

Damernas afton idag. Vinst borta mot HÖFF och tjejerna dominerar på Tipstoppen med Sofie i vinnarposition. Allt avgörs kommande helg med match både lördag och söndag.

Plac.   Poäng
1 Sofie Mårtensson, Alunda 176
2 Anne-Maria Österberg, Alunda 169
3 Pia Westerlund, Öregrund 166
4 Rolf Nordin, Gimo 164
5 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 164
6 Håkan Jansson, Lunda Alunda 163
7 Elin Silfverforsen, Alunda 162
8 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 160
9 Åke Jakobsson, Östhammar 156
10 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 156
11 Sofie Mårtensson, Alunda 154
12 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 153
13 Lars Åhman, Gimo 152
14 Lotta Ohlström, Österbybruk 152
15 Carl Silfverforsen, Alunda 150
16 Mikael Skörd, Alunda 150
17 Per-Erik Pettersson, Östhammar  
  Per-Erik Pettersson, Östhammar 150
19 Majken Tranberg, Österbybruk 149
20 Jonte Andersson, Onsby Alunda 149
21 Joel Andersson, Gimo 149
22 ICA-Peter 148
23 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 147
24 Pia Nordling, Onsby Alunda 147
25 Robin Söderberg, Uppsala 147
26 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 147
27 Jonny Orebrand, Alunda 146
28 1 bror 5 systrar 145
29 Åke Jakobsson, Östhammar 145
30 Dan Collin, Alunda 144
31 Anne-Maria Österberg, Alunda 144
32 Tommy Pettersson, Alunda 144
33 Pirre 1, Bälinge 143
34 Gun Lyd, Österbybruk 143
35 Anne-Maria Österberg, Alunda 142
36 Frissan, Gimo 142
37 Pirre 2, Bälinge 142
38 Harriet Åhman, Alunda 142
39 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 141
40 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 141
41 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 141
42 Rolf Sandström, Alunda 141
43 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 141
44 Jonas Lennström,Östhammar 140
45 500 meter Stockholm 140
46 Rolf Lundgren, Uppsala 140
47 Staffan Johansson, Löddby Alunda 139
48 Tova Johansson, Löddby Alunda 139
49 Ulla Söderqvist, Mysslinge 139
50 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 139
51 Torsten Jansson, Morkarla 139
52 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 139
53 Team Mattsson, Alunda 139
54 Sara Andersson, Onsby Alunda 139
55 Östen Ekström, Alunda 138
56 Aron Orebrand, Uppsala 138
57 Stig Josefsson, Alunda 138
58 Johan Åhman, Fors Gimo 138
59 Yvonne Wahlund, Lund 137
60 Bertil Tissier, Österbybruk 137
61 Barbro Gustavsson, Morkarla 137
62 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 137
63 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 137
64 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 137
65 Magnus Åhman, Borås 136
66 Oliver Mattsson, Österbybruk 136
67 Affe Björkman, Morkarla 136
68 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 136
69 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 136
70 Sanna Andersson, Gimo 135
71 Nils Henriksson, Alunda 134
72 Christina Söderberg, Uppsala 134
73 Victor Österberg, Kilby Alunda 133
74 Leif Söderberg, Uppsala 133
75 Vitas Andersson, Gimo 133
76 Conny Pettersson, Fors Gimo 133
77 Alvar Gustavsson, Morkarla 133
78 Åke Lydh, Österbybruk 133
79 Barbro Espeteg, Västerås 132
80 Bertil Tissier, Österbybruk 132
81 Joel Andersson, Gimo 132
82 Rolf Sandström, Hyllan 132
83 Aron Åhman, Fors Gimo 132
84 Maria Åhman, Kilby Alunda 131
85 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 131
86 Marina Käll, Österbybruk 131
87 Anne-Maria Österberg, Alunda 131
88 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 131
89 Julia Söderberg, Uppsala 131
90 Camilla Etteborn, Alingsås 131
91 Jessica Smedjegård, Östhammar 131
92 Sara Andersson, Bälinge 131
93 Börje Krantz, Nyborg Alunda 130
94 Molly Nyberg, Österbybruk 130
95 Christina Söderberg, Uppsala 130
96 Maj Gelinder, Alunda 130
97 Gerth Westerlund 2, Gimo 129
98 Moa Johansson, Sävja Uppsala 129
99 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 129
100 Bitte I, Alunda 129
101 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 129
102 Peter Svedin, Gimo 129
103 Ingrid Goldwitz, Uppsala 128
104 Victor Strömberg, Gimo 128
105 Ann Söderberg, Uppsala 128
106 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 128
107 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 128
108 Britt Andersson, Gillinge Alunda 128
109 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 127
110 Alvar Gustavsson, Morkarla 127
111 Staffan Wallin, Valde Gimo 127
112 Mattias Nyberg, Morkarla 127
113 Chloe Mattsson, Österbybruk 127
114 Ann-Christin/Janne, Östhammar 127
115 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 126
116 Göte Åhman, Alunda 126
117 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 126
118 Nour Åhman, Fors Gimo 126
119 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 125
120 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 125
121 Jacob Söderqvist, Uppsala 124
122 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 124
123 Eva Bengtsson, Uppsala 124
124 Leif Söderberg, Uppsala 124
125 Christer Ohlström, Österbybruk 124
126 Magne Wahlund, Österbybruk 124
127 Dick Mattsson, Alunda 124
128 Olle Ahlén, Österbybruk 123
129 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 123
130 Göran Gelinder, Alunda 123
131 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 123
132 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 122
133 Stig Josefsson, Alunda 122
134 Östen Ekström, Alunda 122
135 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 121
136 Sixten Tagerud, Morkarla 121
137 Nova-Li Svensson, Österbybruk 121
138 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 121
139 Zach Söderberg, Bälinge 121
140 Peter Svedin, Gimo 121
141 Mårten Karlsson, Gimo 121
142 Mellanbror Mattsson, Morkarla 121
143 Kenneth Blom, Österbybruk 121
144 Kenneth Hägg, Gimo 120
145 Kent Johansson, Morkarla 120
146 Peter Lundgren, Tierp 120
147 Marita Andersson, Morkarla 120
148 Inga Alm, Alunda 120
149 Gunvi Bergström, Gimo 119
150 Gunnel Myhrberg 119
151 Kenneth Hägg, Gimo 119
152 Jan Franzén, Jönköping 119
153 Alvar Gustavsson, Morkarla 119
154 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 118
155 Tommy Pettersson, Alunda 118
156 Sigvard Sandberg, Österbybruk 118
157 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 118
158 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 118
159 Viktor Johansson, Göteborg 118
160 Jonas Thor, Uppsala 117
161 Elvira Tranberg, Österbybruk 117
162 Gerth Westerlund 1, Gimo 117
163 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 117
164 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 117
165 Nils Henriksson, Alunda 117
166 Karin Boström, Österbybruk 117
167 Kent, Alunda 117
168 Maineth Sandberg, Morkarla 117
169 Elvis Andersson Rud, Gimo 116
170 Denise Johansson, Hammarby Alunda 116
171 Erling Lövgren, Karby Uppsala 116
172 Bo Käll, Österbybruk 115
173 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 115
174 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 115
175 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 115
176 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 115
177 Conny Thorén, Visby 115
178 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 115
179 Staffan Wallin, Valde Gimo 115
180 Majken Tranberg, Morkarla 115
181 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 115
182 Anders Persson, Skarphärad 114
183 Martin Johansson, Alunda 114
184 Bitte II, Alunda 114
185 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 114
186 Marie Nyberg, Visby 114
187 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 114
188 Jöran Gelinder, Alunda 113
189 Per Sandberg, Morkarla 113
190 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 113
191 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 113
192 Barbro Espeteg, Västerås 113
193 Harry Sandberg, Morkarla 113
194 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 112
195 Lasse Pettersson, Uppsala 112
196 Roger Lamell, Alunda 112
197 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 112
198 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 112
199 Tage Sandberg, Morkarla 112
200 Liam Orebrand, Uppsala 112
201 Bengt Wahlund, Lund 112
202 Lillebror Björkman, Morkarla 111
203 Thorbjörn Lundin, Alunda 111
204 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 111
205 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 110
206 Frissan, Gimo 110
207 Anton Söderberg, Uppsala 110
208 Vera Nyberg, Visby 109
209 5 systrar 1 bror 109
210 Gullveg Klint, Valde Gimo 109
211 Alf Björkman, Morkarla 109
212 Bo Käll, Österbybruk 109
213 Roger Lamell, Alunda 109
214 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 109
215 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 109
216 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 109
217 Ulf Lundin, Morkarla 108
218 Ulla Söderqvist, Mysslinge 108
219 Anne-Maria Österberg, Alunda 108
220 Bo Käll, Österbybruk 108
221 Bertil Alm, Alunda 108
222 Jane Lövgren, Karby Uppsala 108
223 Birgitta Smith,Kungsbacka 107
224 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 107
225 Mikael Nordström, Alunda 107
226 Ove Nyberg, Morkarla 107
227 Håkan Andersson, Gimo 107
228 Ulf Lundin, Morkarla 107
229 Katrin Hållinder, Gimo 107
230 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 107
231 Doris Andersson, Gimo 107
232 Sofia Olsson, Uppsala 106
233 Majken Gunnarsson, Alunda 106
234 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 106
235 Fredik Helén, Fastbol Alunda 106
236 Leif Mattsson, Morkarla 105
237 Roger Jansson, Gräsö 105
238 Bertil Tissier, Österbybruk 105
239 Milo Svensson, Österbybruk 105
240 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 105
241 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 105
242 Kenneth Mattsson, Gimo 105
243 Lennart Pettersson, Österbybruk 105
244 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 104
245 Eva Mårtensson, Tollarp 104
246 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 104
247 Jonny Orebrand, Alunda 104
248 Ove Nyberg, Morkarla 104
249 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 104
250 Emilia Backholm, Uppsala 104
251 Harri Lundgren, Happsta Alunda 104
252 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 104
253 Iréne Nyberg, Morkarla 104
254 Maria Åhman, Kilby Alunda 104
255 Lucas Skyllerman, Morkarla 104
256 Håkan Jansson, Lunda Alunda 103
257 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 103
258 Bertil Alm, Alunda 103
259 Stella Svensson, Österbybruk 103
260 Magnus Åhman, Borås 103
261 Ann Söderberg, Uppsala 103
262 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 103
263 Rolf Lydh, Österbybruk 103
264 Gittan Smith,Kungsbacka 102
265 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 102
266 Kerstin Persson, Gimo 102
267 Barbro Gustavsson, Morkarla 102
268 Camilla Skyllerman, Morkarla 102
269 Lennart Pettersson, Österbybruk 102
270 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 102
271 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 101
272 Per-Erik Pettersson, Östhammar 101
273 Per-Erik Pettersson, Östhammar 101
274 Roger Andersson Rud, Gimo 101
275 Erling Lövgren, Karby Uppsala 101
276 Majken - Dick Mattsson, Alunda 100
277 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 99
278 Emmy Pettersson, Fors Gimo 99
279 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 99
280 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 99
281 Tilly Sandberg, Morkarla 99
282 Owe Löfqvist, Uppsala 98
283 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 98
284 Sara Orebrand, Uppsala 98
285 Björn Pettersson, Österbybruk 98
286 Ivar Tagerud, Morkarla 98
287 Sören Johansson, Hammarby Alunda 97
288 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 97
289 Martin Nyberg, Österbybruk 97
290 Stig Bergström, Gimo 97
291 Marina Käll, Österbybruk 97
292 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 97
293 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 96
294 Börje Krantz, Nyborg Alunda 96
295 Inger Lydh, Österbybruk 96
296 Staffan Ekström, Morkarla 95
297 Lovisa Karlsson, Gävle 95
298 Gunilla Andersson, Gimo 95
299 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 94
300 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 94
301 Margareta Larsson, Gimo 94
302 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 94
303 Ulla Pettersson, Fors Gimo 94
304 Ebba Österberg, Kilby Alunda 93
305 Elin Söderqvist, Gimo 93
306 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 92
307 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 91
308 Dennis Larsson, Österbybruk 91
309 Zoie Nyberg, Visby 91
310 Karin Orebrand, Uppsala 90
311 Mats Eriksson, Valde Gimo 90
312 Lillebror Björkman, Morkarla 90
313 Laura Orebrand, Kilby Alunda 90
314 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 90
315 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 89
316 Olle Ahlén, Österbybruk 89
317 Sigvard Sandberg, Österbybruk 89
318 Gunhild Andersson 2, Gimo 88
319 Neo Tranberg  Österbybruk 87
320 Bertil Tissier, Österbybruk 87
321 Inga Alm, Alunda 87
322 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 87
323 Lagitta, Kungsbacka 86
324 Sigvard Sandberg, Österbybruk 86
325 Viktor Karlsson, Alunda 86
326 Gun Hägg, Gimo 85
327 Ove Nyberg, Morkarla 84
328 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 82
329 Olle Ahlén, Österbybruk 82
330 Thomas Gahne, Uppsala 81
331 Elvira Tranberg, Österbybruk 81
332 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 80
333 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 80
334 Eva Andersson, Gimo 78
335 Carl Oscar Walltin, Morkarla 77
336 Frissan, Gimo 73
337 Gunhild Andersson 1, Gimo 70
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Intersport

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan