Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2018 efter 10 matcher

2018-09-10 23:06
  • Uppdaterad: 2018-09-10 23:20

HÖFF 2 - Almo 0-1, Almo - Grisslehamns SK 1-0, Almo/UEIF 2 - Roslagsbro IF 2 2-3, Hamvmarlands IK - Almo 6-0, IF Vesta 2 - Almo/UEIF 2 9-1, Almo/UEIF 2 - Rådmansö SK 2 0-6, Almo - Gimo IF FK 2 1-3, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-0, IF Ferro - Almo 2-1, Sverige - Turkiet 2-3

Ny förlust, för Sverige denna gång, på övertid och bara 33 st, 10%, som prickade in Turkiets vinst. Nästa match på lördag och fram till dess skall de i toppen kontrollräknas. Stämmer inte dina poäng så tveka inte att höra av dig! This is a mailto link eller 0708-131912. 

Plac.   Poäng
1 Sofie Mårtensson, Alunda 151
2 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 148
3 Åke Jakobsson, Östhammar 147
4 Rolf Nordin, Gimo 146
5 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 145
6 Elin Silfverforsen, Alunda 144
7 Anne-Maria Österberg, Alunda 144
8 Pia Westerlund, Öregrund 141
9 Per-Erik Pettersson, Östhammar  
  Per-Erik Pettersson, Östhammar 141
11 Jonny Orebrand, Alunda 138
12 Håkan Jansson, Lunda Alunda 138
13 Robin Söderberg, Uppsala 138
14 Sofie Mårtensson, Alunda 136
15 Åke Jakobsson, Östhammar 136
16 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 135
17 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 135
18 Tommy Pettersson, Alunda 135
19 Lars Åhman, Gimo 134
20 Lotta Ohlström, Österbybruk 133
21 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 132
22 Torsten Jansson, Morkarla 132
23 Rolf Lundgren, Uppsala 131
24 Joel Andersson, Gimo 130
25 Stig Josefsson, Alunda 130
26 Affe Björkman, Morkarla 129
27 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 129
28 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 127
29 1 bror 5 systrar 126
30 Alvar Gustavsson, Morkarla 126
31 Carl Silfverforsen, Alunda 125
32 Vitas Andersson, Gimo 125
33 Mikael Skörd, Alunda 125
34 Gun Lyd, Österbybruk 125
35 Majken Tranberg, Österbybruk 124
36 Sara Andersson, Bälinge 124
37 Pirre 2, Bälinge 124
38 Harriet Åhman, Alunda 124
39 Jonte Andersson, Onsby Alunda 124
40 Bertil Tissier, Österbybruk 124
41 Åke Lydh, Österbybruk 124
42 ICA-Peter 123
43 Rolf Sandström, Alunda 123
44 Frissan, Gimo 123
45 Joel Andersson, Gimo 123
46 Marina Käll, Österbybruk 122
47 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 122
48 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 122
49 Pia Nordling, Onsby Alunda 122
50 Maria Åhman, Kilby Alunda 122
51 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 122
52 Jonas Lennström,Östhammar 121
53 Team Mattsson, Alunda 121
54 500 meter Stockholm 121
55 Jingis Jingåker, Sydinge Alunda 120
56 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 120
57 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 120
58 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 120
59 Johan Åhman, Fors Gimo 120
60 Sara Andersson, Onsby Alunda 120
61 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 120
62 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 119
63 Dan Collin, Alunda 119
64 Anne-Maria Österberg, Alunda 119
65 Göte Åhman, Alunda 118
66 Yvonne Wahlund, Lund 118
67 Pirre 1, Bälinge 118
68 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 118
69 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 118
70 Nour Åhman, Fors Gimo 118
71 Anne-Maria Österberg, Alunda 117
72 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 117
73 Magnus Åhman, Borås 117
74 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 116
75 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 116
76 Sanna Andersson, Gimo 116
77 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 116
78 Mellanbror Mattsson, Morkarla 115
79 Göran Gelinder, Alunda 115
80 Anna & Micke Liljeberg, Hedesunda 115
81 Christer Ohlström, Österbybruk 115
82 Conny Pettersson, Fors Gimo 114
83 Staffan Johansson, Löddby Alunda 114
84 Ulla Söderqvist, Mysslinge 114
85 Leif Söderberg, Uppsala 114
86 Tova Johansson, Löddby Alunda 114
87 Rolf Sandström, Hyllan 114
88 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 114
89 Mårten Karlsson, Gimo 114
90 Östen Ekström, Alunda 113
91 Julia Söderberg, Uppsala 113
92 Maj Gelinder, Alunda 113
93 Camilla Etteborn, Alingsås 113
94 Stig Josefsson, Alunda 113
95 Anne-Maria Österberg, Alunda 113
96 Aron Åhman, Fors Gimo 113
97 Aron Orebrand, Uppsala 113
98 Peter Svedin, Gimo 112
99 Bertil Tissier, Österbybruk 112
100 Karin Boström, Österbybruk 112
101 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 112
102 Sixten Tagerud, Morkarla 112
103 Zach Söderberg, Bälinge 112
104 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 112
105 Moa Johansson, Sävja Uppsala 112
106 Peter Svedin, Gimo 112
107 Barbro Gustavsson, Morkarla 112
108 Bitte I, Alunda 112
109 Jessica Smedjegård, Östhammar 112
110 Oliver Mattsson, Österbybruk 111
111 Majken Tranberg, Morkarla 111
112 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 111
113 Peter Lundgren, Tierp 111
114 Viktor Johansson, Göteborg 111
115 Christina Söderberg, Uppsala 111
116 Britt Andersson, Gillinge Alunda 110
117 Maineth Sandberg, Morkarla 110
118 Tommy Pettersson, Alunda 110
119 Sigvard Sandberg, Österbybruk 109
120 Elvira Tranberg, Österbybruk 109
121 Nils Henriksson, Alunda 109
122 Staffan Wallin, Valde Gimo 109
123 Chloe Mattsson, Österbybruk 109
124 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 109
125 Christina Söderberg, Uppsala 109
126 Mattias Nyberg, Morkarla 109
127 Gerth Westerlund 1, Gimo 108
128 Ann-Christin/Janne, Östhammar 108
129 Victor Österberg, Kilby Alunda 108
130 Barbro Espeteg, Västerås 107
131 Erling Lövgren, Karby Uppsala 107
132 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 107
133 Magne Wahlund, Österbybruk 106
134 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 106
135 Dick Mattsson, Alunda 106
136 Eva Bengtsson, Uppsala 106
137 Herr o Fru Mårtensson, Tollarp 106
138 Leif Söderberg, Uppsala 106
139 Börje Krantz, Nyborg Alunda 105
140 Anders Persson, Skarphärad 105
141 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 105
142 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 105
143 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 105
144 Molly Nyberg, Österbybruk 105
145 Tage Sandberg, Morkarla 105
146 Barbro Espeteg, Västerås 104
147 Östen Ekström, Alunda 104
148 Gerth Westerlund 2, Gimo 104
149 Jöran Gelinder, Alunda 104
150 Per Sandberg, Morkarla 104
151 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 104
152 Kenneth Blom, Österbybruk 103
153 Ingrid Goldwitz, Uppsala 103
154 Victor Strömberg, Gimo 103
155 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 103
156 Ann Söderberg, Uppsala 103
157 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 102
158 Marita Andersson, Morkarla 102
159 Kent Johansson, Morkarla 102
160 Inga Alm, Alunda 102
161 Alvar Gustavsson, Morkarla 102
162 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 102
163 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 102
164 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 101
165 Kenneth Hägg, Gimo 101
166 Frissan, Gimo 101
167 Jan Franzén, Jönköping 101
168 Alvar Gustavsson, Morkarla 100
169 Alf Björkman, Morkarla 100
170 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 100
171 Bo Käll, Österbybruk 100
172 Katrin Hållinder, Gimo 100
173 Nils Henriksson, Alunda 100
174 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 100
175 Jane Lövgren, Karby Uppsala 100
176 Roger Lamell, Alunda 100
177 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 100
178 Kenneth Hägg, Gimo 100
179 Mikael Nordström, Alunda 99
180 Ove Nyberg, Morkarla 99
181 Ulla Söderqvist, Mysslinge 99
182 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 99
183 Jacob Söderqvist, Uppsala 99
184 Anne-Maria Österberg, Alunda 99
185 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 99
186 Olle Ahlén, Österbybruk 98
187 Jonas Thor, Uppsala 98
188 Birgitta Smith,Kungsbacka 98
189 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 98
190 Sofia Olsson, Uppsala 98
191 Håkan Andersson, Gimo 98
192 Kent, Alunda 98
193 Denise Johansson, Hammarby Alunda 97
194 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 97
195 Denise & Jakob, Hammarby Alunda 97
196 Staffan Wallin, Valde Gimo 97
197 Harry Sandberg, Morkarla 97
198 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 96
199 Magnus Åhman, Borås 96
200 Nova-Li Svensson, Österbybruk 96
201 Leif Mattsson, Morkarla 96
202 Roger Jansson, Gräsö 96
203 Marie Nyberg, Visby 96
204 Iréne Nyberg, Morkarla 96
205 Conny Thorén, Visby 96
206 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 95
207 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 95
208 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 95
209 Erling Lövgren, Karby Uppsala 95
210 Eva Mårtensson, Tollarp 95
211 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 95
212 Kerstin Persson, Gimo 95
213 Jonny Orebrand, Alunda 95
214 Roger Lamell, Alunda 94
215 Barbro Gustavsson, Morkarla 94
216 Liam Orebrand, Uppsala 94
217 Gunvi Bergström, Gimo 94
218 Håkan Jansson, Lunda Alunda 94
219 Gunnel Myhrberg 94
220 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 94
221 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 93
222 Lasse Pettersson, Uppsala 93
223 Gittan Smith,Kungsbacka 93
224 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 93
225 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 93
226 Majken - Dick Mattsson, Alunda 93
227 Bengt Wahlund, Lund 93
228 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 92
229 Thorbjörn Lundin, Alunda 92
230 Anton Söderberg, Uppsala 92
231 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 91
232 Elvis Andersson Rud, Gimo 91
233 Emmy Pettersson, Fors Gimo 91
234 Gullveg Klint, Valde Gimo 91
235 Bertil Alm, Alunda 90
236 Bo Käll, Österbybruk 90
237 Ann-Sofie Wallén, Uppsala 90
238 5 systrar 1 bror 90
239 Bo Käll, Österbybruk 90
240 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 90
241 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 90
242 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 90
243 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 90
244 Stig Bergström, Gimo 90
245 Ivar Tagerud, Morkarla 90
246 Ulf Lundin, Morkarla 89
247 Owe Löfqvist, Uppsala 89
248 Marina Käll, Österbybruk 89
249 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 89
250 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 89
251 Martin Johansson, Alunda 89
252 Bitte II, Alunda 89
253 Ulf Lundin, Morkarla 89
254 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 88
255 Majken Gunnarsson, Alunda 88
256 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 88
257 Inger Lydh, Österbybruk 88
258 Martin Nyberg, Österbybruk 88
259 Doris Andersson, Gimo 88
260 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 88
261 Fredik Helén, Fastbol Alunda 87
262 Lovisa Karlsson, Gävle 87
263 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 87
264 Gunvor Eriksson, KnutsbolAlunda 87
265 Börje Krantz, Nyborg Alunda 87
266 Kenneth Mattsson, Gimo 87
267 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 87
268 Ulla Pettersson, Fors Gimo 87
269 Lennart Pettersson, Österbybruk 87
270 Gunilla Andersson, Gimo 87
271 Elin Söderqvist, Gimo 86
272 Emilia Backholm, Uppsala 86
273 Harri Lundgren, Happsta Alunda 86
274 Milo Svensson, Österbybruk 86
275 Lillebror Björkman, Morkarla 86
276 Maria Åhman, Kilby Alunda 86
277 Lucas Skyllerman, Morkarla 86
278 Margareta Larsson, Gimo 85
279 Lars-Erik Öhlén II, Kungsbacka 85
280 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 85
281 Ove Nyberg, Morkarla 85
282 Bertil Alm, Alunda 85
283 Ebba Österberg, Kilby Alunda 85
284 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 85
285 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 85
286 Stella Svensson, Österbybruk 85
287 Rolf Lydh, Österbybruk 85
288 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 85
289 Roger Andersson Rud, Gimo 85
290 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 84
291 Ann Söderberg, Uppsala 84
292 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 84
293 Vera Nyberg, Visby 84
294 Camilla Skyllerman, Morkarla 83
295 Dennis Larsson, Österbybruk 83
296 Lennart Pettersson, Österbybruk 83
297 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 82
298 Per-Erik Pettersson, Östhammar 82
299 Per-Erik Pettersson, Östhammar 82
300 Olle Ahlén, Österbybruk 81
301 Sigvard Sandberg, Österbybruk 81
302 Karin Orebrand, Uppsala 81
303 Laura Orebrand, Kilby Alunda 81
304 Sara Orebrand, Uppsala 80
305 Bertil Tissier, Österbybruk 80
306 Björn Pettersson, Österbybruk 80
307 Tilly Sandberg, Morkarla 80
308 Inga Alm, Alunda 79
309 Bertil Tissier, Österbybruk 79
310 Sören Johansson, Hammarby Alunda 78
311 Neo Tranberg  Österbybruk 78
312 Lagitta, Kungsbacka 77
313 Sigvard Sandberg, Österbybruk 77
314 Staffan Ekström, Morkarla 76
315 Ove Nyberg, Morkarla 75
316 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 75
317 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 75
318 Olle Ahlén, Österbybruk 74
319 Zoie Nyberg, Visby 73
320 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 73
321 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 72
322 Lillebror Björkman, Morkarla 72
323 Thomas Gahne, Uppsala 72
324 Elvira Tranberg, Österbybruk 72
325 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 72
326 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 71
327 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 71
328 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 70
329 Carl Oscar Walltin, Morkarla 70
330 Gunhild Andersson 2, Gimo 70
331 Viktor Karlsson, Alunda 69
332 Gun Hägg, Gimo 66
333 Mats Eriksson, Valde Gimo 65
334 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 64
335 Frissan, Gimo 64
336 Gunhild Andersson 1, Gimo 61
337 Eva Andersson, Gimo 60
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan