Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen hösten 2017 efter 6 matcher

2017-09-01 00:42
  • Uppdaterad: 2017-09-01 00:42

Ny rensare på tipset. Bulgarisk seger hade bara 40 st. trott på varav fem hade exakt 3-2. Största hoppet gjorde Madelene Delwall från Östhammar som gick från plats 144 till 30:e. Bra jobbat! Nästa match är Vitryssland - Sverige på söndag den 3/9 och då återkommer mailutskicken igen.

Plac.   Poäng
1 Sissel Orebrand, Enköping 90
2 Håkan Jansson, Lunda 88
3 Ove Nyberg, Morkarla 88
4 Eva Bengtsson, Uppsala 85
5 Mats Karlsson, Gimo 85
6 Gunni Lantz, Skyndelstorp 83
7 Barbro Espeteg, Västerås 81
8 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 80
9 Bertil Tissier, Österbybruk 80
10 L-G Andersson, Gimo 78
11 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 77
12 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta 77
13 Anders Forsman, Sydinge Alunda 76
14 Sissel Orebrand, Enköping 75
15 Roger Jonsér, Alunda 74
16 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 73
17 Maj Gelinder, Alunda 73
18 Maria Lydh, Österbybruk 73
19 Sofie Åhman, Hallstavik 73
20 Camilla Skyllerman, Morkarla 72
21 Ove Nyberg, Morkarla 71
22 Gun Lyd, Österbybruk 71
23 5 systrar och 1 bror II 71
24 Ove Nyberg, Morkarla 71
25 Moa Johansson, Sävja Uppsala 71
26 Bertil Johansson, Gimo 70
27 Victor Österberg, Kilby 69
28 Jan Pettersson, Uppsala 68
29 Pia Nordling, Onsby Alunda 67
30 Madelene Delwall, Östhammar 66
31 Molly Nyberg, Österbybruk 65
32 Gunilla Mattsson, Gimo 65
33 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 65
34 Torsten Jansson, Morkarla 65
35 Dennis Larsson, Österbybruk 64
36 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 64
37 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 64
38 Roine Mattsson, Glottsta Alunda 63
39 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 62
40 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 62
41 Helene Dagenborg, Sörreisa, NORGE 62
42 Anne-Maria Österberg, Alunda 62
43 Östen Ekström, Alunda 62
44 Lars Grandin, Uppsala 62
45 Liam Orebrand, Uppsala 62
46 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 62
47 Gunni Lantz, Skyndelstorp 62
48 Tommy Ahlén, Uppsala 62
49 Niklas Eliardsson, Hargshamn 61
50 Tommy Pettersson, Alunda 61
51 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 61
52 Gunhild Andersson 2, Gimo 60
53 Peter Jonsson, Skoby 60
54 Barbro Gustavsson, Morkarla 60
55 Inger Lundin, Skyndeln 60
56 Inga Zackrisson, Lindås 60
57 Tony Lundquist, Åkersberga 60
58 Magne Orebrand, Uppsala 59
59 Birgitta Smith, Fjärås 59
60 Nour Åhman, Fors Gimo 59
61 Elias Waterstedt, Uppsala 59
62 Anne-Maria Österberg, Alunda 59
63 Bengt Waltersson, Kklev Alunda 58
64 Juhani Salo, Österbybruk 58
65 Kerstin Orebrand, Klev 58
66 Leif Söderberg, Uppsala 58
67 Lilla Onsby, Onsby Alunda 58
68 Magne Wahlund, Österbybruk 58
69 Sune Johansson, Alunda 58
70 Tilde Jäder, Källbergatorp 58
71 Anne-Maria Österberg, Alunda 57
72 Dick Mattsson, Alunda 57
73 Margareta Jakobsson, Högsta 57
74 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 57
75 Roger Ruud, Gimo 57
76 Thorbjörn Börjesson, Gimo 57
77 Ulf Lundin, Morkarla 57
78 Börje Krantz, Nyborg Alunda 56
79 Janita Lantz, Björklinge 56
80 Martin Johansson, Hammarby 56
81 Susanne Mårtensson, Källberga 56
82 Ulla Söderqvist, Mysslinge 56
83 Annica Mårtensson, Klev 55
84 Aron Åhman, Fors Gimo 55
85 Erling Lövgren, Uppsala 55
86 Julia Karlberg, Uppsala 55
87 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 55
88 Pirre 2 55
89 Christina Söderberg, Uppsala 54
90 Elin Silfverforsen, Alunda 54
91 Lasse Gelinder, Alunda 54
92 Mona Skörd, Björklinge 54
93 Roger Norén, Hånsta Alunda 54
94 Sara Andersson, Onsby Alunda 54
95 Alf Lundin, Skyndeln 53
96 Bernt Eriksson, Happsta 53
97 Classe Mårtensson, Klev 53
98 Joel Andersson, Morkarla 53
99 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 53
100 Lucas Philipsson, Morkarla 53
101 Maria Åhman, Kilby 53
102 Classe Mårtensson, Klev 52
103 Dick Mattsson, Alunda 52
104 Harry Sandberg, Morkarla 52
105 Håkan Björnberg, Björklinge 52
106 Håkan Westlund, Alunda 52
107 Inga Zackrisson, Lindås 52
108 Inger Hägglund, Alunda 52
109 Leif Söderberg, Uppsala 52
110 Svante Orebrand, Klev 52
111 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 52
112 Alvar Gustavsson, Morkarla 51
113 Birgitta Mattsson, Gimo 51
114 Carine Andersson, Gimo 51
115 Eva Helén, Norrgärde Alunda 51
116 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 51
117 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 51
118 Lars-Erik Åhman, Kilby 51
119 Mats Fredriksson, Uppsala 51
120 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 51
121 Sören Johansson, Hammarby 51
122 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 51
123 Bernt Eriksson, Happsta 50
124 Bernt Eriksson, Happsta 50
125 Felicia Karlberg, Uppsala 50
126 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 50
127 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 50
128 Ingrid Krantz, Skoby 50
129 Laura Orebrand, Kilby 50
130 Margareta Eriksson, Ovanby Alunda 50
131 Pär Höglund, Österbybruk 50
132 Stig Bergström, Gimo 50
133 Anna-Lena Jansson, Sydinge Alunda 49
134 Bertil Tissier, Österbybruk 49
135 Daniel Hasselström, Almunge 49
136 Emma Sjöblom, Gimo 49
137 Fredrik Birgersson, Uppsala 49
138 Harri Lundgren, Happsta Alunda 49
139 Johan Jansson, Sydinge Alunda 49
140 Kenneth Nordström, Gimo 49
141 Lars-Erik Åhman, Kilby 49
142 Oskar Johannesson, Storvreta 49
143 Peter Jonsson, Skoby 49
144 Petter Eriksson, Hargshamn 49
145 Stella Svensson, Österbybruk 49
146 Catarina Tannfors, Ingvasta Uppsala 48
147 Doris Andersson, Gimo 48
148 Erik Lydh, Uppsala 48
149 Joakim Roos, Gimo 48
150 Johan Åhman, Fors Gimo 48
151 Jonas Lantz, Björklinge 48
152 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 48
153 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 48
154 Lillebror Björkman, Morkarla 48
155 Staffan Wallin, Valde Gimo 48
156 Alexander Söllvander, Östhammar 47
157 Bengt Wahlund, Lund 47
158 Dick Mattsson, Alunda 47
159 Elin Söderqvist, Gimo 47
160 Jan-Olof Mårtensson, Källberga 47
161 Kajsa Widén, Vettsta Alunda 47
162 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 47
163 Kristina Key, Österbybruk 47
164 Maivor Enevåg, Gimo 47
165 Martin Storäng, Norge 47
166 Milo Svensson, Österbybruk 47
167 Oliver Mattsson, Österbybruk 47
168 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 47
169 Bitte Mattsson II, Alunda 46
170 Göran Gelinder, Alunda 46
171 Hans-Olv Eriksson, Ovanby Alunda 46
172 Ingrid Söderberg, Kilby 46
173 Katrin Hållinder, Gimo 46
174 Pernilla Lundgren, Österbybruk 46
175 Sara Andersson, Bälinge 46
176 Sonny Westerberg, Österbybruk 46
177 Stefan Eriksson, Östhammar 46
178 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 45
179 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 45
180 Iréne Nyberg, Morkarla 45
181 Mats Johansson, Aspdal 45
182 Pirre 1 45
183 Tomas Bendiksen, Ånö 45
184 Vera Nyberg, Visby 45
185 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 45
186 Edvin Jakobsson, Solna 44
187 Gunhild Andersson 1, Gimo 44
188 Lars Sjögren, Gimo 44
189 Magnus Åhman, Borås 44
190 Martin Hanson, Alunda 44
191 Martin Johansson, Hammarby 44
192 Micke Karlberg, Uppsala 44
193 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 44
194 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 44
195 Peter Lundgren, Tierp 44
196 Sigvard Sandberg, Österbybruk 44
197 Staffan Wallin, Valde Gimo 44
198 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 44
199 Stig Österberg, Syding Ösby 44
200 Ann-Cathrine Ekström, Alunda 43
201 Gerth Westerlund 1, Gimo 43
202 Ida Svensson, Österbybruk 43
203 Inga Mickelsson, Borlänge 43
204 Joakim Petersson, Östhammar 43
205 Margareta Söderkvist, Syding-Ösby 43
206 Susanne Mårtensson, Källberga 43
207 Viktor Karlsson, Alunda 43
208 Åsa Mårtensson, Alunda 43
209 Affe Björkman, Morkarla 42
210 Allan Helén, Norrgärde Alunda 42
211 Aron Orebrand, Uppsala 42
212 Britt Andersson, Gillinge Alunda 42
213 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby 42
214 Håkan Jansson, Lunda 42
215 Jenny Lydh, Uppsala 42
216 Linus Jäder, Källbergatorp 42
217 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 42
218 Niclas Åsbrink, Alunda 42
219 Olof Ahlén, Österbybruk 42
220 Roger Jonsér, Alunda 42
221 Carola Gunnarsson, Happsta 41
222 Kerstin Davidsson, Strömsbro Alunda 41
223 Ove Lundin, Alunda 41
224 Petra Argus, Alunda 41
225 Ulla Lundqvist, Åkersberg 41
226 Zeth Lindholm, Stavby 41
227 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 40
228 Bertil Alm, Alunda 40
229 Eva Andersson, Gimo 40
230 Jenny Gunnarsson, Alunda 40
231 Joel Andersson, Morkarla 40
232 Jonas Pettersson, Ytternuttö Östhammar 40
233 Jonas Thor, Uppsala 40
234 Jonny Orebrand, Alunda 40
235 Stig Josefsson, Alunda 40
236 Ulrika Orebrand, Ovanby Alunda 40
237 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 39
238 Conny Thorén, Visby 39
239 Dick Mattsson, Alunda 39
240 Frissan, Gimo 39
241 Gullveg Klint, Valde Gimo 39
242 Gun Hägg, Gimo 39
243 Inger Lydh, Österbybruk 39
244 Jan Andersson, Onsby Alunda 39
245 Marita Andersson, Morkarla 39
246 Markus Wallin, Valde Gimo 39
247 Mats Ekström, Gimo 39
248 Ove Zackrisson, Lindås 39
249 Robert Nordström, Österbybruk 39
250 Sigvard Sandberg, Österbybruk 39
251 Tommy Andersson, Borlänge 39
252 Tova Johansson, Löddby 39
253 Vitas Andersson, Gimo 39
254 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 38
255 Anne-Maria Österberg, Alunda 38
256 Bertil Tissier, Österbybruk 38
257 Börje Krantz, Nyborg Alunda 38
258 Carl-Johan Elm, Malmö 38
259 Elvis Ruud, Gimo 38
260 Göran Söderqvist, Mysslinge 38
261 Ingrid Söderberg, Kilby 38
262 Pernilla Pariola 38
263 Peter Jonsson, Skoby 38
264 Roger Lamell, Alunda 38
265 Wilmer Lindholm, Stavby 38
266 Wilmer Lindholm, Stavby 38
267 Filip Orebrand, Uppsala 37
268 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 37
269 Gunvi Bergström, Gimo 37
270 Ingrid Krantz, Skoby 37
271 Karin Orebrand, Uppsala 37
272 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 37
273 Lennart Johansson, Syding Ösby 37
274 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 37
275 Nils Henriksson, Alunda 37
276 Per Sandberg, Morkarla 37
277 Stig Josefsson, Alunda 37
278 Anders Karlsson, Österbybruk 36
279 Chloé Mattsson, Österbybruk 36
280 Conny Pettersson, Fors Gimo 36
281 Emmy Pettersson, Fors Gimo 36
282 Eric Lundin, Alunda 36
283 Erik Stark, Uppsala 36
284 Inga Alm, Alunda 36
285 Maineth Sandberg, Morkarla 36
286 Marita Andersson, Morkarla 36
287 Nils Henriksson, Alunda 36
288 Pia Westerlund, Öregrund 36
289 Sigvard Sandberg, Österbybruk 36
290 Alvar Gustavsson, Morkarla 35
291 Anders Forsman, Sydinge Alunda 35
292 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 35
293 Anne Nilsson, Tierp 35
294 Bertil Alm, Alunda 35
295 Carolina Svedare, Alunda 35
296 Elvira Tranberg, Österbybruk 35
297 Erling Lövgren, Uppsala 35
298 Gerth Westerlund 2, Gimo 35
299 Ingrid Söderberg, Kilby 35
300 Juhani Salo, Österbybruk 35
301 Kristofer Mårtensson, Alunda 35
302 Leif Mattsson, Morkarla 35
303 Majken Tranberg, Österbybruk 35
304 Matilda Orebrand, Uppsala 35
305 Mats Eriksson, Valde Gimo 35
306 Mårten Orebrand, Falköping 35
307 Olav Mattsson, Gimo 35
308 Ove Nyberg, Morkarla 35
309 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 35
310 Pingen #31 35
311 Stefan Watierstedt, Uppsala 35
312 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 35
313 Torsten Jansson, Morkarla 35
314 Ulf Jettingstad, Morkarla 35
315 Ulla Söderqvist, Mysslinge 35
316 Åke Lydh, Österbybruk 35
317 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 34
318 Barbro Gustavsson, Morkarla 34
319 Carl Silfverforsen, Alunda 34
320 Christina Söderberg, Uppsala 34
321 Filip Orebrand, Uppsala 34
322 Hans-Olof Lund, Österbybruk 34
323 Ingrid Goldwitz, Uppsala 34
324 Jakob Johansson, Hammarby 34
325 Kenneth Granskog, Skoby Alunda 34
326 Kent M, Alunda 34
327 Lars Johansson, Uppsala 34
328 Lovisa Karlsson, Gävle 34
329 Magnus Åhman, Borås 34
330 Maria Åhman, Kilby 34
331 Siv Holmgren, Aspdal 34
332 Ulf Lundin, Morkarla 34
333 Anne-Maria Österberg, Alunda 33
334 Gunilla Andersson, Gimo 33
335 Göte Åhman, Alunda 33
336 Julia + mormor 33
337 Lars-Erik Öhlén, Fjärås 33
338 Margareta Mattsson, Glottsta Alunda 33
339 Marie Nyberg, Visby 33
340 Martin Holmgren, Kilby 33
341 Rolf Lydh, Österbybruk 33
342 Seidy Åkerlöf, Gimo 33
343 Ulla Pettersson, Fors Gimo 33
344 1 bror och 5 systrar I 32
345 Alf Björkman, Morkarla 32
346 Annica Mårtensson, Klev 32
347 Denise Johansson, Hammarby 32
348 Jacob Söderqvist, Uppsala 32
349 Janne, Jönköping 32
350 Jonas Österberg, Alunda 32
351 Jöran Gelinder, Alunda 32
352 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 32
353 Kent Johansson, Morkarla 32
354 Pingen 32
355 Thorbjörn Lundin, Alunda 32
356 Anders Forsman, Sydinge Alunda 31
357 Conny o Ulla, Fors Gimo 31
358 Håkan Mattsson, Österbybruk 31
359 Kristina Andersson, Uppsala 31
360 Olof Ahlén, Österbybruk 31
361 Roger Lamell, Alunda 31
362 Staffan Ekström, Morkarla 31
363 Tommy Pettersson, Alunda 31
364 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 31
365 Annette Westerberg, Uppsala 30
366 Barbro Espeteg, Västerås 30
367 Bitte Mattsson I, Alunda 30
368 Jonny Orebrand, Alunda 30
369 Kenneth Hägg, Gimo 30
370 Leif Hägglund, Alunda 30
371 Mellanbror Mattsson, Morkarla 30
372 Rolf Lundgren, Uppsala 30
373 Rolf Nordin, Gimo 30
374 Rolf Nordin, Gimo 30
375 Sune Johansson, Alunda 30
376 Sören Gunnarsson, Lunda 30
377 Zoie Nyberg, Visby 30
378 5 systrar och 1 bror III 29
379 Diana Jettingstad, Morkarla 29
380 Kristina Andersson, Uppsala 29
381 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 29
382 Mattias Nyberg, Morkarla 29
383 Victor Strömberg, Ånö Östhammar 29
384 Viktoria Mårtensson, Alunda 29
385 Anders Kjellin, Österbybruk 28
386 Gunilla Bursell, Österbybruk 28
387 Harriet Widén Åhman, Alunda 28
388 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 28
389 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 28
390 Lasse & Birgitta, Fjärås 27
391 Östen Ekström, Alunda 27
392 Carl Oscar Walltin, Morkarla 26
393 Martin Nyberg, Österbybruk 26
394 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 25
395 Johan Lundström, Knivsta 25
396 Kerstin Persson, Gimo 23
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan