Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 9 matcher

08 JUN 2019 21:43
  • Skapad: 08 JUN 2019 21:43

Förlust i pingstderbyt mot Oland 2 och Emmy kammade hem 25 poäng och gick upp i topp.

Spanien - Sverige är nästa match. Då kommer Tipstoppen att publiceras betydligt senare, beroende på om seger skall firas eller förlust skall sörjas på plats i Madrid.

Plac.   Poäng
1 Emmy Pettersson, Fors Gimo 138
2 Camilla Skyllerman, Morkarla 133
3 Viktor Karlsson, Alunda 129
4 Tomas Bergkvist, Alunda 129
5 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 128
6 Andreas Wahlqvist, Gimo 125
7 Staffan Wallin, Valde Gimo 124
8 Christer Ohlström, Österbybruk 124
9 Harriet Widén Åhman, Alunda 124
10 Bertil Johansson, Gimo 123
11 Anne-Maria Österberg, Alunda 123
12 Lennart Pettersson, Österbybruk 122
13 Erling Lövgren, Karby Uppsala 121
14 Jonny Orebrand, Alunda 121
15 Rolf Nordin, Gimo 120
16 Jörgen Lindström, Uppsala 120
17 Bertil Alm, Alunda 119
18 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 119
19 Anne-Maria Österberg, Alunda 119
20 Elisabeth Sundberg, Östhammar 118
21 I-L Sandström, Alunda 118
22 Annica Mårtensson, Klev Alunda 118
23 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 117
24 Pernilla Lundgren, Österbybruk 117
25 Kerstin Persson, Gimo 117
26 Anne-Maria Österberg, Alunda 117
27 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 116
28 Anders Karlsson, Österbybruk 116
29 Johan Åhman, Fors Gimo 115
30 Ulla Pettersson, Fors Gimo 115
31 Tomas Bergkvist, Alunda 115
32 Krister Pettersson, Österbybruk 115
33 Claes Thorén, Uppsala 115
34 Jöran Gelinder, Alunda 114
35 Gun Hägg, Gimo 114
36 Milo Svensson, Österbybruk 114
37 Anton Söderberg, Uppsala 114
38 Lilla Onsby, Onsby Alunda 114
39 Svante Orebrand, Klev Alunda 114
40 Martin Levin, Uppsala 113
41 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 113
42 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 113
43 Sonny Westerberg, Österbybruk 113
44 Bitte Mattsson I, Alunda 112
45 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 112
46 Barbro Espeteg, Västerås 111
47 Kent Johansson, Morkarla 111
48 Bertil Johansson, Gimo 111
49 Peter Lundgren, Tierp 111
50 Nils Henriksson, Alunda 110
51 Onsby 4H, Onsby Alunda 110
52 Gun Lyd, Österbybruk 109
53 Molly Nyberg, Österbybruk 108
54 Bertil Alm, Alunda 108
55 Martin Westin, Uppsala 107
56 Kenneth Nordström, Gimo 107
57 Olof Pousette, Uppsala 106
58 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 106
59 Markus Wallin, Valde Gimo 106
60 Dick Mattsson, Alunda 106
61 Ola Sundin, Gimo 105
62 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 105
63 Maj Gelinder, Alunda 105
64 Bertil Johansson, Gimo 105
65 Conny Pettersson, Fors Gimo 105
66 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 105
67 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 104
68 Magne Orebrand, Uppsala 104
69 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 104
70 Peter Jonsson, Skoby 104
71 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  103
72 Stig Josefsson, Alunda 103
73 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 103
74 Peter Sandberg, Österbybruk 103
75 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 103
76 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 103
77 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 102
78 Stella Svensson, Österbybruk 102
79 Anne-Maria Österberg, Alunda 102
80 Jonte Andersson, Onsby Alunda 102
81 Per Sandberg, Morkarla 102
82 Magnus Åhman, Borås 102
83 Kenneth Hägg, Gimo 102
84 Robin Söderberg, Uppsala 102
85 Thorbjörn Lundin, Alunda 102
86 Pirre 2, Bälinge 102
87 Lillebror Björkman, Morkarla 102
88 Christina Söderberg, Uppsala 101
89 Joel Andersson, Gimo 101
90 Nina Charles, Österbybruk 101
91 Syjuntan IV, Alunda 101
92 Bertil Johansson, Gimo 101
93 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 101
94 Vera Nyberg, Visby 101
95 Oliver Mattsson, Österbybruk 100
96 Dick Mattsson, Alunda 99
97 Peter Jonsson, Skoby 99
98 Birgitta Johansson, Norrtälje 99
99 Nils Henriksson, Alunda 99
100 Laura Orebrand, Kilby Alunda 99
101 Julia och Dino, Uppsala 99
102 Magnus Zeile, Uppsala 99
103 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 98
104 Ulf Jettingstad, Morkarla 98
105 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 98
106 Pia Nordling, Onsby Alunda 98
107 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  98
108 Anne-Maria Österberg, Alunda 98
109 Bertil Tissier, Österbybruk 98
110 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 97
111 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  97
112 Sanna Andersson, Gimo 97
113 Jan Franzén, Jönköping 96
114 Diana Jettingstad, Morkarla 96
115 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  96
116 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 96
117 Pia Westerlund, Öregrund 96
118 Daniel Hasselström, Almunge 95
119 Thorbjörn Lundin, Alunda 95
120 Ann Söderberg, Uppsala 95
121 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 95
122 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 95
123 Anders Söderberg, Morkarla 95
124 Lovisa Karlsson, Gävle 95
125 Ann Söderberg, Uppsala 95
126 Maria Åhman, Kilby Alunda 95
127 Agneta Blom, Österbybruk 94
128 Michael Karlsson, Gimo 94
129 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 94
130 Frissan, Gimo 94
131 Ulf Lundgren, Tierp 94
132 Lars-Ove Olsson, Östhammar 94
133 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 93
134 Lars-Ove Olsson, Östhammar 93
135 Sofia Jons Onsten, Uppsala 93
136 Lotta Ohlström, Österbybruk 93
137 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 93
138 Marita Lundin, Morkarla 93
139 Maineth Sandberg, Morkarla 93
140 Sara Andersson, Bälinge 93
141 Ulf Lundin, Morkarla 92
142 Seidy Åkerlöf, Gimo 92
143 Jonas Lantz, Björklinge 92
144 Christina Söderberg, Uppsala 92
145 Ove Nyberg, Morkarla 92
146 Nadja Forsblom, Uppsala 92
147 Carina Söderberg, Uppsala 92
148 Roger Hedström, Gräsö 92
149 Maria Thuré, Fors Gimo 92
150 Chloe Mattsson, Österbybruk 92
151 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 92
152 Olof Ahlén, Österbybruk 92
153 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  92
154 Robin Olsson, Österbybruk 92
155 Elvira Tranberg I, Österbybruk 92
156 Anne-Maria Österberg, Alunda 92
157 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 91
158 Nova-L Svensson, Österbybruk 91
159 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 91
160 Majken Tranberg I, Österbybruk 91
161 Vitas Andersson, Gimo 91
162 Iréne Nyberg, Morkarla 91
163 Thomas Gahne, Uppsala 91
164 Emilia Backholm, Uppsala 91
165 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 91
166 Göran Gelinder, Alunda 91
167 Gullveg Klint, Valde Gimo 91
168 Victor Strömberg, Gimo 91
169 Zach Söderberg, Bälinge 90
170 Aron Orebrand, Uppsala 90
171 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 90
172 Sara Andersson, Onsby Alunda 90
173 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 90
174 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 89
175 Joel Andersson, Gimo 89
176 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 89
177 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 89
178 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 89
179 Birgitta Mattsson, Gimo 89
180 Anders Wikner, Uppsala 89
181 Bertil Johansson, Gimo 89
182 Christina Söderberg, Uppsala 89
183 Sanna Ericson, Alunda 89
184 Rolf Lundgren, Uppsala 88
185 Alfie Björkman, Morkarla 88
186 Marie Nyberg, Visby 88
187 Alundajuntan, Alunda 88
188 Christoffer Storäng, Uppsala 88
189 Alf Björkman, Morkarla 88
190 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 88
191 Börje Krantz, Nyborg Alunda 87
192 Maria Åhman, Kilby Alunda 87
193 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 87
194 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 87
195 Leif Söderberg, Uppsala 87
196 Ulf Lundin, Morkarla 86
197 Freja Broman, Gimo 86
198 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 86
199 Birgitta Smith,Kungsbacka 86
200 Täljstensklubben, Kungsbacka 85
201 Sören Lidén, Alunda 85
202 David Gargiulo, Storvreta 85
203 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 85
204 Team Mattsson II, Alunda 85
205 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 85
206 Pirre 1, Bälinge 84
207 Camilla Etteborn, Alingsås 84
208 Tobbe Söderlund, Alunda 84
209 Alf Björkman, Morkarla 84
210 Eva Andersson, Gimo 84
211 Daniel Pettersson, Österbybruk 84
212 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 83
213 Ove Lundin, Alunda 83
214 Tommy Pettersson, Alunda 83
215 Ulrica Bergman 83
216 Inger Hägglund, Alunda 83
217 Amela Cohodarevic 82
218 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 82
219 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 82
220 Tommy Pettersson, Alunda 82
221 Gunilla Andersson, Gimo 82
222 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
223 Mats Fredriksson, Uppsala 82
224 Viktor Wikner, Uppsala 82
225 Alice Nyberg, Österbybruk 81
226 Magnus Nilsson, Gimo 81
227 Roger Andersson Rud, Gimo 81
228 Maria Storäng, Uppsala 81
229 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 81
230 Dan Bergman, Östhammar 81
231 Magne Orebrand, Uppsala 81
232 ICA-Peter, Alunda 81
233 Elisabeth Högberg, Uppsala 81
234 Melker Nyberg, Österbybruk 81
235 Leif Söderberg, Uppsala 81
236 Mia Storm, Gimo 80
237 Jenny Gunnarsson, Alunda 80
238 Robin Söderberg, Uppsala 80
239 Barbro Gustavsson, Morkarla 80
240 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 80
241 Milly Söderqvist,Gimo 80
242 Kenneth Blom, Österbybruk 80
243 Mårten Orebrand, Falköping 80
244 Tova Johansson, Löddby Alunda 79
245 Rolf Sandström, Alunda 79
246 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 79
247 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 79
248 Anette Bohman, Östhammar 79
249 Martin Nyberg, Österbybruk 79
250 Barbro Espeteg, Västerås 79
251 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 79
252 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 79
253 Inga Alm, Alunda 78
254 Magnus Åhman, Borås 78
255 Bertil Tissier, Österbybruk 78
256 Nour Åhman, Fors Gimo 78
257 Peter Freding, Uppsala 78
258 Kenneth Hägg, Gimo 78
259 Elis Thuré, Fors Gimo 78
260 Patrik Lantz, Uppsala 78
261 Tomas Ericsson, Morkarla 78
262 Ida Nilsson, Gimo 78
263 Staffan Wallin, Valde Gimo 77
264 Bo Eklund Källberga Alunda 77
265 Alvar Gustavsson, Morkarla 77
266 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 77
267 Ove Thuré, Gimo 77
268 Håkan Mattsson, Österbybruk 77
269 Marina Käll, Österbybruk 77
270 Tony Lundquist, Åkersberga 77
271 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 77
272 Lucas Skyllerman, Morkarla 76
273 Leif Hägglund, Alunda 76
274 Mats Johansson, Aspdal Alunda 76
275 Ove Nyberg, Morkarla 76
276 Bitte Mattsson II, Alunda 76
277 Karin Orebrand, Uppsala 76
278 Söderkulla Gård, Morkarla 76
279 Barbro Eriksson, Uppsala 75
280 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 75
281 Susanne Johansson, Gimo 74
282 Elvis Andersson Rud, Gimo 74
283 Jesper Söderberg, Uppsala 74
284 Alvar Gustavsson, Morkarla 74
285 Leif Mattsson, Morkarla 74
286 Mats Eriksson, Valde Gimo 74
287 Anders Persson, Skarphärad 73
288 Anne Ågren, Uppsala 73
289 Gunhild Andersson, Gimo 72
290 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 72
291 Emil Hägglund, Alunda 72
292 Erling Lövgren, Karby Uppsala 72
293 Bo Käll, Österbybruk 72
294 Kristina Andersson, Uppsala 71
295 Jane Lövgren, Karby Uppsala 71
296 Moa Johansson, Sävja Uppsala 71
297 Gerth Westerlund, Gimo 71
298 Börje Krantz, Nyborg Alunda 71
299 Göran Levin, Uppsala 71
300 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 71
301 Alvar Gustavsson, Morkarla 71
302 Doris Andersson, Gimo 70
303 Åke Lydh, Österbybruk 70
304 Gunilla Mattsson, Gimo 70
305 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 70
306 Staffan Ekström, Morkarla 70
307 Marita Andersson, Morkarla 70
308 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 70
309 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 69
310 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 69
311 Hugo Nyberg, Visby 69
312 Elin Silfverforsen, Alunda 69
313 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 69
314 Håkan Jansson, Lunda Alunda 68
315 Stig Josefsson, Alunda 68
316 Eva Andersson, Gimo 68
317 Göte Åhman, Alunda 68
318 Team Mattsson, Alunda 68
319 Maria Hietala, Österbybruk 68
320 Håkan Jansson, Lunda Alunda 68
321 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 68
322 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 68
323 Roger Jonsér, Alunda 68
324 Eva Bengtsson, Uppsala 68
325 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 68
326 Ingrid Goldwitz, Uppsala 67
327 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 67
328 Marina Käll, Österbybruk 67
329 Rut sandberg, Morkarla 67
330 Barbro Gustavsson, Morkarla 67
331 Mats Ekström, Gimo 67
332 Ove Lundin, Alunda 67
333 Kenneth Nordström, Gimo 67
334 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 67
335 Elin Söderqvist, Gimo 67
336 Ove Nyberg, Morkarla 66
337 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 66
338 Carl Silfverforsen, Alunda 66
339 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 66
340 Marita Andersson, Morkarla 65
341 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 65
342 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 65
343 Bertil Tissier, Österbybruk 64
344 Liam Orebrand, Uppsala 64
345 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 64
346 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 64
347 Magnus Brinck, Uppsala 63
348 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 63
349 Aron Åhman, Fors Gimo 63
350 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 62
351 Amanda Lindström, Uppsala 61
352 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 61
353 Åke Sundberg, Östhammar 61
354 Kristina Andersson, Uppsala 61
355 Bo Käll, Österbybruk 60
356 Kent Mattsson, Alunda 60
357 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 59
358 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 59
359 Ingrid Krantz, Skoby 59
360 Mellanbror Mattsson, Morkarla 59
361 Tommy Pettersson, Alunda 59
362 Sanna Ericson, Alunda 59
363 Bo Käll, Österbybruk 59
364 Mattias Nyberg, Morkarla 58
365 Tomas Pettersson, Örbyhus 58
366 Carl Oscar Walltin, Morkarla 57
367 Jonny Orebrand, Alunda 56
368 Zoie Nyberg, Visby 56
369 Roger Jonsér, Alunda 55
370 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 55
371 Olof Ahlén, Österbybruk 54
372 Karina Rahm Engvall, Östhammar 53
373 Dennis Larsson, Österbybruk 50
374 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 46
375 Christine Sundström, Gimo 46
376 Classe Mårtensson, Klev Alunda 45

 

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Intersport

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan