Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 11 matcher

13 JUN 2019 23:11
  • Skapad: 13 JUN 2019 23:11

24 st prickade in helt rätt resultat, 3-2, mot Järlåsa Vitinge FF. Emmy i fortsatt ledningen inför sista två matcherna. Kuponger för höstens tips  hittar du här som PDF eller som EXCEL-blankett.

Plac.   Poäng
1 Emmy Pettersson, Fors Gimo 175
2 Camilla Skyllerman, Morkarla 170
3 Andreas Wahlqvist, Gimo 169
4 Viktor Karlsson, Alunda 166
5 Bertil Johansson, Gimo 166
6 Rolf Nordin, Gimo 166
7 Jörgen Lindström, Uppsala 163
8 Kerstin Persson, Gimo 160
9 Anne-Maria Österberg, Alunda 159
10 Erling Lövgren, Karby Uppsala 157
11 Lennart Pettersson, Österbybruk 157
12 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 156
13 Anne-Maria Österberg, Alunda 155
14 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 154
15 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 154
16 Elisabeth Sundberg, Östhammar 154
17 Pernilla Lundgren, Österbybruk 154
18 Anne-Maria Österberg, Alunda 154
19 Tomas Bergkvist, Alunda 153
20 Krister Pettersson, Österbybruk 153
21 Anders Karlsson, Österbybruk 153
22 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 152
23 Christer Ohlström, Österbybruk 151
24 Anton Söderberg, Uppsala 151
25 Milo Svensson, Österbybruk 150
26 Martin Levin, Uppsala 149
27 Harriet Widén Åhman, Alunda 149
28 Barbro Espeteg, Västerås 148
29 Bitte Mattsson I, Alunda 148
30 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 148
31 Peter Lundgren, Tierp 148
32 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 147
33 Jonny Orebrand, Alunda 146
34 Annica Mårtensson, Klev Alunda 146
35 Bertil Alm, Alunda 145
36 Syjuntan IV, Alunda 145
37 Tomas Bergkvist, Alunda 143
38 Vera Nyberg, Visby 143
39 Olof Pousette, Uppsala 143
40 Dick Mattsson, Alunda 143
41 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 142
42 Bertil Johansson, Gimo 142
43 Conny Pettersson, Fors Gimo 142
44 Ola Sundin, Gimo 141
45 Pia Nordling, Onsby Alunda 141
46 Bertil Tissier, Österbybruk 141
47 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 140
48 Gun Lyd, Österbybruk 140
49 Kenneth Nordström, Gimo 140
50 Claes Thorén, Uppsala 140
51 Gun Hägg, Gimo 139
52 Ulla Pettersson, Fors Gimo 139
53 Bertil Alm, Alunda 139
54 Sonny Westerberg, Österbybruk 139
55 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 139
56 Jöran Gelinder, Alunda 138
57 Staffan Wallin, Valde Gimo 138
58 Stella Svensson, Österbybruk 138
59 Per Sandberg, Morkarla 138
60 Svante Orebrand, Klev Alunda 138
61 Kent Johansson, Morkarla 137
62 Bertil Johansson, Gimo 137
63 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 137
64 Bertil Johansson, Gimo 137
65 Thorbjörn Lundin, Alunda 136
66 Nils Henriksson, Alunda 136
67 Jonas Lantz, Björklinge 136
68 Pirre 2, Bälinge 136
69 Onsby 4H, Onsby Alunda 136
70 Joel Andersson, Gimo 136
71 Anne-Maria Österberg, Alunda 135
72 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 135
73 Ulf Jettingstad, Morkarla 134
74 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  134
75 Jan Franzén, Jönköping 134
76 Magnus Zeile, Uppsala 134
77 Julia och Dino, Uppsala 134
78 Martin Westin, Uppsala 133
79 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  133
80 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 133
81 Markus Wallin, Valde Gimo 132
82 Diana Jettingstad, Morkarla 132
83 Molly Nyberg, Österbybruk 132
84 I-L Sandström, Alunda 132
85 Lovisa Karlsson, Gävle 132
86 Alundajuntan, Alunda 132
87 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 132
88 Daniel Hasselström, Almunge 132
89 Pia Westerlund, Öregrund 132
90 Maria Åhman, Kilby Alunda 131
91 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 131
92 Frissan, Gimo 131
93 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 131
94 Michael Karlsson, Gimo 131
95 Maineth Sandberg, Morkarla 131
96 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 131
97 Agneta Blom, Österbybruk 131
98 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 130
99 Maj Gelinder, Alunda 130
100 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 130
101 Christina Söderberg, Uppsala 130
102 Maria Thuré, Fors Gimo 130
103 Johan Åhman, Fors Gimo 130
104 Anders Wikner, Uppsala 130
105 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 130
106 Lilla Onsby, Onsby Alunda 129
107 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 129
108 Peter Jonsson, Skoby 129
109 Stig Josefsson, Alunda 129
110 Sara Andersson, Bälinge 129
111 Olof Ahlén, Österbybruk 129
112 Magne Orebrand, Uppsala 129
113 Jonte Andersson, Onsby Alunda 128
114 Emilia Backholm, Uppsala 128
115 Göran Gelinder, Alunda 128
116 Anne-Maria Österberg, Alunda 128
117 Seidy Åkerlöf, Gimo 128
118 Roger Hedström, Gräsö 128
119 Thorbjörn Lundin, Alunda 127
120 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  127
121 Marita Lundin, Morkarla 127
122 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 127
123 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 127
124 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 127
125 Ulf Lundin, Morkarla 127
126 Carina Söderberg, Uppsala 127
127 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 127
128 Lars-Ove Olsson, Östhammar 126
129 Kenneth Hägg, Gimo 126
130 Robin Söderberg, Uppsala 126
131 Lillebror Björkman, Morkarla 126
132 Nova-L Svensson, Österbybruk 126
133 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 126
134 Anne-Maria Österberg, Alunda 126
135 Nina Charles, Österbybruk 125
136 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 125
137 Dick Mattsson, Alunda 125
138 Laura Orebrand, Kilby Alunda 125
139 Zach Söderberg, Bälinge 125
140 Joel Andersson, Gimo 125
141 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 125
142 Christina Söderberg, Uppsala 125
143 Sanna Andersson, Gimo 124
144 Magnus Åhman, Borås 124
145 Peter Jonsson, Skoby 123
146 Ove Nyberg, Morkarla 123
147 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 123
148 Barbro Gustavsson, Morkarla 123
149 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  122
150 David Gargiulo, Storvreta 122
151 Ann Söderberg, Uppsala 122
152 Ulf Lundgren, Tierp 122
153 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 122
154 Börje Krantz, Nyborg Alunda 122
155 Eva Andersson, Gimo 121
156 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 121
157 Ann Söderberg, Uppsala 120
158 Nadja Forsblom, Uppsala 120
159 Anders Söderberg, Morkarla 120
160 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 120
161 Tobbe Söderlund, Alunda 120
162 Sofia Jons Onsten, Uppsala 119
163 Robin Olsson, Österbybruk 119
164 Amela Cohodarevic 119
165 Lars-Ove Olsson, Östhammar 119
166 Tommy Pettersson, Alunda 119
167 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 119
168 Tommy Pettersson, Alunda 119
169 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 118
170 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 118
171 Jenny Gunnarsson, Alunda 118
172 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 118
173 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 118
174 Leif Mattsson, Morkarla 118
175 Dan Bergman, Östhammar 118
176 Pirre 1, Bälinge 118
177 Ove Lundin, Alunda 118
178 Chloe Mattsson, Österbybruk 117
179 Majken Tranberg I, Österbybruk 117
180 Mia Storm, Gimo 117
181 Mårten Orebrand, Falköping 117
182 Robin Söderberg, Uppsala 117
183 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 117
184 Roger Andersson Rud, Gimo 117
185 Aron Orebrand, Uppsala 116
186 Bertil Tissier, Österbybruk 116
187 Thomas Gahne, Uppsala 116
188 Peter Sandberg, Österbybruk 115
189 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 115
190 Alfie Björkman, Morkarla 115
191 Vitas Andersson, Gimo 115
192 Tova Johansson, Löddby Alunda 115
193 Peter Freding, Uppsala 115
194 Bo Eklund Källberga Alunda 115
195 Inger Hägglund, Alunda 115
196 Rolf Sandström, Alunda 115
197 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 115
198 Iréne Nyberg, Morkarla 115
199 Barbro Espeteg, Västerås 115
200 Magnus Åhman, Borås 115
201 Alf Björkman, Morkarla 114
202 Christoffer Storäng, Uppsala 114
203 Elis Thuré, Fors Gimo 114
204 Birgitta Mattsson, Gimo 114
205 Birgitta Johansson, Norrtälje 114
206 Rolf Lundgren, Uppsala 114
207 Nour Åhman, Fors Gimo 114
208 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 114
209 Bertil Johansson, Gimo 114
210 Oliver Mattsson, Österbybruk 113
211 Nils Henriksson, Alunda 113
212 Alvar Gustavsson, Morkarla 113
213 Barbro Eriksson, Uppsala 113
214 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 113
215 Maria Åhman, Kilby Alunda 113
216 Christina Söderberg, Uppsala 113
217 Ove Thuré, Gimo 113
218 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 112
219 Marie Nyberg, Visby 112
220 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 112
221 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 112
222 Ulf Lundin, Morkarla 112
223 Karin Orebrand, Uppsala 112
224 Tony Lundquist, Åkersberga 112
225 Mats Johansson, Aspdal Alunda 112
226 Alvar Gustavsson, Morkarla 111
227 Stig Josefsson, Alunda 111
228 Göte Åhman, Alunda 111
229 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 111
230 Daniel Pettersson, Österbybruk 110
231 Freja Broman, Gimo 110
232 Anders Persson, Skarphärad 110
233 Camilla Etteborn, Alingsås 110
234 Leif Söderberg, Uppsala 110
235 Alf Björkman, Morkarla 109
236 Magnus Nilsson, Gimo 109
237 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 109
238 Birgitta Smith,Kungsbacka 109
239 Täljstensklubben, Kungsbacka 109
240 Viktor Wikner, Uppsala 108
241 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 108
242 Gunilla Andersson, Gimo 108
243 Åke Lydh, Österbybruk 108
244 Elisabeth Högberg, Uppsala 108
245 Kristina Andersson, Uppsala 108
246 Magne Orebrand, Uppsala 107
247 Börje Krantz, Nyborg Alunda 107
248 Jane Lövgren, Karby Uppsala 107
249 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 107
250 Elvira Tranberg I, Österbybruk 107
251 Lotta Ohlström, Österbybruk 107
252 ICA-Peter, Alunda 107
253 Bitte Mattsson II, Alunda 107
254 Ulrica Bergman 107
255 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 107
256 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  106
257 Patrik Lantz, Uppsala 106
258 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 106
259 Hugo Nyberg, Visby 106
260 Moa Johansson, Sävja Uppsala 106
261 Melker Nyberg, Österbybruk 105
262 Ove Lundin, Alunda 105
263 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 105
264 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 105
265 Tomas Ericsson, Morkarla 104
266 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 104
267 Kenneth Blom, Österbybruk 104
268 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 104
269 Elin Söderqvist, Gimo 104
270 Kenneth Nordström, Gimo 104
271 Victor Strömberg, Gimo 103
272 Sören Lidén, Alunda 103
273 Kenneth Hägg, Gimo 103
274 Ingrid Goldwitz, Uppsala 103
275 Anette Bohman, Östhammar 103
276 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 103
277 Gullveg Klint, Valde Gimo 103
278 Maria Storäng, Uppsala 103
279 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 103
280 Sanna Ericson, Alunda 102
281 Marita Andersson, Morkarla 102
282 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 102
283 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 102
284 Sara Andersson, Onsby Alunda 102
285 Leif Söderberg, Uppsala 102
286 Ove Nyberg, Morkarla 101
287 Inga Alm, Alunda 101
288 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 100
289 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 100
290 Leif Hägglund, Alunda 100
291 Elin Silfverforsen, Alunda 100
292 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 99
293 Elvis Andersson Rud, Gimo 99
294 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 99
295 Lucas Skyllerman, Morkarla 99
296 Team Mattsson II, Alunda 98
297 Susanne Johansson, Gimo 98
298 Mats Fredriksson, Uppsala 98
299 Kristina Andersson, Uppsala 98
300 Mats Eriksson, Valde Gimo 98
301 Håkan Mattsson, Österbybruk 98
302 Gunhild Andersson, Gimo 97
303 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 97
304 Magnus Brinck, Uppsala 97
305 Göran Levin, Uppsala 97
306 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 97
307 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 97
308 Roger Jonsér, Alunda 96
309 Doris Andersson, Gimo 96
310 Marita Andersson, Morkarla 96
311 Amanda Lindström, Uppsala 96
312 Jesper Söderberg, Uppsala 96
313 Alvar Gustavsson, Morkarla 96
314 Ingrid Krantz, Skoby 95
315 Eva Bengtsson, Uppsala 95
316 Mellanbror Mattsson, Morkarla 95
317 Tommy Pettersson, Alunda 95
318 Alice Nyberg, Österbybruk 95
319 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 94
320 Gunilla Mattsson, Gimo 94
321 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 94
322 Martin Nyberg, Österbybruk 94
323 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 94
324 Bo Käll, Österbybruk 94
325 Sanna Ericson, Alunda 94
326 Eva Andersson, Gimo 93
327 Milly Söderqvist,Gimo 93
328 Team Mattsson, Alunda 93
329 Håkan Jansson, Lunda Alunda 93
330 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 93
331 Barbro Gustavsson, Morkarla 93
332 Mats Ekström, Gimo 93
333 Maria Hietala, Österbybruk 93
334 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 93
335 Staffan Wallin, Valde Gimo 92
336 Åke Sundberg, Östhammar 92
337 Håkan Jansson, Lunda Alunda 92
338 Bertil Tissier, Österbybruk 91
339 Carl Silfverforsen, Alunda 91
340 Söderkulla Gård, Morkarla 91
341 Bo Käll, Österbybruk 91
342 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 91
343 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 91
344 Ida Nilsson, Gimo 91
345 Rut sandberg, Morkarla 91
346 Marina Käll, Österbybruk 90
347 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 90
348 Jonny Orebrand, Alunda 90
349 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 89
350 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 87
351 Gerth Westerlund, Gimo 87
352 Liam Orebrand, Uppsala 87
353 Anne Ågren, Uppsala 86
354 Erling Lövgren, Karby Uppsala 86
355 Emil Hägglund, Alunda 86
356 Staffan Ekström, Morkarla 86
357 Zoie Nyberg, Visby 86
358 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 86
359 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 85
360 Dennis Larsson, Österbybruk 85
361 Ove Nyberg, Morkarla 82
362 Mattias Nyberg, Morkarla 82
363 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 82
364 Roger Jonsér, Alunda 81
365 Bo Käll, Österbybruk 81
366 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 80
367 Olof Ahlén, Österbybruk 79
368 Carl Oscar Walltin, Morkarla 79
369 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 78
370 Marina Käll, Österbybruk 78
371 Aron Åhman, Fors Gimo 76
372 Kent Mattsson, Alunda 74
373 Tomas Pettersson, Örbyhus 72
374 Classe Mårtensson, Klev Alunda 70
375 Karina Rahm Engvall, Östhammar 68
376 Christine Sundström, Gimo 58
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Intersport

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan