Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 10 matcher

11 JUN 2019 02:47
  • Skapad: 11 JUN 2019 02:47

Så kommer en sen Tipstopp. Har nu sörjt 3-0 för Spanien färdigt. Kostade några Cervesa,mendet var det vårt! Rättvisare vinst var det länge sedan man såg.

 

Plac.   Poäng
1 Emmy Pettersson, Fors Gimo 157
2 Camilla Skyllerman, Morkarla 151
3 Andreas Wahlqvist, Gimo 150
4 Viktor Karlsson, Alunda 148
5 Bertil Johansson, Gimo 148
6 Jörgen Lindström, Uppsala 145
7 Christer Ohlström, Österbybruk 143
8 Anne-Maria Österberg, Alunda 141
9 Jonny Orebrand, Alunda 140
10 Lennart Pettersson, Österbybruk 140
11 Erling Lövgren, Karby Uppsala 139
12 Anne-Maria Österberg, Alunda 138
13 Annica Mårtensson, Klev Alunda 137
14 Tomas Bergkvist, Alunda 136
15 Elisabeth Sundberg, Östhammar 136
16 Pernilla Lundgren, Österbybruk 136
17 Anne-Maria Österberg, Alunda 136
18 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 135
19 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 135
20 Anders Karlsson, Österbybruk 135
21 Kerstin Persson, Gimo 135
22 Tomas Bergkvist, Alunda 134
23 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 134
24 Krister Pettersson, Österbybruk 134
25 Claes Thorén, Uppsala 134
26 Anton Söderberg, Uppsala 133
27 Martin Levin, Uppsala 132
28 Milo Svensson, Österbybruk 132
29 Sonny Westerberg, Österbybruk 132
30 Kenneth Nordström, Gimo 132
31 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 131
32 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 131
33 Staffan Wallin, Valde Gimo 130
34 Harriet Widén Åhman, Alunda 130
35 Bitte Mattsson I, Alunda 130
36 Peter Lundgren, Tierp 130
37 Barbro Espeteg, Västerås 129
38 Onsby 4H, Onsby Alunda 128
39 Thorbjörn Lundin, Alunda 127
40 Rolf Nordin, Gimo 127
41 Bertil Alm, Alunda 126
42 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 126
43 Vera Nyberg, Visby 126
44 Martin Westin, Uppsala 126
45 Olof Pousette, Uppsala 125
46 I-L Sandström, Alunda 125
47 Markus Wallin, Valde Gimo 125
48 Ola Sundin, Gimo 124
49 Bertil Johansson, Gimo 124
50 Dick Mattsson, Alunda 124
51 Bertil Tissier, Österbybruk 123
52 Magne Orebrand, Uppsala 123
53 Conny Pettersson, Fors Gimo 123
54 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 123
55 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 122
56 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 122
57 Ulla Pettersson, Fors Gimo 122
58 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 122
59 Johan Åhman, Fors Gimo 121
60 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 121
61 Lilla Onsby, Onsby Alunda 121
62 Gun Hägg, Gimo 120
63 Svante Orebrand, Klev Alunda 120
64 Jonte Andersson, Onsby Alunda 120
65 Pirre 2, Bälinge 120
66 Jöran Gelinder, Alunda 120
67 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 120
68 Stella Svensson, Österbybruk 120
69 Per Sandberg, Morkarla 120
70 Syjuntan IV, Alunda 120
71 Bertil Johansson, Gimo 120
72 Thorbjörn Lundin, Alunda 120
73 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 119
74 Joel Andersson, Gimo 119
75 Kent Johansson, Morkarla 118
76 Bertil Johansson, Gimo 118
77 Magnus Zeile, Uppsala 118
78 Marita Lundin, Morkarla 118
79 Julia och Dino, Uppsala 117
80 Nils Henriksson, Alunda 117
81 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 117
82 Ulf Jettingstad, Morkarla 116
83 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  116
84 Anne-Maria Österberg, Alunda 116
85 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 116
86 Pia Nordling, Onsby Alunda 116
87 Gun Lyd, Österbybruk 115
88 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 115
89 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  115
90 Sanna Andersson, Gimo 115
91 Jan Franzén, Jönköping 115
92 Pia Westerlund, Öregrund 115
93 Bertil Alm, Alunda 114
94 Diana Jettingstad, Morkarla 114
95 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  114
96 Molly Nyberg, Österbybruk 114
97 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 114
98 Daniel Hasselström, Almunge 114
99 Anders Wikner, Uppsala 114
100 Ann Söderberg, Uppsala 113
101 Lovisa Karlsson, Gävle 113
102 Maria Åhman, Kilby Alunda 113
103 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 113
104 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 113
105 Ulf Lundgren, Tierp 113
106 Agneta Blom, Österbybruk 113
107 Michael Karlsson, Gimo 113
108 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 112
109 Maj Gelinder, Alunda 112
110 Frissan, Gimo 112
111 Maineth Sandberg, Morkarla 112
112 Sofia Jons Onsten, Uppsala 112
113 Peter Jonsson, Skoby 111
114 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 111
115 Sara Andersson, Bälinge 111
116 Robin Olsson, Österbybruk 111
117 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 111
118 Jonas Lantz, Björklinge 111
119 Christina Söderberg, Uppsala 111
120 Nadja Forsblom, Uppsala 111
121 Maria Thuré, Fors Gimo 111
122 Anne-Maria Österberg, Alunda 111
123 Stig Josefsson, Alunda 110
124 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 110
125 Ulf Lundin, Morkarla 110
126 Seidy Åkerlöf, Gimo 110
127 Carina Söderberg, Uppsala 110
128 Chloe Mattsson, Österbybruk 110
129 Olof Ahlén, Österbybruk 110
130 Roger Hedström, Gräsö 110
131 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 110
132 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 110
133 Thomas Gahne, Uppsala 110
134 Emilia Backholm, Uppsala 110
135 Anne-Maria Österberg, Alunda 109
136 Kenneth Hägg, Gimo 109
137 Robin Söderberg, Uppsala 109
138 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  109
139 Majken Tranberg I, Österbybruk 109
140 Göran Gelinder, Alunda 109
141 Lillebror Björkman, Morkarla 109
142 Nova-L Svensson, Österbybruk 109
143 Christina Söderberg, Uppsala 108
144 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 108
145 Zach Söderberg, Bälinge 108
146 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 108
147 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 108
148 Peter Sandberg, Österbybruk 108
149 Joel Andersson, Gimo 108
150 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 107
151 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 107
152 Alfie Björkman, Morkarla 107
153 Alundajuntan, Alunda 107
154 Nina Charles, Österbybruk 107
155 Magnus Åhman, Borås 107
156 Christoffer Storäng, Uppsala 107
157 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 107
158 Dick Mattsson, Alunda 106
159 Nils Henriksson, Alunda 106
160 Alf Björkman, Morkarla 106
161 Laura Orebrand, Kilby Alunda 106
162 Oliver Mattsson, Österbybruk 106
163 Peter Jonsson, Skoby 105
164 Birgitta Johansson, Norrtälje 105
165 Börje Krantz, Nyborg Alunda 105
166 Barbro Gustavsson, Morkarla 105
167 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 104
168 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 104
169 David Gargiulo, Storvreta 104
170 Tobbe Söderlund, Alunda 103
171 Eva Andersson, Gimo 103
172 Daniel Pettersson, Österbybruk 103
173 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 102
174 Alf Björkman, Morkarla 102
175 Ann Söderberg, Uppsala 102
176 Ove Lundin, Alunda 102
177 Tommy Pettersson, Alunda 102
178 Sören Lidén, Alunda 102
179 Pirre 1, Bälinge 102
180 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 101
181 Anders Söderberg, Morkarla 101
182 Lars-Ove Olsson, Östhammar 101
183 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 101
184 Tommy Pettersson, Alunda 101
185 Amela Cohodarevic 100
186 Viktor Wikner, Uppsala 100
187 Lars-Ove Olsson, Östhammar 100
188 Magnus Nilsson, Gimo 100
189 Roger Andersson Rud, Gimo 100
190 Magne Orebrand, Uppsala 100
191 Lotta Ohlström, Österbybruk 99
192 Dan Bergman, Östhammar 99
193 ICA-Peter, Alunda 99
194 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  99
195 Jenny Gunnarsson, Alunda 99
196 Elisabeth Högberg, Uppsala 99
197 Mia Storm, Gimo 99
198 Robin Söderberg, Uppsala 99
199 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 99
200 Mårten Orebrand, Falköping 99
201 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 98
202 Ove Nyberg, Morkarla 98
203 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 98
204 Elvira Tranberg I, Österbybruk 98
205 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 98
206 Aron Orebrand, Uppsala 97
207 Vitas Andersson, Gimo 97
208 Iréne Nyberg, Morkarla 97
209 Gullveg Klint, Valde Gimo 97
210 Tova Johansson, Löddby Alunda 97
211 Rolf Sandström, Alunda 97
212 Barbro Espeteg, Västerås 97
213 Patrik Lantz, Uppsala 97
214 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 97
215 Magnus Åhman, Borås 97
216 Bertil Tissier, Österbybruk 97
217 Bertil Johansson, Gimo 96
218 Christina Söderberg, Uppsala 96
219 Sara Andersson, Onsby Alunda 96
220 Peter Freding, Uppsala 96
221 Elis Thuré, Fors Gimo 96
222 Birgitta Mattsson, Gimo 96
223 Bo Eklund Källberga Alunda 96
224 Victor Strömberg, Gimo 96
225 Nour Åhman, Fors Gimo 96
226 Tony Lundquist, Åkersberga 96
227 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 95
228 Sanna Ericson, Alunda 95
229 Ove Thuré, Gimo 95
230 Rolf Lundgren, Uppsala 95
231 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 95
232 Alvar Gustavsson, Morkarla 95
233 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 95
234 Maria Åhman, Kilby Alunda 94
235 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 94
236 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 94
237 Leif Söderberg, Uppsala 94
238 Marie Nyberg, Visby 94
239 Mats Johansson, Aspdal Alunda 94
240 Ove Nyberg, Morkarla 94
241 Karin Orebrand, Uppsala 94
242 Barbro Eriksson, Uppsala 94
243 Ulf Lundin, Morkarla 93
244 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 93
245 Birgitta Smith,Kungsbacka 93
246 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 93
247 Leif Mattsson, Morkarla 93
248 Täljstensklubben, Kungsbacka 92
249 Freja Broman, Gimo 92
250 Alvar Gustavsson, Morkarla 92
251 Team Mattsson II, Alunda 91
252 Anders Persson, Skarphärad 91
253 Camilla Etteborn, Alingsås 91
254 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 91
255 Inger Hägglund, Alunda 90
256 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 90
257 Göran Levin, Uppsala 90
258 Susanne Johansson, Gimo 90
259 Kristina Andersson, Uppsala 90
260 Moa Johansson, Sävja Uppsala 90
261 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 89
262 Mats Fredriksson, Uppsala 89
263 Börje Krantz, Nyborg Alunda 89
264 Gunilla Andersson, Gimo 89
265 Ulrica Bergman 89
266 Åke Lydh, Österbybruk 89
267 Jane Lövgren, Karby Uppsala 89
268 Leif Söderberg, Uppsala 88
269 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 88
270 Alice Nyberg, Österbybruk 88
271 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 88
272 Magnus Brinck, Uppsala 88
273 Maria Storäng, Uppsala 87
274 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 87
275 Melker Nyberg, Österbybruk 87
276 Hugo Nyberg, Visby 87
277 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 87
278 Roger Jonsér, Alunda 87
279 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 87
280 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 87
281 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 87
282 Kenneth Blom, Österbybruk 86
283 Håkan Jansson, Lunda Alunda 86
284 Stig Josefsson, Alunda 86
285 Göte Åhman, Alunda 86
286 Eva Bengtsson, Uppsala 86
287 Ove Lundin, Alunda 86
288 Eva Andersson, Gimo 86
289 Milly Söderqvist,Gimo 86
290 Kenneth Nordström, Gimo 86
291 Kenneth Hägg, Gimo 85
292 Tomas Ericsson, Morkarla 85
293 Ida Nilsson, Gimo 85
294 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 85
295 Ingrid Goldwitz, Uppsala 85
296 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 85
297 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 85
298 Martin Nyberg, Österbybruk 85
299 Elin Söderqvist, Gimo 85
300 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 84
301 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 84
302 Staffan Wallin, Valde Gimo 84
303 Håkan Mattsson, Österbybruk 84
304 Anette Bohman, Östhammar 84
305 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 84
306 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 83
307 Inga Alm, Alunda 83
308 Marita Andersson, Morkarla 83
309 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 83
310 Bertil Tissier, Österbybruk 83
311 Lucas Skyllerman, Morkarla 82
312 Bitte Mattsson II, Alunda 82
313 Söderkulla Gård, Morkarla 82
314 Marina Käll, Österbybruk 82
315 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 82
316 Leif Hägglund, Alunda 81
317 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 81
318 Mats Eriksson, Valde Gimo 80
319 Elvis Andersson Rud, Gimo 80
320 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 80
321 Amanda Lindström, Uppsala 80
322 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 80
323 Emil Hägglund, Alunda 79
324 Anne Ågren, Uppsala 79
325 Gunhild Andersson, Gimo 79
326 Jesper Söderberg, Uppsala 79
327 Kristina Andersson, Uppsala 79
328 Gerth Westerlund, Gimo 78
329 Alvar Gustavsson, Morkarla 78
330 Erling Lövgren, Karby Uppsala 78
331 Bo Käll, Österbybruk 78
332 Tommy Pettersson, Alunda 78
333 Staffan Ekström, Morkarla 77
334 Marita Andersson, Morkarla 77
335 Sanna Ericson, Alunda 77
336 Doris Andersson, Gimo 77
337 Ingrid Krantz, Skoby 77
338 Mellanbror Mattsson, Morkarla 77
339 Gunilla Mattsson, Gimo 76
340 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 76
341 Team Mattsson, Alunda 75
342 Håkan Jansson, Lunda Alunda 75
343 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 75
344 Elin Silfverforsen, Alunda 75
345 Rut sandberg, Morkarla 74
346 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 74
347 Jonny Orebrand, Alunda 74
348 Barbro Gustavsson, Morkarla 74
349 Mats Ekström, Gimo 74
350 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 74
351 Maria Hietala, Österbybruk 74
352 Roger Jonsér, Alunda 74
353 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 74
354 Ove Nyberg, Morkarla 73
355 Carl Silfverforsen, Alunda 73
356 Marina Käll, Österbybruk 73
357 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 71
358 Zoie Nyberg, Visby 71
359 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 71
360 Liam Orebrand, Uppsala 70
361 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 69
362 Aron Åhman, Fors Gimo 68
363 Dennis Larsson, Österbybruk 68
364 Kent Mattsson, Alunda 67
365 Åke Sundberg, Östhammar 67
366 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 66
367 Bo Käll, Österbybruk 66
368 Tomas Pettersson, Örbyhus 65
369 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 65
370 Bo Käll, Österbybruk 64
371 Mattias Nyberg, Morkarla 64
372 Classe Mårtensson, Klev Alunda 63
373 Carl Oscar Walltin, Morkarla 62
374 Olof Ahlén, Österbybruk 61
375 Karina Rahm Engvall, Östhammar 60
376 Christine Sundström, Gimo 51

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Intersport

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan