Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 inför sista matchen

29 SEP 2019 20:05
  • Uppdaterad: 29 SEP 2019 20:05

Ledning 4-1 efter 30 minuter slutade med det osannolika resultatet 6-8!! Och spänningen på tipset inför sista är som vanligt oliiidig. Precis som dagens match! En som kan sitta lugnt i båten är Peter Lundgren som redan säkrat minst en andra plats.

Plac.   Poäng   Almo/UEIF 2 - OFF 2
1 Peter Lundgren, Tierp 183   3-1
2 Ove Nyberg, Morkarla 181   1-2
3 Mattias Lindvall, Österbybruk 173   2-1
4 Mats Ekström, Gimo 173   2-1
5 Milo Svensson, Österbybruk 170   2-2
6 Affe Söderqvist, Gimo     2-1
  Majken Tranberg, Österbybruk 168   2-1
8 Bertil Johansson, Gimo 166   4-1
9 Jonny Gustavsson, Öregrund 163   1-1
10 Nova-Li Svensson, Österbybruk 163   2-1
11 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 160   2-1
12 Stella Svensson, Österbybruk 159   2-1
13 Maineth Sandberg, Morkarla 159   4-1
14 Bertil Tissier, Österbybruk 158   1-2
15 Zixten Key, Lund 158   2-2
16 Ellenor Karlsson, Österbybruk 157   1-2
17 Marion Törnkvist, Österbybruk 157   2-2
18 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 157   2-1
19 Kristofer Mårtensson, Alunda 156   0-1
20 Maivor Enevåg, Gimo 156   4-4
21 Mikael Fredriksson, Uppsala 156   4-2
22 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 156   2-1
23 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 155   0-2
24 5 systrar 1 bror 151   4-1
25 Sune Johansson, Alunda 151   3-1
26 Barbro Gustavsson, Morkarla 151   2-2
27 Sonny Westerberg, Österbybruk 151   1-1
28 Staffan Wallin, Valde Gimo 150   2-1
29 Martin Nyberg, Österbybruk 149   2-2
30 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 148   2-0
31 Magne Orebrand, Uppsala 147   2-0
32 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 147   2-1
33 Roger Jonsér, Alunda 147   3-3
34 Bertil Johansson, Gimo 147   3-1
35 Pernilla Lundgren, Österbybruk 147   3-3
36 Peter Freding, Uppsala 146   1-3
37 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 146    
38 Lasse P, Gamlis 146   2-5
39 Lars-Ove Olsson, Östhammar 145   3-1
40 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 145   2-1
41 Maria Åhman, Kilby Alunda 145   3-0
42 Håkan Jansson, Lunda Alunda 144   3-0
43 Therese Tagerud, Morkarla 144   1-0
44 Vera Nyberg, Visby 143   3-1
45 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 143   2-3
46 Bo Österberg, Kilby Alunda 143   2-0
47 Pia Westerlund, Öregrund 142   2-1
48 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 141   3-1
49 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 141   2-0
50 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 140   5-4
51 Kent Mattsson I 140   2-0
52 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 140   2-2
53 Michael Karlsson, Gimo 139   2-1
54 Marie Nyberg, Visby 139   1-1
55 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 138   4-2
56 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 138   1-3
57 Carina Söderberg, Uppsala 138   3-0
58 Thomas Ohlström, Österbybruk 137   2-1
59 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 137   3-1
60 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 137   2-1
61 Melker Nyberg, Österbybruk 137   1-0
62 Elin Silfverforsen, Alunda 137   3-1
63 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 137   2-0
64 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 137   2-1
65 Tommy Engström, Korsbron Gimo 136   3-0
66 Bertil Tissier, Österbybruk 136   2-1
67 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 136   3-1
68 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 136   2-1
69 Anne-Maria Österberg, Alunda 136   2-2
70 Anne-Maria Österberg, Alunda 136   1-2
71 Vanessa Karlsson, Gimo 136   2-0
72 Magnus Åhman, Borås 135   2-1
73 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 135   2-0
74 Kerstin Persson, Gimo 135   0-0
75 Alvar Gustavsson, Morkarla 135   2-1
76 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 135   3-0
77 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 135   2-0
78 Peter Svedin, Gimo 135   3-0
79 Jonte Andersson, Onsby Alunda     1-1
  Lilla Onsby, Onsby Alunda 134   1-1
81 Tony Lundquist, Åkersberga 133   1-1
82 Bertil Johansson, Gimo 133   1-1
83 Marie Nyberg, Österbybruk 133   4-3
84 Stefan Mattsson, Uppsala 133   3-3
85 Kenneth Nordström, Gimo 133   2-1
86 Lillebror Björkman, Morkarla 133   2-1
87 Tomas Ericsson, Morkarla 133   1-1
88 Sven Ehrengren, Österbybruk 132   1-2
89 Nils Henriksson, Alunda 132   4-1
90 Magne Orebrand, Uppsala 132   2-2
91 Anne-Maria Österberg, Alunda 132   2-1
92 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 131   1-1
93 Magnus Åhman, Borås 131   1-2
94 Julia Söderberg, Uppsala 131   2-2
95 Anne-Maria Österberg, Alunda 131   1-2
96 Tova Johansson, Löddby Alunda 130   2-1
97 Roger Hedström, Gräsö 130   3-1
98 Jörgen Lindström, Uppsala 130   3-1
99 1 bror 5 systrar 130   3-1
100 Christina Söderberg, Uppsala 130   1-1
101 Stig Josefsson, Alunda 130   1-0
102 Ove Nyberg, Morkarla 130   2-0
103 Lisa Wikner, Helsingborg 129   2-1
104 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 129   1-2
105 Bertil Johansson, Gimo 129   2-0
106 Wärdshus Gimo, Gimo 128   0-1
107 Rune "Tjotta", Hånsta 128   2-1
108 Inga-Lena Sandström, Alunda 128   3-2
109 Alf Björkman, Morkarla 127   2-1
110 Karin Orebrand, Uppsala 127   2-0
111 IP-gänget, Österbybruk 127   1-1
112 Jacob Söderqvist, Uppsala 127   2-2
113 Inga Zackrisson, Lindås 127   3-5
114 Christer Hellgren, Österbybruk 127   1-0
115 Bertil Johansson, Gimo 127   2-2
116 Rolf Lundgren, Uppsala 127   1-1
117 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 127   1-1
118 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 127   1-1
119 Rolf Sandström, Alunda 127   2-0
120 Leif Mattsson, Morkarla 127   1-0
121 Sara Andersson, Bälinge 127   2-0
122 Lotta Pettersson, Gimo 126   3-1
123 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 125   3-2
124 Ove Nyberg, Morkarla 125   2-2
125 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 125   0-3
126 Zach Söderberg, Bälinge 125   3-1
127 Viktor Karlsson, Alunda 125   1-3
128 Wärdshus Gimo, Gimo 124   1-0
129 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 124   2-2
130 Gittan Smith, Kungsbacka 124   2-1
131 Bo Käll, Österbybruk 124   0-1
132 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 124   2-2
133 Robin Söderberg, Uppsala 124   2-2
134 Rolf Nordin, Gimo 124   2-2
135 Carl Silfverforsen, Alunda 124   1-3
136 Håkan Mattsson, Österbybruk 124   3-0
137 Leif Hägglund, Alunda 124   3-1
138 Moa Johansson, Sävja Uppsala 124   1-3
139 Saga Svedare, Alunda 124   2-0
140 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 123   3-2
141 Ingrid Goldwitz, Uppsala 123   2-1
142 Anders Kjellin, Österbybruk 123   1-2
143 Marita Andersson, Morkarla 123   2-3
144 Sune Johansson, Alunda 123   3-1
145 Nils Henriksson, Alunda 123   4-1
146 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 123   3-3
147 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 123   4-1
148 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 123   4-0
149 Emilia Backholm, Uppsala 122   2-0
150 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 122   2-1
151 Anders Karlsson, Österbybruk 122   3-1
152 Christina Söderberg, Uppsala 122   1-0
153 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 121   3-1
154 Pirre 1, Bälinge 121   2-1
155 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 121   3-3
156 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 121   2-2
157 Gunilla Magnusson, Mangskog 121   4-1
158 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 121   2-2
159 Birgitta Smith, Kungsbacka 121   1-0
160 Anne-Maria Österberg, Alunda 121   1-2
161 Oliver Mattsson, Österbybruk 120   2-0
162 Bo Österberg, Kilby Alunda 120   0-2
163 Jonny Orebrand, Alunda 120   2-0
164 Erik Stark, Uppsala 120   4-3
165 Mattias Nyberg, Morkarla 120   2-1
166 Bengt Eriksson, Munkfors 120   3-1
167 Hugo Nyberg, Visby 119   2-1
168 Anton Söderberg, Uppsala 119   1-1
169 Roger Norén, Hånsta Alunda 119   3-3
170 Eva Bengtsson, Uppsala 119   3-2
171 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 119   2-0
172 Göran Gelinder, Alunda 119   1-2
173 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 118   2-1
174 Maj Gelinder, Alunda 118   1-1
175 Ann Åhman, Kilby Alunda 118   2-1
176 Staffan Wallin, Valde Gimo 118   3-1
177 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 118   3-0
178 Eva Hellgren, Österbybruk 118   1-0
179 Bitte II, Alunda 118   3-2
180 Fredrik Karlsson, Gimo 118   2-1
181 Jan Franzén, Jönköping 118   2-2
182 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 117   2-2
183 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 117   3-2
184 Olof Pousette, Uppsala 117   1-2
185 Lucas Skyllerman, Morkarla 117   1-0
186 Ulf Jettingstad, Morkarla 117   1-2
187 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 117   2-2
188 Jane Lövgren, Karby Uppsala 117   1-1
189 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 117   2-6
190 Tomas Bergkvist, Alunda 117   1-0
191 Börje Krantz, Nyborg Alunda 117   3-1
192 Strömsbro 3 117   3-1
193 Gun-Britt Isaksson, Alunda 116   3-0
194 Sören Johansson, Hammarby Alunda 116   1-1
195 Lovisa Karlsson, Gävle 116   1-2
196 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 116   2-2
197 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 116   0-1
198 Alvar Gustavsson, Morkarla 116   3-2
199 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 115   1-1
200 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 115   1-2
201 Lars Johansson, Uppsala 115   2-1
202 Stig Bergström, Gimo 115   3-2
203 Peter Jonsson, Skoby 115   2-2
204 Allan Helén 115   1-1
205 Alva Lamell, Alunda 115   2-0
206 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 115   1-1
207 Tommy Pettersson, Alunda 115   2-2
208 Elin Söderqvist, Gimo 115   2-2
209 Lillebror Björkman, Morkarla 115   2-1
210 Rolf Nordin, Gimo 115   2-2
211 Leif Söderberg, Uppsala 114   4-0
212 Lars-Ove Olsson, Östhammar 114   3-0
213 Erling Lövgren, Karby Uppsala 114   2-1
214 Bo Käll, Österbybruk 114   2-3
215 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 114   3-2
216 Robin Söderberg, Uppsala 114   1-2
217 Wilmer Lindholm, Alunda 114   2-0
218 Kristina Andersson, Uppsala 114   0-2
219 Kristina Andersson, Uppsala 114   1-3
220 Jöran Gelinder, Alunda 114   4-1
221 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 114   3-2
222 Christer Grundström, Alunda 113   1-1
223 Staffan Johansson, Löddby Alunda 113   3-1
224 Anette Magnusson, Mangskog 113   4-2
225 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 113   3-3
226 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 113   2-1
227 Krister Pettersson, Österbybruk 113   5-1
228 Frissan, Gimo 113   2-2
229 Maggan Larsson, Gimo 113   3-4
230 Tomas Tranberg, Morkarla 113   1-0
231 Åke Lydh, Österbybruk 112   2-2
232 Alvar Gustavsson, Morkarla 112   4-2
233 Frissan, Gimo 112   2-2
234 Johan Åhman, Fors Gimo 112   1-3
235 Michael Karlsson, Gimo 111   2-0
236 Jonte, Onsby Alunda 111   1-1
237 Classe Mårtensson, Alunda 111   1-0
238 Andersson Nordling, Onsby Alunda 111   2-1
239 Margareta Larsson, Gimo 111   2-2
240 Gullveg Klint, Valde Gimo 111   1-3
241 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 111   2-1
242 Agneta Blom, Österbybruk 111   4-3
243 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 111   2-0
244 Erling Lövgren, Karby Uppsala 111   2-0
245 Håkan Jansson, Lunda Alunda 110   1-2
246 Håkan Ejneborn, Helsingborg 110   1-3
247 Zoie Nyberg, Visby 110   2-2
248 Markus Eriksson, Gimo 110   2-2
249 Molly Nyberg, Österbybruk 110   1-2
250 Marita Andersson, Morkarla 110   2-0
251 Bitte I, Alunda 110   4-2
252 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 110   4-1
253 Kenneth Blom, Österbybruk 110   2-2
254 Staffan Ekström, Morkarla 110   2-1
255 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 110   1-1
256 Mats Eriksson, Valde Gimo 110   0-1
257 Thomas Gahne, Uppsala 109   1-1
258 Jonny Orebrand, Alunda 109   3-0
259 Marina Käll, Österbybruk 109   2-0
260 Tommy Pettersson, Alunda 109   3-3
261 Alvar Gustavsson, Morkarla 109   3-1
262 ICA-Peter 109   4-2
263 Christer Ohlström, Österbybruk 109   2-2
264 Ulf Lundin, Morkarla 108   1-1
265 Elisabeth Sundberg, Östhammar 108   2-2
266 Sanna Andersson, Gimo 108   2-2
267 Barbro Eriksson, Uppsala 108   2-1
268 Eva Helén 108   1-1
269 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 108   3-1
270 Söderkulla Gård, Morkarla 108   2-2
271 Göte Åhman, Alunda 108   3-1
272 Tomas Bergkvist, Alunda 108   2-1
273 Marina Käll, Österbybruk 108   1-0
274 Kent Johansson, Morkarla 108   2-0
275 Ove Zackrisson, Lindås 107   2-2
276 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 107   2-2
277 Johan Tirén, Ovanby Alunda 107   1-2
278 Peter Jonsson, Skoby 107   2-2
279 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 107   2-0
280 Alfie Björkman, Morkarla 107   1-3
281 Leif Söderberg, Uppsala 107   5-0
282 Börje Krantz, Nyborg Alunda 107   3-1
283 Joakim Roth, Jälsta Alunda 107   2-1
284 Team Kungsbacka, Kungsbacka 106   1-3
285 Vitas Andersson, Gimo 106   2-1
286 Dick Mattsson, Alunda 106   1-3
287 Olof Ahlén, Österbybruk 106   4-2
288 Joel Andersson, Gimo 106   4-1
289 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 105   2-0
290 Tomas Orebrand, Nyköping 105   2-2
291 Lotta Ohlström, Österbybruk 105   1-3
292 Pirre 2, Bälinge 104   3-1
293 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 104   3-3
294 Ulf Lundin, Morkarla 104   1-1
295 Sören Johansson, Hammarby Alunda 104   1-1
296 Elvira Tranberg, Österbybruk 104   2-0
297 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 104   6-4
298 Stig Josefsson, Alunda 104   2-1
299 Lennart Pettersson, Österbybruk 103   2-1
300 Inger Lydh, Österbybruk 103   2-1
301 Ove Lundin, Alunda 103   3-0
302 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 102   2-2
303 Frissan, Gimo 102   2-2
304 Barbro Gustavsson, Morkarla 102   3-1
305 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 102   4-1
306 Nour Åhman, Fors Gimo 102   2-2
307 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 101   1-2
308 Kent M II, Alunda 101   2-3
309 Ulla Pettersson, Fors Gimo 101   3-3
310 Gun Hägg, Gimo 101   3-2
311 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 100   2-2
312 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 100   2-2
313 Alice Nyberg, Österbybruk 100   0-0
314 Team Mattsson, Alunda 100   3-1
315 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 100   2-2
316 Bo Käll, Österbybruk 100   3-1
317 Hans Andersson, Alunda 100   3-2
318 Gerd Wallin, Gimo 99   2-2
319 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 99   3-0
320 Maria Åhman, Kilby Alunda 99   3-0
321 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 99   2-1
322 Thorbjörn Lundin, Alunda 98   2-1
323 Annica Norén, Hånsta Alunda 98   4-2
324 Inga Alm, Alunda 98   1-1
325 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 98   2-2
326 Linus Johansson, Gimo 98   0-1
327 Kenneth Hägg, Gimo 98   2-1
328 Dennis Larsson, Österbybruk 98   1-1
329 Thomas Eriksson, Uppsala 98   2-1
330 Andreas Breidenskog, Alunda 98   4-1
331 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 97   2-2
332 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 97   2-2
333 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 97   2-2
334 Emma Sjöblom, Gimo 97   6-7
335 Diana Jettingstad, Morkarla 97   2-1
336 Ove Nyberg, Morkarla 96   2-1
337 Inga Alm, Alunda 96   2-2
338 Iréne Nyberg, Morkarla 96   2-1
339 Aron Thor Orebrand, Uppsala 96   1-1
340 Harriet Widén Åhman, Alunda 95   4-3
341 Conny Thorén, Visby 95   1-3
342 Liam Thor Orebrand, Uppsala 95   2-1
343 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 95   1-1
344 Camilla Etteborn, Alingsås 95   3-0
345 Åke Sundberg, Östhammar 95   2-2
346 Dick Mattsson, Alunda 95   3-1
347 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 95   2-2
348 Peter Jonsson, Skoby 95   1-2
349 Marita Lundin, Morkarla 95   0-1
350 Patrik Lantz, Uppsala 95   3-1
351 Gerth Westerlund, Gimo 94   3-1
352 Roger Lamell, Alunda 94   2-2
353 Camilla Skyllerman, Morkarla 94   3-1
354 Emmy Åhman, Fors Gimo 94   2-1
355 Freja Broman, Gimo 93   1-3
356 Per Sandberg, Morkarla 93   4-2
357 Martin Westin, Uppsala 93   3-1
358 Joel Andersson, Gimo 93   4-2
359 Milly Söderqvist,Gimo 92   2-1
360 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 92   3-0
361 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 92   2-1
362 Eva Andersson, Gimo 91   2-0
363 Nina Charles, Österbybruk 91   2-1
364 Gun Lyd, Österbybruk 91   3-1
365 Rosis Söderlundh, Skillinge 91   2-0
366 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 91   3-2
367 Kenneth Hägg, Gimo 91   1-0
368 Alexander Werme, Gimo 91   3-3
369 Linda Lamell, Alunda 91   2-0
370 Dick Mattsson, Alunda 90   3-2
371 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 90   1-1
372 Annica Mårtensson, Alunda 90   4-2
373 Henrik "Pingen" Mattsson 90   1-0
374 Barbro Espeteg (tärning) 90   2-2
375 Pär Eriksson, Happsta Alunda 90   2-1
376 Roger Andersson Rud, Gimo 89   3-2
377 Inger Hägglund, Alunda 89   2-2
378 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 88   1-3
379 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 88   2-2
380 Roger Lamell, Alunda 87   3-1
381 Bertil Alm, Alunda 87   3-1
382 Gunhild Andersson, Gimo 86   2-2
383 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 86   3-2
384 Elvis Andersson Rud, Gimo 85   3-1
385 Chloe Mattsson, Österbybruk 85   4-2
386 Rosis Söderlundh, Skillinge 84   3-1
387 Laura Orebrand, Kilby Alunda 84   0-0
388 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 84   2-1
389 Gunilla Andersson, Gimo 83   3-1
390 Barbro Espeteg, Västerås 83   2-2
391 Barbro Espeteg, Västerås 83   1-1
392 Bertil Alm, Alunda 83   1-1
393 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 82   4-0
394 Doris Andersson, Gimo 80   3-1
395 Gunvi Bergström, Gimo 80   2-1
396 Lasse Öhlén, Kungsbacka 79   2-1
397 Dennis Lundin, Slite 79   3-1
398 Frissan, Gimo 75   2-2
399 Aron Åhman, Fors Gimo 75   3-4
400 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 74   1-1
401 Conny Pettersson, Fors Gimo 73   3-1
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan