Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter första matchen

14 AUG 2019 16:00
  • Uppdaterad: 14 AUG 2019 16:00

Så var hösten 401 kuponger rättade. Och totalt 5 212 resultat, eller 10 424 siffror, inskrivna i datorn för snabbare resultatrapportering framöver. Kan ju alltid bli någon siffra fel så stämmer inte din poäng så tveka inte att höra av dig! This is a mailto link

Vi kan också konstatera att en av vårens vinnare, Viktor Karlsson, går ut hårt med en tredje plats direkt. Vårens etta och fyra tar det lite lugnare och inleder med en delad 387:e plats. Nästa match redan i morgon torsdag! 

Plac.   Poäng
1 Börje Krantz, Nyborg Alunda 19
1 Strömsbro 3 19
3 Alf Björkman, Morkarla 18
3 Alfie Björkman, Morkarla 18
3 Anders Kjellin, Österbybruk 18
3 Börje Krantz, Nyborg Alunda 18
3 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 18
3 Christer Ohlström, Österbybruk 18
3 Christina Söderberg, Uppsala 18
3 Christina Söderberg, Uppsala 18
3 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 18
3 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 18
3 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 18
3 Iréne Nyberg, Morkarla 18
3 Lotta Ohlström, Österbybruk 18
3 Michael Karlsson, Gimo 18
3 Peter Lundgren, Tierp 18
3 Sune Johansson, Alunda 18
3 Viktor Karlsson, Alunda 18
3 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 18
3 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 18
3 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 18
23 1 bror 5 systrar 17
23 Agneta Blom, Österbybruk 17
23 Allan Helén 17
23 Alvar Gustavsson, Morkarla 17
23 Anders Karlsson, Österbybruk 17
23 Anette Magnusson, Mangskog 17
23 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 17
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 17
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 17
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 17
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 17
23 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 17
23 Barbro Gustavsson, Morkarla 17
23 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 17
23 Bertil Johansson, Gimo 17
23 Bo Käll, Österbybruk 17
23 Bo Käll, Österbybruk 17
23 Bo Österberg, Kilby Alunda 17
23 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 17
23 Dick Mattsson, Alunda 17
23 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 17
23 Fredrik Karlsson, Gimo 17
23 Frissan, Gimo 17
23 Gullveg Klint, Valde Gimo 17
23 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 17
23 Göran Gelinder, Alunda 17
23 Inga Zackrisson, Lindås 17
23 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 17
23 Jan Franzén, Jönköping 17
23 Joakim Roth, Jälsta Alunda 17
23 Jonte Andersson, Onsby Alunda 17
23 Julia Söderberg, Uppsala 17
23 Jörgen Lindström, Uppsala 17
23 Karin Orebrand, Uppsala 17
23 Kenneth Hägg, Gimo 17
23 Kenneth Nordström, Gimo 17
23 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 17
23 Kent Mattsson I 17
23 Krister Pettersson, Österbybruk 17
23 Kristina Andersson, Uppsala 17
23 Kristofer Mårtensson, Alunda 17
23 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 17
23 Lars-Ove Olsson, Östhammar 17
23 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 17
23 Lasse P, Gamlis 17
23 Lennart Pettersson, Österbybruk 17
23 Lilla Onsby, Onsby Alunda 17
23 Linus Johansson, Gimo 17
23 Magne Orebrand, Uppsala 17
23 Magnus Åhman, Borås 17
23 Maivor Enevåg, Gimo 17
23 Maj Gelinder, Alunda 17
23 Marie Nyberg, Visby 17
23 Marion Törnkvist, Österbybruk 17
23 Markus Eriksson, Gimo 17
23 Martin Nyberg, Österbybruk 17
23 Mats Ekström, Gimo 17
23 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 17
23 Mattias Lindvall, Österbybruk 17
23 Michael Karlsson, Gimo 17
23 Milo Svensson, Österbybruk 17
23 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 17
23 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 17
23 Nina Charles, Österbybruk 17
23 Ove Nyberg, Morkarla 17
23 Peter Freding, Uppsala 17
23 Peter Jonsson, Skoby 17
23 Pia Westerlund, Öregrund 17
23 Robin Söderberg, Uppsala 17
23 Roger Jonsér, Alunda 17
23 Rolf Nordin, Gimo 17
23 Rolf Nordin, Gimo 17
23 Sara Andersson, Bälinge 17
23 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 17
23 Staffan Johansson, Löddby Alunda 17
23 Staffan Wallin, Valde Gimo 17
23 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 17
23 Stefan Mattsson, Uppsala 17
23 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 17
23 Sune Johansson, Alunda 17
23 Sören Johansson, Hammarby Alunda 17
23 Thomas Ohlström, Österbybruk 17
23 Tomas Bergkvist, Alunda 17
23 Tomas Bergkvist, Alunda 17
23 Tommy Pettersson, Alunda 17
23 Tony Lundquist, Åkersberga 17
23 Vanessa Karlsson, Gimo 17
23 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 17
111 5 systrar 1 bror 16
111 Alice Nyberg, Österbybruk 16
111 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 16
111 Anne-Maria Österberg, Alunda 16
111 Anton Söderberg, Uppsala 16
111 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 16
111 Aron Åhman, Fors Gimo 16
111 Barbro Gustavsson, Morkarla 16
111 Bertil Johansson, Gimo 16
111 Bertil Johansson, Gimo 16
111 Bertil Johansson, Gimo 16
111 Bertil Johansson, Gimo 16
111 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 16
111 Carina Söderberg, Uppsala 16
111 Carl Silfverforsen, Alunda 16
111 Christer Hellgren, Österbybruk 16
111 Elin Silfverforsen, Alunda 16
111 Ellenor Karlsson, Österbybruk 16
111 Emma Sjöblom, Gimo 16
111 Frissan, Gimo 16
111 Gun Lyd, Österbybruk 16
111 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 16
111 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 16
111 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 16
111 Håkan Jansson, Lunda Alunda 16
111 Inga-Lena Sandström, Alunda 16
111 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 16
111 Ingrid Goldwitz, Uppsala 16
111 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 16
111 Jonte, Onsby Alunda 16
111 Kristina Andersson, Uppsala 16
111 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 16
111 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 16
111 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 16
111 Leif Mattsson, Morkarla 16
111 Lisa Wikner, Helsingborg 16
111 Lucas Skyllerman, Morkarla 16
111 Maineth Sandberg, Morkarla 16
111 Margareta Larsson, Gimo 16
111 Maria Åhman, Kilby Alunda 16
111 Marina Käll, Österbybruk 16
111 Marita Andersson, Morkarla 16
111 Molly Nyberg, Österbybruk 16
111 Nils Henriksson, Alunda 16
111 Ove Nyberg, Morkarla 16
111 Ove Zackrisson, Lindås 16
111 Pernilla Lundgren, Österbybruk 16
111 Pirre 1, Bälinge 16
111 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 16
111 Rune "Tjotta", Hånsta 16
111 Stig Josefsson, Alunda 16
111 Stig Josefsson, Alunda 16
111 Sven Ehrengren, Österbybruk 16
111 Sören Johansson, Hammarby Alunda 16
111 Team Kungsbacka, Kungsbacka 16
111 Team Mattsson, Alunda 16
111 Therese Tagerud, Morkarla 16
111 Thorbjörn Lundin, Alunda 16
111 Tomas Orebrand, Nyköping 16
111 Tommy Engström, Korsbron Gimo 16
111 Tova Johansson, Löddby Alunda 16
111 Ulf Lundin, Morkarla 16
111 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 16
111 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 16
111 Vera Nyberg, Visby 16
111 Wilmer Lindholm, Alunda 16
111 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 16
111 Wärdshus Gimo, Gimo 16
111 Zach Söderberg, Bälinge 16
111 Zoie Nyberg, Visby 16
181 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 5
181 Alvar Gustavsson, Morkarla 5
181 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 5
181 Barbro Espeteg (tärning) 5
181 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 5
181 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 5
181 Bertil Tissier, Österbybruk 5
181 Birgitta Smith, Kungsbacka 5
181 Bitte II, Alunda 5
181 Christer Grundström, Alunda 5
181 Doris Andersson, Gimo 5
181 Elisabeth Sundberg, Östhammar 5
181 Erling Lövgren, Karby Uppsala 5
181 Eva Andersson, Gimo 5
181 Eva Helén 5
181 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 5
181 Frissan, Gimo 5
181 Frissan, Gimo 5
181 Gittan Smith, Kungsbacka 5
181 Gun Hägg, Gimo 5
181 Gun-Britt Isaksson, Alunda 5
181 Gunhild Andersson, Gimo 5
181 Gunvi Bergström, Gimo 5
181 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 5
181 ICA-Peter 5
181 Inger Hägglund, Alunda 5
181 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 5
181 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 5
181 IP-gänget, Österbybruk 5
181 Joel Andersson, Gimo 5
181 Kent M II, Alunda 5
181 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 5
181 Lars-Ove Olsson, Östhammar 5
181 Leif Söderberg, Uppsala 5
181 Lillebror Björkman, Morkarla 5
181 Lovisa Karlsson, Gävle 5
181 Maggan Larsson, Gimo 5
181 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 5
181 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 5
181 Marina Käll, Österbybruk 5
181 Mikael Fredriksson, Uppsala 5
181 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 5
181 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 5
181 Nils Henriksson, Alunda 5
181 Nova-Li Svensson, Österbybruk 5
181 Olof Pousette, Uppsala 5
181 Peter Jonsson, Skoby 5
181 Peter Svedin, Gimo 5
181 Pirre 2, Bälinge 5
181 Robin Söderberg, Uppsala 5
181 Staffan Ekström, Morkarla 5
181 Söderkulla Gård, Morkarla 5
181 Thomas Gahne, Uppsala 5
181 Tomas Ericsson, Morkarla 5
181 Tomas Tranberg, Morkarla 5
181 Tommy Pettersson, Alunda 5
181 Ulf Lundin, Morkarla 5
181 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 5
181 Zixten Key, Lund 5
181   5
241 Affe Söderqvist, Gimo 4
241 Alexander Werme, Gimo 4
241 Alva Lamell, Alunda 4
241 Alvar Gustavsson, Morkarla 4
241 Andersson Nordling, Onsby Alunda 4
241 Andreas Breidenskog, Alunda 4
241 Ann Åhman, Kilby Alunda 4
241 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 4
241 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 4
241 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 4
241 Barbro Eriksson, Uppsala 4
241 Bertil Alm, Alunda 4
241 Bitte I, Alunda 4
241 Bo Käll, Österbybruk 4
241 Camilla Etteborn, Alingsås 4
241 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 4
241 Classe Mårtensson, Alunda 4
241 Dennis Larsson, Österbybruk 4
241 Dennis Lundin, Slite 4
241 Dick Mattsson, Alunda 4
241 Elin Söderqvist, Gimo 4
241 Elvis Andersson Rud, Gimo 4
241 Erling Lövgren, Karby Uppsala 4
241 Eva Bengtsson, Uppsala 4
241 Eva Hellgren, Österbybruk 4
241 Freja Broman, Gimo 4
241 Gerd Wallin, Gimo 4
241 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 4
241 Gunilla Andersson, Gimo 4
241 Gunilla Magnusson, Mangskog 4
241 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 4
241 Göte Åhman, Alunda 4
241 Hans Andersson, Alunda 4
241 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 4
241 Henrik "Pingen" Mattsson 4
241 Hugo Nyberg, Visby 4
241 Håkan Jansson, Lunda Alunda 4
241 Inga Alm, Alunda 4
241 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 4
241 Inger Lydh, Österbybruk 4
241 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 4
241 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 4
241 Jane Lövgren, Karby Uppsala 4
241 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 4
241 Johan Tirén, Ovanby Alunda 4
241 Johan Åhman, Fors Gimo 4
241 Jonny Gustavsson, Öregrund 4
241 Jonny Orebrand, Alunda 4
241 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 4
241 Jöran Gelinder, Alunda 4
241 Lars Johansson, Uppsala 4
241 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 4
241 Leif Hägglund, Alunda 4
241 Leif Söderberg, Uppsala 4
241 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 4
241 Liam Thor Orebrand, Uppsala 4
241 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 4
241 Magne Orebrand, Uppsala 4
241 Majken Tranberg, Österbybruk 4
241 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 4
241 Maria Åhman, Kilby Alunda 4
241 Marie Nyberg, Visby 4
241 Marita Andersson, Morkarla 4
241 Marita Lundin, Morkarla 4
241 Mats Eriksson, Valde Gimo 4
241 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 4
241 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 4
241 Melker Nyberg, Österbybruk 4
241 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 4
241 Olof Ahlén, Österbybruk 4
241 Ove Nyberg, Morkarla 4
241 Ove Nyberg, Morkarla 4
241 Peter Jonsson, Skoby 4
241 Roger Lamell, Alunda 4
241 Rolf Lundgren, Uppsala 4
241 Rolf Sandström, Alunda 4
241 Rosis Söderlundh, Skillinge 4
241 Sanna Andersson, Gimo 4
241 Sonny Westerberg, Österbybruk 4
241 Staffan Wallin, Valde Gimo 4
241 Stella Svensson, Österbybruk 4
241 Stig Bergström, Gimo 4
241 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 4
241 Thomas Eriksson, Uppsala 4
241 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 4
241 Ulf Jettingstad, Morkarla 4
241 Vitas Andersson, Gimo 4
241 Åke Lydh, Österbybruk 4
241 Åke Sundberg, Östhammar 4
330 Alvar Gustavsson, Morkarla 3
330 Annica Mårtensson, Alunda 3
330 Annica Norén, Hånsta Alunda 3
330 Barbro Espeteg, Västerås 3
330 Barbro Espeteg, Västerås 3
330 Bengt Eriksson, Munkfors 3
330 Bertil Alm, Alunda 3
330 Bertil Tissier, Österbybruk 3
330 Bo Österberg, Kilby Alunda 3
330 Chloe Mattsson, Österbybruk 3
330 Conny Thorén, Visby 3
330 Diana Jettingstad, Morkarla 3
330 Dick Mattsson, Alunda 3
330 Elvira Tranberg, Österbybruk 3
330 Emilia Backholm, Uppsala 3
330 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 3
330 Gerth Westerlund, Gimo 3
330 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 3
330 Harriet Widén Åhman, Alunda 3
330 Håkan Mattsson, Österbybruk 3
330 Inga Alm, Alunda 3
330 Jacob Söderqvist, Uppsala 3
330 Joel Andersson, Gimo 3
330 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 3
330 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 3
330 Kenneth Blom, Österbybruk 3
330 Kent Johansson, Morkarla 3
330 Kerstin Persson, Gimo 3
330 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 3
330 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 3
330 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 3
330 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 3
330 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 3
330 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 3
330 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 3
330 Lasse Öhlén, Kungsbacka 3
330 Laura Orebrand, Kilby Alunda 3
330 Lillebror Björkman, Morkarla 3
330 Linda Lamell, Alunda 3
330 Lotta Pettersson, Gimo 3
330 Magnus Åhman, Borås 3
330 Martin Westin, Uppsala 3
330 Mattias Nyberg, Morkarla 3
330 Milly Söderqvist,Gimo 3
330 Oliver Mattsson, Österbybruk 3
330 Ove Lundin, Alunda 3
330 Patrik Lantz, Uppsala 3
330 Per Sandberg, Morkarla 3
330 Roger Andersson Rud, Gimo 3
330 Roger Lamell, Alunda 3
330 Roger Norén, Hånsta Alunda 3
330 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 3
330 Rosis Söderlundh, Skillinge 3
330 Saga Svedare, Alunda 3
330 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 3
330 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 3
330 Ulla Pettersson, Fors Gimo 3
387 Aron Thor Orebrand, Uppsala 2
387 Camilla Skyllerman, Morkarla 2
387 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 2
387 Conny Pettersson, Fors Gimo 2
387 Emmy Åhman, Fors Gimo 2
387 Erik Stark, Uppsala 2
387 Håkan Ejneborn, Helsingborg 2
387 Jonny Orebrand, Alunda 2
387 Kenneth Hägg, Gimo 2
387 Moa Johansson, Sävja Uppsala 2
387 Nour Åhman, Fors Gimo 2
387 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 2
387 Pär Eriksson, Happsta Alunda 2
387 Roger Hedström, Gräsö 2
401 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 1
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan