Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 8 matcher

08 SEP 2019 20:43
  • Uppdaterad: 08 SEP 2019 20:43

Tung söndag, 2 matcher, 2 förluster och 9 spelare indisponibla av olika anledningar. Stor Österbybruk-dominans men dagens raket är Kristofer Mårtensson som med 44 poäng avancerade 214 placeringar, från 265 till 51. 

Gräsö Norrskedika IF - Almo 3-0, Almo/UEIF 2 - IK Hinden 2 1-4

Plac.   Poäng
1 Peter Lundgren, Tierp 134
2 Mattias Lindvall, Österbybruk 131
3 Milo Svensson, Österbybruk 127
4 Pernilla Lundgren, Österbybruk 126
5 Peter Freding, Uppsala 125
6 Nova-Li Svensson, Österbybruk 124
7 Sonny Westerberg, Österbybruk 121
8 5 systrar 1 bror 120
9 Marion Törnkvist, Österbybruk 120
10 Stella Svensson, Österbybruk 120
11 Thomas Ohlström, Österbybruk 119
12 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 119
13 Anne-Maria Österberg, Alunda 119
14 Zixten Key, Lund 118
15 Michael Karlsson, Gimo 118
16 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 117
17 Martin Nyberg, Österbybruk 117
18 Ove Nyberg, Morkarla 117
19 Bertil Tissier, Österbybruk 116
20 Tony Lundquist, Åkersberga 116
21 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 115
22 Alvar Gustavsson, Morkarla 115
23 Vanessa Karlsson, Gimo 115
24 Jörgen Lindström, Uppsala 114
25 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 114
26 Anne-Maria Österberg, Alunda 114
27 Jonny Gustavsson, Öregrund 113
28 Bertil Johansson, Gimo 113
29 Anne-Maria Österberg, Alunda 113
30 Anne-Maria Österberg, Alunda 113
31 Pia Westerlund, Öregrund 112
32 Christina Söderberg, Uppsala 111
33 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 111
34 Ove Nyberg, Morkarla 111
35 Barbro Gustavsson, Morkarla 110
36 Mats Ekström, Gimo 110
37 Kent Mattsson I 109
38 Lotta Pettersson, Gimo 109
39 Staffan Wallin, Valde Gimo 108
40 Rune "Tjotta", Hånsta 108
41 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 108
42 Christer Hellgren, Österbybruk 108
43 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 108
44 Sune Johansson, Alunda 107
45 Affe Söderqvist, Gimo  
  Majken Tranberg, Österbybruk 107
47 Wärdshus Gimo, Gimo 107
48 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 107
49 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 106
50 Leif Mattsson, Morkarla 106
51 Kristofer Mårtensson, Alunda 106
52 Bertil Tissier, Österbybruk 106
53 Mikael Fredriksson, Uppsala 106
54 Robin Söderberg, Uppsala 106
55 Maivor Enevåg, Gimo 106
56 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 106
57 Bertil Johansson, Gimo 105
58 Nils Henriksson, Alunda 105
59 Marie Nyberg, Visby 105
60 Bo Käll, Österbybruk 105
61 Christina Söderberg, Uppsala 105
62 Lars-Ove Olsson, Östhammar 104
63 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 104
64 Roger Jonsér, Alunda 104
65 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 104
66 Maineth Sandberg, Morkarla 104
67 Gittan Smith, Kungsbacka 104
68 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 104
69 Bertil Johansson, Gimo 104
70 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 104
71 Zach Söderberg, Bälinge 104
72 Lasse P, Gamlis 104
73 Maria Åhman, Kilby Alunda 104
74 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 103
75 Anders Kjellin, Österbybruk 103
76 Ove Nyberg, Morkarla 103
77 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 103
78 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 103
79 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 102
80 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 102
81 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 102
82 Bo Österberg, Kilby Alunda 102
83 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 102
84 Magnus Åhman, Borås 102
85 Tomas Ericsson, Morkarla 101
86 Jan Franzén, Jönköping 101
87 Roger Norén, Hånsta Alunda 101
88 Gunilla Magnusson, Mangskog 101
89 Oliver Mattsson, Österbybruk 101
90 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 101
91 Anton Söderberg, Uppsala 101
92 Bertil Johansson, Gimo 101
93 Birgitta Smith, Kungsbacka 101
94 Eva Hellgren, Österbybruk 100
95 Sven Ehrengren, Österbybruk 100
96 Anne-Maria Österberg, Alunda 100
97 Pirre 1, Bälinge 99
98 Stig Josefsson, Alunda 99
99 Bo Käll, Österbybruk 99
100 Fredrik Karlsson, Gimo 99
101 Viktor Karlsson, Alunda 99
102 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 99
103 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 99
104 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 99
105 Melker Nyberg, Österbybruk 98
106 Tova Johansson, Löddby Alunda 98
107 Alvar Gustavsson, Morkarla 98
108 Håkan Jansson, Lunda Alunda 98
109 Strömsbro 3 98
110 Rolf Lundgren, Uppsala 98
111 Carina Söderberg, Uppsala 98
112 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 98
113 Tommy Pettersson, Alunda 97
114 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 97
115 Stig Bergström, Gimo 97
116 Marie Nyberg, Visby 97
117 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 97
118 Jonte Andersson, Onsby Alunda 97
119 Lilla Onsby, Onsby Alunda 97
120 Tomas Bergkvist, Alunda 97
121 Moa Johansson, Sävja Uppsala 96
122 Anette Magnusson, Mangskog 96
123 Alva Lamell, Alunda 96
124 Rolf Sandström, Alunda 96
125 Börje Krantz, Nyborg Alunda 96
126 Sören Johansson, Hammarby Alunda 96
127 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 96
128 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 96
129 Lucas Skyllerman, Morkarla 96
130 Rolf Nordin, Gimo 95
131 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 95
132 Therese Tagerud, Morkarla 95
133 Kristina Andersson, Uppsala 95
134 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 95
135 Bitte II, Alunda 95
136 Leif Söderberg, Uppsala 95
137 Karin Orebrand, Uppsala 95
138 Kenneth Nordström, Gimo 94
139 Lars Johansson, Uppsala 94
140 Håkan Jansson, Lunda Alunda 94
141 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 94
142 Lovisa Karlsson, Gävle 94
143 Inga-Lena Sandström, Alunda 94
144 Wärdshus Gimo, Gimo 94
145 Frissan, Gimo 94
146 Robin Söderberg, Uppsala 94
147 Krister Pettersson, Österbybruk 94
148 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 93
149 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 93
150 1 bror 5 systrar 93
151 Erling Lövgren, Karby Uppsala 93
152 Mats Eriksson, Valde Gimo 93
153 Nils Henriksson, Alunda 93
154 IP-gänget, Österbybruk 93
155 Stefan Mattsson, Uppsala 93
156 Leif Hägglund, Alunda 93
157 Lillebror Björkman, Morkarla 93
158 Ingrid Goldwitz, Uppsala 93
159 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 93
160 Ellenor Karlsson, Österbybruk 93
161 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 92
162 Erling Lövgren, Karby Uppsala 92
163 Andersson Nordling, Onsby Alunda 92
164 ICA-Peter 92
165 Magne Orebrand, Uppsala 92
166 Håkan Mattsson, Österbybruk 92
167 Michael Karlsson, Gimo 92
168 Margareta Larsson, Gimo 92
169 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 92
170 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 92
171 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 92
172 Alvar Gustavsson, Morkarla 92
173 Anders Karlsson, Österbybruk 92
174 Kenneth Blom, Österbybruk 91
175 Emilia Backholm, Uppsala 91
176 Bo Österberg, Kilby Alunda 91
177 Staffan Ekström, Morkarla 91
178 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 91
179 Magnus Åhman, Borås 91
180 Julia Söderberg, Uppsala 91
181 Markus Eriksson, Gimo 90
182 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 90
183 Marina Käll, Österbybruk 90
184 Alvar Gustavsson, Morkarla 90
185 Göran Gelinder, Alunda 90
186 Bertil Johansson, Gimo 90
187 Thomas Gahne, Uppsala 90
188 Zoie Nyberg, Visby 90
189 Lars-Ove Olsson, Östhammar 90
190 Elin Silfverforsen, Alunda 90
191 Christer Ohlström, Österbybruk 90
192 Tommy Pettersson, Alunda 90
193 Roger Hedström, Gräsö 89
194 Marita Andersson, Morkarla 89
195 Carl Silfverforsen, Alunda 89
196 Tomas Bergkvist, Alunda 89
197 Hugo Nyberg, Visby 89
198 Jane Lövgren, Karby Uppsala 89
199 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 89
200 Olof Pousette, Uppsala 88
201 Ulf Lundin, Morkarla 88
202 Leif Söderberg, Uppsala 88
203 Joel Andersson, Gimo 88
204 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 88
205 Jonny Orebrand, Alunda 88
206 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 88
207 Magne Orebrand, Uppsala 88
208 Jonte, Onsby Alunda 88
209 Bengt Eriksson, Munkfors 88
210 Elin Söderqvist, Gimo 87
211 Peter Jonsson, Skoby 87
212 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 87
213 Dick Mattsson, Alunda 87
214 Sanna Andersson, Gimo 87
215 Mattias Nyberg, Morkarla 87
216 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 87
217 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 87
218 Ulf Lundin, Morkarla 86
219 Gun-Britt Isaksson, Alunda 86
220 Lillebror Björkman, Morkarla 86
221 Rolf Nordin, Gimo 86
222 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 86
223 Ove Zackrisson, Lindås 86
224 Allan Helén 86
225 Börje Krantz, Nyborg Alunda 86
226 Lisa Wikner, Helsingborg 86
227 Lotta Ohlström, Österbybruk 86
228 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 86
229 Wilmer Lindholm, Alunda 86
230 Tommy Engström, Korsbron Gimo 86
231 Lennart Pettersson, Österbybruk 85
232 Sara Andersson, Bälinge 85
233 Staffan Johansson, Löddby Alunda 85
234 Sören Johansson, Hammarby Alunda 85
235 Saga Svedare, Alunda 85
236 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 85
237 Barbro Gustavsson, Morkarla 85
238 Frissan, Gimo 84
239 Vitas Andersson, Gimo 84
240 Ulf Jettingstad, Morkarla 84
241 Söderkulla Gård, Morkarla 84
242 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 84
243 Jacob Söderqvist, Uppsala 84
244 Nour Åhman, Fors Gimo 84
245 Kristina Andersson, Uppsala 84
246 Ove Lundin, Alunda 83
247 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 83
248 Sune Johansson, Alunda 83
249 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 83
250 Maggan Larsson, Gimo 83
251 Johan Åhman, Fors Gimo 83
252 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 82
253 Pirre 2, Bälinge 82
254 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 82
255 Tomas Orebrand, Nyköping 82
256 Kerstin Persson, Gimo 82
257 Classe Mårtensson, Alunda 82
258 Kent Johansson, Morkarla 82
259 Peter Svedin, Gimo 81
260 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 81
261 Håkan Ejneborn, Helsingborg 81
262 Frissan, Gimo 81
263 Elisabeth Sundberg, Östhammar 81
264 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 81
265 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 81
266 Göte Åhman, Alunda 81
267 Ulla Pettersson, Fors Gimo 81
268 Vera Nyberg, Visby 80
269 Joel Andersson, Gimo 80
270 Marita Andersson, Morkarla 80
271 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 80
272 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 80
273 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 80
274 Team Mattsson, Alunda 80
275 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 80
276 Agneta Blom, Österbybruk 80
277 Kent M II, Alunda 80
278 Åke Lydh, Österbybruk 79
279 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 79
280 Maj Gelinder, Alunda 79
281 Liam Thor Orebrand, Uppsala 79
282 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 79
283 Annica Norén, Hånsta Alunda 79
284 Bitte I, Alunda 79
285 Staffan Wallin, Valde Gimo 78
286 Kenneth Hägg, Gimo 78
287 Maria Åhman, Kilby Alunda 78
288 Barbro Eriksson, Uppsala 78
289 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 78
290 Dennis Larsson, Österbybruk 78
291 Andreas Breidenskog, Alunda 78
292 Gerd Wallin, Gimo 78
293 Aron Thor Orebrand, Uppsala 77
294 Jonny Orebrand, Alunda 77
295 Emma Sjöblom, Gimo 77
296 Linus Johansson, Gimo 77
297 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 77
298 Molly Nyberg, Österbybruk 77
299 Freja Broman, Gimo 76
300 Emmy Åhman, Fors Gimo 76
301 Ann Åhman, Kilby Alunda 76
302 Dick Mattsson, Alunda 76
303 Inga Alm, Alunda 76
304 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 76
305 Eva Helén 76
306 Diana Jettingstad, Morkarla 76
307 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 76
308 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 76
309 Iréne Nyberg, Morkarla 76
310 Bo Käll, Österbybruk 75
311 Camilla Skyllerman, Morkarla 75
312 Alfie Björkman, Morkarla 74
313 Milly Söderqvist,Gimo 74
314 Nina Charles, Österbybruk 74
315 Ove Nyberg, Morkarla 74
316 Inga Alm, Alunda 74
317 Christer Grundström, Alunda 74
318 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 74
319 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 74
320 Rosis Söderlundh, Skillinge 73
321 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 73
322 Peter Jonsson, Skoby 73
323 Stig Josefsson, Alunda 72
324 Martin Westin, Uppsala 72
325 Alice Nyberg, Österbybruk 72
326 Henrik "Pingen" Mattsson 72
327 Peter Jonsson, Skoby 72
328 Linda Lamell, Alunda 72
329 Annica Mårtensson, Alunda 71
330 Alf Björkman, Morkarla 71
331 Barbro Espeteg (tärning) 71
332 Kenneth Hägg, Gimo 71
333 Thomas Eriksson, Uppsala 71
334 Inga Zackrisson, Lindås 71
335 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 70
336 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 70
337 Gun Hägg, Gimo 70
338 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 70
339 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 69
340 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 69
341 Eva Andersson, Gimo 69
342 Rosis Söderlundh, Skillinge 69
343 Pär Eriksson, Happsta Alunda 68
344 Dick Mattsson, Alunda 68
345 Elvis Andersson Rud, Gimo 68
346 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 68
347 Eva Bengtsson, Uppsala 68
348 Roger Lamell, Alunda 68
349 Gerth Westerlund, Gimo 68
350 Inger Hägglund, Alunda 67
351 Joakim Roth, Jälsta Alunda 67
352 Gunilla Andersson, Gimo 67
353 Hans Andersson, Alunda 67
354 Johan Tirén, Ovanby Alunda 67
355 Inger Lydh, Österbybruk 67
356 Bertil Alm, Alunda 66
357 Tomas Tranberg, Morkarla 66
358 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 66
359 Gullveg Klint, Valde Gimo 66
360 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 66
361 Marina Käll, Österbybruk 66
362 Elvira Tranberg, Österbybruk 66
363 Erik Stark, Uppsala 66
364 Olof Ahlén, Österbybruk 66
365 Roger Lamell, Alunda 66
366 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 66
367 Barbro Espeteg, Västerås 66
368 Conny Thorén, Visby 65
369 Marita Lundin, Morkarla 65
370 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 65
371 Gunhild Andersson, Gimo 65
372 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 65
373 Team Kungsbacka, Kungsbacka 65
374 Patrik Lantz, Uppsala 65
375 Barbro Espeteg, Västerås 65
376 Gun Lyd, Österbybruk 64
377 Bertil Alm, Alunda 64
378 Laura Orebrand, Kilby Alunda 64
379 Camilla Etteborn, Alingsås 64
380 Roger Andersson Rud, Gimo 63
381 Chloe Mattsson, Österbybruk 63
382 Doris Andersson, Gimo 63
383 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 63
384 Aron Åhman, Fors Gimo 62
385 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 61
386 Jöran Gelinder, Alunda 61
387 Dennis Lundin, Slite 60
388 Åke Sundberg, Östhammar 59
389 Alexander Werme, Gimo 59
390 Gunvi Bergström, Gimo 58
391 Harriet Widén Åhman, Alunda 58
392 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 58
393 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 57
394 Lasse Öhlén, Kungsbacka 57
395 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 57
396 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 56
397 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 55
398 Per Sandberg, Morkarla 54
399 Conny Pettersson, Fors Gimo 53
400 Frissan, Gimo 52
401 Thorbjörn Lundin, Alunda 49
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan