Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 6 matcher

06 SEP 2019 23:59
  • Skapad: 06 SEP 2019 23:59

Hela 27 tippare prickade in 0-4 mellan Färöarna och Sverige och gjorde ett litet skutt uppåt i resultatlistan. I övrigt inte så stora förändringar denna gång.

Plac.   Poäng
1 Mattias Lindvall, Österbybruk 107
2 5 systrar 1 bror 106
3 Vanessa Karlsson, Gimo 106
4 Milo Svensson, Österbybruk 103
5 Nova-Li Svensson, Österbybruk 100
6 Stella Svensson, Österbybruk 96
7 Staffan Wallin, Valde Gimo 95
8 Anne-Maria Österberg, Alunda 95
9 Nils Henriksson, Alunda 95
10 Lars-Ove Olsson, Östhammar 94
11 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 94
12 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 93
13 Zixten Key, Lund 93
14 Martin Nyberg, Österbybruk  
  Michael Karlsson, Gimo 93
16 Anne-Maria Österberg, Alunda 93
17 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Håkan Davidsson, Löddby Alunda 92
19 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk  
  Maivor Enevåg, Gimo 92
21 Magnus Åhman, Borås 92
22 Tony Lundquist, Åkersberga 92
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 92
24 Marion Törnkvist, Österbybruk  
  Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 91
26 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 91
27 Gittan Smith, Kungsbacka 91
28 Peter Lundgren, Tierp 91
29 Fredrik Karlsson, Gimo 91
30 Anne-Maria Österberg, Alunda 91
31 Birgitta Smith, Kungsbacka 90
32 Pernilla Lundgren, Österbybruk 90
33 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 89
34 Anne-Maria Österberg, Alunda 89
35 Christina Söderberg, Uppsala 88
36 Bertil Johansson, Gimo 88
37 Thomas Ohlström, Österbybruk 87
38 Pia Westerlund, Öregrund 87
39 Sven Ehrengren, Österbybruk 87
40 Lucas Skyllerman, Morkarla 87
41 Strömsbro 3 86
42 Ove Nyberg, Morkarla 86
43 Stig Josefsson, Alunda 85
44 Lotta Pettersson, Gimo 85
45 Christer Hellgren, Österbybruk 85
46 Krister Pettersson, Österbybruk 85
47 Kristina Andersson, Uppsala 85
48 Leif Mattsson, Morkarla 84
49 Ingrid Goldwitz, Uppsala 83
50 Karin Orebrand, Uppsala 83
51 Christina Söderberg, Uppsala 83
52 Börje Krantz, Nyborg Alunda 83
53 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 83
54 Sören Johansson, Hammarby Alunda 83
55 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 82
56 Wärdshus Gimo, Gimo 82
57 Marie Nyberg, Visby 82
58 Kenneth Nordström, Gimo 82
59 Anders Karlsson, Österbybruk 82
59 Robin Söderberg, Uppsala 82
61 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 82
62 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 82
63 Ellenor Karlsson, Österbybruk 82
64 Ove Nyberg, Morkarla 81
65 Nils Henriksson, Alunda 81
66 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 81
67 Lovisa Karlsson, Gävle 81
68 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 81
69 Peter Freding, Uppsala 81
70 Bertil Tissier, Österbybruk 80
71 Wärdshus Gimo, Gimo 80
72 Julia Söderberg, Uppsala 80
73 Zach Söderberg, Bälinge 80
74 Bo Käll, Österbybruk 80
75 Bertil Johansson, Gimo 80
76 Bertil Johansson, Gimo 80
77 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 80
78 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 80
79 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 80
80 Elin Silfverforsen, Alunda 79
81 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 79
82 Maria Åhman, Kilby Alunda 79
83 Rune "Tjotta", Hånsta 79
84 Anton Söderberg, Uppsala 79
85 Bo Käll, Österbybruk 79
86 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 79
87 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 79
88 Maineth Sandberg, Morkarla 79
89 Anders Kjellin, Österbybruk 79
90 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 78
91 Ove Nyberg, Morkarla 78
92 Jan Franzén, Jönköping 78
93 Sonny Westerberg, Österbybruk 78
94 Bo Österberg, Kilby Alunda 78
95 Jonny Gustavsson, Öregrund 78
96 Lars-Ove Olsson, Östhammar 78
97 Viktor Karlsson, Alunda 78
98 Michael Karlsson, Gimo 78
99 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 77
100 Gunilla Magnusson, Mangskog 77
101 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 77
102 Hugo Nyberg, Visby 77
103 Peter Jonsson, Skoby 77
104 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 77
105 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 77
106 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 77
107 Bengt Eriksson, Munkfors 77
108 Jörgen Lindström, Uppsala 77
109 Olof Pousette, Uppsala 77
110 Tomas Ericsson, Morkarla 76
111 Roger Norén, Hånsta Alunda 76
112 Zoie Nyberg, Visby 76
113 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 76
114 Wilmer Lindholm, Alunda 76
115 Carina Söderberg, Uppsala 76
116 Jonte Andersson, Onsby Alunda 76
117 Lilla Onsby, Onsby Alunda 76
118 Tommy Engström, Korsbron Gimo 76
119 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 76
120 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 76
121 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 76
122 Sanna Andersson, Gimo 76
123 Sune Johansson, Alunda 76
124 Jonny Orebrand, Alunda 75
125 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 75
126 Kristina Andersson, Uppsala 75
127 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 75
128 Allan Helén 75
129 Barbro Gustavsson, Morkarla 74
130 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 74
131 Marie Nyberg, Visby 74
132 Tomas Bergkvist, Alunda 74
133 Mats Ekström, Gimo 74
134 Ove Zackrisson, Lindås 74
135 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 74
136 Pirre 1, Bälinge 74
137 Tova Johansson, Löddby Alunda 74
138 Dick Mattsson, Alunda 74
139 Anette Magnusson, Mangskog 73
140 Kent Mattsson I 73
141 Alvar Gustavsson, Morkarla 73
142 Börje Krantz, Nyborg Alunda 73
143 Kent Johansson, Morkarla 73
144 Rolf Lundgren, Uppsala 73
145 Håkan Jansson, Lunda Alunda 73
146 Söderkulla Gård, Morkarla 73
147 Therese Tagerud, Morkarla 73
148 Leif Söderberg, Uppsala 73
149 Lisa Wikner, Helsingborg 73
150 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 72
151 Moa Johansson, Sävja Uppsala 72
152 Staffan Johansson, Löddby Alunda 72
153 Sören Johansson, Hammarby Alunda 72
154 Affe Söderqvist, Gimo 71
155 Bitte II, Alunda 71
156 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 71
157 Majken Tranberg, Österbybruk 71
158 Stig Bergström, Gimo 71
159 Vitas Andersson, Gimo 71
160 Ulf Jettingstad, Morkarla 71
161 Robin Söderberg, Uppsala 71
162 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 71
163 Tommy Pettersson, Alunda 71
164 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
165 Magne Orebrand, Uppsala 70
166 Iréne Nyberg, Morkarla 70
167 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 70
168 Rolf Sandström, Alunda 70
169 Kerstin Persson, Gimo 70
170 Mikael Fredriksson, Uppsala 70
171 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 70
172 Team Mattsson, Alunda 69
173 Alvar Gustavsson, Morkarla 69
174 Marita Andersson, Morkarla 69
175 Frissan, Gimo 69
176 Kenneth Blom, Österbybruk 69
177 Lars Johansson, Uppsala 69
178 1 bror 5 systrar 69
179 Göte Åhman, Alunda 69
180 Bo Käll, Österbybruk 69
181 Frissan, Gimo 69
182 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 69
183 Håkan Ejneborn, Helsingborg 69
184 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 69
185 IP-gänget, Österbybruk 69
186 Tomas Orebrand, Nyköping 69
187 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 69
188 Classe Mårtensson, Alunda 68
189 ICA-Peter 68
190 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 68
191 Bertil Tissier, Österbybruk 68
192 Christer Ohlström, Österbybruk 68
193 Erling Lövgren, Karby Uppsala 68
194 Lasse P, Gamlis 68
195 Leif Hägglund, Alunda 68
196 Lillebror Björkman, Morkarla 68
197 Tommy Pettersson, Alunda 68
198 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 68
199 Carl Silfverforsen, Alunda 68
200 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 68
201 Eva Hellgren, Österbybruk 68
202 Elisabeth Sundberg, Östhammar 68
203 Inga-Lena Sandström, Alunda 68
204 Kent M II, Alunda 68
205 Erling Lövgren, Karby Uppsala 68
206 Kenneth Hägg, Gimo 68
207 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 68
208 Andersson Nordling, Onsby Alunda 68
209 Peter Svedin, Gimo 68
210 Stefan Mattsson, Uppsala 68
211 Marina Käll, Österbybruk 67
212 Rolf Nordin, Gimo 67
213 Staffan Ekström, Morkarla 67
214 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 67
215 Molly Nyberg, Österbybruk 67
216 Bo Österberg, Kilby Alunda 67
217 Emilia Backholm, Uppsala 67
218 Håkan Mattsson, Österbybruk 67
219 Göran Gelinder, Alunda 67
220 Åke Lydh, Österbybruk 67
221 Alvar Gustavsson, Morkarla 66
222 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 66
223 Lotta Ohlström, Österbybruk 66
224 Barbro Eriksson, Uppsala 66
225 Bertil Johansson, Gimo 66
226 Dick Mattsson, Alunda 66
227 Emma Sjöblom, Gimo 66
228 Jonny Orebrand, Alunda 66
229 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 66
230 Liam Thor Orebrand, Uppsala 66
231 Melker Nyberg, Österbybruk 66
232 Roger Jonsér, Alunda 66
233 Andreas Breidenskog, Alunda 66
234 Linus Johansson, Gimo 66
235 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 66
236 Tomas Bergkvist, Alunda 66
237 Alva Lamell, Alunda 66
238 Annica Norén, Hånsta Alunda 66
239 Jonte, Onsby Alunda 66
240 Margareta Larsson, Gimo 66
241 Maria Åhman, Kilby Alunda 66
242 Marita Andersson, Morkarla 65
243 Magne Orebrand, Uppsala 65
244 Roger Hedström, Gräsö 65
245 Staffan Wallin, Valde Gimo 65
246 Thomas Gahne, Uppsala 65
247 Barbro Gustavsson, Morkarla 65
248 Markus Eriksson, Gimo 65
249 Diana Jettingstad, Morkarla 64
250 Ulf Lundin, Morkarla 64
251 Elin Söderqvist, Gimo 64
252 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 64
253 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 64
254 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 64
255 Jane Lövgren, Karby Uppsala 64
256 Bertil Johansson, Gimo 64
257 Inga Alm, Alunda 63
258 Ove Nyberg, Morkarla 63
259 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 63
260 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 63
261 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 63
262 Oliver Mattsson, Österbybruk 63
263 Ulf Lundin, Morkarla 63
264 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 62
265 Kristofer Mårtensson, Alunda 62
266 Mattias Nyberg, Morkarla 62
267 Saga Svedare, Alunda 62
268 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 62
269 Eva Helén 62
270 Linda Lamell, Alunda 62
271 Peter Jonsson, Skoby 62
272 Joel Andersson, Gimo 62
273 Christer Grundström, Alunda 62
274 Inga Alm, Alunda 61
275 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 61
276 Nour Åhman, Fors Gimo 61
277 Rosis Söderlundh, Skillinge 61
278 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 61
279 Alfie Björkman, Morkarla 61
280 Annica Mårtensson, Alunda 61
281 Inga Zackrisson, Lindås 60
282 Henrik "Pingen" Mattsson 60
283 Jacob Söderqvist, Uppsala 60
284 Martin Westin, Uppsala 60
285 Stig Josefsson, Alunda 59
286 Frissan, Gimo 59
287 Peter Jonsson, Skoby 59
288 Agneta Blom, Österbybruk 59
289 Joel Andersson, Gimo 59
290 Ove Lundin, Alunda 59
291 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 58
292 Gun Hägg, Gimo 58
293 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 58
294 Gunilla Andersson, Gimo 58
295 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 58
296 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 58
297 Maggan Larsson, Gimo 58
298 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 58
299 Kenneth Hägg, Gimo 58
300 Sune Johansson, Alunda 58
301 Ulla Pettersson, Fors Gimo 58
302 Alf Björkman, Morkarla 58
303 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 57
304 Dick Mattsson, Alunda 57
305 Rolf Nordin, Gimo 57
306 Håkan Jansson, Lunda Alunda 57
307 Vera Nyberg, Visby 57
308 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 57
309 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 57
310 Leif Söderberg, Uppsala 57
311 Rosis Söderlundh, Skillinge 57
312 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 57
313 Gerth Westerlund, Gimo 56
314 Dennis Larsson, Österbybruk 56
315 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 56
316 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 56
317 Inger Hägglund, Alunda 56
318 Joakim Roth, Jälsta Alunda 56
319 Erik Stark, Uppsala 56
320 Eva Andersson, Gimo 56
321 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 56
322 Mats Eriksson, Valde Gimo 56
323 Eva Bengtsson, Uppsala 56
324 Roger Andersson Rud, Gimo 56
325 Roger Lamell, Alunda 56
326 Elvira Tranberg, Österbybruk 55
327 Gullveg Klint, Valde Gimo 55
328 Gun Lyd, Österbybruk 55
329 Johan Tirén, Ovanby Alunda 55
330 Pär Eriksson, Happsta Alunda 55
331 Gunhild Andersson, Gimo 55
332 Inger Lydh, Österbybruk 55
333 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 55
334 Bitte I, Alunda 55
335 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 55
336 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 55
337 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 55
338 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 55
339 Magnus Åhman, Borås 55
340 Team Kungsbacka, Kungsbacka 55
341 Maj Gelinder, Alunda 54
342 Olof Ahlén, Österbybruk 54
343 Lennart Pettersson, Österbybruk 54
344 Aron Thor Orebrand, Uppsala 54
345 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 54
346 Barbro Espeteg, Västerås 54
347 Bertil Alm, Alunda 54
348 Patrik Lantz, Uppsala 54
349 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 54
350 Marina Käll, Österbybruk 54
351 Marita Lundin, Morkarla 54
352 Freja Broman, Gimo 53
353 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 53
354 Bertil Alm, Alunda 53
355 Hans Andersson, Alunda 53
356 Sara Andersson, Bälinge 53
357 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 53
358 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 53
359 Camilla Skyllerman, Morkarla 53
360 Emmy Åhman, Fors Gimo 53
361 Gerd Wallin, Gimo 53
362 Barbro Espeteg, Västerås 53
363 Chloe Mattsson, Österbybruk 52
364 Pirre 2, Bälinge 52
365 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 52
366 Ann Åhman, Kilby Alunda 52
367 Doris Andersson, Gimo 52
368 Roger Lamell, Alunda 52
369 Camilla Etteborn, Alingsås 51
370 Johan Åhman, Fors Gimo 51
371 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 51
372 Alice Nyberg, Österbybruk 51
373 Harriet Widén Åhman, Alunda 50
374 Milly Söderqvist,Gimo 50
375 Jöran Gelinder, Alunda 49
376 Thomas Eriksson, Uppsala 47
377 Alexander Werme, Gimo 47
378 Barbro Espeteg (tärning) 46
379 Åke Sundberg, Östhammar 46
380 Dennis Lundin, Slite 46
381 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 45
382 Lasse Öhlén, Kungsbacka 45
383 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 44
384 Elvis Andersson Rud, Gimo 44
385 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 44
386 Gun-Britt Isaksson, Alunda 43
387 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 43
388 Lillebror Björkman, Morkarla 43
389 Nina Charles, Österbybruk 43
390 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 42
391 Conny Thorén, Visby 42
392 Per Sandberg, Morkarla 42
393 Tomas Tranberg, Morkarla 41
394 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 41
395 Conny Pettersson, Fors Gimo 41
396 Thorbjörn Lundin, Alunda 41
397 Aron Åhman, Fors Gimo 39
398 Frissan, Gimo 38
399 Gunvi Bergström, Gimo 33
400 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 32
401 Laura Orebrand, Kilby Alunda 29
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan