Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 5 matcher

01 SEP 2019 20:07
  • Skapad: 01 SEP 2019 20:07

Ännu en bortaseger, tyvärr på hemmaplan där Karlholm vann med hela 0-7. Zixten Key i Lund tippade bäst och var ensam om att få 17 poäng på matchen. 14 st. hade 16 poäng och hela 52 nollade på denna match. 
Nästa match är EM-kvalet på Färöarna. Tipsresultatet kommer lite senare då pga hemresa från Färöarna. Så räkna med fredag kväll först för nästa uppdatering!

Plac.   Poäng
1 Mattias Lindvall, Österbybruk 90
2 Milo Svensson, Österbybruk 84
3 5 systrar 1 bror 81
4 Nova-Li Svensson, Österbybruk 81
5 Vanessa Karlsson, Gimo 81
6 Anne-Maria Österberg, Alunda 78
7 Staffan Wallin, Valde Gimo 77
8 Nils Henriksson, Alunda 76
9 Maivor Enevåg, Gimo 75
10 Anne-Maria Österberg, Alunda 75
11 Anne-Maria Österberg, Alunda 75
12 Alvar Gustavsson, Morkarla 74
13 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 74
14 Zixten Key, Lund 74
15 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 74
16 Magnus Åhman, Borås 74
17 Tony Lundquist, Åkersberga 74
18 Martin Nyberg, Österbybruk  
  Michael Karlsson, Gimo 74
20 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 73
21 Pernilla Lundgren, Österbybruk 73
22 Anne-Maria Österberg, Alunda 73
23 Marion Törnkvist, Österbybruk 72
24 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 72
25 Birgitta Smith, Kungsbacka  
  Gittan Smith, Kungsbacka 72
27 Peter Lundgren, Tierp 72
28 Fredrik Karlsson, Gimo 72
29 Zoie Nyberg, Visby 72
30 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 71
31 Stella Svensson, Österbybruk 71
32 Anne-Maria Österberg, Alunda 71
33 Christina Söderberg, Uppsala 70
34 Bertil Johansson, Gimo 70
35 Ove Zackrisson, Lindås 69
36 Lars-Ove Olsson, Östhammar 69
37 Lucas Skyllerman, Morkarla 69
38 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 69
39 Barbro Gustavsson, Morkarla 68
40 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 68
41 Thomas Ohlström, Österbybruk 68
42 Pia Westerlund, Öregrund 68
43 Ove Nyberg, Morkarla 68
44 Kristina Andersson, Uppsala 68
45 Strömsbro 3 67
46 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 67
47 Stig Josefsson, Alunda 67
48 Ingrid Goldwitz, Uppsala 66
49 Karin Orebrand, Uppsala 66
50 Börje Krantz, Nyborg Alunda 66
51 Krister Pettersson, Österbybruk 66
52 Sören Johansson, Hammarby Alunda 66
53 Wärdshus Gimo, Gimo 65
54 Göte Åhman, Alunda 64
55 Marie Nyberg, Visby 64
56 Kenneth Nordström, Gimo 64
57 Anders Karlsson, Österbybruk 64
58 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 64
59 Christina Söderberg, Uppsala 64
60 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 64
61 Ove Nyberg, Morkarla 64
62 Ellenor Karlsson, Österbybruk 64
63 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 63
64 Bertil Tissier, Österbybruk 63
65 Wärdshus Gimo, Gimo 63
66 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 63
67 Team Mattsson, Alunda 63
68 Nils Henriksson, Alunda 63
69 Robin Söderberg, Uppsala 63
70 Julia Söderberg, Uppsala 63
71 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 63
72 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 63
73 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 62
74 Elin Silfverforsen, Alunda 62
75 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 62
76 Zach Söderberg, Bälinge 62
77 Bertil Johansson, Gimo 62
78 Lovisa Karlsson, Gävle 62
79 Bo Käll, Österbybruk 62
80 Maria Åhman, Kilby Alunda 62
81 Sven Ehrengren, Österbybruk 62
82 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 62
83 Anders Kjellin, Österbybruk 61
84 Bertil Johansson, Gimo 61
85 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 61
86 Rune "Tjotta", Hånsta 61
87 Anton Söderberg, Uppsala 60
88 Bo Käll, Österbybruk 60
89 Christer Hellgren, Österbybruk 60
90 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 60
91 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 60
92 Jan Franzén, Jönköping 60
93 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 60
94 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 60
95 Lotta Pettersson, Gimo 60
96 Maineth Sandberg, Morkarla 60
97 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 60
98 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 60
99 Ove Nyberg, Morkarla 60
100 Sonny Westerberg, Österbybruk 60
101 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 59
102 Bengt Eriksson, Munkfors 59
103 Bo Österberg, Kilby Alunda 59
104 Gunilla Magnusson, Mangskog 59
105 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 59
106 Hugo Nyberg, Visby 59
107 Jonny Gustavsson, Öregrund 59
108 Lars-Ove Olsson, Östhammar 59
109 Leif Mattsson, Morkarla 59
110 Michael Karlsson, Gimo 59
111 Peter Jonsson, Skoby 59
112 Viktor Karlsson, Alunda 59
113 Wilmer Lindholm, Alunda 59
114 Carina Söderberg, Uppsala 58
115 Jonny Orebrand, Alunda 58
116 Jonte Andersson, Onsby Alunda 58
117 Jörgen Lindström, Uppsala 58
118 Lilla Onsby, Onsby Alunda 58
119 Olof Pousette, Uppsala 58
120 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 58
121 Tomas Ericsson, Morkarla 58
122 Tommy Engström, Korsbron Gimo 58
123 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 57
124 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 57
125 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 57
126 Inga Zackrisson, Lindås 57
127 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 57
128 Kristina Andersson, Uppsala 57
129 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 57
130 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 57
131 Marie Nyberg, Visby 57
132 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 57
133 Roger Norén, Hånsta Alunda 57
134 Allan Helén 56
135 Anette Magnusson, Mangskog 56
136 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 56
137 Håkan Jansson, Lunda Alunda 56
138 Kent Mattsson I 56
139 Peter Freding, Uppsala 56
140 Pirre 1, Bälinge 56
141 Tomas Bergkvist, Alunda 56
142 Tova Johansson, Löddby Alunda 56
143 Alvar Gustavsson, Morkarla 55
144 Börje Krantz, Nyborg Alunda 55
145 Kent Johansson, Morkarla 55
146 Mats Ekström, Gimo 55
147 Rolf Lundgren, Uppsala 55
148 Söderkulla Gård, Morkarla 55
149 Affe Söderqvist, Gimo 54
150 Bitte II, Alunda 54
151 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 54
152 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 54
153 Majken Tranberg, Österbybruk 54
154 Stig Bergström, Gimo 54
155 Therese Tagerud, Morkarla 54
156 Vitas Andersson, Gimo 54
157 Alf Björkman, Morkarla 53
158 Moa Johansson, Sävja Uppsala 53
159 Robin Söderberg, Uppsala 53
160 Staffan Johansson, Löddby Alunda 53
161 Sören Johansson, Hammarby Alunda 53
162 Ulf Jettingstad, Morkarla 53
163 Alvar Gustavsson, Morkarla 52
164 Bo Käll, Österbybruk 52
165 Håkan Jansson, Lunda Alunda 52
166 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 52
167 Iréne Nyberg, Morkarla 52
168 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 52
169 Magne Orebrand, Uppsala 52
170 Marita Andersson, Morkarla 52
171 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 52
172 Roger Lamell, Alunda 52
173 Rolf Sandström, Alunda 52
174 Vera Nyberg, Visby 52
175 Classe Mårtensson, Alunda 51
176 Elisabeth Sundberg, Östhammar 51
177 Frissan, Gimo 51
178 ICA-Peter 51
179 Inga-Lena Sandström, Alunda 51
180 Kenneth Blom, Österbybruk 51
181 Kent M II, Alunda 51
182 Kerstin Persson, Gimo 51
183 Lars Johansson, Uppsala 51
184 Mikael Fredriksson, Uppsala 51
185 Sanna Andersson, Gimo 51
186 Sune Johansson, Alunda 51
187 1 bror 5 systrar 50
188 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 50
189 Bertil Tissier, Österbybruk 50
190 Christer Ohlström, Österbybruk 50
191 Dennis Larsson, Österbybruk 50
192 Erling Lövgren, Karby Uppsala 50
193 Erling Lövgren, Karby Uppsala 50
194 Eva Hellgren, Österbybruk 50
195 Frissan, Gimo 50
196 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 50
197 Håkan Ejneborn, Helsingborg 50
198 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 50
199 IP-gänget, Österbybruk 50
200 Kenneth Hägg, Gimo 50
201 Lasse P, Gamlis 50
202 Leif Hägglund, Alunda 50
203 Lillebror Björkman, Morkarla 50
204 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 50
205 Marina Käll, Österbybruk 50
206 Rolf Nordin, Gimo 50
207 Staffan Ekström, Morkarla 50
208 Tomas Orebrand, Nyköping 50
209 Tommy Pettersson, Alunda 50
210 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 50
211 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 50
212 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 50
213 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 50
214 Alvar Gustavsson, Morkarla 49
215 Andersson Nordling, Onsby Alunda 49
216 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 49
217 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 49
218 Bo Österberg, Kilby Alunda 49
219 Carl Silfverforsen, Alunda 49
220 Dick Mattsson, Alunda 49
221 Emilia Backholm, Uppsala 49
222 Håkan Mattsson, Österbybruk 49
223 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 49
224 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 49
225 Lotta Ohlström, Österbybruk 49
226 Melker Nyberg, Österbybruk 49
227 Molly Nyberg, Österbybruk 49
228 Roger Jonsér, Alunda 49
229 Roger Lamell, Alunda 49
230 Stefan Mattsson, Uppsala 49
231 Andreas Breidenskog, Alunda 48
232 Barbro Eriksson, Uppsala 48
233 Bertil Johansson, Gimo 48
234 Dick Mattsson, Alunda 48
235 Emma Sjöblom, Gimo 48
236 Göran Gelinder, Alunda 48
237 Jonny Orebrand, Alunda 48
238 Leif Söderberg, Uppsala 48
239 Linus Johansson, Gimo 48
240 Lisa Wikner, Helsingborg 48
241 Maj Gelinder, Alunda 48
242 Marita Andersson, Morkarla 48
243 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 48
244 Olof Ahlén, Österbybruk 48
245 Tomas Bergkvist, Alunda 48
246 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 48
247 Åke Lydh, Österbybruk 48
248 Alva Lamell, Alunda 47
249 Ann Åhman, Kilby Alunda 47
250 Annica Norén, Hånsta Alunda 47
251 Diana Jettingstad, Morkarla 47
252 Jonte, Onsby Alunda 47
253 Liam Thor Orebrand, Uppsala 47
254 Magne Orebrand, Uppsala 47
255 Margareta Larsson, Gimo 47
256 Maria Åhman, Kilby Alunda 47
257 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 47
258 Roger Hedström, Gräsö 47
259 Staffan Wallin, Valde Gimo 47
260 Thomas Gahne, Uppsala 47
261 Ulf Lundin, Morkarla 47
262 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 46
263 Alice Nyberg, Österbybruk 46
264 Barbro Gustavsson, Morkarla 46
265 Doris Andersson, Gimo 46
266 Elin Söderqvist, Gimo 46
267 Inga Alm, Alunda 46
268 Jane Lövgren, Karby Uppsala 46
269 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 46
270 Milly Söderqvist,Gimo 46
271 Ove Nyberg, Morkarla 46
272 Tommy Pettersson, Alunda 46
273 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 45
274 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 45
275 Kristofer Mårtensson, Alunda 45
276 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 45
277 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 45
278 Mattias Nyberg, Morkarla 45
279 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 45
280 Oliver Mattsson, Österbybruk 45
281 Saga Svedare, Alunda 45
282 Ulf Lundin, Morkarla 45
283 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 44
284 Eva Helén 44
285 Inga Alm, Alunda 44
286 Linda Lamell, Alunda 44
287 Peter Jonsson, Skoby 44
288 Alfie Björkman, Morkarla 43
289 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 43
290 Henrik "Pingen" Mattsson 43
291 Joel Andersson, Gimo 43
292 Nour Åhman, Fors Gimo 43
293 Peter Svedin, Gimo 43
294 Annica Mårtensson, Alunda 42
295 Rosis Söderlundh, Skillinge 42
296 Agneta Blom, Österbybruk 41
297 Gun Hägg, Gimo 41
298 Joel Andersson, Gimo 41
299 Peter Jonsson, Skoby 41
300 Stig Josefsson, Alunda 41
301 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 40
302 Barbro Espeteg (tärning) 40
303 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 40
304 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 40
305 Dick Mattsson, Alunda 40
306 Frissan, Gimo 40
307 Gunilla Andersson, Gimo 40
308 Kenneth Hägg, Gimo 40
309 Maggan Larsson, Gimo 40
310 Markus Eriksson, Gimo 40
311 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 40
312 Rolf Nordin, Gimo 40
313 Bertil Johansson, Gimo 39
314 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 39
315 Inger Hägglund, Alunda 39
316 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 39
317 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 39
318 Joakim Roth, Jälsta Alunda 39
319 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 39
320 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 39
321 Sune Johansson, Alunda 39
322 Ulla Pettersson, Fors Gimo 39
323 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 39
324 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 38
325 Bitte I, Alunda 38
326 Elvira Tranberg, Österbybruk 38
327 Erik Stark, Uppsala 38
328 Eva Andersson, Gimo 38
329 Gerth Westerlund, Gimo 38
330 Gullveg Klint, Valde Gimo 38
331 Gun Lyd, Österbybruk 38
332 Gunhild Andersson, Gimo 38
333 Inger Lydh, Österbybruk 38
334 Leif Söderberg, Uppsala 38
335 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 38
336 Mats Eriksson, Valde Gimo 38
337 Rosis Söderlundh, Skillinge 38
338 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 38
339 Thorbjörn Lundin, Alunda 38
340 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 38
341 Aron Åhman, Fors Gimo 37
342 Christer Grundström, Alunda 37
343 Eva Bengtsson, Uppsala 37
344 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 37
345 Johan Tirén, Ovanby Alunda 37
346 Lennart Pettersson, Österbybruk 37
347 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 37
348 Marina Käll, Österbybruk 37
349 Nina Charles, Österbybruk 37
350 Roger Andersson Rud, Gimo 37
351 Team Kungsbacka, Kungsbacka 37
352 Tomas Tranberg, Morkarla 37
353 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 36
354 Aron Thor Orebrand, Uppsala 36
355 Freja Broman, Gimo 36
356 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 36
357 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 36
358 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 36
359 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 36
360 Magnus Åhman, Borås 36
361 Marita Lundin, Morkarla 36
362 Pär Eriksson, Happsta Alunda 36
363 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 35
364 Barbro Espeteg, Västerås 35
365 Bertil Alm, Alunda 35
366 Bertil Alm, Alunda 35
367 Camilla Skyllerman, Morkarla 35
368 Chloe Mattsson, Österbybruk 35
369 Emmy Åhman, Fors Gimo 35
370 Gerd Wallin, Gimo 35
371 Hans Andersson, Alunda 35
372 Jacob Söderqvist, Uppsala 35
373 Martin Westin, Uppsala 35
374 Patrik Lantz, Uppsala 35
375 Pirre 2, Bälinge 35
376 Sara Andersson, Bälinge 35
377 Barbro Espeteg, Västerås 34
378 Camilla Etteborn, Alingsås 34
379 Johan Åhman, Fors Gimo 34
380 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 34
381 Ove Lundin, Alunda 34
382 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 33
383 Harriet Widén Åhman, Alunda 33
384 Frissan, Gimo 32
385 Jöran Gelinder, Alunda 32
386 Thomas Eriksson, Uppsala 29
387 Alexander Werme, Gimo 28
388 Dennis Lundin, Slite 28
389 Gunvi Bergström, Gimo 28
390 Åke Sundberg, Östhammar 28
391 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 27
392 Elvis Andersson Rud, Gimo 26
393 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 26
394 Lasse Öhlén, Kungsbacka 26
395 Gun-Britt Isaksson, Alunda 25
396 Laura Orebrand, Kilby Alunda 25
397 Conny Thorén, Visby 24
398 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 24
399 Lillebror Björkman, Morkarla 24
400 Conny Pettersson, Fors Gimo 23
401 Per Sandberg, Morkarla 23

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan