Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 3 matcher

18 AUG 2019 21:25
  • Skapad: 18 AUG 2019 21:25

Hela 108 tippare hade hemmavinst till HÖFF 2 som också vann med 4-3 hemma på Tallarna. Och ny ledre i tipset för tredje matchen i rad. Vem kommer att leda efter nästa match?

Resultat; Almo - Storvreta IK 2 0-5, Almo/UEIF 2 - IK Rex 2 4-2, HÖFF 2 - Almo 4-3

Plac.   Poäng
1 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 54
2 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 53
3 Lars-Ove Olsson, Östhammar 52
4 Peter Lundgren, Tierp 52
5 Staffan Wallin, Valde Gimo  
  Marion Törnkvist, Österbybruk 52
7 Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo 51
9 Kristina Andersson, Uppsala  
  Tommy Engström, Korsbron Gimo 50
11 Bo Österberg, Kilby Alunda  
  Mattias Lindvall, Österbybruk  
  Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 50
14 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 49
15 Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Milo Svensson, Österbybruk 49
17 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla  
  Ove Nyberg, Morkarla 49
19 Alvar Gustavsson, Morkarla 48
20 Staffan Johansson, Löddby Alunda 47
21 Carina Söderberg, Uppsala  
  Lucas Skyllerman, Morkarla 47
23 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 45
24 Börje Krantz, Nyborg Alunda 44
25 Marie Nyberg, Visby 44
26 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 43
27 Alf Björkman, Morkarla 43
28 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Iréne Nyberg, Morkarla  
  Kenneth Nordström, Gimo  
  Magne Orebrand, Uppsala 43
32 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 42
33 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 42
34 Inga-Lena Sandström, Alunda  
  Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala  
  Nils Henriksson, Alunda 42
37 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Martin Nyberg, Österbybruk 42
39 5 systrar 1 bror 41
40 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 41
41 Håkan Davidsson, Löddby Alunda  
  Sune Johansson, Alunda  
  Maivor Enevåg, Gimo 41
44 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Elin Silfverforsen, Alunda  
  Lisa Wikner, Helsingborg  
  Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 41
48 Barbro Gustavsson, Morkarla 41
  Magnus Åhman, Borås  
  Michael Karlsson, Gimo  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Vanessa Karlsson, Gimo 41
53 Bertil Johansson, Gimo  
  Ellenor Karlsson, Österbybruk  
  Maineth Sandberg, Morkarla  
  Ove Zackrisson, Lindås  
  Team Mattsson, Alunda 41
58 Elisabeth Sundberg, Östhammar 40
58 Strömsbro 3 40
60 Roger Lamell, Alunda 40
61 Bo Käll, Österbybruk 40
61 Julia Söderberg, Uppsala 40
61 Lars-Ove Olsson, Östhammar 40
61 Nova-Li Svensson, Österbybruk 40
65 Ingrid Goldwitz, Uppsala 40
65 Viktor Karlsson, Alunda 40
67 Fredrik Karlsson, Gimo 40
68 Anne-Maria Österberg, Alunda 40
68 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 40
68 Margareta Larsson, Gimo 40
68 Tomas Orebrand, Nyköping 40
68 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 40
68 Zoie Nyberg, Visby 40
74 Tony Lundquist, Åkersberga 40
74 Emilia Backholm, Uppsala 39
76 Jonny Gustavsson, Öregrund 39
76 Dennis Larsson, Österbybruk 39
78 Birgitta Smith, Kungsbacka 39
78 Bo Käll, Österbybruk 39
78 Gittan Smith, Kungsbacka 39
78 Jörgen Lindström, Uppsala 39
78 Tomas Ericsson, Morkarla 39
83 Anne-Maria Österberg, Alunda 39
83 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 39
83 Göran Gelinder, Alunda 39
83 Lasse P, Gamlis 39
83 Maj Gelinder, Alunda 39
83 Molly Nyberg, Österbybruk 39
83 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 39
83 Stefan Mattsson, Uppsala 39
83 Stig Josefsson, Alunda 39
83 Sven Ehrengren, Österbybruk 39
93 Karin Orebrand, Uppsala 39
94 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 39
94 Wilmer Lindholm, Alunda 39
94 Pernilla Lundgren, Österbybruk 39
97 Alice Nyberg, Österbybruk 38
98 Bertil Johansson, Gimo 38
99 Göte Åhman, Alunda 38
100 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 38
101 Hugo Nyberg, Visby 38
102 Kristina Andersson, Uppsala 38
103 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 38
104 Ove Nyberg, Morkarla 38
105 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 38
106 Wärdshus Gimo, Gimo 38
107 Zixten Key, Lund 38
108 Ann Åhman, Kilby Alunda 37
109 Håkan Jansson, Lunda Alunda 37
110 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 37
111 Leif Mattsson, Morkarla 37
112 Marie Nyberg, Visby 37
113 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 37
114 Stella Svensson, Österbybruk 37
115 Therese Tagerud, Morkarla 37
116 Bertil Tissier, Österbybruk 36
117 Jonny Orebrand, Alunda 36
118 Kent Johansson, Morkarla 36
119 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 36
120 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 36
121 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 36
122 Marita Andersson, Morkarla 36
123 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 36
124 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 36
125 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 36
126 Wärdshus Gimo, Gimo 36
127 Agneta Blom, Österbybruk 33
128 Alfie Björkman, Morkarla 33
129 Frissan, Gimo 33
130 Inga Zackrisson, Lindås 33
131 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 33
132 Sören Johansson, Hammarby Alunda 33
133 Börje Krantz, Nyborg Alunda 32
134 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 32
135 Krister Pettersson, Österbybruk 32
136 Mats Ekström, Gimo 32
137 Peter Jonsson, Skoby 32
138 Alvar Gustavsson, Morkarla 31
139 Anders Kjellin, Österbybruk 31
140 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 31
141 Bertil Johansson, Gimo 31
142 Christina Söderberg, Uppsala 31
143 Christina Söderberg, Uppsala 31
144 Dick Mattsson, Alunda 31
145 Frissan, Gimo 31
146 Gun Hägg, Gimo 31
147 ICA-Peter 31
148 Jonte Andersson, Onsby Alunda 31
149 Kenneth Hägg, Gimo 31
150 Kent Mattsson I 31
151 Kerstin Persson, Gimo 31
152 Lilla Onsby, Onsby Alunda 31
153 Marita Andersson, Morkarla 31
154 Michael Karlsson, Gimo 31
155 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 31
156 Rolf Nordin, Gimo 31
157 Rolf Nordin, Gimo 31
158 Vera Nyberg, Visby 31
159 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 31
160 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 31
161 1 bror 5 systrar 30
162 Allan Helén 30
163 Anders Karlsson, Österbybruk 30
164 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 30
165 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 30
166 Christer Ohlström, Österbybruk 30
167 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 30
168 Gullveg Klint, Valde Gimo 30
169 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 30
170 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 30
171 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 30
172 Maggan Larsson, Gimo 30
173 Markus Eriksson, Gimo 30
174 Mikael Fredriksson, Uppsala 30
175 Nils Henriksson, Alunda 30
176 Olof Ahlén, Österbybruk 30
177 Peter Freding, Uppsala 30
178 Peter Jonsson, Skoby 30
179 Robin Söderberg, Uppsala 30
180 Roger Jonsér, Alunda 30
181 Stig Josefsson, Alunda 30
182 Tomas Bergkvist, Alunda 30
183 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 30
184 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 30
185 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 29
186 Barbro Gustavsson, Morkarla 29
187 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 29
188 Carl Silfverforsen, Alunda 29
189 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 29
190 Doris Andersson, Gimo 29
191 Erling Lövgren, Karby Uppsala 29
192 Gunilla Andersson, Gimo 29
193 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 29
194 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 29
195 Inger Lydh, Österbybruk 29
196 Jonny Orebrand, Alunda 29
197 Kent M II, Alunda 29
198 Leif Söderberg, Uppsala 29
199 Lillebror Björkman, Morkarla 29
200 Lotta Ohlström, Österbybruk 29
201 Lovisa Karlsson, Gävle 29
202 Magne Orebrand, Uppsala 29
203 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 29
204 Maria Åhman, Kilby Alunda 29
205 Marina Käll, Österbybruk 29
206 Pia Westerlund, Öregrund 29
207 Pirre 1, Bälinge 29
208 Rune "Tjotta", Hånsta 29
209 Staffan Ekström, Morkarla 29
210 Sune Johansson, Alunda 29
211 Söderkulla Gård, Morkarla 29
212 Sören Johansson, Hammarby Alunda 29
213 Thorbjörn Lundin, Alunda 29
214 Tomas Bergkvist, Alunda 29
215 Tommy Pettersson, Alunda 29
216 Tova Johansson, Löddby Alunda 29
217 Zach Söderberg, Bälinge 29
218 Alvar Gustavsson, Morkarla 28
219 Andreas Breidenskog, Alunda 28
220 Anette Magnusson, Mangskog 28
221 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 28
222 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 28
223 Bertil Tissier, Österbybruk 28
224 Bitte I, Alunda 28
225 Bitte II, Alunda 28
226 Dick Mattsson, Alunda 28
227 Dick Mattsson, Alunda 28
228 Erling Lövgren, Karby Uppsala 28
229 Gerth Westerlund, Gimo 28
230 Gun Lyd, Österbybruk 28
231 Gunhild Andersson, Gimo 28
232 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 28
233 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 28
234 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 28
235 Jan Franzén, Jönköping 28
236 Kristofer Mårtensson, Alunda 28
237 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 28
238 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 28
239 Lennart Pettersson, Österbybruk 28
240 Linus Johansson, Gimo 28
241 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 28
242 Lotta Pettersson, Gimo 28
243 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 28
244 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 28
245 Nina Charles, Österbybruk 28
246 Patrik Lantz, Uppsala 28
247 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 28
248 Roger Andersson Rud, Gimo 28
249 Roger Hedström, Gräsö 28
250 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 28
251 Staffan Wallin, Valde Gimo 28
252 Stig Bergström, Gimo 28
253 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 28
254 Thomas Ohlström, Österbybruk 28
255 Tommy Pettersson, Alunda 28
256 Affe Söderqvist, Gimo 27
257 Alvar Gustavsson, Morkarla 27
258 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 27
259 Annica Norén, Hånsta Alunda 27
260 Anton Söderberg, Uppsala 27
261 Christer Hellgren, Österbybruk 27
262 Elin Söderqvist, Gimo 27
263 Elvira Tranberg, Österbybruk 27
264 Emma Sjöblom, Gimo 27
265 Eva Andersson, Gimo 27
266 Eva Bengtsson, Uppsala 27
267 Gunilla Magnusson, Mangskog 27
268 Harriet Widén Åhman, Alunda 27
269 Håkan Ejneborn, Helsingborg 27
270 Joakim Roth, Jälsta Alunda 27
271 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 27
272 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 27
273 Liam Thor Orebrand, Uppsala 27
274 Magnus Åhman, Borås 27
275 Majken Tranberg, Österbybruk 27
276 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 27
277 Maria Åhman, Kilby Alunda 27
278 Milly Söderqvist,Gimo 27
279 Olof Pousette, Uppsala 27
280 Ove Nyberg, Morkarla 27
281 Roger Lamell, Alunda 27
282 Rolf Lundgren, Uppsala 27
283 Rolf Sandström, Alunda 27
284 Rosis Söderlundh, Skillinge 27
285 Sara Andersson, Bälinge 27
286 Sonny Westerberg, Österbybruk 27
287 Team Kungsbacka, Kungsbacka 27
288 Ulf Lundin, Morkarla 27
289 Vitas Andersson, Gimo 27
290 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 26
291 Barbro Eriksson, Uppsala 26
292 Bengt Eriksson, Munkfors 26
293 Diana Jettingstad, Morkarla 26
294 Hans Andersson, Alunda 26
295 Håkan Jansson, Lunda Alunda 26
296 Inga Alm, Alunda 26
297 Jane Lövgren, Karby Uppsala 26
298 Jonte, Onsby Alunda 26
299 Ulf Jettingstad, Morkarla 26
300 Ulf Lundin, Morkarla 26
301 Aron Thor Orebrand, Uppsala 25
302 Chloe Mattsson, Österbybruk 25
303 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 25
304 Eva Helén 25
305 Inga Alm, Alunda 25
306 Joel Andersson, Gimo 25
307 Mattias Nyberg, Morkarla 25
308 Nour Åhman, Fors Gimo 25
309 Oliver Mattsson, Österbybruk 25
310 Saga Svedare, Alunda 25
311 Bo Käll, Österbybruk 24
312 Camilla Etteborn, Alingsås 24
313 Joel Andersson, Gimo 24
314 Linda Lamell, Alunda 24
315 Annica Mårtensson, Alunda 23
316 Henrik "Pingen" Mattsson 23
317 Aron Åhman, Fors Gimo 21
318 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 20
319 Barbro Espeteg (tärning) 20
320 Frissan, Gimo 20
321 Frissan, Gimo 20
322 Jöran Gelinder, Alunda 20
323 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 19
324 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 19
325 Lars Johansson, Uppsala 19
326 Robin Söderberg, Uppsala 19
327 Tomas Tranberg, Morkarla 19
328 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 18
329 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 18
330 Dennis Lundin, Slite 18
331 Eva Hellgren, Österbybruk 18
332 Inger Hägglund, Alunda 18
333 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 18
334 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 18
335 Lasse Öhlén, Kungsbacka 18
336 Leif Söderberg, Uppsala 18
337 Peter Jonsson, Skoby 18
338 Peter Svedin, Gimo 18
339 Roger Norén, Hånsta Alunda 18
340 Sanna Andersson, Gimo 18
341 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 18
342 Åke Sundberg, Östhammar 18
343 Barbro Espeteg, Västerås 17
344 Barbro Espeteg, Västerås 17
345 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 17
346 Bertil Alm, Alunda 17
347 Christer Grundström, Alunda 17
348 Classe Mårtensson, Alunda 17
349 Erik Stark, Uppsala 17
350 Gerd Wallin, Gimo 17
351 Gunvi Bergström, Gimo 17
352 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 17
353 Johan Tirén, Ovanby Alunda 17
354 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 17
355 Kenneth Blom, Österbybruk 17
356 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 17
357 Lillebror Björkman, Morkarla 17
358 Marina Käll, Österbybruk 17
359 Melker Nyberg, Österbybruk 17
360 Rosis Söderlundh, Skillinge 17
361 Thomas Eriksson, Uppsala 17
362 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 17
363 Ulla Pettersson, Fors Gimo 17
364 Alexander Werme, Gimo 16
365 Alva Lamell, Alunda 16
366 Andersson Nordling, Onsby Alunda 16
367 Bertil Alm, Alunda 16
368 Bo Österberg, Kilby Alunda 16
369 Elvis Andersson Rud, Gimo 16
370 Emmy Åhman, Fors Gimo 16
371 Freja Broman, Gimo 16
372 Gun-Britt Isaksson, Alunda 16
373 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 16
374 Håkan Mattsson, Österbybruk 16
375 IP-gänget, Österbybruk 16
376 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 16
377 Leif Hägglund, Alunda 16
378 Marita Lundin, Morkarla 16
379 Mats Eriksson, Valde Gimo 16
380 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 16
381 Pirre 2, Bälinge 16
382 Camilla Skyllerman, Morkarla 15
383 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 15
384 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 15
385 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 15
386 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 15
387 Laura Orebrand, Kilby Alunda 15
388 Martin Westin, Uppsala 15
389 Ove Lundin, Alunda 15
390 Pär Eriksson, Happsta Alunda 15
391 Thomas Gahne, Uppsala 15
392 Åke Lydh, Österbybruk 15
393 Conny Pettersson, Fors Gimo 14
394 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 14
395 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 14
396 Jacob Söderqvist, Uppsala 14
397 Kenneth Hägg, Gimo 14
398 Moa Johansson, Sävja Uppsala 14
399 Per Sandberg, Morkarla 14
400 Conny Thorén, Visby 13
401 Johan Åhman, Fors Gimo 13
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan