Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 2 matcher

15 AUG 2019 22:17
  • Uppdaterad: 15 AUG 2019 22:17

Så är matchandet igång på allvar och två matcher redan spelade. Nya ledare blev det också och vi kan konstatera en intressant far/son duelll i bottenregionerna,sportchef och lagkapten dessutom!

Resultat; Almo - Storvreta IK 2 0-5, Almo/UEIF 2 - IK Rex 2 4-2

Plac.   Poäng
1 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Staffan Johansson, Löddby Alunda 42
3 Börje Krantz, Nyborg Alunda 37
4 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk  
  Lars-Ove Olsson, Östhammar 36
6 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda  
  Peter Lundgren, Tierp 36
8 5 systrar 1 bror  
  Inga-Lena Sandström, Alunda  
  Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala  
  Nils Henriksson, Alunda  
  Strömsbro 3  
  Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 35
14 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Bo Käll, Österbybruk  
  Håkan Davidsson, Löddby Alunda  
  Julia Söderberg, Uppsala  
  Kristina Andersson, Uppsala  
  Maivor Enevåg, Gimo  
  Martin Nyberg, Österbybruk  
  Sune Johansson, Alunda  
  Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 35
24 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Arne Ericsson, Hammarby Alunda  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Ingrid Goldwitz, Uppsala  
  Lisa Wikner, Helsingborg  
  Tommy Engström, Korsbron Gimo  
24 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 34
31 Bo Käll, Österbybruk  
  Bo Österberg, Kilby Alunda  
  Fredrik Karlsson, Gimo  
  Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Marion Törnkvist, Österbybruk  
  Mattias Lindvall, Österbybruk  
  Michael Karlsson, Gimo  
  Milo Svensson, Österbybruk  
  Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda  
  Staffan Wallin, Valde Gimo  
  Stig Österberg, Syding Ösby Alunda  
  Vanessa Karlsson, Gimo 34
43 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Ellenor Karlsson, Österbybruk  
  Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda  
  Göran Gelinder, Alunda  
  Kristina Andersson, Uppsala  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk  
  Margareta Larsson, Gimo  
  Molly Nyberg, Österbybruk  
  Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk  
  Team Mattsson, Alunda  
  Tomas Orebrand, Nyköping  
  Zeth Lindholm, Stavby Alunda 33
58 Karin Orebrand, Uppsala 32
58 Tony Lundquist, Åkersberga 32
60 Alice Nyberg, Österbybruk 32
60 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 32
60 Håkan Jansson, Lunda Alunda 32
60 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 32
60 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 32
60 Leif Mattsson, Morkarla 32
60 Ove Nyberg, Morkarla 32
60 Therese Tagerud, Morkarla 32
60 Wilmer Lindholm, Alunda 32
69 Carina Söderberg, Uppsala 31
69 Lucas Skyllerman, Morkarla 31
71 Marita Andersson, Morkarla 29
72 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 28
73 Börje Krantz, Nyborg Alunda 26
73 Iréne Nyberg, Morkarla 26
73 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 26
76 Alf Björkman, Morkarla 25
76 Alfie Björkman, Morkarla 25
76 Anders Kjellin, Österbybruk 25
76 Christina Söderberg, Uppsala 25
76 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 25
81 Agneta Blom, Österbybruk 25
81 Frissan, Gimo 25
81 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 25
81 Inga Zackrisson, Lindås 25
81 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 25
81 Kenneth Nordström, Gimo 25
81 Kent Mattsson I 25
81 Krister Pettersson, Österbybruk 25
81 Magne Orebrand, Uppsala 25
81 Marie Nyberg, Visby 25
81 Mats Ekström, Gimo 25
81 Peter Jonsson, Skoby 25
81 Roger Jonsér, Alunda 25
81 Rolf Nordin, Gimo 25
81 Rolf Nordin, Gimo 25
81 Sören Johansson, Hammarby Alunda 25
97 Alvar Gustavsson, Morkarla 24
97 Elisabeth Sundberg, Östhammar 24
97 Gun Hägg, Gimo 24
97 ICA-Peter 24
97 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 24
102 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 24
102 Christina Söderberg, Uppsala 24
102 Lotta Ohlström, Österbybruk 24
102 Michael Karlsson, Gimo 24
102 Viktor Karlsson, Alunda 24
102 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 24
108 Barbro Gustavsson, Morkarla 24
108 Dick Mattsson, Alunda 24
108 Jonte Andersson, Onsby Alunda 24
108 Kenneth Hägg, Gimo 24
108 Lilla Onsby, Onsby Alunda 24
108 Linus Johansson, Gimo 24
108 Magnus Åhman, Borås 24
108 Markus Eriksson, Gimo 24
108 Ove Nyberg, Morkarla 24
108 Tomas Bergkvist, Alunda 24
118 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 24
118 Barbro Gustavsson, Morkarla 24
118 Bertil Johansson, Gimo 24
118 Bertil Johansson, Gimo 24
118 Frissan, Gimo 24
118 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 24
118 Maineth Sandberg, Morkarla 24
118 Ove Zackrisson, Lindås 24
126 Bitte I, Alunda 23
126 Leif Söderberg, Uppsala 23
126 Stig Bergström, Gimo 23
129 Bitte II, Alunda 23
129 Christer Ohlström, Österbybruk 23
129 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 23
129 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 23
129 Kent M II, Alunda 23
129 Maggan Larsson, Gimo 23
129 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 23
129 Nils Henriksson, Alunda 23
129 Nova-Li Svensson, Österbybruk 23
129 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 23
139 1 bror 5 systrar 23
139 Allan Helén 23
139 Anders Karlsson, Österbybruk 23
139 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 23
139 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 23
139 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 23
139 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 23
139 Gullveg Klint, Valde Gimo 23
139 Jan Franzén, Jönköping 23
139 Joakim Roth, Jälsta Alunda 23
139 Kristofer Mårtensson, Alunda 23
139 Lasse P, Gamlis 23
139 Lennart Pettersson, Österbybruk 23
139 Maj Gelinder, Alunda 23
139 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 23
139 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 23
139 Nina Charles, Österbybruk 23
139 Peter Freding, Uppsala 23
139 Robin Söderberg, Uppsala 23
139 Stefan Mattsson, Uppsala 23
139 Sune Johansson, Alunda 23
139 Thomas Ohlström, Österbybruk 23
139 Tomas Bergkvist, Alunda 23
162 Elin Silfverforsen, Alunda 23
162 Marita Andersson, Morkarla 23
162 Pernilla Lundgren, Österbybruk 23
162 Pirre 1, Bälinge 23
162 Tova Johansson, Löddby Alunda 23
162 Vera Nyberg, Visby 23
162 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 23
162 Zoie Nyberg, Visby 23
170 Annica Norén, Hånsta Alunda 22
170 Elvira Tranberg, Österbybruk 22
170 Kerstin Persson, Gimo 22
173 Alvar Gustavsson, Morkarla 22
173 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 22
173 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 22
173 Dick Mattsson, Alunda 22
173 Erling Lövgren, Karby Uppsala 22
173 Göte Åhman, Alunda 22
173 Hugo Nyberg, Visby 22
173 Jonny Gustavsson, Öregrund 22
173 Jonny Orebrand, Alunda 22
173 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 22
173 Ove Nyberg, Morkarla 22
173 Roger Lamell, Alunda 22
185 Anette Magnusson, Mangskog 22
185 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 22
185 Bertil Tissier, Österbybruk 22
185 Birgitta Smith, Kungsbacka 22
185 Doris Andersson, Gimo 22
185 Erling Lövgren, Karby Uppsala 22
185 Gittan Smith, Kungsbacka 22
185 Gunhild Andersson, Gimo 22
185 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 22
185 Jörgen Lindström, Uppsala 22
185 Lars-Ove Olsson, Östhammar 22
185 Lillebror Björkman, Morkarla 22
185 Lovisa Karlsson, Gävle 22
185 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 22
185 Peter Jonsson, Skoby 22
185 Pia Westerlund, Öregrund 22
185 Staffan Ekström, Morkarla 22
185 Söderkulla Gård, Morkarla 22
185 Tomas Ericsson, Morkarla 22
185 Tommy Pettersson, Alunda 22
185 Zixten Key, Lund 22
206 Anton Söderberg, Uppsala 22
206 Carl Silfverforsen, Alunda 22
206 Emma Sjöblom, Gimo 22
206 Gun Lyd, Österbybruk 22
206 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 22
206 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 22
206 Maria Åhman, Kilby Alunda 22
206 Marina Käll, Österbybruk 22
206 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 22
206 Rune "Tjotta", Hånsta 22
206 Stig Josefsson, Alunda 22
206 Stig Josefsson, Alunda 22
206 Sven Ehrengren, Österbybruk 22
206 Sören Johansson, Hammarby Alunda 22
206 Team Kungsbacka, Kungsbacka 22
206 Thorbjörn Lundin, Alunda 22
206 Ulf Lundin, Morkarla 22
206 Wärdshus Gimo, Gimo 22
206 Zach Söderberg, Bälinge 22
225 Alvar Gustavsson, Morkarla 21
225 Dick Mattsson, Alunda 21
225 Kent Johansson, Morkarla 21
225 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 21
229 Andreas Breidenskog, Alunda 21
229 Ann Åhman, Kilby Alunda 21
229 Bo Käll, Österbybruk 21
229 Dennis Larsson, Österbybruk 21
229 Elin Söderqvist, Gimo 21
229 Gunilla Andersson, Gimo 21
229 Inger Lydh, Österbybruk 21
229 Jane Lövgren, Karby Uppsala 21
229 Maria Åhman, Kilby Alunda 21
229 Marie Nyberg, Visby 21
229 Ove Nyberg, Morkarla 21
229 Rolf Sandström, Alunda 21
229 Rosis Söderlundh, Skillinge 21
229 Sara Andersson, Bälinge 21
229 Stella Svensson, Österbybruk 21
229 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 21
229 Vitas Andersson, Gimo 21
246 Christer Hellgren, Österbybruk 21
246 Joel Andersson, Gimo 21
246 Jonte, Onsby Alunda 21
246 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 21
250 Håkan Ejneborn, Helsingborg 20
251 Bertil Tissier, Österbybruk 20
251 Emilia Backholm, Uppsala 20
251 Harriet Widén Åhman, Alunda 20
251 Joel Andersson, Gimo 20
251 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 20
251 Magnus Åhman, Borås 20
251 Milly Söderqvist,Gimo 20
251 Roger Lamell, Alunda 20
259 Gunilla Magnusson, Mangskog 20
259 Liam Thor Orebrand, Uppsala 20
259 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 20
259 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 20
259 Staffan Wallin, Valde Gimo 20
264 Eva Helén 20
264 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 20
264 Wärdshus Gimo, Gimo 20
267 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 19
267 Jonny Orebrand, Alunda 19
269 Aron Åhman, Fors Gimo 19
269 Chloe Mattsson, Österbybruk 19
269 Diana Jettingstad, Morkarla 19
269 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 19
269 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 19
269 Linda Lamell, Alunda 19
269 Mattias Nyberg, Morkarla 19
269 Patrik Lantz, Uppsala 19
269 Roger Andersson Rud, Gimo 19
269 Saga Svedare, Alunda 19
279 Barbro Eriksson, Uppsala 19
279 Henrik "Pingen" Mattsson 19
279 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 19
282 Aron Thor Orebrand, Uppsala 18
282 Nour Åhman, Fors Gimo 18
282 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 18
285 Annica Mårtensson, Alunda 18
286 Barbro Espeteg (tärning) 13
286 Eva Andersson, Gimo 13
286 Frissan, Gimo 13
286 Frissan, Gimo 13
286 Gunvi Bergström, Gimo 13
286 Robin Söderberg, Uppsala 13
292 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 12
292 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 12
292 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 12
292 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 12
292 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 12
292 Lars Johansson, Uppsala 12
292 Olof Ahlén, Österbybruk 12
299 Christer Grundström, Alunda 12
299 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 12
299 Inger Hägglund, Alunda 12
299 Mikael Fredriksson, Uppsala 12
299 Tomas Tranberg, Morkarla 12
304 Bertil Alm, Alunda 11
304 Inga Alm, Alunda 11
304 Kenneth Blom, Österbybruk 11
304 Lasse Öhlén, Kungsbacka 11
304 Laura Orebrand, Kilby Alunda 11
304 Lotta Pettersson, Gimo 11
304 Roger Norén, Hånsta Alunda 11
304 Rosis Söderlundh, Skillinge 11
304 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 11
313 Affe Söderqvist, Gimo 11
313 Eva Hellgren, Österbybruk 11
313 Inga Alm, Alunda 11
313 Johan Tirén, Ovanby Alunda 11
313 Jöran Gelinder, Alunda 11
313 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 11
313 Leif Hägglund, Alunda 11
313 Majken Tranberg, Österbybruk 11
313 Marita Lundin, Morkarla 11
313 Melker Nyberg, Österbybruk 11
313 Peter Jonsson, Skoby 11
313 Rolf Lundgren, Uppsala 11
313 Sanna Andersson, Gimo 11
313 Åke Sundberg, Östhammar 11
327 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 11
327 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 11
327 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 11
327 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 11
327 IP-gänget, Österbybruk 11
327 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 11
327 Leif Söderberg, Uppsala 11
327 Olof Pousette, Uppsala 11
327 Peter Svedin, Gimo 11
327 Pirre 2, Bälinge 11
327 Tommy Pettersson, Alunda 11
338 Camilla Skyllerman, Morkarla 10
338 Emmy Åhman, Fors Gimo 10
338 Erik Stark, Uppsala 10
338 Roger Hedström, Gräsö 10
342 Barbro Espeteg, Västerås 10
342 Bo Österberg, Kilby Alunda 10
342 Gerth Westerlund, Gimo 10
342 Ulla Pettersson, Fors Gimo 10
346 Alexander Werme, Gimo 10
346 Alva Lamell, Alunda 10
346 Bertil Alm, Alunda 10
346 Camilla Etteborn, Alingsås 10
346 Classe Mårtensson, Alunda 10
346 Dennis Lundin, Slite 10
346 Elvis Andersson Rud, Gimo 10
346 Eva Bengtsson, Uppsala 10
346 Freja Broman, Gimo 10
346 Gerd Wallin, Gimo 10
346 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 10
346 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 10
346 Hans Andersson, Alunda 10
346 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 10
346 Håkan Jansson, Lunda Alunda 10
346 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 10
346 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 10
346 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 10
346 Magne Orebrand, Uppsala 10
346 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 10
346 Mats Eriksson, Valde Gimo 10
346 Sonny Westerberg, Österbybruk 10
346 Thomas Eriksson, Uppsala 10
346 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 10
346 Ulf Jettingstad, Morkarla 10
346 Åke Lydh, Österbybruk 10
372 Gun-Britt Isaksson, Alunda 10
372 Marina Käll, Österbybruk 10
372 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 10
372 Thomas Gahne, Uppsala 10
372 Ulf Lundin, Morkarla 10
377 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 9
378 Barbro Espeteg, Västerås 9
378 Bengt Eriksson, Munkfors 9
378 Conny Thorén, Visby 9
378 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 9
378 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 9
378 Håkan Mattsson, Österbybruk 9
378 Jacob Söderqvist, Uppsala 9
378 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 9
378 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 9
378 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 9
378 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 9
378 Lillebror Björkman, Morkarla 9
378 Martin Westin, Uppsala 9
378 Oliver Mattsson, Österbybruk 9
378 Ove Lundin, Alunda 9
378 Per Sandberg, Morkarla 9
378 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 9
395 Andersson Nordling, Onsby Alunda 9
396 Conny Pettersson, Fors Gimo 8
396 Kenneth Hägg, Gimo 8
396 Pär Eriksson, Happsta Alunda 8
399 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 8
400 Johan Åhman, Fors Gimo 8
401 Moa Johansson, Sävja Uppsala 7
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan