Hoppa till sidans innehåll

Tipset hösten 2019 efter 10 matcher

21 SEP 2019 21:17
  • Skapad: 21 SEP 2019 21:17

En riktig rensare på tipset igen. Bara ledande Peter Lundgren bland de 10 första som tippat vinst för Ullfors. Totalt var det 67 som tippat den bortasegern, så en riktig högoddsare. Almo/UEIF 2 - Ullfors IK 2 2-4

Plac.   Poäng
1 Peter Lundgren, Tierp 167
2 Mattias Lindvall, Österbybruk 155
3 Ove Nyberg, Morkarla 153
4 Milo Svensson, Österbybruk 151
5 Bertil Tissier, Österbybruk 150
6 Maivor Enevåg, Gimo 149
7 Bertil Johansson, Gimo 147
8 Marion Törnkvist, Österbybruk 146
9 Jonny Gustavsson, Öregrund 146
10 Mats Ekström, Gimo 146
11 Nova-Li Svensson, Österbybruk 145
12 5 systrar 1 bror 143
13 Sune Johansson, Alunda 143
14 Stella Svensson, Österbybruk 143
15 Sonny Westerberg, Österbybruk 143
16 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 142
17 Zixten Key, Lund 142
18 Martin Nyberg, Österbybruk 142
19 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 141
20 Affe Söderqvist, Gimo  
  Majken Tranberg, Österbybruk 141
22 Roger Jonsér, Alunda 140
23 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 140
24 Peter Freding, Uppsala 139
25 Bertil Johansson, Gimo 139
26 Pernilla Lundgren, Österbybruk 138
27 Kristofer Mårtensson, Alunda 137
28 Maria Åhman, Kilby Alunda 137
29 Barbro Gustavsson, Morkarla 136
30 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 135
31 Carina Söderberg, Uppsala 133
32 Magne Orebrand, Uppsala 132
33 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 132
34 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 132
35 Michael Karlsson, Gimo 132
36 Thomas Ohlström, Österbybruk 131
37 Staffan Wallin, Valde Gimo 131
38 Maineth Sandberg, Morkarla 131
39 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 131
40 Mikael Fredriksson, Uppsala 130
41 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 130
42 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 130
43 Håkan Davidsson, Löddby Alunda 130
44 Brynäsaren, Kanalvägen Österbybruk 130
45 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 130
46 Anne-Maria Österberg, Alunda 129
47 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 129
48 Vanessa Karlsson, Gimo 128
49 Bertil Tissier, Österbybruk 128
50 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 128
51 Lasse P, Gamlis 128
52 Alvar Gustavsson, Morkarla 127
53 Lars-Ove Olsson, Östhammar 127
54 Therese Tagerud, Morkarla 127
55 Nils Henriksson, Alunda 127
56 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 127
57 Tony Lundquist, Åkersberga 127
58 Anne-Maria Österberg, Alunda 127
59 Bo Österberg, Kilby Alunda 126
60 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 126
61 Tomas Ericsson, Morkarla 125
62 Ellenor Karlsson, Österbybruk 125
63 Jörgen Lindström, Uppsala 125
64 Anne-Maria Österberg, Alunda 125
65 Sven Ehrengren, Österbybruk 124
66 Vera Nyberg, Visby 124
67 Pia Westerlund, Öregrund 124
68 Bertil Johansson, Gimo 124
69 Stig Josefsson, Alunda 123
70 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 123
71 Anne-Maria Österberg, Alunda 123
72 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 123
73 Tova Johansson, Löddby Alunda 122
74 Sebastian Gunnarsson, Happsta Alunda 122
75 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 122
76 Christina Söderberg, Uppsala 122
77 Kent Mattsson I 122
78 Ove Nyberg, Morkarla 122
79 Sara Andersson, Bälinge 121
80 Marie Nyberg, Visby 121
81 Tommy Engström, Korsbron Gimo 121
82 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 121
83 Wärdshus Gimo, Gimo 120
84 Karin Orebrand, Uppsala 120
85 Rolf Lundgren, Uppsala 120
86 Rune "Tjotta", Hånsta 120
87 Magne Orebrand, Uppsala 119
88 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 119
89 1 bror 5 systrar 119
90 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 119
91 Lotta Pettersson, Gimo 119
92 Robin Söderberg, Uppsala 119
93 Håkan Jansson, Lunda Alunda 119
94 Leif Mattsson, Morkarla 119
95 Jacob Söderqvist, Uppsala 118
96 Zach Söderberg, Bälinge 118
97 Lillebror Björkman, Morkarla 118
98 IP-gänget, Österbybruk 118
99 Bertil Johansson, Gimo 118
100 Christer Hellgren, Österbybruk 118
101 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 117
102 Elin Silfverforsen, Alunda 117
103 Peter Svedin, Gimo 117
104 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 117
105 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 117
106 Ove Nyberg, Morkarla 117
107 Nils Henriksson, Alunda 117
108 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 117
109 Leif Hägglund, Alunda 117
110 Wärdshus Gimo, Gimo 117
111 Christina Söderberg, Uppsala 117
112 Håkan Mattsson, Österbybruk 116
113 Magnus Åhman, Borås 116
114 Stefan Mattsson, Uppsala 116
115 Bertil Johansson, Gimo 116
116 Ingrid Goldwitz, Uppsala 116
117 Kenneth Nordström, Gimo 116
118 Marie Nyberg, Visby 116
119 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 116
120 Saga Svedare, Alunda 116
121 Anders Kjellin, Österbybruk 116
122 Gittan Smith, Kungsbacka 116
123 Bo Käll, Österbybruk 116
124 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 115
125 Marita Andersson, Morkarla 115
126 Magnus Åhman, Borås 115
127 Julia Söderberg, Uppsala 115
128 Jennifer Nobelius, Västeråker Uppsala 115
129 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 115
130 Emilia Backholm, Uppsala 114
131 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 114
132 Carl Silfverforsen, Alunda 114
133 Anne-Maria Österberg, Alunda 114
134 Melker Nyberg, Österbybruk 114
135 Oliver Mattsson, Österbybruk 114
136 Phayong Iam Ek Johansson, Morkarla 114
137 Birgitta Smith, Kungsbacka 113
138 Gunilla Magnusson, Mangskog 113
139 Roger Hedström, Gräsö 113
140 Bengt Eriksson, Munkfors 113
141 Pirre 1, Bälinge 113
142 Roger Norén, Hånsta Alunda 113
143 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 113
144 Jonny Orebrand, Alunda 113
145 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 113
146 Jan Franzén, Jönköping 112
147 Miranda Sjöblom, Brotorp Österbybruk 112
148 Mattias Nyberg, Morkarla 112
149 Anton Söderberg, Uppsala 112
150 Göran Gelinder, Alunda 112
151 Eva Hellgren, Österbybruk 112
152 Olof Pousette, Uppsala 111
153 Fredrik Karlsson, Gimo 111
154 Lisa Wikner, Helsingborg 111
155 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 110
156 Gunnar Söderkvist, Syding Ösby Alunda 110
157 Börje Krantz, Nyborg Alunda 110
158 Stig Bergström, Gimo 110
159 Rolf Sandström, Alunda 110
160 Sören Johansson, Hammarby Alunda 110
161 Strömsbro 3 110
162 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 110
163 Tommy Pettersson, Alunda 110
164 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 109
165 Elin Söderqvist, Gimo 109
166 Lillebror Björkman, Morkarla 109
167 Jonte Andersson, Onsby Alunda 109
168 Lilla Onsby, Onsby Alunda 109
169 Bitte II, Alunda 109
170 Alf Björkman, Morkarla 109
171 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 109
172 Bo Käll, Österbybruk 109
173 Ulf Jettingstad, Morkarla 109
174 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 109
175 Fam. Jakobsson, Högsta Uppsala 109
176 Lucas Skyllerman, Morkarla 109
177 Alva Lamell, Alunda 109
178 Tomas Bergkvist, Alunda 109
179 Alvar Gustavsson, Morkarla 109
180 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 109
181 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 109
182 Kerstin Persson, Gimo 108
183 Inga-Lena Sandström, Alunda 108
184 Robin Söderberg, Uppsala 108
185 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 108
186 Gun-Britt Isaksson, Alunda 108
187 Erling Lövgren, Karby Uppsala 107
188 Frissan, Gimo 107
189 Rolf Nordin, Gimo 107
190 Moa Johansson, Sävja Uppsala 107
191 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 107
192 Staffan Johansson, Löddby Alunda 107
193 Viktor Karlsson, Alunda 107
194 Lars Johansson, Uppsala 107
195 Krister Pettersson, Österbybruk 106
196 Sune Johansson, Alunda 106
197 Inga Zackrisson, Lindås 106
198 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 106
199 Kristina Andersson, Uppsala 106
200 Leif Söderberg, Uppsala 106
201 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 106
202 Lars-Ove Olsson, Östhammar 106
203 Anette Magnusson, Mangskog 106
204 Maggan Larsson, Gimo 106
205 Michael Karlsson, Gimo 105
206 Johan Åhman, Fors Gimo 105
207 Classe Mårtensson, Alunda 105
208 Frissan, Gimo 105
209 Bo Österberg, Kilby Alunda 105
210 Agneta Blom, Österbybruk 105
211 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 105
212 Lovisa Karlsson, Gävle 105
213 Håkan Jansson, Lunda Alunda 104
214 Åke Lydh, Österbybruk 104
215 Erling Lövgren, Karby Uppsala 104
216 Anders Karlsson, Österbybruk 104
217 Alvar Gustavsson, Morkarla 104
218 Maj Gelinder, Alunda 104
219 ICA-Peter 104
220 Margareta Larsson, Gimo 104
221 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 104
222 Mats Eriksson, Valde Gimo 104
223 Zoie Nyberg, Visby 103
224 Andersson Nordling, Onsby Alunda 103
225 Staffan Ekström, Morkarla 103
226 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 103
227 Kent Johansson, Morkarla 103
228 Jonte, Onsby Alunda 102
229 Hugo Nyberg, Visby 102
230 Alvar Gustavsson, Morkarla 102
231 Tommy Pettersson, Alunda 102
232 Kenneth Blom, Österbybruk 102
233 Bitte I, Alunda 102
234 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 102
235 Markus Eriksson, Gimo 102
236 Thomas Gahne, Uppsala 102
237 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 101
238 Sanna Andersson, Gimo 101
239 Eva Bengtsson, Uppsala 101
240 Marina Käll, Österbybruk 101
241 Staffan Wallin, Valde Gimo 101
242 Christer Ohlström, Österbybruk 101
243 Peter Jonsson, Skoby 100
244 Joakim Roth, Jälsta Alunda 100
245 Alfie Björkman, Morkarla 100
246 Ann Åhman, Kilby Alunda 100
247 Colin o Tuva  Davidsson, Västerberga Rasbo 100
248 Lotta Ohlström, Österbybruk 100
249 Tomas Bergkvist, Alunda 100
250 Marita Andersson, Morkarla 100
251 Jane Lövgren, Karby Uppsala 100
252 Jonny Orebrand, Alunda 100
253 Leif Söderberg, Uppsala 100
254 Eva o Kalle Mårtensson, Tollarp 99
255 Ove Zackrisson, Lindås 99
256 Börje Krantz, Nyborg Alunda 99
257 Söderkulla Gård, Morkarla 99
258 Sigrid Sjöblom, Brotorp Österbybruk 99
259 Ulf Lundin, Morkarla 99
260 Barbro Eriksson, Uppsala 99
261 Sören Johansson, Hammarby Alunda 98
262 Vitas Andersson, Gimo 98
263 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 98
264 Rolf Nordin, Gimo 98
265 Joel Andersson, Gimo 98
266 Wilmer Lindholm, Alunda 98
267 Dick Mattsson, Alunda 98
268 Frissan, Gimo 97
269 Tomas Orebrand, Nyköping 97
270 Peter Jonsson, Skoby 97
271 Ulf Lundin, Morkarla 97
272 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 96
273 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 96
274 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 96
275 Pirre 2, Bälinge 96
276 Lennart Pettersson, Österbybruk 96
277 Allan Helén 96
278 Kristina Andersson, Uppsala 96
279 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 95
280 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 95
281 Håkan Ejneborn, Helsingborg 95
282 Barbro Gustavsson, Morkarla 95
283 Alice Nyberg, Österbybruk 95
284 Nour Åhman, Fors Gimo 95
285 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 95
286 Christer Grundström, Alunda 95
287 Elisabeth Sundberg, Östhammar 94
288 Ulla Pettersson, Fors Gimo 94
289 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 94
290 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 94
291 Ove Lundin, Alunda 94
292 Gun Hägg, Gimo 93
293 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 93
294 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 93
295 Inger Lydh, Österbybruk 93
296 Kent M II, Alunda 93
297 Annica Norén, Hånsta Alunda 93
298 Thomas Eriksson, Uppsala 93
299 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 93
300 Maria Åhman, Kilby Alunda 92
301 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 92
302 Erik Stark, Uppsala 92
303 Team Mattsson, Alunda 92
304 Hans Andersson, Alunda 91
305 Molly Nyberg, Österbybruk 91
306 Olof Ahlén, Österbybruk 91
307 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 91
308 Linus Johansson, Gimo 90
309 Inga Alm, Alunda 90
310 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 90
311 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 90
312 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 90
313 Dennis Larsson, Österbybruk 90
314 Andreas Breidenskog, Alunda 90
315 Gerd Wallin, Gimo 90
316 Liam Thor Orebrand, Uppsala 90
317 Göte Åhman, Alunda 90
318 Eva Helén 89
319 Marina Käll, Österbybruk 89
320 Emmy Åhman, Fors Gimo 89
321 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 89
322 Iréne Nyberg, Morkarla 89
323 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 89
324 Roger Lamell, Alunda 89
325 Aron Thor Orebrand, Uppsala 89
326 Kenneth Hägg, Gimo 89
327 Gerth Westerlund, Gimo 89
328 Marita Lundin, Morkarla 88
329 Tomas Tranberg, Morkarla 88
330 Ove Nyberg, Morkarla 88
331 Inga Alm, Alunda 88
332 Peter Jonsson, Skoby 88
333 Freja Broman, Gimo 88
334 Milly Söderqvist,Gimo 88
335 Dick Mattsson, Alunda 88
336 Diana Jettingstad, Morkarla 88
337 Emma Sjöblom, Gimo 88
338 Joel Andersson, Gimo 88
339 Bo Käll, Österbybruk 87
340 Conny Thorén, Visby 87
341 Stig Josefsson, Alunda 86
342 Åke Sundberg, Östhammar 86
343 Gullveg Klint, Valde Gimo 86
344 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 85
345 Martin Westin, Uppsala 85
346 Roger Andersson Rud, Gimo 85
347 Jöran Gelinder, Alunda 85
348 Nina Charles, Österbybruk 85
349 Camilla Skyllerman, Morkarla 85
350 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 85
351 Linda Lamell, Alunda 84
352 Rosis Söderlundh, Skillinge 84
353 Annica Mårtensson, Alunda 83
354 Eva Andersson, Gimo 83
355 Pär Eriksson, Happsta Alunda 83
356 Barbro Espeteg (tärning) 83
357 Kenneth Hägg, Gimo 83
358 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 82
359 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 82
360 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 82
361 Gunvor Eriksson, Knutsbol Alunda 82
362 Harriet Widén Åhman, Alunda 82
363 Alexander Werme, Gimo 82
364 Henrik "Pingen" Mattsson 82
365 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 81
366 Inger Hägglund, Alunda 81
367 Johan Tirén, Ovanby Alunda 81
368 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 81
369 Dick Mattsson, Alunda 81
370 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 81
371 Rosis Söderlundh, Skillinge 80
372 Roger Lamell, Alunda 80
373 Bertil Alm, Alunda 79
374 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 79
375 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 79
376 Gunhild Andersson, Gimo 79
377 Patrik Lantz, Uppsala 79
378 Elvira Tranberg, Österbybruk 79
379 Elvis Andersson Rud, Gimo 78
380 Team Kungsbacka, Kungsbacka 78
381 Barbro Espeteg, Västerås 77
382 Camilla Etteborn, Alingsås 77
383 Bertil Alm, Alunda 76
384 Chloe Mattsson, Österbybruk 76
385 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 76
386 Per Sandberg, Morkarla 76
387 Gunilla Andersson, Gimo 76
388 Gun Lyd, Österbybruk 75
389 Laura Orebrand, Kilby Alunda 75
390 Barbro Espeteg, Västerås 75
391 Gunvi Bergström, Gimo 73
392 Doris Andersson, Gimo 73
393 Dennis Lundin, Slite 72
394 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 72
395 Lasse Öhlén, Kungsbacka 71
396 Thorbjörn Lundin, Alunda 71
397 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 70
398 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 68
399 Aron Åhman, Fors Gimo 68
400 Frissan, Gimo 68
401 Conny Pettersson, Fors Gimo 67

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan