Hoppa till sidans innehåll

NEW ** Tipstoppen våren 2017 inför sista matchen ** NEW

2017-06-30 13:03
Fel på föregående tipstopp!
  • Uppdaterad: 2017-06-30 13:13

Christina Söderberg hade 2-2 på Gimomatchen och skall ligga på fjärde plats inför sista matchen i morgon lördag. HÄR KAN DU SE HENNES KUPONG!
Felet berörde plats 4 till 16. Tack för att ni är vaksamma och kollar era poäng. De 17 första är nu kontrollrättade också.

Plac.   Poäng   Almo -Wattholma IF 3
1 Margareta Jakobsson, Högsta 177   1-1
2 Rolf Lundgren, Uppsala 175   4-0
3 Olav Mattsson, Gimo 173   5-2
4 Christina Söderberg, Uppsala 171   1-1
5 Ulla Pettersson, Fors Gimo 169   3-4
6 Eva Bengtsson, Uppsala 165   2-1
7 Gun Lyd, Österbybruk 164   2-1
8 Mellanbror Mattsson, Tranby     2-1
  Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 161   2-1
10 Gunhild Andersson, Gimo 160   3-0
11 Maria Storäng, Uppsala 160   2-1
12 Ove Nyberg, Morkarla 160   2-1
13 Maria Åhman, Kilby 157   2-1
14 Gun Lövström 2, Gimo 155   2-0
15 Bo Käll, Österbybruk     2-1
  Lars-Gunnar Andersson, Gimo 153   2-1
17 Mathias Mattsson, Uppsala 150   2-2
18 Roger Lamell, Alunda 149   2-0
19 Staffan Wallin, Valde Gimo 147   3-2
20 Jörgen Lindström, Uppsala 147   0-3
21 Alf Lundin, Skyndeln 147   4-1
22 L-E Åhman, Kilby 146   3-1
23 Andreas Breidenskog, Alunda 146   3-0
24 Lars-Erik Åhman, Kilby 146   3-1
25 Linda Lamell, Alunda 146   2-0
26 Peter Jonsson, Skoby 145   3-1
27 Tommy Ericsson, Alunda 145   3-1
28 Lars Johansson, Uppsala 145   3-2
29 Erik Kjellin, Österbybruk 144   3-1
30 Mikael Skörd, Alunda 144   1-2
31 Lasse o Gittan. Frillesås 142   1-0
32 Maria Thuré, Fors Gimo 142   2-0
33 Göran Söderqvist, Mysslinge 142   4-1
34 Pirre 142   1-0
35 Viktor Wikner, Uppsala 142   2-0
36 Jonas Österberg, Alunda 142   1-0
37 Gunhild Andersson, Gimo 141   2-2
38 Wilmer Lindholm, Stavby 141   1-0
39 Bertil Alm, Alunda 140   3-1
40 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 140   3-2
41 Moa Lager, Gimo 139   1-2
42 Jesper Söderberg, Uppsala 138   1-0
43 Bengt Lövström 2, Gimo 138   2-1
44 Nicklas Söderberg, Alunda 137   4-1
45 Bertil Johansson, Gimo 136   4-2
46 Jakob Johansson, Hammarby 136   5-1
47 Gerth Westerlund, Gimo 135   2-0
48 Inger Hägglund, Alunda 134   2-1
49 Elvira Tranberg, Österbybruk 134   3-2
50 Mats Eriksson, Valde Gimo 133   4-0
51 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 133   0-2
52 Dag Holm, Uppsala 133   2-1
53 Classe o Annica, Klev 132   3-1
54 Inga Alm, Alunda 132   2-1
55 Peter Jonsson, Skoby 132   3-1
56 Leif Söderberg, Uppsala 132   3-1
57 Tony Lundquist, Åkersberga 131   1-2
58 Maria Åhman, Kilby 130   3-1
59 Sara Andersson, Onsby 130   1-0
60 Maggan Larsson, Gimo 130   3-3
61 Kerstin Orebrand, Klev 130   3-0
62 Joel Andersson, Morkarla 130   3-1
63 Frissan, Gimo 129   2-2
64 Martin Nyberg, Österbybruk 129   2-2
65 Sofie Mårtensson, Alunda 129   2-1
66 Bertil Johansson, Gimo 128   1-2
67 Dick Mattsson, Alunda 128   3-0
68 Gun Lövström 1, Gimo 128   2-1
69 Ingrid Söderberg, Kilby 128   3-1
70 Pirre 128   2-1
71 Anne-Maria Österberg, Alunda 127   2-0
72 Bitte Mattsson, Alunda 127   2-1
73 Hans-Olof Lund, Österbybruk 127   4-1
74 Leif Söderberg, Uppsala 127   4-0
75 Magnus Åhman, Borås 127   2-0
76 Mats Fredriksson, Uppsala 127   2-4
77 Börje Krantz, Nyborg Alunda 126   3-1
78 Kristofer Mårtensson, Alunda 126   2-0
79 Kristofer Norén, Golvsta 126   8-0
80 Marita Andersson, Morkarla 126   3-1
81 Nonno Andersson 1, Gimo 126   3-0
82 Nonno Andersson 2, Gimo 126   3-0
83 Sune Johansson, Alunda 126   3-1
84 Tomas Sweijer, Uppsala 126   2-1
85 Bitte II, Alunda 125   2-1
86 Jan Hultqvist, Märsta 125   4-1
87 Majken Gunnarsson, Alunda 125   3-1
88 Ingegerd Eriksson, Alunda 124   1-0
89 Kristina Andersson, Uppsala 124   2-0
90 Sissel Orebrand, Enköping 124   2-2
91 Ulla Strannefors, Uppsala 124   2-3
92 Birgitta Mattsson, Gimo 123   3-0
93 Amela Cohodarrvic, Uppsala 122   1-1
94 Anne-Maria Österberg, Alunda 122   5-2
95 Classe Mårtensson, Klev 122   1-3
96 Emmy Pettersson, Fors 122   4-1
97 Karin Orebrand, Uppsala 122   2-0
98 Kristina Andersson, Uppsala 122   1-2
99 Denise & Jakob Johansson, Hammarby 121   4-1
100 Eva Helén, Norrgärde Alunda 121   2-4
101 Göte Åhman, Alunda 121   2-3
102 Jonas Lantz, Björklinge 121   4-1
103 K-G o Eva Mårtensson, Hörby 121   2-0
104 Mattias Bergman, Gimo 121   3-1
105 Siv Holmgren, Aspdal 121   3-1
106 Therese Strandell, Uppsala-Näs 121   1-2
107 Anders Kjellin, Österbybruk 120   3-1
108 Anne-Maria Österberg, Alunda 120   4-1
109 Barbro Gustavsson, Morkarla 120   3-0
110 Carina Söderberg, Uppsala 120   3-1
111 Erik Davidsson, Västerberga 120   4-2
112 Göran Westerman, Saringe 120   1-0
113 Lina Strannefors, Uppsala 120   1-3
114 Maria Isabell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 120   2-2
115 Håkan Björnberg, Björklinge 119   4-1
116 Sofia Bäfve, Västerberga 119   3-1
117 Jonny Orebrand, Alunda 118   2-3
118 Karin Orebrand, Uppsala 118   2-0
119 Majken Tranberg, Österbybruk 118   2-1
120 Martin Breidenskog, Alunda 118   4-0
121 Tommy Pettersson, Gimo 118   4-1
122 Tord Strannefors, Uppsala 118   3-1
123 Victor Strömberg, Ånö Östhammar 118   2-3
124 Anne-Maria Österberg, Alunda 117   4-2
125 Barbro Espeteg, Västerås 117   2-2
126 Dick Mattsson, Alunda 117   2-1
127 Elin Silfverforsen, Alunda 117   0-0
128 Kerstin Orebrand, Klev 117   1-0
129 Mattias Nyberg, Morkarla 117   3-1
130 Nils-Erik Holm, Tierp 117   1-0
131 Syjuntans experter, Alunda 117   2-1
132 Viktoria Mårtensson, Alunda 117   0-2
133 Ann Söderberg, Uppsala 116   3-1
134 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 116   2-2
135 Ingrid Goldwitz, Uppsala 116   3-1
136 Iréne Nyberg, Morkarla 116   3-2
137 L-E Åhman, Kilby 116   3-2
138 Marita Andersson, Morkarla 116   4-1
139 Nils Henriksson, Alunda 116   4-1
140 Robin Söderberg, Uppsala 116   2-2
141 Sara Andersson, Uppsala 116   2-2
142 Sissel Orebrand, Enköping 116   2-1
143 Vivi-Ann Pettersson, Trätmot Almunge 116   1-0
144 Åke Johansson, Löddby 116   4-2
145 Håkan Mattsson, Österbybruk 115   4-0
146 Inger Lundin, Skyndeln 115   2-1
147 Ove Lundin, Alunda 115   3-1
148 Bernt Eriksson, Happsta 114   4-2
149 Bertil Johansson, Gimo 114   3-1
150 Bertil Johansson, Gimo 114   3-1
151 Donja, Alunda 114   2-1
152 Elis Thuré, Fors Gimo 114   2-1
153 Göran Levin, Uppsala 114   1-3
154 Håkan Davidsson, Strömsbro 114   1-4
155 John Sandberg, Morkarla 114   2-0
156 Lucas Philipsson, Morkarla 114   3-0
157 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 114   1-1
158 Berit Åhman, Alunda 113   2-1
159 Johan Lundström, Knivsta 113   5-1
160 Patrik Lantz, Uppsala 113   5-1
161 Sune Johansson, Alunda 113   3-1
162 Thorbjörn Börjesson, Gimo 113   1-1
163 Vivi-Ann Pettersson, Trätmot Almunge 113   2-1
164 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 112   3-1
165 Gustis 112   3-1
166 Gustis 112   2-1
167 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 112   3-1
168 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 112   2-1
169 Abed Moro, Steningehöjden 111   2-3
170 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 111   4-1
171 Barbro Andersson, Gimo 110   1-0
172 Maj Gelinder, Alunda 110   3-2
173 Peter Forsblom, Uppsala 110   1-0
174 Peter Jonsson, Skoby 110   2-1
175 Rolf Lydh, Österbybruk 110   2-1
176 Anne-Maria Österberg, Alunda 109   3-1
177 Carl Oscar Walltin, Morkarla 109   0-0
178 Elisabeth Sundberg, Östhammar 109   3-1
179 Inger Lydh, Österbybruk 109   3-3
180 Ingrid Söderberg, Kilby 109   3-1
181 Jan Franzén, Jönköping 109   3-2
182 Martin Johansson, Hammarby 109   3-1
183 Staffan Ekström, Morkarla 109   3-2
184 Stig Josefsson, Alunda 109   3-1
185 Åsa Mårtensson, Alunda 109   3-1
186 Daniel Hasselström, Almunge 108   4-1
187 Denise Johansson, Hammarby 108   3-2
188 Ingrid Söderberg, Kilby 108   4-2
189 Mikael Larsson, Alunda 108   0-1
190 No Name, ICA Alunda 108   3-1
191 Rolf Nordin, Gimo 108   6-0
192 Ted Eriksson, Golvsta Alunda 108   5-2
193 Elisabeth Högberg, Uppsala 107   1-3
194 Leif Hägglund, Alunda 107   1-2
195 Linus Söderström, Halmstad 107   7-2
196 Mats Johansson, Aspdal 107   3-1
197 Pia Nordling, Onsby Alunda 107   3-0
198 Alf Björkman, Morkarla 106   1-1
199 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 106   1-2
200 Bengt Lövström 1, Gimo 106   2-0
201 Christina Söderberg, Uppsala 106   1-0
202 Harri Lundgren, Happsta 106   3-1
203 Jonny Orebrand, Alunda 106   2-0
204 Kent Mattsson, Alunda 106   3-1
205 Lennart Johansson, Syding Ösby 106   2-0
206 Margareta Jakobsson, Högsta 106   3-3
207 Micka o Anna, Gävle 106   4-1
208 Sara Mårtensson, Klev Alunda 106   2-0
209 Vera Nyberg, Visby 106   4-4
210 Asta Palmqvist, Alunda 105   3-0
211 Carolina Svedare, Alunda 105   2-0
212 Dick Mattsson, Alunda 105   3-0
213 Göran Gelinder, Alunda 105   1-2
214 Kent Mattsson, Alunda 105   2-0
215 Lasse Öhlén, Frillesås 105   3-1
216 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta 105   3-2
217 Ulf Lundin, Morkarla 105   2-0
218 Annica Mårtensson, Klev 104   0-1
219 Diana Jettingstad, Morkarla 104   2-1
220 Elis Thuré, Fors Gimo 104   2-0
221 Lillebror Björkman, Morkarla 104   4-1
222 Lone Legue, Uppsala 104   1-2
223 Maineth Sandberg, Morkarla 104   3-1
224 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 104   4-0
225 Barbro Espeteg, Västerås 103   1-1
226 Bo Käll, Österbybruk 103   2-3
227 Chloé Mattsson, Österbybruk 103   3-2
228 Colin Davidsson, Västerberga 103   3-1
229 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 103   1-0
230 Katrin Hållinder, Gimo 103   3-2
231 Micke Sandman, Uppsala 103   1-1
232 Tomas Ericsson, Morkarla 103   1-3
233 Ulf Lundin, Morkarla 103   1-1
234 Andreas Wahlqvist, Gimo 102   3-1
235 Bo Käll, Österbybruk 102   2-3
236 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 102   2-1
237 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 102   3-0
238 Johan Åhman, Fors Gimo 102   1-3
239 Peter Eklund, Östhammar 102   3-0
240 Tony Söderström, Grän Uppsala 102   1-1
241 Tova Johansson, Löddby 102   1-2
242 Henrik Tapper Österbybruk 101   2-0
243 Ingela Winberg, Österbybruk 101   2-4
244 Ingrid Krantz, Skoby 101   2-2
245 Jacob Söderqvist, Gimo 101   2-1
246 Joel Andersson, Morkarla 101   2-0
247 Jonte Andersson, Onsby 101   2-0
248 Marina Käll, Österbybruk 101   1-1
249 Mattias Ekman, Degerfors 101   1-1
250 Phayong Iam-ek Johaysson, Morkarla 101   2-1
251 Stig Hellberg, Bälinge 101   1-1
252 Stig Österberg, Syding Ösby 101   4-0
253 Bo Eriksson, Alunda 100   3-2
254 L-G Andersson, Gimo 100   3-1
255 Sverker Brundin, Snesslinge 100   2-1
256 Sören Johansson, Hammarby 100   4-0
257 Alvar Gustavsson, Morkarla 99   2-2
258 Bengt Lövström 2, Gimo 99   2-0
259 Fam. Nordström/Lydh, Österbybruk 99   3-0
260 Helena Jingåker, Andersbo 99   3-2
261 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 99   2-0
262 Nils Henriksson, Alunda 99   2-1
263 Oliver Mattsson, Österbybruk 99   2-0
264 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 99   2-2
265 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 98   3-2
266 Emilia Backholm, Uppsala 97   0-3
267 Gullveg Klint, Valde Gimo 97   3-1
268 Magne Orebrand, Uppsala 97   3-0
269 Tuva Davidsson, Västerberga 97   4-2
270 Zeth Lindholm, Stavby 97   3-0
271 Fredrik Lundqvist, Fors Gimo 96   3-0
272 Ola Sundin, Gimo 96   2-0
273 Roger Hedström, Gräsö 96   3-1
274 Roger Norén, Hånsta Alunda 96   1-3
275 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 96   2-2
276 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 95   2-1
277 Laura Orebrand, Kilby 95   3-1
278 Martin Westin, Uppsala 95   0-0
279 Östen Bernelind, Jönninge 95   3-1
280 Ann-Marie Nylén, Gimo 94   4-1
281 Börje Krantz, Nyborg Alunda 94   1-0
282 Joakim Petersson, Östhammar 94   1-2
283 Kjell Renstål, Uppsala 94   3-2
284 Krister Wennman,Björklinge 94   1-2
285 Pernilla Lundgren, Österbybruk 94   0-2
286 Staffan Wallin, Valde Gimo 94   3-3
287 Tobias Kaj, Svenska Hyresmaskin 94   2-4
288 Barbro Gustavsson, Morkarla 93   3-1
289 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 93   3-2
290 Madeleine Andersson, Åstorp Alunda 93   4-2
291 Svante Orebrand, Klev 93   3-1
292 Östen Bernelind, Jönninge 93   2-0
293 Annika Lager, Gimo 92   2-2
294 Gunnar Holmgren, Gimo 92   2-0
295 Håkan Jansson, Lunda 92   3-1
296 L-G Andersson, Gimo 92   3-2
297 Lovisa Karlsson, Gävle 92   0-2
298 Magne Orebrand, Uppsala 92   3-1
299 Niklas Nilsson, Folkärna 92   3-0
300 Pär Höglund, Österbybruk 92   1-3
301 Robin Söderberg, Uppsala 92   2-1
302 Zoie Nyberg, Visby 92   5-4
303 Birgitta Smith, Frillesås 91   1-0
304 Björn Lundin, Svenska Hyresmaskin 91   1-2
305 Carl Silfverforsen, Alunda 91   2-0
306 Conny Pettersson, Fors Gimo 91   3-0
307 Eva Helén, Norrgärde Alunda 91   1-3
308 Foto Mjölkjonte, Onsby  91   3-0
309 ICA-Peter 91   1-0
310 Kerstin Persson, Gimo 91   2-0
311 Lars-Ove Olsson, Östhammar 91   5-1
312 Rolf Lundgren, Uppsala 91   2-0
313 Stefan Eriksson, Östhammar 91   3-1
314 Ulla Söderqvist, Mysslinge 91   1-2
315 Juhani Salo, Österbybruk 90   1-2
316 Malin Åhman, Uppsala 90   1-2
317 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 90   2-0
318 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 90   3-1
319 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 89   1-2
320 Eric Lundin, Alunda 89   4-1
321 Fredrik Birgersson, Uppsala 89   2-3
322 Juhani Salo, Österbybruk 89   1-1
323 Leif Mattsson, Morkarla 89   1-1
324 Mona Skörd, Björklinge 89   0-1
325 Peter Lundgren, Tierp 89   4-0
326 Sten Josefsson, Österbybruk 89   2-1
327 Bo Österberg, Kilby 88   2-1
328 Jimmy Mattsson, Gimo 88   1-2
329 Per Sandberg, Morkarla 88   2-1
330 Robin Söderberg, Uppsala 88   1-1
331 Seidy Åkerlöf, Gimo 88   1-2
332 Östen Andersson, Bolka 88   3-1
333 Aron Åhman, Fors Gimo 87   3-0
334 Bo Käll, Österbybruk 87   1-2
335 Camilla Skyllerman, Morkarla 87   2-0
336 Eva Andersson, Gimo 87   1-2
337 Magnus Åhman, Borås 87   0-2
338 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 87   2-0
339 Olle Ahlén, Österbybruk 87   2-1
340 Marina Käll, Österbybruk 86   0-2
341 Nour Åhman, Fors Gimo 86   3-0
342 Cecilia Lantz, Uppsala 85   3-1
343 Gunni Lantz, Skyndelstorp 85   2-2
344 Ingrid Krantz, Skoby 85   3-2
345 Marie Nyberg, Visby 85   4-2
346 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 85   0-1
347 Pia Westerlund, Öregrund 85   2-0
348 Thord Palmqvist, Alunda 85   3-1
349 Allan Helén, Norrgärde Alunda 84   3-1
350 Christer Söderberg, Alunda 84   3-1
351 Olle Ahlén, Österbybruk 84   3-1
352 Brynäsarn, Kanalvägen, Ö-bruk 83   2-0
353 Malin Åhman, Uppsala 83   2-1
354 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 83   1-0
355 Åke Lydh, Österbybruk 83   4-1
356 Andreas Rydåker, Österbybruk 82   2-4
357 Jimmy Hillberg, Lunda  82   2-0
358 Sten Josefsson, Österbybruk 82   2-1
359 Stig Josefsson, Alunda 81   3-1
360 Gunvi Bergström, Gimo 80   1-4
361 Jan Fondelius, Österbybruk 80   2-2
362 Lennart Bengtsson, Östhammar  80   2-1
363 Rolf Nordin, Gimo 80   4-0
364 Åke Sundberg, Östhammar 80   2-1
365 Björn Höglund, Uppsala 79   3-1
366 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 79   1-2
367 Gert Amnell, Morkarla 79   2-1
368 Per Wiklund, Alunda 78   4-1
369 Sonny Westerberg, Österbybruk 78   2-0
370 Viktor Karlsson, Alunda 78   5-2
371 Staffan Johansson, Löddby 77   3-1
372 Sture Åhlén, Alunda 77   1-1
373 Ulrica Bergman, Gimo 77   4-2
374 Domarresan, Pulver med polare 76   2-1
375 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 76   2-2
376 Mats Ekström, Gimo 76   3-1
377 Ulf Jettingstad, Morkarla 76   2-4
378 Affe Björkman, Morkarla 75   2-1
379 Alvar Gustavsson, Morkarla 75   2-4
380 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 75   3-0
381 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 74   1-3
382 Molly Nyberg, Österbybruk 74   2-1
383 Elin Söderqvist, Gimo 73   5-3
384 Håkan Davidsson, Strömsbro 73   1-3
385 Ove Nyberg, Morkarla 73   3-2
386 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 72   3-1
387 Ann-Mari Åström, Gimo 72   2-1
388 Kent Johansson, Morkarla 72   4-2
389 Stig Bergström, Gimo 72   4-1
390 Magne Wahlund, Österbybruk 71   4-0
391 Milo Svensson, Österbybruk 71   3-1
392 Harriet Widén Åhman, Alunda 70   2-1
393 Conny Thorén, Visby 69   3-2
394 Kadri Skogberg, Uppsala 69   2-0
395 Bengt Wahlund, Lund 68   3-0
396 L-Å Jakobsson, Högsta 67   3-0
397 Mats Karlsson, Gimo 66   3-1
398 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 66   2-2
399 Håkan Jansson, Lunda 64   1-0
400 Jan Pettersson, Uppsala 64   4-2
401 Olof Pousette, Uppsala 62   3-1
402 Torsten Jansson, Morkarla 62   3-2
403 Jöran Gelinder, Alunda 61   1-4
404 Lars Grandin, Uppsala 60   1-3
405 Sanna Andersson, Gimo 59   0-9
406 Torsten Jansson, Morkarla 58   7-3
407 Rolf Sandström, Alunda 55   2-0
408 Thorbjörn Lundin, Alunda 55   2-0
409 Anders Karlsson, Österbybruk 45   2-1
410 Ove Nyberg, Morkarla 44   1-3
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

  '

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46709652508, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

ABT Bolagen

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

Vaxverkstan

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan